PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା ଗରାପୁରରେ ଅଘଟଣ, ରୋଷେଇ ଘରେ ସିଲିଣ୍ଡର ଫାଟି ଜଣେ ଗୁରୁତର
  • ||
  • କାଲି ସବ୍ୟସାଚୀ –ଅର୍ଚ୍ଚିତାଙ୍କ ବାହାଘର, ସୋସିଆଲ ମିଡ଼ିଆରେ ଉଭୟ ଦେଲେ ସୂଚନା
  • ||
  • ଆଜି ୩ ସହରରେ ତାପମାତ୍ରା ୪୦ ଡିଗ୍ରୀ ଟପିଲା- ଅନୁଗୁଳରେ ତାପମାତ୍ରା ୪୦.୧ ଡିଗ୍ରୀ, ଭୁବନେଶ୍ୱର ଓ ବୌଦ୍ଧରେ ତାପମାତ୍ରା ୪୦ ଡିଗ୍ରୀ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର – ସମ୍ବଲପୁରରୁ ବାହାରିଲା ଭୁବନେଶ୍ବର ଅଭିମୁଖେ ଚାଷୀଙ୍କ ଉଲଗୁଲାନ ଶପଥ ଯାତ୍ରା, ବାଇକ ରାଲିରେ ବାହାରିଲେ ଶତାଧିକ ଚାଷୀ
  • ||
  • ଭଦ୍ରକ- ୧୧କେଭି ତାର ସଂସ୍ପର୍ଶରେ ଆସି ବାର ବର୍ଷ ବାଳକର ମୃତ୍ୟୁ,ଶବ ରଖି ଉତ୍ୟକ୍ତ ଲୋକଙ୍କ ଭଦ୍ରକ ଆଗରପଡା ରାସ୍ତା ଅବରୋଧ ।
  • ||
  • ପ୍ରଶ୍ନପତ୍ର ଲିକ୍‌ ଯୋଗୁଁ ଆର୍ମି ପରୀକ୍ଷା ବାତିଲ ସୂଚନା
  • ||
  • କଟକ: ୧୧ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଗଞ୍ଜେଇ ସହ ଦାମୀ କାର ଜବତ, ୨ ଝାଡ଼ଖଣ୍ଡ ଯୁବକ ଗିରଫ
  • ||
  • କେନ୍ଦୁଝର : ଦୁଇ ଦିନିଆ କେନ୍ଦୁଝର ଗସ୍ତରେ ମୁଖ୍ୟ ଶାସନ ସଚିବ, ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକଳ୍ପର କଲେ ସମୀକ୍ଷା
  • ||
  • ବାଲିପାଟଣା: ପ୍ରେମିକର ବିବାହ ଖବର ଶୁଣି ଥାନାରେ ବିଷ ପିଇଦେଲେ ପ୍ରେମିକା
  • ||
  • ରାଉରକେଲା: ମାଡ଼ପିଟ ଘଟଣାରେ ଆଖିବୁଜିଲେ ଯୁବକ, ଶବ ରଖି ରାଉରକେଲା ଝିରପାଣି ଥାନା ଘେରାଉ, କ୍ଷତିପୂରଣ ଓ ପୋଲିସର କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ପରେ ଉଠିଲା ମୃତଦେହ
  • ||
  • ଅନୁଗୁଳ: ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ଗଛରେ ପିଟିହେଲା ସ୍କୁଟର, ଆରୋହୀ ମୃତ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର: ଭିସୁଟରେ ବଢିଛି ସଂକ୍ରମଣ, ଫଳରେ ବଢ଼ିଲା ସର୍ଟଡାଉନ ନିୟମ ସୀମା, ପିସିବ୍ରିଜ ଛକ ଠାରୁ ଫାଣ୍ଡି ଛକ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କଟକଣା ନେଇ ବୁର୍ଲା ପୁଲିସ ପକ୍ଷରୁ ସୂଚନା ଜାରି
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର: ରେଳ ଷ୍ଟେସନର ନିକଟ ବରଗଛରେ ଝୁଲୁଛି ଅଜଣା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ମୃତଦେହ, ହତ୍ୟା ନାଁ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କାରଣ ଅସ୍ପଷ୍ଟ
  • ||
  • ରାଜସୁନାଖଳା: ଜାତୀୟ ରାଜପଥ ସମ୍ପ୍ରସାରଣ କାର୍ଯ୍ୟର ଅହେତୁକ ବିଳମ୍ବ ନେଇ ତାତିଲେ ଅଞ୍ଚଳ ବାସୀ, ଖୋର୍ଦ୍ଧା ବଲାଙ୍ଗୀର ୫୭ ନମ୍ବର ଜାତୀୟ ରାଜପଥ ଅବରୋଧ
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଆତ୍ମନିର୍ଭର ଭାରତର ନୂଆ କୀର୍ତ୍ତିମାନ, ଇସ୍ରୋ ସଫଳତାର ସହ ଲଞ୍ଚ କଲା ଆମାଜୋନିଆ-୧, ମହାକାଶକୁ ଗଲା ମୋଦି ଓ ଭଗବତ ଗୀତାର ଫଟୋ
  • ||
  • କଟକ : କଟକ ଚାଉଳିଆଗଞ୍ଜ ଗତିରାଉତପାଟଣା ନିକଟରେ ମର୍ମନ୍ତୁଦ ଦୁର୍ଘଟଣା, ଜଣେ ମୃତ, ୩ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଅନୁଗୁଳ: କରଡ଼ାଗାଡିଆ ସ୍ଥିତ ଏକ ଠିକା କ୍ୟାମ୍ପରେ ଅଭାବନୀୟ ଘଟଣା, ଗାଡ଼ି ଡୋରରେ ଚାପି ହୋଇ ଘଟଣା ସ୍ଥଳରେ ଆଖିବୁଜିଲେ ଡ୍ରାଇଭର
  • ||
  • ଆଜି ଆମାଜୋନିଆ-୧ର ପ୍ରକ୍ଷେପଣ କରିବ ଇସ୍ରୋ, ୧୮ଟି ଛୋଟ ଉପଗ୍ରହକୁ ମହାକାଶକୁ ପଠାଯିବ
  • ||
  • ନୟାଗଡ଼: ସାତକୋଶିଆ ଇକୋ ରିଟ୍ରିଟ୍ରେ ଭୟାବହ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ, ଜଳିଗଲା କଟେଜ୍, ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ପର୍ଯ୍ୟଟକ, ସର୍ଟସର୍କିଟ ଯୋଗୁଁ ନିଆଁ ଲାଗିଥିବା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର: ଭିସୁଟ୍‌ ଏବେ କରୋନା ହଟ୍‌ସ୍ପଟ୍, କଣ୍ଟେନମେଣ୍ଟ ଜୋନ୍‌ରେ ୧୧ ଛାତ୍ରାବାସ
  • ||

ବଚ୍ଛେନ୍ଦ୍ରୀଙ୍କୁ ପଦ୍ମଭୂଷଣ; ଛେତ୍ରୀ, ଗମ୍ଭୀର, ଶରଥଙ୍କୁ ପଦ୍ମଶ୍ରୀ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ୨୫ ।୧ (ଏଜେନ୍ସି): ୨୦୧୯ ବର୍ଷ ପାଇଁ ସମ୍ମାନଜନକ ପଦ୍ମ ପୁରସ୍କାର ଘୋଷଣା କରାଯାଇଛି । ମହିଳା ଏଭରେଷ୍ଟ ଆରୋହୀ ବଚ୍ଛେନ୍ଦ୍ରୀ ପାଲ ପଦ୍ମ ଭୂଷଣ ପୁରସ୍କାର ପାଇଁ ମନୋନୀତ ହୋଇଛନ୍ତି । ସେହିପରି ପଦ୍ମଶ୍ରୀ ପୁରସ୍କାର ତାଲିକାରେ ରହିଛନ୍ତି ବିଭିନ୍ନ କ୍ରୀଡ଼ାରେ ଉନ୍ନତ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରି ଆସିଥିବା ୮ ଜଣ କ୍ରୀଡ଼ାବିତ । ସେମାନେ ହେଉଛନ୍ତି ସୁନୀଲ ଛେତ୍ରୀ (ଫୁଟବଲ), ହାରିକା ଡ୍ରୋନାଭାଲି (ମହିଳା ଚେସ),

ଗୌତମ ଗମ୍ଭୀର (କ୍ରିକେଟ୍‌), ଶରଥ କମଲ ( ଟେବୁଲ ଟେନିସ), ବମ୍ବାଲ୍ୟା ଦେବୀ (ଆର୍ଚେରୀ), ବଜରଙ୍ଗ ପୁନିଆ (ରେସଲିଂ), ପ୍ରଶାନ୍ତି ସିଂ (ବାସ୍କେଟବଲ) ଏବଂ ଅଜୟ ଠାକୁର (କବାଡ଼ି) ।

ଚଳିତ ବର୍ଷ ପଦ୍ମଭୂଷଣ ପାଇଁ ୧୪ ଏବଂ ପଦ୍ମଶ୍ରୀ ପାଇଁ ୯୪ ଜଣ ଚୟନ ହୋଇଛନ୍ତି ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର