PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୪ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୧୫୦କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଉପର ତଳ ହେଉଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୭୩୪ ପଜେଟିଭ୍
  • ||
  • ନୀଳଗିରି : ମାଡ଼ିଆସୁଛନ୍ତି ନୀଳଗିରି ଆଡକୁ ଝାଡ଼ଖଣ୍ଡ ହାତୀ, ଚାଷୀ ଆତଙ୍କିତ
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି : ପୋଖରୀରେ ବୁଡି ୨ ଶିଶୁ ମୃତ
  • ||
  • ଜଳେଶ୍ଵର : ବିପଦ ସଂକେତ ଉପରେ ପ୍ରବାହିତ ହେଉଛି ଜଳକା, ବନ୍ୟା ପାଣି ଘେରରେ ୧୦ରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ୍ଵ ଗ୍ରାମ
  • ||
  • ଲମତାପୁଟ : ଅଟୋରୁ ୧୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ, ଗାଡି ଛାଡି ୨ ମାଫିଆ ଫେରାର୍
  • ||

ଯୌତୁକରେ ମିଳିବ ଏକ ହଜାର କୋଟି ଓ ସୁନାର କାର୍, କିନ୍ତୁ ବିବାହ ପାଇଁ ରହିଛି ଏହି ସର୍ତ୍ତ

source:m.dailyhunt.in

ଯୌତୁକରେ କାର୍ ଦେବା କଥା ତ ଆପଣ ଶୁଣିଥିବେ । କିନ୍ତୁ ଏଠି କଥା ପଡିଛି ଯୌତୁକରେ ସୁନାର କାର୍ କଥା । ଅର୍ଥାତ୍ ଝିଅକୁ ବିବାହ କଲେ ସୁନାର କାର୍ ମିଳିବ ପୁଣି ତା ସହିତ ମିଳିବ ୧ ହଜାର କୋଟି ଟଙ୍କା । ନିଶ୍ଚୟ ମନରେ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠୁଥିବ ଏମିତି ସୁଯୋଗ ହାତଛଡା କରିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ । ବିବାହ ପାଇଁ ରାଜି ହୋଇଯିବା ଠିକ୍ ହେବ । ଏମିତି ଭାବୁଛନ୍ତି କି ? କିନ୍ତୁ ବିବାହ ପୂର୍ବରୁ ଯେଉଁ ସର୍ତ୍ତ ରହିଛି ତାକୁ ବି ଟିକିଏ ଜାଣି ଦିଅନ୍ତୁ ।

ଝିଅର ବଡ ଭାଇ ଯେଉଁ ସର୍ତ୍ତ ରଖିଛନ୍ତି ସେଥିରେ କେହି ବି ସଫଳ ହେଉନାହାନ୍ତି । ତେବେ ଝିଅର ଭାଇର ନାଁ ବି ଟିକିଏ ଶୁଣି ଦିଅନ୍ତୁ । ସେ ହେଉଛନ୍ତି ଉତ୍ତର କୋରିଆର ଶାସକ କିମ୍ ଜୋଙ୍ଗ ଉନ୍ । ସେ ନିଜ ଭଉଣୀ ପାଇଁ ଜଣେ ଯୋଗ୍ୟ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଖୋଜୁଛନ୍ତି ।

ସେ ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି ଯେ ଯିଏ ତାଙ୍କ ଭଉଣୀଙ୍କୁ ବିବାହ କରିବ ସେ ତାକୁ ଯୌତୁକରେ ଏକ ସୁନାର କାର୍ ଓ ଏକ ହଜାର କୋଟି ଟଙ୍କା ଦେବେ । ବରଯାତ୍ରୀଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ସୁନାର ମୁଦ୍ରା ଦିଆଯିବ । କିନ୍ତୁ ଏ ସବୁ ପଛରେ କିଛି ସର୍ତ୍ତ ରହିଛି ।

ସର୍ତ୍ତ ହେଉଛି ଯେଉଁ ପୁଅକୁ ସେ ନିଜ ଭଉଣୀ ସହିତ ବିବାହ କରାଇବା ପାଇଁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି ସେ ସ୍ନାତକ ହୋଇଥିବା ଦରକାର । ମୁହଁରେ କୌଣସି ବି ଚିହ୍ନ ନଥିବା ଆବଶ୍ୟକ, ଉଚ୍ଚତା ୫.୧୦ ଫୁଟରୁ ଅଧିକ ହୋଇନଥିବ । ଅତୀତରେ କୌଣସି ବି ପ୍ରେମ ସମ୍ପର୍କ ନଥିବ ଏବଂ ପ୍ରାର୍ଥୀର ଓଜନ ୭୫ କିଲୋଗ୍ରାମରୁ କମ୍ ହୋଇଥିବ । ପୁଅର ସିକ୍ସ ପ୍ୟାକ୍ ଥିବା ଦରକାର ।

ଏସବୁ ଯୋଗ୍ୟତା ଥିବା ପ୍ରାର୍ଥୀ ମିଳିବା ଏତେ ସହଜ ମଧ୍ୟ ନୁହେଁ । ତେବେ କହିରଖୁଛୁ ଯଦି ଯୋଗ୍ୟ ପ୍ରାର୍ଥୀ ମିଳିଯାଏ ତେବେ ସେ ରାତାରାତି କୋଟିପତି ହୋଇଯିବ । ଏହା ସହିତ ନିଜ ସୁନ୍ଦର ପତ୍ନୀକୁ ସାରା ଜୀବନ ସୁନା କାରରେ ବୁଲାଇବାର ସୁଯୋଗ ମଧ୍ୟ ମିଳିଯିବ ।