PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବ୍ରହ୍ମପୁର : ସନ୍ଧ୍ୟାବେଳେ ବେଳାଭୂମିରେ ବସିଥିବା ବେଳେ ମୁଣ୍ଡ ଉପରେ ପଡ଼ିଲା ଚଡ଼କ, ଛାତ୍ର ମୃତ ଛାତ୍ରୀ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ବିଶ୍ୱର ସବୁଠୁ ବଡ଼ କ୍ରିକେଟ ଷ୍ଟାଡ଼ିୟମ୍‌ରେ ଖେଳା ଯିବ ଆଇପିଏଲ ୨୦୨୨ ଫାଇନାଲ
  • ||
  • ଆନନ୍ଦପୁର : ଝରକା ଗ୍ରୀଲ୍ ଭାଙ୍ଗି ଶିକ୍ଷକଙ୍କ ଘରେ କଳାକନା ବୁଲାଇଦେଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ, ୧୫ ଭରି ସୁନାଅଳଙ୍କାର ସହ ନଗଦ ୫୨ ହଜାର ଟଙ୍କା ଲୁଟ୍
  • ||
  • ସୋର : ଗୋରୁ ବୋଝେଇ କଣ୍ଟେନର ଜବତ, ୪୦ ରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ୍ଵ ଗୋରୁ ଉଦ୍ଧାର, ୧୧ ଗିରଫ
  • ||
  • ସମାନ ନାଗରିକ ସଂହିତା ଲାଗୁ କରିବା ପ୍ରସ୍ତୁତିରେ ମୋଦି ସରକାର , ପ୍ରଥମେ ଉତ୍ତରାଖଣ୍ଡରେ ଏହି ଆଇନ୍‌ ଲାଗୁ କରାଯିବାର ଅଭ୍ୟାସ ଆରମ୍ଭ କରାଯାଇଛି
  • ||
  • ଗୁଜରାଟରେ ବଡ଼ ବିଜୟର ପ୍ରସ୍ତୁତିରେ ବିଜେପି , କଂଗ୍ରେସ ଦୁର୍ବଳତାର ବି ମିଳିବ ଫାଇଦା
  • ||

୧ ଫେବ୍ରୁଆରୀରେ ଉପସ୍ଥାପିତ ହେବ ବଜେଟ୍‌ – ପୁଣି ଲାଗୁ ହେବ କୋଭିଡ ପ୍ରୋଟୋକଲ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ – ସଂସଦର ବଜେଟ ଅଧିବେଶନରେ ପୁଣି କୋଭିଡ ପ୍ରୋଟୋକଲ ଲାଗୁ ହେବ । ରାଜ୍ୟସଭାରେ ପ୍ରୋସିଡିଂ ସକାଳ ୯ଟାରେ ଓ ଲୋକସଭାର ପ୍ରୋସିଡିଂ ସନ୍ଧ୍ୟା ୪ଟାରେ ଆରମ୍ଭ ହେବ । ନୂଆ ପ୍ରୋଟୋକଲ ୨ ଫେବ୍ରୁଆରୀରୁ ଲାଗୁ ହେବ । ୩୧ ଜାନୁଆରୀରେ ରାଷ୍ଟ୍ରପତିଙ୍କର ଅଭିଭାଷଣ ଉପସ୍ଥାପିତ ହେବ ଏବଂ ୧ଫେବ୍ରୁଆରୀରେ ବଜେଟ ଆଗତ ହେବ ।

ନ୍ୟୁଜ୍‌ ଏଜେନ୍ସି ଏଏନ୍‌ଆଇ ରବିବାର କହିଛି କି , ବଜେଟ୍‌ ଅଧିବେଶନର ପୂର୍ବରୁ , ଗୃହରେ ଏବେସୁଦ୍ଧା ମୋଟ ୮୭୫ଷ୍ଟାଫ  କରୋନା ପଜିଟିଭ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଛନ୍ତି । ରିପୋର୍ଟରେ କୁହାଯାଇଛି କି ୨୦ ଜାନୁଆରୀ ଯାଏ ୨,୮୪୭ଟି ପରୀକ୍ଷଣ କରାଯାଇଛି , ଯେଉଁଥିରୁ ୮୭୫ସଂସଦୀୟ ଷ୍ଟାଫ୍‌ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇଛନ୍ତି ।

ଏଥିରେ ରାଜ୍ୟସଭା ସଚିବାଳୟ ଦ୍ୱାରା ମୋଟ ୯୧୫ଟି ଟେଷ୍ଟ କରାଯାଇଛି , ଯେଉଁଥିରେ ୨୭୧ ଜଣ ଲୋକ କରୋନା ଭାଇରସ ସଂକ୍ରମଣରେ ପଜିଟିଭ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଛନ୍ତି ।   

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର