PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଓଡ଼ିଶା: ସୋମବାରରୁ ଶୁକ୍ରବାର ଦୈନିକ ସକାଳେ ମିଳୁଥିବା ମହଲତ କମିଲା ଏଣିକି ଦୈନିକ ୬ ଘଣ୍ଟା ବଦଳରେ ୪ ଘଣ୍ଟାକୁ ଖସିଲା କୋହଳ
  • ||
  • ବାହାଘରରେ ସର୍ବାଧିକ ୨୫ ଜଣ ସାମିଲ ହୋଇପାରିବେ
  • ||
  • ଓଡିଶାରେ ବଢିଲା ଲକଡାଉନ୍ ଅବଧି, ଜୁନ ୧ ଯାଏଁ ଜାରି ରହିବ କଟକଣା
  • ||
  • ଯଶିପୁର ନିର୍ବାଚନୀ ମଣ୍ଡଳୀର ପୂର୍ବତନ ବିଧାୟକ କମଳାକାନ୍ତ ନାୟକଙ୍କ ଚିକିତ୍ସାଧିନ ଅବସ୍ଥାରେ କେନ୍ଦୁଝର ମେଡିକାଲରେ ପରଲୋକ
  • ||
  • ସଇଁତଳା: ଟ୍ରେନ ଆଗକୁ ଡେଇଁ ଯୁବକଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଓଡ଼ିଶାରେ ସଂକ୍ରମଣ କମୁଛି, ମୃତ୍ୟୁ ବଢୁଛି, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ୨୨ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୨୩୫୭କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ଓଡ଼ିଶାରେ ସଂକ୍ରମଣ କମୁଛି, ମୃତ୍ୟୁ ବଢୁଛି: ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ୧୦ ହଜାର ୩୨୧ ଜଣ ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ୨୨ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା
  • ||
  • ପୁରୀ : ସମ୍‌ ସହଯୋଗରେ ପୁରୀରେ ଖୋଲିବ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର କୋଭିଡ୍‌ ହସ୍ପିଟାଲ୍‌, ୧୯ରୁ ସେବା ଆରମ୍ଭ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ପୁଣି ଉପରମୁହାଁ ପାରଦ, ତାତିରେ ଛଟପଟ ଜନଜୀବନ, ଆହୁରି ୪ ଦିନ ଯାଏଁ ଜାରି ରହିବ ଗ୍ରୀଷ୍ମ ପ୍ରକୋପ
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ବ୍ରହ୍ମ ମୁହୂର୍ତ୍ତରେ ଖୋଲିଲା ବଦ୍ରିନାଥଙ୍କ ଧାମ, ବିନା ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁରେ ହେଲା ଦ୍ଵାର ଫିଟା ନୀତି
  • ||

ଏୟାର ଇଣ୍ଡିଆ ଶୋ ପାର୍କିଂ ଏରିଆରେ ୩୦୦ କାର ଜଳିଗଲା

ବେଙ୍ଗାଲୁର,୨୩।୨: ଏୟାର ଇଣ୍ଡିଆ ଶୋ’ର କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ସ୍ଥଳରେ ଥିବା ପାର୍କିଂ ଏରିଆରେ  ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ ଘଟିବାରୁ ୩୦୦ ରୁ ଅଧିକ କାର ଆଜି ପୋଡି ଯାଇଛି। କୁହାଯାଉଛି ଯେ ପ୍ରଥମେ ଘାସରେ ନିଆଁ ଲାଗିଥିଲା। ଏହାପରେ ଧିରେ ଧିରେ ବ୍ୟାପୀ କାର ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ନିଆଁ ପହଁଞ୍ଚି ଯାଇଥିଲା। ଦୁର୍ଘଟଣାରେ କୌଣସି ବ୍ୟକ୍ତି ମୃତାହତ ହୋଇଥିବାର ଖବର ମିଳିନାହିଁ।  କର୍ନାଟକ ଅଗ୍ନିଶମ ବିଭାଗର ସୂଚନା ଅନୁସାରେ, ହୁଏତ କୌଣସି କାରରୁ ଲିକ୍ ହୋଇଥିବା ପେଟ୍ରୋଲ କାରଣରୁ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ ହୋଇଥାଇ ପାରେ। ଯେତେବେଳେ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ ଘଟିଥିଲା ସେ ସମୟରେ ଏୟାର ଇଣ୍ଡିଆର ସକାଳ ଏୟାର ଶୋ’ ଶେଷ ହୋଇଯାଇଥିଲା।

source: https://www.rediff.com

 ଏୟାର ଇଣ୍ଡିଆ ଶୋ’ ପ୍ରଥମ ୩ ଦିନ କେବଳ ନିମନ୍ତ୍ରିତ ଅତିଥିଙ୍କୁ ଆସିବାକୁ ଅନୁମତି ଦିଆଯାଉଥିଳା। ଶେଷ ଦୁଇଦିନ ସାଧାରଣ ଲୋକଙ୍କୁ ଆସିବାକୁ ଅନୁମତି ମିଳିବାରୁ ପ୍ରବଳ ଭିଡ ହୋଇଥିଲା। ଏହି କାରଣରୁ ପାର୍କିଂରେ ଖୁବ୍ ଅଧିକ କାର ରହିଥିଲା। ଏଠାରେ ଉଲ୍ଳେଖନୀୟ ଯେ ଏୟାର ଇଣ୍ଡିଆ ଶୋ’ର ଆରମ୍ଭ ଏକ ଖରାପ ଘଟଣାରୁ ହୋଇଥିଲା। ୟେଲହଙ୍କା ଏୟାରବେସ୍ରୁ ରିହଲସର୍ଲ ପାଇଁ ଉଡୁଥିବା ବାୟୁସେନାର ଏୟାରବୋଟିକ୍ସ ଟିମ୍ ସୂର୍ଯ୍ୟ କିରଣର ଦୁଇଟି ହକ୍ସ ବିମାନ ଆକାଶମାର୍ଗରେ ଦୁର୍ଘଟଣାର ଶିକାର ହୋଇଥିଲା। ଏଥିରେ ଜଣେ ପାଇଲଟ(ଓ୍ବିଙ୍ଗ କମାଣ୍ଡର) ସାହିଲ ଗାନ୍ଧିଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିଲା ବେଳେ ୨ ଜଣ ପାଇଲଟ ଆହତ ହୋଇଥିଲେ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର