PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଜ୍ଞାନବ୍ୟାପୀ ମସଜିଦ୍‌ ବିବାଦ। ୩୦ରେ ଦୁଇ ପକ୍ଷଙ୍କୁ ମିଳିପାରେ ସର୍ଭେ ଭିଡିଓ। ଜ୍ଞାନବ୍ୟାପୀ ସର୍ଭେ ଭିଡିଓକୁ ନେଇ ଜିଲ୍ଲା କୋର୍ଟଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ। ଆସନ୍ତା ୩୦ରୋ ଦୁଇ ପକ୍ଷଙ୍କୁ ମିଳିପାରେ ଭିଡିଓ।
  • ||
  • କଟକ : ଅନୁଭବ ଓ ବର୍ଷାଙ୍କୁ ହାଇକୋର୍ଟଙ୍କ କଡ଼ା ତାଗିଦ୍, ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ପରସ୍ପରକୁ ଆକ୍ଷେପ ନ କରିବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ
  • ||
  • ସୋର: ରାସ୍ତାରେ ହଟହଟା ହେଲେ ଖଇରା ବିଦ୍ୟୁତ୍ ବିଭାଗ ଏସଡିଓ, ଅସ୍ଥାୟୀ ମିଟର ରିଡର କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ବହିଷ୍କାର ଆଶଙ୍କାରେ ଆକ୍ରୋଶର ଶିକାର…
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର: ଟିଚିଂ ହସ୍ପିଟାଲ ଭାବେ ଘୋଷଣା ହେଲା କ୍ୟାପିଟାଲ ହସ୍ପିଟାଲ, ଆଗାମୀ ୫୦ ବର୍ଷକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ମାଷ୍ଟର ପ୍ଲାନ୍, ୨୮୫ କୋଟି ଅନୁମୋଦନ…
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ପେଟ୍ରୋଲିୟମ ଡିଲର୍ସ ଆସୋସିଏସନର ପକ୍ଷରୁ ଦୁଇ ଦିନିଆ ଧର୍ମଘଟ, ସନ୍ଧ୍ୟା ୬ରୁ ସକାଳ ୬ ବନ୍ଦ ରହିବ ସମସ୍ତ ପେଟ୍ରୋଲ ଟାଙ୍କି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର: ରାଜ୍ୟରେ ତଳକୁ ଖସିଲା ଆକ୍ଟିଭ କେସ୍, ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ବାହାରିଲେ ୦୯ ଜଣ କରୋନା ପଜିଟିଭ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ‘କୋକୋ’ ଆପ୍‌ରେ ଋଣ ଠକେଇ ମାମଲା : ଦିଲ୍ଲୀରୁ ଧରାପଡି଼ଲା ମୁଖ୍ୟ କାର୍ପଟଦାର ରାମ, ୧୦୫୮ ଭର୍ଚୁଆଲ୍‌ ବ୍ୟାଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟ ଫ୍ରିଜ୍
  • ||
  • ଚିଲିକା : ଯାତ୍ରୀବାହୀ ଡଙ୍ଗାର ଭାଙ୍ଗିଲା ମେସିନ୍ ସ୍ଲାବ, ଚିଲିକା ମଝିରେ ଅଟକିଲେ ୪୦ରୁ ଅଧିକ ଯାତ୍ରୀ
  • ||
  • କଟକ: ଅନୁଭବ-ବର୍ଷା ବିବାହ ବିବାଦ: “ବର୍ଷା ନିଜେ ଚଲାଉଛନ୍ତି ଫ୍ୟାନ୍‌ କ୍ଲବ୍‌ ପେଜ୍‌’
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଆସିବ ସ୍ୱଚ୍ଛତା, ଲୋକଙ୍କୁ ମିଳିବ ସୁବିଧା: ଆଜିଠୁ ଅନ୍‌ଲାଇନ୍‌ରେ ହୋଲ୍ଡିଂ ଟ୍ୟାକ୍ସ ଆଦାୟ କରିବ ବିଏମ୍‌ସି
  • ||
  • ସୁନ୍ଦରଗଡ : ଓସିଏଲ୍‌ ଆଇରନ କାରଖାନାରୁ ଲୁହା ଚୋରି କରୁଥିଲା ଚୋର, ଛାତରୁ ପଡି ଚାଲିଗଲା ଜୀବନ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଟ୍ରାଫିକ୍‌ ଯନ୍ତ୍ରଣାରୁ ମିିଳିବ ମୁକ୍ତି: ଜୟଦେବ ବିହାରରୁ ନନ୍ଦନକାନନ ମଧ୍ୟରେ ନିର୍ମାଣ ହେବ ସବୁଠାରୁ ଦୀର୍ଘତମ ଫ୍ଲାଏଓଭର
  • ||

ଯୌତୁକରେ ମିଳିବ ଏକ ହଜାର କୋଟି ଓ ସୁନାର କାର୍, କିନ୍ତୁ ବିବାହ ପାଇଁ ରହିଛି ଏହି ସର୍ତ୍ତ

source:m.dailyhunt.in

ଯୌତୁକରେ କାର୍ ଦେବା କଥା ତ ଆପଣ ଶୁଣିଥିବେ । କିନ୍ତୁ ଏଠି କଥା ପଡିଛି ଯୌତୁକରେ ସୁନାର କାର୍ କଥା । ଅର୍ଥାତ୍ ଝିଅକୁ ବିବାହ କଲେ ସୁନାର କାର୍ ମିଳିବ ପୁଣି ତା ସହିତ ମିଳିବ ୧ ହଜାର କୋଟି ଟଙ୍କା । ନିଶ୍ଚୟ ମନରେ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠୁଥିବ ଏମିତି ସୁଯୋଗ ହାତଛଡା କରିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ । ବିବାହ ପାଇଁ ରାଜି ହୋଇଯିବା ଠିକ୍ ହେବ । ଏମିତି ଭାବୁଛନ୍ତି କି ? କିନ୍ତୁ ବିବାହ ପୂର୍ବରୁ ଯେଉଁ ସର୍ତ୍ତ ରହିଛି ତାକୁ ବି ଟିକିଏ ଜାଣି ଦିଅନ୍ତୁ ।

ଝିଅର ବଡ ଭାଇ ଯେଉଁ ସର୍ତ୍ତ ରଖିଛନ୍ତି ସେଥିରେ କେହି ବି ସଫଳ ହେଉନାହାନ୍ତି । ତେବେ ଝିଅର ଭାଇର ନାଁ ବି ଟିକିଏ ଶୁଣି ଦିଅନ୍ତୁ । ସେ ହେଉଛନ୍ତି ଉତ୍ତର କୋରିଆର ଶାସକ କିମ୍ ଜୋଙ୍ଗ ଉନ୍ । ସେ ନିଜ ଭଉଣୀ ପାଇଁ ଜଣେ ଯୋଗ୍ୟ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଖୋଜୁଛନ୍ତି ।

ସେ ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି ଯେ ଯିଏ ତାଙ୍କ ଭଉଣୀଙ୍କୁ ବିବାହ କରିବ ସେ ତାକୁ ଯୌତୁକରେ ଏକ ସୁନାର କାର୍ ଓ ଏକ ହଜାର କୋଟି ଟଙ୍କା ଦେବେ । ବରଯାତ୍ରୀଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ସୁନାର ମୁଦ୍ରା ଦିଆଯିବ । କିନ୍ତୁ ଏ ସବୁ ପଛରେ କିଛି ସର୍ତ୍ତ ରହିଛି ।

ସର୍ତ୍ତ ହେଉଛି ଯେଉଁ ପୁଅକୁ ସେ ନିଜ ଭଉଣୀ ସହିତ ବିବାହ କରାଇବା ପାଇଁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି ସେ ସ୍ନାତକ ହୋଇଥିବା ଦରକାର । ମୁହଁରେ କୌଣସି ବି ଚିହ୍ନ ନଥିବା ଆବଶ୍ୟକ, ଉଚ୍ଚତା ୫.୧୦ ଫୁଟରୁ ଅଧିକ ହୋଇନଥିବ । ଅତୀତରେ କୌଣସି ବି ପ୍ରେମ ସମ୍ପର୍କ ନଥିବ ଏବଂ ପ୍ରାର୍ଥୀର ଓଜନ ୭୫ କିଲୋଗ୍ରାମରୁ କମ୍ ହୋଇଥିବ । ପୁଅର ସିକ୍ସ ପ୍ୟାକ୍ ଥିବା ଦରକାର ।

ଏସବୁ ଯୋଗ୍ୟତା ଥିବା ପ୍ରାର୍ଥୀ ମିଳିବା ଏତେ ସହଜ ମଧ୍ୟ ନୁହେଁ । ତେବେ କହିରଖୁଛୁ ଯଦି ଯୋଗ୍ୟ ପ୍ରାର୍ଥୀ ମିଳିଯାଏ ତେବେ ସେ ରାତାରାତି କୋଟିପତି ହୋଇଯିବ । ଏହା ସହିତ ନିଜ ସୁନ୍ଦର ପତ୍ନୀକୁ ସାରା ଜୀବନ ସୁନା କାରରେ ବୁଲାଇବାର ସୁଯୋଗ ମଧ୍ୟ ମିଳିଯିବ ।