PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବରିଷ୍ଠ ଆଇପିଏସ୍‌ ସ୍ତରରେ ଅଦଳବଦଳ – ଯଶବନ୍ତ ଜେଠୱା ହେଲେ ନୂଆ ଭିଜିଲାନ୍ସ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ , ଅରୁଣ ବୋଥ୍ରା ପରିବହନ କମିଶନର
  • ||
  • ସରିଲା ଜମ୍ମୁ-କଶ୍ମୀର ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ଗୁରୁତ୍ତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ବୈଠକ , ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦିଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ ଚାଲିଥିଲା ବୈଠକ , ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ ଜମ୍ମୁ-କଶ୍ମୀରର ୧୪ ନେତା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର: ଓମ୍‌ଫେଡ ଚାଷୀଙ୍କ ପାଇଁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ କୋଭିଡ ସହାୟତା, ଉପକୃତ ହେବେ ୧ ଲକ୍ଷ ୨୦ ହଜାର ଦୁଗ୍ଧ ଚାଷୀ
  • ||
  • କଟକ: ନକଲି ମେଡ଼ିସିନ ଜବତ ଘଟଣା, କଟକ ଜିଲ୍ଲା ଜଜ୍‌ଙ୍କ ଅଦାଲତରେ ହାଜର ହେଲା ମୁଖ୍ୟ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଶିବ ପ୍ରସାଦ ଜେନା
  • ||
  • ପୁରୀ: ଗଜାନନ ବେଶରେ ଦର୍ଶନ ଦେଉଛନ୍ତି ଚତୁର୍ଦ୍ଧାମୂର୍ତ୍ତି, ଟିଭି ପରଦା ଦର୍ଶନ କରୁଛନ୍ତି ଭକ୍ତ
  • ||
  • ଖୋର୍ଦ୍ଧା: ଟାଙ୍ଗୀ ଟୋଲ ଗେଟ୍ ନିକଟରୁ ୧୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ କଲା ଫ୍ଲାଇଙ୍ଗ ସ୍କ୍ବାର୍ଡ, ଚାଲାଣ କାରୀ ଗିରଫ
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି: ଜୟପୁର ୩୨୬ ନମ୍ୱର ଜାତୀୟ ରାଜପଥ ପାଙ୍ଗାମ ପୋଲ ତଳକୁ ଖସିପିଡ଼ିଲା କାର,୫ ଆହତ,୨ ଗୁରୁତର
  • ||
  • କଟକ: ଶୁକ୍ରବାର ସନ୍ଧ୍ୟା ୬ଟା ପରେ ପ୍ରକାଶ ପାଇବ ଚଳିତ ବର୍ଷର ମାଟ୍ରିକ୍ ରେଜଲ୍ଟ, ୨ଟି ୱେବସାଇଟରେ ଉପଲବ୍ଧ ହେବ ଫଳ
  • ||
  • ବାରିପଦା : ଦ୍ୱିତୀୟ ଶ୍ରୀକ୍ଷେତ୍ର ବାରିପଦାରେ ପବିତ୍ର ଦେବସ୍ନାନ ପୂର୍ଣ୍ଣିମା ନୀତି ଅନୁଷ୍ଠିତ, ୧୦୮ ଗରା ସୁବାସିତ ଜଳରେ ସ୍ନାନ କଲେ ଚତୁର୍ଦ୍ଧା ମୂର୍ତ୍ତି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୩୬୫୦ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ପୁରୀ : ଏଥର ବି ସ୍ନାନପୂର୍ଣ୍ଣିମାରେ ଛେରା ପହଁରା କରିବେ ନାହିଁ ଗଜପତି ମହାରାଜ, ନୀତି ସମ୍ପାଦନ କରିବେ ମୁଦିରସ୍ତ
  • ||
  • ପୁରୀ : ଆଜି ଶ୍ରୀଜିଉଙ୍କ ସ୍ନାନଯାତ୍ରା, ୧୦୮ ଗରା ସୁବାସିତ ଜଳରେ ସ୍ନାନ କରିବେ ଚତୁର୍ଦ୍ଧାମୂର୍ତ୍ତି, ଟିଭି ପରଦାରେ ଅପୂର୍ବ ଗଜାନନ ବେଶ ଦର୍ଶନ କରିବେ ଭକ୍ତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଆଜି ୧୦ ଜିଲ୍ଲାରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା, ୨୭ ଯାଏଁ ନିୟମିତ ବର୍ଷିପାରେ
  • ||

ଯୌତୁକରେ ମିଳିବ ଏକ ହଜାର କୋଟି ଓ ସୁନାର କାର୍, କିନ୍ତୁ ବିବାହ ପାଇଁ ରହିଛି ଏହି ସର୍ତ୍ତ

source:m.dailyhunt.in

ଯୌତୁକରେ କାର୍ ଦେବା କଥା ତ ଆପଣ ଶୁଣିଥିବେ । କିନ୍ତୁ ଏଠି କଥା ପଡିଛି ଯୌତୁକରେ ସୁନାର କାର୍ କଥା । ଅର୍ଥାତ୍ ଝିଅକୁ ବିବାହ କଲେ ସୁନାର କାର୍ ମିଳିବ ପୁଣି ତା ସହିତ ମିଳିବ ୧ ହଜାର କୋଟି ଟଙ୍କା । ନିଶ୍ଚୟ ମନରେ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠୁଥିବ ଏମିତି ସୁଯୋଗ ହାତଛଡା କରିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ । ବିବାହ ପାଇଁ ରାଜି ହୋଇଯିବା ଠିକ୍ ହେବ । ଏମିତି ଭାବୁଛନ୍ତି କି ? କିନ୍ତୁ ବିବାହ ପୂର୍ବରୁ ଯେଉଁ ସର୍ତ୍ତ ରହିଛି ତାକୁ ବି ଟିକିଏ ଜାଣି ଦିଅନ୍ତୁ ।

ଝିଅର ବଡ ଭାଇ ଯେଉଁ ସର୍ତ୍ତ ରଖିଛନ୍ତି ସେଥିରେ କେହି ବି ସଫଳ ହେଉନାହାନ୍ତି । ତେବେ ଝିଅର ଭାଇର ନାଁ ବି ଟିକିଏ ଶୁଣି ଦିଅନ୍ତୁ । ସେ ହେଉଛନ୍ତି ଉତ୍ତର କୋରିଆର ଶାସକ କିମ୍ ଜୋଙ୍ଗ ଉନ୍ । ସେ ନିଜ ଭଉଣୀ ପାଇଁ ଜଣେ ଯୋଗ୍ୟ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଖୋଜୁଛନ୍ତି ।

ସେ ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି ଯେ ଯିଏ ତାଙ୍କ ଭଉଣୀଙ୍କୁ ବିବାହ କରିବ ସେ ତାକୁ ଯୌତୁକରେ ଏକ ସୁନାର କାର୍ ଓ ଏକ ହଜାର କୋଟି ଟଙ୍କା ଦେବେ । ବରଯାତ୍ରୀଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ସୁନାର ମୁଦ୍ରା ଦିଆଯିବ । କିନ୍ତୁ ଏ ସବୁ ପଛରେ କିଛି ସର୍ତ୍ତ ରହିଛି ।

ସର୍ତ୍ତ ହେଉଛି ଯେଉଁ ପୁଅକୁ ସେ ନିଜ ଭଉଣୀ ସହିତ ବିବାହ କରାଇବା ପାଇଁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି ସେ ସ୍ନାତକ ହୋଇଥିବା ଦରକାର । ମୁହଁରେ କୌଣସି ବି ଚିହ୍ନ ନଥିବା ଆବଶ୍ୟକ, ଉଚ୍ଚତା ୫.୧୦ ଫୁଟରୁ ଅଧିକ ହୋଇନଥିବ । ଅତୀତରେ କୌଣସି ବି ପ୍ରେମ ସମ୍ପର୍କ ନଥିବ ଏବଂ ପ୍ରାର୍ଥୀର ଓଜନ ୭୫ କିଲୋଗ୍ରାମରୁ କମ୍ ହୋଇଥିବ । ପୁଅର ସିକ୍ସ ପ୍ୟାକ୍ ଥିବା ଦରକାର ।

ଏସବୁ ଯୋଗ୍ୟତା ଥିବା ପ୍ରାର୍ଥୀ ମିଳିବା ଏତେ ସହଜ ମଧ୍ୟ ନୁହେଁ । ତେବେ କହିରଖୁଛୁ ଯଦି ଯୋଗ୍ୟ ପ୍ରାର୍ଥୀ ମିଳିଯାଏ ତେବେ ସେ ରାତାରାତି କୋଟିପତି ହୋଇଯିବ । ଏହା ସହିତ ନିଜ ସୁନ୍ଦର ପତ୍ନୀକୁ ସାରା ଜୀବନ ସୁନା କାରରେ ବୁଲାଇବାର ସୁଯୋଗ ମଧ୍ୟ ମିଳିଯିବ ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର