PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଗଞ୍ଜାମ- କାଳବୈଶାଖୀର ତାଣ୍ଡଵ। ସେରଗଡ ବ୍ରାହ୍ମଣଛାଇ ଗାଁରେ ଗଛ ପଡି ଦୁଇ ମୃତ
  • ||
  • ବରିଷ୍ଠ ବିଜେଡି ନେତ୍ରୀ ଭି. ସୁଜ୍ଞାନୀ କୁମାରୀ ଦେଓଙ୍କ ଆଶୁ ଆରୋଗ୍ୟ କାମନା କଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ, ଅସୁସ୍ଥତା କାରଣରୁ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଭର୍ତ୍ତି ହୋଇଛନ୍ତି ପୂର୍ବତନ ବିଧାୟକା
  • ||
  • ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗରେ ବିଜେପି କାର୍ଯ୍ୟକର୍ତ୍ତାଙ୍କ ଉପରେ ଟିଏମସିର ଆକ୍ରମଣର ପ୍ରତିବାଦରେ କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଉପବାସ
  • ||
  • ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ: ତୃତୀୟ ଥର ପାଇଁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଭାବେ ଶପଥ ନେଲେ ମମତା ବାନାର୍ଜି
  • ||
  • କୋଭିଡ୍ ମୁକାବିଲା ପାଇଁ ୫୦ ହଜାର କୋଟି ଦେବ ଆର୍‌ବିଆଇ
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର: ଡେଲିମାର୍କେଟରେ ସଂଘବଦ୍ଧ ଭାବେ ପରିବା ବିକ୍ରି କରିବାକୁ ପ୍ରଶାସନ ବିରୋଧ କରିବାରୁ ଉତ୍ତ୍ୟକ୍ତ ହୋଇ ରାସ୍ତାରେ ପରିବା ଫିଙ୍ଗିଲେ ବେପାରୀ, ପୁଲିସ ଏବଂ ମ୍ୟୁନିସିପାଳିଟି ପକ୍ଷରୁ ବୁଝାମଣା ଜାରି
  • ||
  • ଗୁଡ଼ଭେଲା: ବିଦ୍ୟୁତ ଖୁଣ୍ଟକୁ ପଟିଲା ଟ୍ରକ ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ଲୋକେ
  • ||
  • ହାଇଦ୍ରାବଦରୁ ଫେରୁଥିଲେ ପ୍ରବାସୀ ଶ୍ରମିକଙ୍କ ୧୨ ବର୍ଷର ଝିଅ, ସୀମାନ୍ତ ମୋଟୁରେ ଚାଲିଗଲା ଜୀବନ
  • ||
  • ଉପକୂଳରେ ତାତି ଉଭାନ୍‌, ଆସନ୍ତା ୪ ଦିନ ରାଜ୍ୟର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ କାଳବୈଶାଖୀ
  • ||
  • ଆନ୍ଧ୍ର ପ୍ରଦେଶ ଓ ତେଲେଙ୍ଗାନାରୁ ଫେରିଲେ ୧୪ ଦିନିଆ କ୍ୱାରେଣ୍ଟାଇନ୍‌ ବାଧ୍ୟତାମୂଳକ
  • ||
  • ଓଡ଼ିଶାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୯୮୮୯ ଜଣ କରୋନା ପଜିଟିଭ ଚିହ୍ନଟ, ଆଖିବୁଜିଲେ ୧୬ ଜଣ ସଂକ୍ରମିତ
  • ||
  • ଓଡ଼ିଶା: ଆଜିଠୁ ରାଜ୍ୟବ୍ୟାପୀ ୧୪ ଦିନିଆ ‘ଲକଡାଉନ୍‌,’୧୯ ତାରିଖ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବଳବତ୍ତର ରହିବ
  • ||

ରୋଲର୍‌ରେ ଆସିଲା ବର

ରୋଡ୍‌ ରୋଲର୍‌ ଉପରେ ବସି ବିବାହ କରିବାକୁ ଆସି ପୁରୁଣା ପରମ୍ପରା ଭାଙ୍ଗିଛନ୍ତି ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗର ନାଦିଆ ଜିଲ୍ଲାର ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି । ୩୦ ବର୍ଷୀୟ ଅର୍କ ପାତ୍ର ସୁସଜ୍ଜିତ ରୋଡ୍‌ ରୋଲର୍‌ରେ ବସି କୃଷ୍ଣନଗର ଉକିଲପାରା ସ୍ଥିତ କନ୍ୟାଙ୍କ ଘରେ ପହଞ୍ଚିବା ପରେ କନ୍ୟା ପକ୍ଷ, ଅତିଥି ଏବଂ ସ୍ଥାନୀୟ ବାସିନ୍ଦା ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟଚକିତ ହୋଇଥିଲେ । ତା’ପରଠୁ ସ୍ଥାନୀୟ ଅଞ୍ଚଳରେ ଏହି ଦମ୍ପତି ଏବେ ସେଲିବ୍ରିଟି ପାଲଟିଛନ୍ତି । ବିବାହ ଉତ୍ସବକୁ ସ୍ମରଣୀୟ ଓ ନିଆରା କରିବା ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ଏହି ଅଭିନବ ପ୍ରୟାସ କରିଛନ୍ତି ଅର୍କ । ପୁରୁଣା ଦିନର କାର୍‌ ସେ ନେଇପାରଥିାନ୍ତେ, କନ୍ତିୁ ତାହା ନୂଆ ନୁହେଁ । ଏହା ପୂର୍ବରୁ ଆର୍ଥ ମୁଭର୍‌ରେ କେହ ିଜଣେ ବିବାହ କରିବାକୁ ଯାଇଥିବା କଥା ଶୁଣିଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ରୋଲର୍‌ରେ କେହି ଯାଇନଥିବା ସେ କହିଛନ୍ତି । ନବ ବିବାହିତା ପତ୍ନୀ ଅରୁନ୍ଧତୀ ତରଫଦାର୍‌ ମଧ୍ୟ ଅର୍କଙ୍କର ଏହି ପ୍ରସ୍ତାବରେ ରାଜି ହୋଇଥିଲେ । ବର ରୋଲର୍‌ରେ ଏବଂ ସମ୍ପର୍କୀୟମାନେ ହଳଦିଆ ଓ ଲାଲ୍‌ ରଙ୍ଗର ମିନି ବସ୍‌ରେ ଆସିଥିଲେ । ପ୍ରୀତିଭୋଜନରେ କିଛି ନୂଆ ତଥା ପରିବେଶ ଅନୁକୂଳ ପ୍ରୟାସ କରିବାକୁ ଅର୍କ ଚିନ୍ତା କରିଛନ୍ତି । ଭୋଜିରେ ଲାଉଡସ୍ପିକର୍‌ ବଦଳରେ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ବୁଲି ବୁଲି ବେହେଲା ବାଦନ କରିବ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି ।ରୋଡ୍‌ ରୋଲର୍‌ ଉପରେ ବସି ବିବାହ କରିବାକୁ ଆସି ପୁରୁଣା ପରମ୍ପରା ଭାଙ୍ଗିଛନ୍ତି ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗର ନାଦିଆ ଜିଲ୍ଲାର ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି । ୩୦ ବର୍ଷୀୟ ଅର୍କ ପାତ୍ର ସୁସଜ୍ଜିତ ରୋଡ୍‌ ରୋଲର୍‌ରେ ବସି କୃଷ୍ଣନଗର ଉକିଲପାରା ସ୍ଥିତ କନ୍ୟାଙ୍କ ଘରେ ପହଞ୍ଚିବା ପରେ କନ୍ୟା ପକ୍ଷ, ଅତିଥି ଏବଂ ସ୍ଥାନୀୟ ବାସିନ୍ଦା ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟଚକିତ ହୋଇଥିଲେ । ତା’ପରଠୁ ସ୍ଥାନୀୟ ଅଞ୍ଚଳରେ ଏହି ଦମ୍ପତି ଏବେ ସେଲିବ୍ରିଟି ପାଲଟିଛନ୍ତି । ବିବାହ ଉତ୍ସବକୁ ସ୍ମରଣୀୟ ଓ ନିଆରା କରିବା ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ଏହି ଅଭିନବ ପ୍ରୟାସ କରିଛନ୍ତି ଅର୍କ । ପୁରୁଣା ଦିନର କାର୍‌ ସେ ନେଇପାରଥିାନ୍ତେ, କନ୍ତିୁ ତାହା ନୂଆ ନୁହେଁ । ଏହା ପୂର୍ବରୁ ଆର୍ଥ ମୁଭର୍‌ରେ କେହ ିଜଣେ ବିବାହ କରିବାକୁ ଯାଇଥିବା କଥା ଶୁଣିଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ରୋଲର୍‌ରେ କେହି ଯାଇନଥିବା ସେ କହିଛନ୍ତି । ନବ ବିବାହିତା ପତ୍ନୀ ଅରୁନ୍ଧତୀ ତରଫଦାର୍‌ ମଧ୍ୟ ଅର୍କଙ୍କର ଏହି ପ୍ରସ୍ତାବରେ ରାଜି ହୋଇଥିଲେ । ବର ରୋଲର୍‌ରେ ଏବଂ ସମ୍ପର୍କୀୟମାନେ ହଳଦିଆ ଓ ଲାଲ୍‌ ରଙ୍ଗର ମିନି ବସ୍‌ରେ ଆସିଥିଲେ । ପ୍ରୀତିଭୋଜନରେ କିଛି ନୂଆ ତଥା ପରିବେଶ ଅନୁକୂଳ ପ୍ରୟାସ କରିବାକୁ ଅର୍କ ଚିନ୍ତା କରିଛନ୍ତି । ଭୋଜିରେ ଲାଉଡସ୍ପିକର୍‌ ବଦଳରେ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ବୁଲି ବୁଲି ବେହେଲା ବାଦନ କରିବ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର