PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବୁର୍ଲା ଭିସୁଟ୍ ଆଣ୍ଟିଜେନ୍ କିଟ୍ ପ୍ରସଙ୍ଗ , ଓସ୍କାର ମେଡିକେୟାର କମ୍ପାନୀକୁ କାରଣ ଦର୍ଶାଅ ନୋଟିସ୍ ଜାରି କଲା ରାଜ୍ୟ ଔଷଧ ନଗମ , ୭୨ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ଜବାବ ଦେବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ
  • ||
  • ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ମୂର୍ତ୍ତି ଚୋର ଗିରଫ , ୫ଟି ଅଷ୍ଟଧାତୁ ମୂର୍ତ୍ତି ଜବତ କରାଯାଇଛି, ବାଣପୁର ଦକ୍ଷ ପ୍ରଜାପତି ମନ୍ଦିରରୁ ୨୭ଟି ମୂର୍ତ୍ତି ରୋରୀ ହୋଇଥିଲା
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ସମ୍ବଲପୁର କୋର୍ଟ ପରିସରରେ ହତ୍ୟା ଘଟଣା, ହତ୍ୟାକାରୀ ରମେଶ କୁମ୍ଭାରଙ୍କୁ ଆଜୀବନ କାରାଦଣ୍ଡାଦେଶ
  • ||
  • ରାୟଗଡା : ୧୦ କି.ମି ବୁହା ହୋଇ ମେଡିକାଲ ଆସିଲେ ମୁନିଗୁଡା ବ୍ଲକ ଉଚେତପାରୁ ଗ୍ରାମର ଜଣେ ରୋଗୀ
  • ||
  • କଟକ : ଆଦର୍ଶ ବିଦ୍ୟାଳୟ ପ୍ରବେଶିକା ପରୀକ୍ଷା ପାଇଁ ବୋର୍ଡରୁ ବିଭିନ୍ନ ଜିଲ୍ଲା ଅଧିକାରୀଙ୍କ ନିକଟକୁ ଗଲା ପ୍ରଶ୍ନପତ୍ର
  • ||
  • ବହୁ ଚର୍ଚ୍ଚିତ ଅଞ୍ଜନା ମିଶ୍ର ଗଣଦୁଷ୍କର୍ମ ମାମଲା – ଗିରଫ ଅଭିଯୁକ୍ତ ବିବନ ବିଶ୍ୱାଳର TI ପରେଡ ପାଇଁ ଆବେଦନ , CBI ପକ୍ଷରୁ ସିବିଆଇର ସ୍ପେଶାଲ ସିଜେଏମ୍‌ କୋର୍ଟରେ ଆବେଦନ
  • ||
  • ଆଠଗଡ଼ : କୋଭିଡ୍ କଟକଣାରେ ହେବ ଧବଳେଶ୍ୱରଙ୍କର ଜାଗର ଯାତ୍ରା, ପରିସ୍ଥିତିକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ସାଧାରଣ ଦର୍ଶନ ନେଇ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯିବ , ଆଠଗଡ଼ ଉପ ଜିଲ୍ଲାପାଳ ଅଜାମ୍ୱର ମହାନ୍ତିଙ୍କ ସୂଚନା
  • ||
  • ନୀଳଗିରି : ନୀଳଗିରି କଲେଜର ପର୍ଯ୍ୟଟନ ଓ ଆତିଥ୍ୟତା ବିଭାଗରେ ପରୀକ୍ଷା ଫଳ ପ୍ରକାଶରେ ଅହେତୁକ ବିଳମ୍ବ, ୭ ଦିନ ଭିତରେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ନହେଲେ ଆତ୍ମାହୁତି ଦେବାକୁ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କ ଚେତାବନୀ
  • ||
  • ଅନୁଗୁଳ : ନାଲକୋନଗର ଥାନା ଗୋପିନାଥପୁର ଗାଁ ପାଖ ଆମ୍ବତୋଟାରୁ ଅର୍ଦ୍ଧଦଗ୍ଧ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ହତ୍ୟା ସନ୍ଦେହ, ୧୯ ତାରିଖରୁ ନିଖୋଜ ଥିଲେ ସୁଶାନ୍ତ ରାଉଳ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର: ଭାଲୁପାଲିରେ ଅଜଣା ଗାଡି ଧକ୍କାରେ ମହିଳା ମୃତ୍ୟୁ, ମିଳିନି ପରିଚୟ
  • ||
  • ଅନୁଗୁଳ: ନିଖୋଜ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ଅର୍ଦ୍ଧ୍ବଦଗ୍ଧ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ଆମ୍ବତୋଟାରୁ ମିଳିଲା ଗଳିତ ମୃତଦେହ, ଗତ ୧୯ତାରିଖରୁ ନିଖୋଜ ଥିଲେ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ୧୦ ଜଣ ସଚିବଙ୍କୁ ମିଳିଲା ୧୦ ଜିଲ୍ଲା ଦାୟିତ୍ଵ, ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ, ଶିକ୍ଷା, ଜଳଯୋଗାଣ ଆଦି ମୌଳିକ ଭିତ୍ତିଭୂମିର କରିବେ ତଦାରଖ
  • ||
  • କୋରାପୁଟ: ୭ କୋଟି ୯୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଜାଲ ନୋଟ୍ ଜବତ କଲା ପଟ୍ଟାଙ୍ଗି ପୋଲିସ, ୩ ଅଟକ
  • ||
  • ତିହିଡି: ନନ୍ଦପୁରବଜାରଠାରୁ ୨୩ ଲଷ ଟଙ୍କାର ବ୍ରାଉନ ସୁଗାର ଜବତ କଲା ପୁଲିସ
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି: ଘର ମାଲିକଙ୍କୁ ମିଠାରେ ନିଶାଦେଇ ଲୁଟିଲେ ଭଡାଟିଆ ଯୁବକ, ୩୫ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ସୁନାଗହଣା ନେଇ ମାରିଲେ ଛୁ…
  • ||
  • କୋରାପୁଟ : ୭କୋଟି ୯୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଜାଲ ନୋଟ୍‌ ଜବତ , ସୁଙ୍କି ଆଉଟ୍‌ ପୋଷ୍ଟ ନିକଟରୁ ଜବତ କଲା ପଟାଙ୍ଗି ପୁଲିସ୍‌
  • ||
  • ଦେଓଗାଁ ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ କଛାରପାଲି ନିକଟରେ ରାସ୍ତା କଡ଼କୁ ଓଲଟିଲା କଣ୍ଟେନର, ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଗଲେ ଡ୍ରାଇଭର
  • ||
  • ମୟୁରଭଞ୍ଜ : ଶିଶୁ ଶ୍ରମିକ ଚାଲାଣ ବେଳେ ପୋଲିସର ଚଢାଉ, ଉଦଳା ବସଷ୍ଟାଣ୍ଡ ନିକଟରୁ ୪ ଜଣ ଶିଶୁ ଶ୍ରମିକଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର କଲା ଉଦଳା ପୋଲିସ, ୨ ମହିଳା ଦଲାଲ ଅଟକ
  • ||
  • ସମ୍ୱଲପୁର ଭିସୁଟ୍‌ରେ ୨୫ କୋଭିଡ୍‌ ପଜିଟିଭ୍‌ ପ୍ରସଙ୍ଗ -ଆଣ୍ଟିଜେନ୍‌ କିଟ୍‌ ଖରାପରୁ ରିପୋର୍ଟ ପଜିଟିଭ ଆସିଥିଲା , ଏନେଇ ଏସିଏସ୍ ପ୍ରଦୀପ୍ତ ମହାପାତ୍ରଙ୍କ ସୂଚନା
  • ||
  • କୋହଲି ହାସଲ କଲେ ଖାସ୍‌ ସଫଳତା , ରୋନାଲ୍ଡୋଙ୍କର କ୍ଲବ୍‌ରେ ହେଲେ ସାମିଲ୍, ଇନ୍‌ଷ୍ଟାଗ୍ରାମ୍‌ରେ କୋହଲିଙ୍କ ଫଲୋୟରଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୧୦୦ ମିଲିୟନରେ ପହଞ୍ଚିଲା
  • ||

ରୋଲର୍‌ରେ ଆସିଲା ବର

ରୋଡ୍‌ ରୋଲର୍‌ ଉପରେ ବସି ବିବାହ କରିବାକୁ ଆସି ପୁରୁଣା ପରମ୍ପରା ଭାଙ୍ଗିଛନ୍ତି ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗର ନାଦିଆ ଜିଲ୍ଲାର ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି । ୩୦ ବର୍ଷୀୟ ଅର୍କ ପାତ୍ର ସୁସଜ୍ଜିତ ରୋଡ୍‌ ରୋଲର୍‌ରେ ବସି କୃଷ୍ଣନଗର ଉକିଲପାରା ସ୍ଥିତ କନ୍ୟାଙ୍କ ଘରେ ପହଞ୍ଚିବା ପରେ କନ୍ୟା ପକ୍ଷ, ଅତିଥି ଏବଂ ସ୍ଥାନୀୟ ବାସିନ୍ଦା ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟଚକିତ ହୋଇଥିଲେ । ତା’ପରଠୁ ସ୍ଥାନୀୟ ଅଞ୍ଚଳରେ ଏହି ଦମ୍ପତି ଏବେ ସେଲିବ୍ରିଟି ପାଲଟିଛନ୍ତି । ବିବାହ ଉତ୍ସବକୁ ସ୍ମରଣୀୟ ଓ ନିଆରା କରିବା ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ଏହି ଅଭିନବ ପ୍ରୟାସ କରିଛନ୍ତି ଅର୍କ । ପୁରୁଣା ଦିନର କାର୍‌ ସେ ନେଇପାରଥିାନ୍ତେ, କନ୍ତିୁ ତାହା ନୂଆ ନୁହେଁ । ଏହା ପୂର୍ବରୁ ଆର୍ଥ ମୁଭର୍‌ରେ କେହ ିଜଣେ ବିବାହ କରିବାକୁ ଯାଇଥିବା କଥା ଶୁଣିଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ରୋଲର୍‌ରେ କେହି ଯାଇନଥିବା ସେ କହିଛନ୍ତି । ନବ ବିବାହିତା ପତ୍ନୀ ଅରୁନ୍ଧତୀ ତରଫଦାର୍‌ ମଧ୍ୟ ଅର୍କଙ୍କର ଏହି ପ୍ରସ୍ତାବରେ ରାଜି ହୋଇଥିଲେ । ବର ରୋଲର୍‌ରେ ଏବଂ ସମ୍ପର୍କୀୟମାନେ ହଳଦିଆ ଓ ଲାଲ୍‌ ରଙ୍ଗର ମିନି ବସ୍‌ରେ ଆସିଥିଲେ । ପ୍ରୀତିଭୋଜନରେ କିଛି ନୂଆ ତଥା ପରିବେଶ ଅନୁକୂଳ ପ୍ରୟାସ କରିବାକୁ ଅର୍କ ଚିନ୍ତା କରିଛନ୍ତି । ଭୋଜିରେ ଲାଉଡସ୍ପିକର୍‌ ବଦଳରେ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ବୁଲି ବୁଲି ବେହେଲା ବାଦନ କରିବ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି ।ରୋଡ୍‌ ରୋଲର୍‌ ଉପରେ ବସି ବିବାହ କରିବାକୁ ଆସି ପୁରୁଣା ପରମ୍ପରା ଭାଙ୍ଗିଛନ୍ତି ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗର ନାଦିଆ ଜିଲ୍ଲାର ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି । ୩୦ ବର୍ଷୀୟ ଅର୍କ ପାତ୍ର ସୁସଜ୍ଜିତ ରୋଡ୍‌ ରୋଲର୍‌ରେ ବସି କୃଷ୍ଣନଗର ଉକିଲପାରା ସ୍ଥିତ କନ୍ୟାଙ୍କ ଘରେ ପହଞ୍ଚିବା ପରେ କନ୍ୟା ପକ୍ଷ, ଅତିଥି ଏବଂ ସ୍ଥାନୀୟ ବାସିନ୍ଦା ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟଚକିତ ହୋଇଥିଲେ । ତା’ପରଠୁ ସ୍ଥାନୀୟ ଅଞ୍ଚଳରେ ଏହି ଦମ୍ପତି ଏବେ ସେଲିବ୍ରିଟି ପାଲଟିଛନ୍ତି । ବିବାହ ଉତ୍ସବକୁ ସ୍ମରଣୀୟ ଓ ନିଆରା କରିବା ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ଏହି ଅଭିନବ ପ୍ରୟାସ କରିଛନ୍ତି ଅର୍କ । ପୁରୁଣା ଦିନର କାର୍‌ ସେ ନେଇପାରଥିାନ୍ତେ, କନ୍ତିୁ ତାହା ନୂଆ ନୁହେଁ । ଏହା ପୂର୍ବରୁ ଆର୍ଥ ମୁଭର୍‌ରେ କେହ ିଜଣେ ବିବାହ କରିବାକୁ ଯାଇଥିବା କଥା ଶୁଣିଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ରୋଲର୍‌ରେ କେହି ଯାଇନଥିବା ସେ କହିଛନ୍ତି । ନବ ବିବାହିତା ପତ୍ନୀ ଅରୁନ୍ଧତୀ ତରଫଦାର୍‌ ମଧ୍ୟ ଅର୍କଙ୍କର ଏହି ପ୍ରସ୍ତାବରେ ରାଜି ହୋଇଥିଲେ । ବର ରୋଲର୍‌ରେ ଏବଂ ସମ୍ପର୍କୀୟମାନେ ହଳଦିଆ ଓ ଲାଲ୍‌ ରଙ୍ଗର ମିନି ବସ୍‌ରେ ଆସିଥିଲେ । ପ୍ରୀତିଭୋଜନରେ କିଛି ନୂଆ ତଥା ପରିବେଶ ଅନୁକୂଳ ପ୍ରୟାସ କରିବାକୁ ଅର୍କ ଚିନ୍ତା କରିଛନ୍ତି । ଭୋଜିରେ ଲାଉଡସ୍ପିକର୍‌ ବଦଳରେ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ବୁଲି ବୁଲି ବେହେଲା ବାଦନ କରିବ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି ।