ଏୟାର ଇଣ୍ଡିଆ ଶୋ ପାର୍କିଂ ଏରିଆରେ ୩୦୦ କାର ଜଳିଗଲା

ବେଙ୍ଗାଲୁର,୨୩।୨: ଏୟାର ଇଣ୍ଡିଆ ଶୋ’ର କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ସ୍ଥଳରେ ଥିବା ପାର୍କିଂ ଏରିଆରେ  ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ ଘଟିବାରୁ ୩୦୦ ରୁ ଅଧିକ କାର ଆଜି ପୋଡି ଯାଇଛି। କୁହାଯାଉଛି ଯେ ପ୍ରଥମେ ଘାସରେ ନିଆଁ ଲାଗିଥିଲା। ଏହାପରେ ଧିରେ ଧିରେ ବ୍ୟାପୀ କାର ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ନିଆଁ ପହଁଞ୍ଚି ଯାଇଥିଲା। ଦୁର୍ଘଟଣାରେ କୌଣସି ବ୍ୟକ୍ତି ମୃତାହତ ହୋଇଥିବାର ଖବର ମିଳିନାହିଁ।  କର୍ନାଟକ ଅଗ୍ନିଶମ ବିଭାଗର ସୂଚନା ଅନୁସାରେ, ହୁଏତ କୌଣସି କାରରୁ ଲିକ୍ ହୋଇଥିବା ପେଟ୍ରୋଲ କାରଣରୁ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ ହୋଇଥାଇ ପାରେ। ଯେତେବେଳେ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ ଘଟିଥିଲା ସେ ସମୟରେ ଏୟାର ଇଣ୍ଡିଆର ସକାଳ ଏୟାର ଶୋ’ ଶେଷ ହୋଇଯାଇଥିଲା।

source: https://www.rediff.com

 ଏୟାର ଇଣ୍ଡିଆ ଶୋ’ ପ୍ରଥମ ୩ ଦିନ କେବଳ ନିମନ୍ତ୍ରିତ ଅତିଥିଙ୍କୁ ଆସିବାକୁ ଅନୁମତି ଦିଆଯାଉଥିଳା। ଶେଷ ଦୁଇଦିନ ସାଧାରଣ ଲୋକଙ୍କୁ ଆସିବାକୁ ଅନୁମତି ମିଳିବାରୁ ପ୍ରବଳ ଭିଡ ହୋଇଥିଲା। ଏହି କାରଣରୁ ପାର୍କିଂରେ ଖୁବ୍ ଅଧିକ କାର ରହିଥିଲା। ଏଠାରେ ଉଲ୍ଳେଖନୀୟ ଯେ ଏୟାର ଇଣ୍ଡିଆ ଶୋ’ର ଆରମ୍ଭ ଏକ ଖରାପ ଘଟଣାରୁ ହୋଇଥିଲା। ୟେଲହଙ୍କା ଏୟାରବେସ୍ରୁ ରିହଲସର୍ଲ ପାଇଁ ଉଡୁଥିବା ବାୟୁସେନାର ଏୟାରବୋଟିକ୍ସ ଟିମ୍ ସୂର୍ଯ୍ୟ କିରଣର ଦୁଇଟି ହକ୍ସ ବିମାନ ଆକାଶମାର୍ଗରେ ଦୁର୍ଘଟଣାର ଶିକାର ହୋଇଥିଲା। ଏଥିରେ ଜଣେ ପାଇଲଟ(ଓ୍ବିଙ୍ଗ କମାଣ୍ଡର) ସାହିଲ ଗାନ୍ଧିଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିଲା ବେଳେ ୨ ଜଣ ପାଇଲଟ ଆହତ ହୋଇଥିଲେ।