PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାୟଗଡା- ଛତିଶଗଡକୁ ଗଞ୍ଜେଇ ଚୋରାଚାଲାଣ ବେଳେ ଗୁଡାରୀ ଏବଂ କେନ୍ଦୁଗୁଡା ପୋଲିସର କୁଟ୍ରାଧର ରାସ୍ତା ନିକଟରେ ଚଡାଉ। ମିନିଟ୍ରକ ସହ ୨କ୍ବୁଣ୍ଟାଲ ୪୫ କେଜି ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ। ଜଣେ ଗିରଫ
  • ||
  • ଟୋକିଓ ଅଲିମ୍ପିକ୍ସ : ବକ୍ସିଂ ପ୍ରି-କ୍ୱାର୍ଟରରେ ହାରିଲେ ମେରିକମ୍
  • ||
  • କନ୍ଧମାଳ ଗସ୍ତରେ ପଞାୟତିରାଜ, ନଗର ଉନ୍ନୟନ ଓ ଆଇନ ମନ୍ତ୍ରୀ ପ୍ରତାପ ଜେନା । ଜଗାକୁ ଭେଟିଲେ, ବିଭିନ୍ନ ସରକାରୀ ଯୋଜନାର ସମୀକ୍ଷା କଲେ ।
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି ଜିଲ୍ଲା ଖଇରପୁଟ ରାସ୍ତାରେ ବଲେରୋ ଗାଡ଼ି ସହ ୭କ୍ୱିଣ୍ଟାଲ ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ- ଜଣେଗିରଫ
  • ||
  • ନାକଟିଦେଉଳ: ବରଗଛରୁ ଝୁଲନ୍ତା ଅବସ୍ଥାରେ ଯୁବକର ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ହତ୍ୟା ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଲେ ପରିବାର ଲୋକେ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ବରିଷ୍ଠ ଆଇଏଏସ୍ ସ୍ତରରେ ଅଦଳବଦଳ, IAS ଅଶୋକ ମୀନା ହେଲେ ପଞ୍ଚାୟତିରାଜ ଓ ପାନୀୟ ଜଳ ବିଭାଗର ପ୍ରମୁଖ ସଚିବ
  • ||
  • ନୀଳଗିରି: ଆଇନଜୀବୀଙ୍କୁ ମାଡ଼ ପ୍ରତିବାଦରେ ନୀଳଗିରି କୋର୍ଟ ବନ୍ଦ କଲେ ଓକିଲ ସଙ୍ଘ
  • ||
  • କଟକ: ଆସନ୍ତାକାଲି ଅଫ୍‌ଲାଇନ୍ ପରୀକ୍ଷା ଦେବେ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ
  • ||
  • ଟୋକିଓ ଟକ୍କର: ପଦକ ପାଇବା ଦିଗରେ ଆଉ ପାଦେ ବଢିଲେ ସିନ୍ଧୁ, କ୍ୱାର୍ଟର ଫାଇନାଲରେ ପହଁଚିଲେ
  • ||
  • ବକ୍ସିଂ କ୍ବାର୍ଟରରେ ପହଞ୍ଚିଲେ ଭାରତର ସତୀଶ କୁମାର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ମାଷ୍ଟରକ୍ୟାଣ୍ଟିନ୍ ଉଦ୍ଧାର ହେଲା ଅଜଣା ଯୁବକଙ୍କ ମୃତଦେହ, ଜବତ କଲା ପୁଲିସ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଥାମୁନି କରୋନ ମୃତ୍ୟୁ,ରାଜ୍ୟରୁ ଆଉ ୬୫ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଓଡ଼ିଶାରେ କମୁଛି ସଂକ୍ରମଣ, ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୬୧୫ଜଣ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ
  • ||
  • କେନ୍ଦୁଝର: ଘାତକ ସାଜିଲା ଫ୍ରି-ଫାୟାର୍ ଗେମ୍, ଚାଲିଗଲା ଦଶମ ଶ୍ରେଣୀ ଛାତ୍ରଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଆଜି ୨ ଜିଲ୍ଲାରେ ହେବନି ଟିକାଦାନ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର: ହୀରାକୁଦ ଜଳଭଣ୍ଡାରର ବନ୍ଦ ହେଲା ୨ଟି ସୁଇଜ ଗେଟ୍, ୧୨ଟି ଗେଟ୍ ଦେଇ ଜଳ ନିଷ୍କାସନ ଜାରି
  • ||

୧୦ଟା ୧୦୦ ଟଙ୍କିଆ ନୋଟ୍କୁ ଗଣିପାରିଲା ନାହିଁ ବର, ତିନି ଥର ଚେଷ୍ଟା କଲା ତଥାପି… ଶେଷରେ ବିବାହ କରିବାକୁ ମନାକରିଦେଲା କନ୍ୟା, କହିଲା….

https://www.google.com/search

ବିହାର ୧୮।୩: ମଧୁବନୀ ଜିଲ୍ଲା ପନଡୋଲ୍ ସ୍ଥିତ ବ୍ରହ୍ମୋତର ଗାଁର କନ୍ୟା ବର ବେକରେ ବରଣ ମାଳା ପକାଇ ସାରିଥିଲେ। ମାତ୍ର ସତ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଲା ପରେ ବିବାହ କରିବାକୁ ମନା କରିଦେଲେ କନ୍ୟା। ସତ ଏହା ଥିଲା କି ବିବାହ କରିବାକୁ ଯାଉଥିବା ବର ଜଣେ ଅଶିକ୍ଷିତ। ଯେଉଁ କାରଣରୁ କନ୍ୟା ବିବାହ କରିବାକୁ ଚାହୁଁନଥିଲେ। କନ୍ୟାର ଏଭଳି ନିଷ୍ପତ୍ତିକୁ ଗାଁ ଲୋକେ ବି ସ୍ବାଗତ କରିଥିଲେ। ପରେ ସେହି କନ୍ୟା ସେହି ମଣ୍ଡପରେ ପୁଣି ଥିରେ ବିବାହ କରିଥିଲେ ମାତ୍ର ଆଉ ଜଣଙ୍କୁ।

ବ୍ରହ୍ମୋତର ଗାଁର ଯୁବକ ରାହିକା ସ୍ଥିତ ମୋମିନପୁର ଗାଁର ଝିଅ ସହିତ ବିବାହ ସ୍ଥିର ହୋଇଥିଲା। ବାହାଘର ଦିନ ଧାର୍ଯ୍ୟ କରାଯାଇଥିବା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅନୁସାରେ ବରଯାତ୍ରୀ ପଂହଞ୍ଚିଥିଲା। ରୀତିନୀତି ଅନୁସାର​‌ରେ ବିବାହ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ମଧ୍ୟ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଯାଇଥିଲା। ପୁଣି କନ୍ୟା ବର ବେକରେ ପକାଇଥିଲା ବରଣମାଳା। ଏହାପରେ ମଣ୍ଡପରେ ଅନ୍ୟ ରୀତିନୀତି ଚାଲିଥିବାବେଳେ କନ୍ୟାର ସାଙ୍ଗମାନେ ବର ସହିତ କଥାବାର୍ତ୍ତା ଦେଉଥିଲେ। ଏମିତି କିଛି କଥାବାର୍ତ୍ତା ହେଉଥିବା ସମୟରେ ବରର ଶିକ୍ଷିତ ହେବା ଉପରେ ସନ୍ଦେହ କରିଥିଲେ।

କନ୍ୟାର ସାଙ୍ଗମାନେ ବରକୁ ୧୦ଟା ୧୦୦ ଟଙ୍କିଆ ନୋଟ୍ ଗଣିବାକୁ ଦେଇଥିଲେ। ଯାହାକୁ ବର ଠିକ ଭାବେ ଗଣି ପାରିନଥିଲା। ଥରେ କି ଦୁଇ ଥର ନୁହେଁ ତିନି ଥର ଚେଷ୍ଟା କଲା ପରେ ବି ଟଙ୍କା ଗଣିପାରିନଥିଲା। ଏହାପରେ ବରକୁ ତାର ନାଁ ଏବଂ ଗାଁର ନାଁ ପଚରାଯାଇଥିଲା। ଏହାର ବି ଉତ୍ତର ଦେଇପାରିନଥିଲା ବର। ଶେଷରେ କୈାଣସି ପ୍ରଶ୍ନର ଉତ୍ତର ଦେଇନପାରିବାରୁ କନ୍ୟା ନିଜର ସାହସ ଦେଖାଇ ବିବାହ ନ କରିବାକୁ ମନା କରିଦେଲା।

କନ୍ୟାର ଏହି ସାହସକୁ ଦେଖି ସେହି ବିବାହ ମଣ୍ଡପରେ ଉପସ୍ଥିତ ଥିବା ଆଉ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ନିଜ ପଢ଼ା ଲିଖା ପୁଅ ସହିତ ବିବାହ କରିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତାବ ଦେଇଥିଲେ। ଏହି ପ୍ରସ୍ତାବରେ କନ୍ୟା ସହିତ ତାଙ୍କ ଘର ଲୋକ ମଧ୍ୟ ରାଜି ହୋଇଯାଇଥିଲେ। ଆଉ ଡେରି ନ କରି ସେହି ମଣ୍ଡପରେ ହିଁ କନ୍ୟା ପୁଣି ଥରେ ବିବାହ କରିଥିଲେ।

 

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର