PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ୪ ତାରିଖ ସକାଳେ ସ୍ଥଳଭାଗ ବାତ୍ୟା ଛୁଇଁବ ବୋଲି ଏସଆରସିଙ୍କ ସୂଚନା।
  • ||
  • ଓମିକ୍ରନ୍ ଭୟ : ତାମିଲନାଡୁର ଏକ ସ୍କୁଲ୍‌ରେ କରୋନା ଆତଙ୍କ , ୨୫ ପିଲାଙ୍କୁ କୋଭିଡ୍‌ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ୨୯ ଦେଶକୁ ମାଡ଼ି ଗଲାଣି ଓମିକ୍ରନ୍ – ପ୍ରେସମିଟ୍‌ରେ କେନ୍ଦ୍ର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରାଳୟର ସୂଚନା
  • ||
  • ଭାରତରେ ଓମିକ୍ରନ ,କର୍ଣ୍ଣାଟକରୁ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୨ ଓମିକ୍ରନ ଆକ୍ରାନ୍ତ , ପ୍ରେସ୍‌ମିଟ୍‌ରେ କେନ୍ଦ୍ର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରାଳୟର ସୂଚନା
  • ||
  • ତେଲେଙ୍ଗାନାରେ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇନି ଓମିକ୍ରନ , ଏ ନେଇ ଖବରକୁ ଖଣ୍ଡନ କଲା ତେଲେଙ୍ଗାନା ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ବିଭାଗ । ବ୍ରିଟେନ୍‌ ଫେରନ୍ତା ମହିଳା କୋଭିଡ୍‌ ପଜିଟିଭ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଭାରତରେ ପ୍ରଥମ ଓମିକ୍ରନ ଭାରିଆଣ୍ଟ ଚିହ୍ନଟ , ତେଲେଙ୍ଗାନାରୁ ଓମିକ୍ରନ୍‌ ଭାରିଆଣ୍ଟ ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ , ଆକ୍ରାନ୍ତ ମହିଳାଙ୍କର ବୟସ ୩୫ ବର୍ଷ , ଇଂଲଣ୍ଡରୁ ଫେରିଥିଲେ ସଂପୃକ୍ତ ମହିଳା
  • ||
  • କଟକ: ଗାଡ଼ି ଟଣା ବେଳେ ଫାଇନାନ୍ସ କମ୍ପାନି କର୍ମଚାରୀ ଉପରକୁ ବ୍ଲାଙ୍କ ଫାଇରିଙ୍ଗ୍ ଘଟଣା, ଦୁଇ ଅଭିଯୁକ୍ତକୁ ଧରିବା ପାଇଁ କଟକ ପୋଲିସ ଟିମ୍ ଗଞ୍ଜାମରେ
  • ||
  • ଅମ୍ବାଦଳା: ୮ ଲକ୍ଷରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ୍ବ ଟଙ୍କାର ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ, ବାଇକ ସହ ୩ ଗିରଫ
  • ||
  • ବ୍ରହ୍ମପୁର: ବିଶିଷ୍ଟ ସିପିଏମ୍ ନେତା ବସନ୍ତ ନନ୍ଦଙ୍କ ହୃଦଘାତରେ ବିୟୋଗ
  • ||
  • ରାୟଗଡା: ୩ ବର୍ଷ ଅଙ୍ଗନବାଡି ଚାକିରି କରିବା ପରେ ଚାକିରିରୁ ବାହାର କରାଯାଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ
  • ||
  • କାଶୀପୁର: ହାତଗୁଞ୍ଜା ବିନା ଘୁଞ୍ଚୁନି ଫାଇଲ, ପ୍ରାପ୍ୟ ପାଇବାରେ ହଇରାଣ ଅବସର ଶିକ୍ଷକ
  • ||
  • ପାପଡାହାଣ୍ଡି: ମହୁ ମାଛି ଆକ୍ରମଣରେ ବୃଦ୍ଧ ଗୁରୁତର!
  • ||
  • ସୁନ୍ଦରଗଡ଼: କୋଇଡାରେ ଥମୁନି ହାତୀ ଉପଦ୍ରବ, ଘରେ ଶୋଇଥିବା ବେଳେ ଟାଣି ଦଳି ଦେଲା ଦନ୍ତା, ଘଟଣା ସ୍ଥଳରେ ବୃଦ୍ଧଙ୍କ ଉଡିଗଲା ପ୍ରାଣ ବାୟୁ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ବିଧାନସଭାର ଶୀତକାଳୀନ ଅଧିବେଶର ଦ୍ବିତୀୟ ଦିନ, ଆରମ୍ଭରୁ ବିରୋଧୀଙ୍କ ହୋହଲ୍ଲା ଓ ହଟ୍ଟଗୋଳ, ୪ ଯାଏଁ ଗୃହ ମୁଲତବୀ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ୧୨ ଘଣ୍ଟାରେ ଅବପାତ, ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ବାତ୍ୟା ରପୂ ନେବ ସମ୍ଭାବନା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୨ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୪୧୫କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର: ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ୨୫୨ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍ ଚିହ୍ନଟ, ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୧୦୪୯୫୯୭ ଜଣକୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ:୨୩ ରାଷ୍ଟ୍ରକୁ ବ୍ୟାପିଲା ଓମ୍ରିକନ୍, ଆନ୍ତର୍ଜାତିକ ବିମାନ ଉଡାଣ ସ୍ଥଗିତ
  • ||
  • ସୋର: ମନ୍ଦିରରୁ ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କାର ସୁନା ଓ ରୂପା ଗହଣା ଚୋରି
  • ||
  • କୋକସରା: ବିଦ୍ୟୁତ ସଂଯୋଗ ପାଇଁ ରାସ୍ତା ଅବରୋଧ କଲେ ଗ୍ରାମବାସୀ
  • ||

୧୦ଟା ୧୦୦ ଟଙ୍କିଆ ନୋଟ୍କୁ ଗଣିପାରିଲା ନାହିଁ ବର, ତିନି ଥର ଚେଷ୍ଟା କଲା ତଥାପି… ଶେଷରେ ବିବାହ କରିବାକୁ ମନାକରିଦେଲା କନ୍ୟା, କହିଲା….

https://www.google.com/search

ବିହାର ୧୮।୩: ମଧୁବନୀ ଜିଲ୍ଲା ପନଡୋଲ୍ ସ୍ଥିତ ବ୍ରହ୍ମୋତର ଗାଁର କନ୍ୟା ବର ବେକରେ ବରଣ ମାଳା ପକାଇ ସାରିଥିଲେ। ମାତ୍ର ସତ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଲା ପରେ ବିବାହ କରିବାକୁ ମନା କରିଦେଲେ କନ୍ୟା। ସତ ଏହା ଥିଲା କି ବିବାହ କରିବାକୁ ଯାଉଥିବା ବର ଜଣେ ଅଶିକ୍ଷିତ। ଯେଉଁ କାରଣରୁ କନ୍ୟା ବିବାହ କରିବାକୁ ଚାହୁଁନଥିଲେ। କନ୍ୟାର ଏଭଳି ନିଷ୍ପତ୍ତିକୁ ଗାଁ ଲୋକେ ବି ସ୍ବାଗତ କରିଥିଲେ। ପରେ ସେହି କନ୍ୟା ସେହି ମଣ୍ଡପରେ ପୁଣି ଥିରେ ବିବାହ କରିଥିଲେ ମାତ୍ର ଆଉ ଜଣଙ୍କୁ।

ବ୍ରହ୍ମୋତର ଗାଁର ଯୁବକ ରାହିକା ସ୍ଥିତ ମୋମିନପୁର ଗାଁର ଝିଅ ସହିତ ବିବାହ ସ୍ଥିର ହୋଇଥିଲା। ବାହାଘର ଦିନ ଧାର୍ଯ୍ୟ କରାଯାଇଥିବା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅନୁସାରେ ବରଯାତ୍ରୀ ପଂହଞ୍ଚିଥିଲା। ରୀତିନୀତି ଅନୁସାର​‌ରେ ବିବାହ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ମଧ୍ୟ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଯାଇଥିଲା। ପୁଣି କନ୍ୟା ବର ବେକରେ ପକାଇଥିଲା ବରଣମାଳା। ଏହାପରେ ମଣ୍ଡପରେ ଅନ୍ୟ ରୀତିନୀତି ଚାଲିଥିବାବେଳେ କନ୍ୟାର ସାଙ୍ଗମାନେ ବର ସହିତ କଥାବାର୍ତ୍ତା ଦେଉଥିଲେ। ଏମିତି କିଛି କଥାବାର୍ତ୍ତା ହେଉଥିବା ସମୟରେ ବରର ଶିକ୍ଷିତ ହେବା ଉପରେ ସନ୍ଦେହ କରିଥିଲେ।

କନ୍ୟାର ସାଙ୍ଗମାନେ ବରକୁ ୧୦ଟା ୧୦୦ ଟଙ୍କିଆ ନୋଟ୍ ଗଣିବାକୁ ଦେଇଥିଲେ। ଯାହାକୁ ବର ଠିକ ଭାବେ ଗଣି ପାରିନଥିଲା। ଥରେ କି ଦୁଇ ଥର ନୁହେଁ ତିନି ଥର ଚେଷ୍ଟା କଲା ପରେ ବି ଟଙ୍କା ଗଣିପାରିନଥିଲା। ଏହାପରେ ବରକୁ ତାର ନାଁ ଏବଂ ଗାଁର ନାଁ ପଚରାଯାଇଥିଲା। ଏହାର ବି ଉତ୍ତର ଦେଇପାରିନଥିଲା ବର। ଶେଷରେ କୈାଣସି ପ୍ରଶ୍ନର ଉତ୍ତର ଦେଇନପାରିବାରୁ କନ୍ୟା ନିଜର ସାହସ ଦେଖାଇ ବିବାହ ନ କରିବାକୁ ମନା କରିଦେଲା।

କନ୍ୟାର ଏହି ସାହସକୁ ଦେଖି ସେହି ବିବାହ ମଣ୍ଡପରେ ଉପସ୍ଥିତ ଥିବା ଆଉ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ନିଜ ପଢ଼ା ଲିଖା ପୁଅ ସହିତ ବିବାହ କରିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତାବ ଦେଇଥିଲେ। ଏହି ପ୍ରସ୍ତାବରେ କନ୍ୟା ସହିତ ତାଙ୍କ ଘର ଲୋକ ମଧ୍ୟ ରାଜି ହୋଇଯାଇଥିଲେ। ଆଉ ଡେରି ନ କରି ସେହି ମଣ୍ଡପରେ ହିଁ କନ୍ୟା ପୁଣି ଥରେ ବିବାହ କରିଥିଲେ।

 

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର