ବିବାହ ବେଦୀରୁ ଶିଶୁପାଳ ହୋଇ ଫେରିଲେ ମଦ୍ୟପ ବର, ମଦ୍ୟପର ହାତ ଧରିବାକୁ ମନାକଲେ କନ୍ୟା

କଳାହାଣ୍ଡି ୨୪/୨: ମଦ୍ୟପ ବରର ହାତ ଧରିବାକୁ ମନାକଲା କନ୍ୟା । ବିବାହ ପାଇଁ କନ୍ୟା ମନା କରିବାରୁ ଶିଶୁପାଳ ହୋଇ ଫେରିଛି ମଦ୍ୟପ ବର ।  ଜୁନାଗଡ ବ୍ଲକ୍ ଦୁନ୍ଦେଲମାଲ ଗ୍ରାମରେ  ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି ଏଭଳି ଘଟଣା ।

ଧର୍ମଗଡ ସହରର  ତ୍ରୀନାଥ ନାଏକଙ୍କ  ପୁଅ ଅମିତ ନାଏକଙ୍କ  ସହିତ ଦୁନ୍ଦେଲମାଲ ଗ୍ରାମର  ସଧର୍ମ  ନାଏକଙ୍କ ଝିଅ  ଦିପୀଞ୍ଜଳି ନାଏକଙ୍କ ବିବାହ ସ୍ଥିର ହୋଇଥିଲା । ଗତ ୨୨ ତାରିଖ ଶୁକ୍ରବାର ରାତିରେ ଧର୍ମଗଡ ସହରରୁ ଅମିତଙ୍କ  ବରଯାତ୍ରୀ  ଦୁନ୍ଦେଲମାଲରେ ରାତି ସାଢେ ଆଠଟାରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲା । ପରେ ବରଯାତ୍ରୀ ଦଳ ବରକୁ ବାଜା ବଜେଇ ବାଣ ଫୁଟାଇ ଶୋଭାଯାତ୍ରାରେ ନେଇ କନିଆଁ ଘରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ । ଆଗରୁ ବର ମାତାଲ ଅବସ୍ଥାରେ ଥିବାବେଳେ ବିବାହ ବେଦିରେ ପହଞ୍ଚିବା ମାତ୍ରେ ମଦ ନିଶା ଯୋଗୁଁ ଚେତାଶୁନ୍ୟ ହୋଇପଡିଥିଲେ । ବରଙ୍କ  ଏଭଳି କାରନାମା ଦେଖି ବିବାହ ବେଦିରେ ହାତଗଣ୍ଠି ପଡିବା ପୁର୍ବରୁ କନିଆଁ ମାତାଲ ବରକୁ ବିବାହ କରିବାକୁ ରୋକଠୋକ୍ ମନା କରି ଦେଇଥିଲା ।

ବର ପକ୍ଷ ଲୋକ ଅନେକ ବୁଝାସୁଝା କରିବା ପରେ ମଧ୍ୟ ଝିଅ ବିବାହ କରିବା ପାଇଁ ମନା କରିଦେଇଥିଲା । ବାଧ୍ୟ ହୋଇ ବର ଶିଶୁପାଳ ହୋଇ ଘରକୁ ଫେରିଯାଇଥିଲା । ପୁଣିଥରେ ବର ପକ୍ଷରୁ  ଝିଅ ଘରେ ଯାଇ ଆପୋଷ ବୁଝାମଣା ପାଇଁ ଏକ ସାମାଜିକ ସଭା କରାଯାଇଥିଲା । ଶେଷରେ ସଭାରେ  ମଧ୍ଯ ବିବାହ ମନା କରିଦେଇଥିଲେ ଦୀପାଞ୍ଜଳୀ ।

   ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର


ମା’ ଓ ଝିଅଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟଣାକୁ ବିତିଲାଣି ୪ ଦିନ, ଉଠିପାରୁନି ଶବ : ଅଭିଯୁକ୍ତକୁ ଗିରଫ ଦାବି

ଖୋଲିଲା ହୀରାକୁଦ ଡ୍ୟାମ୍‌ର ଆଉ ୪ ଗେଟ୍‌, ଏବେ ୯ଟି ଗେଟ୍‌ ଦେଇ ଜଳ ନିଷ୍କାସନ ଜାରି

ହତ୍ୟା ନା ଆତ୍ମହତ୍ୟା ? ଗଛରେ ଝୁଲୁଛି ଯୁବକଙ୍କ ମୃତଦେହ

ମାତିଲେଣି ଲୁଟେରା : ଶିକ୍ଷକ ଦମ୍ପତିଙ୍କ ଠାରୁ ଝାମ୍ପିନେଲେ ସୁନା ଚେନ୍

ଯୁବକଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର କଲା ଅଗ୍ନିଶମ ବିଭାଗ, ବ୍ରିଜ୍ ଉପରେ ସ୍କୁଟି ରଖି ମହାନଦୀକୁ ଡେଇଁଥିଲେ

୫ ଦଫା ଦାବି ନେଇ କଂଗ୍ରେସର ରାଜପଥ ଅବରୋଧ