PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଖପ୍ରାଖୋଲ:ଗମ୍ଭାରି ଛକ ନିକଟରେ ଏକ କାରରୁ ୬ ପେଟି କଫସିରଫ ଜବତ, ୨ଜଣ ଯୁବକଙ୍କୁ ଅଟକ ରଖି ପଚରାଉଚରା କରୁଛି ପୁଲିସ
  • ||
  • କୋଭିଡ଼ ପରିଚାଳନା ପାଇଁ ୩ ଜିଲ୍ଲାକୁ ୭.୬୨ କୋଟି ମଂଜୁର କଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ, ପୁରୀ ପାଇଁ ୨ କୋଟି, ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁର ପାଇଁ ୧ କୋଟି ଟଙ୍କା ଓ ସମ୍ବଲପୁର ଜିଲ୍ଲା ପାଇଁ ୪ କୋଟି ୬୨ ଲକ୍ଷ ମଂଜୁର କଲେ ନବୀନ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ସାଢ଼େ ୪ଟାରେ ଘୋଷଣା କରିବେ ଅତିରିକ୍ତ ମୁଖ୍ୟ ଶାସନ ସଚିବ ଓ ଡିଜିପି
  • ||
  • ଜୁନ ପହିଲାରେ କେରଳ ଛୁଇଁବ ମୌସୁମୀ ବାୟୁ, ଭାରତୀୟ ପାଣିପାଗ କେନ୍ଦ୍ରର ସୂଚନା
  • ||
  • ଲାଞ୍ଜିଗଡ଼ରେ ଅଞ୍ଚଳରେ ହାତୀ ଉପଦ୍ରବ, ଆମ୍ବ ଗଛ ଭାଙ୍ଗିଲେ, ନର୍ସରିକୁ ନଷ୍ଟ କଲେ
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି: ବିଲ ମଝିରୁ ନାବାଳକର ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର ,ହତ୍ୟା ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଲେ ପରିବାର ଲୋକ
  • ||
  • ପଶ୍ଚିମ ବଙ୍ଗ ଯାଉଥିବା ଟ୍ରେନ୍ ପାସେଞ୍ଜରମାନଙ୍କ ପାଇଁ RTPCR ନେଗେଟିଭ୍ ରିପୋର୍ଟ ବାଧ୍ୟତାମୂଳକ
  • ||
  • ରାଉରକେଲା: ୩୦ଟି ଗୋଦାମ ଉପରେ ପୋଲିସ ଓ ଯୋଗାଣ ବିଭାଗର ମିଳିତ ଚଡାଉ, ଖସିଲା ଆଳୁ ଓ ପିଆଜ ଦର
  • ||
  • ସୁନ୍ଦରଗଡ: ତଲସରା ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ବଘିଆବେରନା ଗ୍ରାମ ଜଙ୍ଗଲରୁ ମହିଳାଙ୍କ ଅର୍ଦ୍ଧ ଦଗ୍ଧ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • କରୋନାରେ ଆଖିବୁଜିଲେ ବିଶିଷ୍ଟ ନାଟ୍ୟ ପ୍ରତିଭା ନାଟ୍ୟଶ୍ରୀ ଡ. ପଞ୍ଚାନନ ମିଶ୍ର
  • ||
  • ଜଳେଶ୍ଵର : ଯୁବକଙ୍କ ଝୁଲନ୍ତା ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ହତ୍ୟା ନା ଆତ୍ମହତ୍ୟା ଅସ୍ପଷ୍ଟ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟ: କରୋନାରେ ଆଖିବୁଜିଲେ ୧୭ ଜଣ ସଂକ୍ରମିତ, ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୨୧୨୧କୁ ଛୁଇଁଲା
  • ||
  • ଓଡ଼ିଶାରେ ୫ ଲକ୍ଷ ଟପିଲା କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୦୫୨୧ ଜଣ ଆକ୍ରାନ୍ତ
  • ||
  • ଜାମ୍ମୁ କାଶ୍ମୀର : ସୁରକ୍ଷାବାହିନୀକୁ ବଡ଼ ସଫଳତା, ୩ ଆତଙ୍କୀ ନିପାତ, ଭୟରେ ଜଣେ ଆତଙ୍କବାଦୀ କଲା ଆତ୍ମସମର୍ପଣ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ତାତିରୁ ମିଳିଛି ସାମାନ୍ୟ ଆଶ୍ଵସ୍ତି, ଖସିଛି ପାରଦ, ୯ ଯାଏଁ କାଳବୈଶାଖୀ ସମ୍ଭାବନା
  • ||
  • ତାଳଚେର : ଅନୁଗୁଳ ତଳଗଡ଼ ଗ୍ରାମରେ ହାତୀ ଆକ୍ରମଣରେ ଜଣେ ମହିଳା ମୃତ
  • ||

ନିଖୋଜକୁ ବର୍ଷେ ବିତିଲା, ଏମ୍‌ସ ଡାକ୍ତରୀ ଛାତ୍ର ସୋହେଲଙ୍କ ପତ୍ତା ମିଳୁନି

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୯ ।୨(ବ୍ୟୁରୋ): ଭୁବନେଶ୍ୱର ଏମ୍‌ସ ଡାକ୍ତରୀ ଛାତ୍ର ସୋହେଲ୍‌ ଆଇଜାଜ୍‌ ନିଖୋଜ ଘଟଣାକୁ ବର୍ଷେ ବିତିଲାଣି । ହେଲେ ଆଜି ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ତାଙ୍କର କୌଣସି ଖୋଜ୍‌ ଖବର ମିଳୁନି । ସୋହେଲ୍‌ଙ୍କୁ ଖୋଜିବାରେ ଗୁଇନ୍ଦା ବିଭାଗ ସମେତ ୩ ରାଜ୍ୟ ପୁଲିସ ବି ଫେଲ୍‌ ମାରିଛନ୍ତି । ସୋହେଲ୍‌ ଜୀବିତ କି ମୃତ ତାହା ଆଜି ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ରହସ୍ୟରେ ରହି ଯାଇଛି ।
ସୂଚନା ଥାଉକି, ଜମ୍ମୁ-କାଶ୍ମୀର କୁପୱାଡ଼ା ଜିଲ୍ଲା ଚୋକିବାଲ ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ମର୍‌ସାରି ଗାଁର ସୋହେଲ୍‌ ଭୁବନେଶ୍ୱର ଏମ୍‌ସରେ ଦ୍ୱିତୀୟ ବର୍ଷ ଡାକ୍ତରୀ ପଢ଼ୁଥିଲେ । ୨୦୧୮ ଫେବ୍ରୁଆରୀ ୯ ତାରିଖରେ ସେ ପଞ୍ଜାବର ଅମୃତସରରେ ଜଣେ ସାଙ୍ଗଙ୍କ ଜନ୍ମଦିନ ଉତ୍ସବରେ ଯୋଗଦେବାକୁ କହି ଛୁଟି ନେଇ ଯାଇଥିଲେ । ୧୬ ତାରିଖ ସୁଦ୍ଧା ସେ ଫେରି ଆସିବେ ବୋଲି କହିଥିଲେ । ତେବେ ନିର୍ଧାରିତ ସମୟରେ ନଫେରିବାରୁ ଏମ୍‌ସ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ ତାଙ୍କ ପରିବାର ଲୋକଙ୍କୁ ଜଣାଇଥିଲେ ।
ସୋହେଲ୍‌ ନିଖୋଜ ଖବରପାଇ ବାପା ଏଜାଜ୍‌ ଅହମ୍ମଦ କଟାରିଆ ଆସି ଖଣ୍ଡଗିରି ଥାନାରେ ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲେ । ଭୁବନେଶ୍ୱର ଡିସିପିଙ୍କ ଠାରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ପୁଲିସ କମିଶନର ଓ ଡିଜିପିଙ୍କ ନିକଟରେ ମଧ୍ୟ ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲେ । ଫେବ୍ରୁଆରୀ ୧୦ରେ ସୋହେଲ୍‌ଙ୍କ ମୋବାଇଲ୍‌ ନେଟ୍‌ୱାର୍କ କୋଲକାତାର ହାୱଡ଼ା ଷ୍ଟେସନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଦେଖାଇଥିଲା । ତା’ ପର ଠାରୁ ତାଙ୍କ ମୋବାଇଲ୍‌ ନେଟ୍‌ୱାର୍କ ଦେଖାଇ ନଥିଲା । ଖଣ୍ଡଗିରି ଥାନା ପୁଲିସ ହାୱଡ଼ାରେ ଖୋଜାଖୋଜି କରି ଫେରିଥିଲା । ସୋସିଆଲ ମିଡିଆର ମଧ୍ୟ ସହାୟତା ନେଇଥିଲା ପୁଲିସ । ଜଣେ ରାଜସ୍ଥାନୀ ଯୁବକ ଦିଲ୍ଲୀ ଗୁରଗାଓଁରେ ସୋହେଲଙ୍କୁ ଦେଖିଥିବା ସୋସିଆଲ ମିଡିିଆରେ ପୋଷ୍ଟ କରିଥିଲେ । ଖଣ୍ଡଗିରି ଥାନା ପୁଲିସର ଏକ ୩ ଜଣିଆ ଟିମ୍‌ ଯାଇ ଦିଲ୍ଲୀରେ ଖୋଜାଖୋଜି କରି ବିଫଳ ହୋଇଥିଲେ ।

ଫେଲ୍‌ ମାରିଲେ ଗୁଇନ୍ଦା ଓ ୩ ରାଜ୍ୟ ପୁଲିସ:
ଓଡ଼ିଶା ଡିଜିପି ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ ଓ ଜମ୍ମୁ-କାଶ୍ମୀର ଡିଜିପିଙ୍କଠାରୁ ସହାୟତା ଲୋଡ଼ିଥିଲେ । ଓଡ଼ିଶା, ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ ଓ ଜାମ୍ମୁ-କାଶ୍ମୀର ପୁଲିସ ସୋହେଲ୍‌ଙ୍କୁ ଖୋଜିବାରେ ଲାଗି ପଡ଼ିଥିଲେ । ଗୁଇନ୍ଦା ବିଭାଗ ମଧ୍ୟ ଏନେଇ ତଦନ୍ତ ଚଳାଇଥିଲେ । ହେଲେ ସୋହେଲ୍‌ଙ୍କୁ ଠାବ କରିବାରେ ଫେଲ୍‌ ମାରିଛନ୍ତି ସମସ୍ତେ ।
ଆତଙ୍କୀ ସଂଗଠନରେ ସାମିଲ୍‌ ସନ୍ଦେହ:
ଜମ୍ମୁ-କାଶ୍ମୀରର କୁପୱାଡ଼ା ଜିଲ୍ଲା ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ ଆତଙ୍କବାଦୀ ପ୍ରବଣ ଅଞ୍ଚଳ । କୁପୱାଡ଼ାରେ ଜନ୍ମିତ ସୋହେଲ୍‌ ଜଣେ ମେଧାବୀ । କଲେଜରେ ପଢ଼ିବା ସମୟରେ ଦୁଇ ସପ୍ତାହ ପାଇଁ ସେ କେଉଁଆଡ଼େ ଚାଲି ଯାଇଥିଲେ । ଫେରିବା ପରେ ସେ କେଉଁଆଡ଼େ ଯାଇଥିଲେ ସେ ନେଇ ଘର ଲୋକଙ୍କ ଆଗରେ ମୁହଁ ଖୋଲି ନଥିଲେ । ଡାକ୍ତରୀ ପଢ଼ିବା ପାଇଁ ସେ ଏମ୍‌ସରେ ନାମ ଲେଖାଇଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ଅଧିକାଂଶ ସମୟରେ ସେ ସହପାଠୀମାନଙ୍କ ଠାରୁ ଦୂରେଇ ରହୁଥିଲେ । ଅମୃତସରରେ ଜଣେ ସାଙ୍ଗଙ୍କ ଜନ୍ମଦିନ ଉତ୍ସବରେ ଯୋଗ ଦେବାକୁ କହି ସେ ଏମ୍‌ସରୁ ଛୁଟି ନେଇଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ଅମୃତସରରେ ତାଙ୍କର କୌଣସି ସାଙ୍ଗ ନ ଥିବା ପରିବାର ଲୋକଙ୍କ ଠାରୁ ଜଣା ପଡ଼ିଥିଲା । ସେ କୌଣସି ଆତଙ୍କୀ ସଂଗଠନରେ ସାମିଲ୍‌ ହୋଇ ଯାଇଥିବା ସନ୍ଦେହ କରା ଯାଉଛି ।

ଛାର୍‌ଖାର ହୋଇଗଲା ସୋହେଲ୍‌ଙ୍କ ପରିବାର: ସୋହେଲଙ୍କୁ ଖୋଜିଖୋଜି ନିରାଶ ହୋଇ ବାପା ଏଜାଜ୍‌ ଓ ଭାଇ ସୋହେବ୍‌ ମାର୍ଚ୍ଚ ୧୮ରେ ଟ୍ରେନ ଯୋଗେ ଦିଲ୍ଲୀରୁ କାଶ୍ମୀର ଫେରୁଥିଲେ । ଜମ୍ମୁରୁ ସେମାନଙ୍କୁ ଆଣିବାକୁ ସୋହେଲଙ୍କ ଜେଜେ ଲିୟାକତ ଅଲ୍ଲୀ ଓ ଦାଦା ମୁସ୍ତାକ୍‌ ଅହମ୍ମଦ କଟାରିଆ କାର୍‌ (ଜେକେ୦୯ଏ-୫୫୪୭)ଯୋଗେ ଯାଇଥିଲେ । ସୋହେବ୍‌ କୌଣସି କାମରେ ଜମ୍ମୁରେ ରହି ଯାଇଥିଲାବେଳେ ଏଜାଜଙ୍କୁ ଧରି ସୋହେଲ୍‌ଙ୍କ ଜେଜେ ଓ ଦାଦା ଫେରୁଥିଲେ । ସେମାନଙ୍କ କାର୍‌ ହାଣ୍ଡୱାରା ୟୁନିସୋ ନିକଟରେ ଦୁର୍ଘଟଣାଗ୍ରସ୍ତ ହୋଇଥିଲା । ଏଥିରେ ସୋହେଲ୍‌ଙ୍କ ଜେଜେ ଲିୟାକତ ଓ ଦାଦା ମୁସ୍ତାକ୍‌ଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଥିଲା । ବାପା ଏଜାଜ୍‌ ପ୍ରାୟ ୨ ମାସ ଚିକିତ୍ସିତ ହୋଇ ଘରକୁ ଫେରିଥିଲେ । ଦୁର୍ଘଟଣା ପରଠାରୁ ସେ ଆଉ କଥା କହିପାରୁ ନାହାନ୍ତି । ସୋହେଲ୍‌ଙ୍କୁ ଝୁରି ଝୁରି କେବଳ ଆଖିରୁ ଲୁହ ଗଡ଼ାଉଛନ୍ତି ।