PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର: ରାଜ୍ୟରେ ଉପର ତଳ ହେଉଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍: ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ୧୨ ଜଣ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର: ଶୀତଳ ଷଷ୍ଠୀ ପାଇଁ ପୂର୍ବ ପ୍ରସ୍ତୁତି: ୩ ତାରିଖରୁ ୭୨ ଘଣ୍ଟା ପାଇଁ ସମସ୍ତ ମଦ ଦୋକାନ ସିଲ୍
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଆଜିଠୁ ଅଲ୍‌ ଓଡ଼ିଶା ସନ୍ତରଣ ପ୍ରତିଯୋଗିତା, ୨୦ଟି ଜିଲ୍ଲାରୁ ୨୫୮ ଜଣ ପ୍ରତିଯୋଗୀ ହେବେ ସାମିଲ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଆହୁରି କଲବଲ କରିବ ଅସହ୍ୟ ତାତି ସାଙ୍ଗକୁ ଗୁଳୁଗୁଳି , ଜୁନ୍‌ ୨ ତାରିଖ ଯାଏଁ ଜାରି ରହିବ ଗ୍ରୀଷ୍ମ ପ୍ରକୋପ
  • ||
  • ବାରଙ୍ଗ: ନନ୍ଦନକାନନରେ ଆଖିବୁଜିଲା ଆଫ୍ରିକୀୟ ସିଂହ, ୧୬କୁ ହ୍ରାସ ପାଇଲା ସିଂହଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||

ରୋଲର୍‌ରେ ଆସିଲା ବର

ରୋଡ୍‌ ରୋଲର୍‌ ଉପରେ ବସି ବିବାହ କରିବାକୁ ଆସି ପୁରୁଣା ପରମ୍ପରା ଭାଙ୍ଗିଛନ୍ତି ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗର ନାଦିଆ ଜିଲ୍ଲାର ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି । ୩୦ ବର୍ଷୀୟ ଅର୍କ ପାତ୍ର ସୁସଜ୍ଜିତ ରୋଡ୍‌ ରୋଲର୍‌ରେ ବସି କୃଷ୍ଣନଗର ଉକିଲପାରା ସ୍ଥିତ କନ୍ୟାଙ୍କ ଘରେ ପହଞ୍ଚିବା ପରେ କନ୍ୟା ପକ୍ଷ, ଅତିଥି ଏବଂ ସ୍ଥାନୀୟ ବାସିନ୍ଦା ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟଚକିତ ହୋଇଥିଲେ । ତା’ପରଠୁ ସ୍ଥାନୀୟ ଅଞ୍ଚଳରେ ଏହି ଦମ୍ପତି ଏବେ ସେଲିବ୍ରିଟି ପାଲଟିଛନ୍ତି । ବିବାହ ଉତ୍ସବକୁ ସ୍ମରଣୀୟ ଓ ନିଆରା କରିବା ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ଏହି ଅଭିନବ ପ୍ରୟାସ କରିଛନ୍ତି ଅର୍କ । ପୁରୁଣା ଦିନର କାର୍‌ ସେ ନେଇପାରଥିାନ୍ତେ, କନ୍ତିୁ ତାହା ନୂଆ ନୁହେଁ । ଏହା ପୂର୍ବରୁ ଆର୍ଥ ମୁଭର୍‌ରେ କେହ ିଜଣେ ବିବାହ କରିବାକୁ ଯାଇଥିବା କଥା ଶୁଣିଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ରୋଲର୍‌ରେ କେହି ଯାଇନଥିବା ସେ କହିଛନ୍ତି । ନବ ବିବାହିତା ପତ୍ନୀ ଅରୁନ୍ଧତୀ ତରଫଦାର୍‌ ମଧ୍ୟ ଅର୍କଙ୍କର ଏହି ପ୍ରସ୍ତାବରେ ରାଜି ହୋଇଥିଲେ । ବର ରୋଲର୍‌ରେ ଏବଂ ସମ୍ପର୍କୀୟମାନେ ହଳଦିଆ ଓ ଲାଲ୍‌ ରଙ୍ଗର ମିନି ବସ୍‌ରେ ଆସିଥିଲେ । ପ୍ରୀତିଭୋଜନରେ କିଛି ନୂଆ ତଥା ପରିବେଶ ଅନୁକୂଳ ପ୍ରୟାସ କରିବାକୁ ଅର୍କ ଚିନ୍ତା କରିଛନ୍ତି । ଭୋଜିରେ ଲାଉଡସ୍ପିକର୍‌ ବଦଳରେ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ବୁଲି ବୁଲି ବେହେଲା ବାଦନ କରିବ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି ।ରୋଡ୍‌ ରୋଲର୍‌ ଉପରେ ବସି ବିବାହ କରିବାକୁ ଆସି ପୁରୁଣା ପରମ୍ପରା ଭାଙ୍ଗିଛନ୍ତି ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗର ନାଦିଆ ଜିଲ୍ଲାର ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି । ୩୦ ବର୍ଷୀୟ ଅର୍କ ପାତ୍ର ସୁସଜ୍ଜିତ ରୋଡ୍‌ ରୋଲର୍‌ରେ ବସି କୃଷ୍ଣନଗର ଉକିଲପାରା ସ୍ଥିତ କନ୍ୟାଙ୍କ ଘରେ ପହଞ୍ଚିବା ପରେ କନ୍ୟା ପକ୍ଷ, ଅତିଥି ଏବଂ ସ୍ଥାନୀୟ ବାସିନ୍ଦା ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟଚକିତ ହୋଇଥିଲେ । ତା’ପରଠୁ ସ୍ଥାନୀୟ ଅଞ୍ଚଳରେ ଏହି ଦମ୍ପତି ଏବେ ସେଲିବ୍ରିଟି ପାଲଟିଛନ୍ତି । ବିବାହ ଉତ୍ସବକୁ ସ୍ମରଣୀୟ ଓ ନିଆରା କରିବା ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ଏହି ଅଭିନବ ପ୍ରୟାସ କରିଛନ୍ତି ଅର୍କ । ପୁରୁଣା ଦିନର କାର୍‌ ସେ ନେଇପାରଥିାନ୍ତେ, କନ୍ତିୁ ତାହା ନୂଆ ନୁହେଁ । ଏହା ପୂର୍ବରୁ ଆର୍ଥ ମୁଭର୍‌ରେ କେହ ିଜଣେ ବିବାହ କରିବାକୁ ଯାଇଥିବା କଥା ଶୁଣିଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ରୋଲର୍‌ରେ କେହି ଯାଇନଥିବା ସେ କହିଛନ୍ତି । ନବ ବିବାହିତା ପତ୍ନୀ ଅରୁନ୍ଧତୀ ତରଫଦାର୍‌ ମଧ୍ୟ ଅର୍କଙ୍କର ଏହି ପ୍ରସ୍ତାବରେ ରାଜି ହୋଇଥିଲେ । ବର ରୋଲର୍‌ରେ ଏବଂ ସମ୍ପର୍କୀୟମାନେ ହଳଦିଆ ଓ ଲାଲ୍‌ ରଙ୍ଗର ମିନି ବସ୍‌ରେ ଆସିଥିଲେ । ପ୍ରୀତିଭୋଜନରେ କିଛି ନୂଆ ତଥା ପରିବେଶ ଅନୁକୂଳ ପ୍ରୟାସ କରିବାକୁ ଅର୍କ ଚିନ୍ତା କରିଛନ୍ତି । ଭୋଜିରେ ଲାଉଡସ୍ପିକର୍‌ ବଦଳରେ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ବୁଲି ବୁଲି ବେହେଲା ବାଦନ କରିବ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି ।