PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରଙ୍ଗେଇଲୁଣ୍ଡା: ହଳଦିଆପଦର ନିକଟରେ ଟ୍ରାକ୍ଟର ସହ ଅଟୋ ଦୁର୍ଘଟଣା, ୩ ମହିଳା ମତ୍ସ୍ୟଜୀବୀ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ସୋର: ହାଇଦର୍ ଏନ୍‌କାଉଣ୍ଟର ସ୍ଥଳରୁ ୨ଟି ଗୁଳି ଜବତ କଲା ପୋଲିସ ଓ ସାଇଣ୍ଟିଫିକ୍‌ ଟିମ୍‌
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଓଡ଼ିଶାରେ ଆଉ ୬୭ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ସାଢ଼େ ୫ ହଜାର ଟପିଲା ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ରାଜ୍ୟରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ଭିତରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୮୩୩ ଜଣ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜଧାନୀରେ କାୟା ମେଲାଉଛି ଡେଙ୍ଗୁ, ୧୨ ଦିନରେ ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୨୫୦ ପାର୍
  • ||
  • ପାରଳାଖେମୁଣ୍ଡି : ଏସିଏଫ୍‌ ସୌମ୍ୟରଞ୍ଜନ ଡେଥ୍ ମିଷ୍ଟ୍ରି, ବଲାଙ୍ଗୀରରେ ପାରଳା ପୁଲିସର ୫ଜଣିଆ ଟିମ୍‌, ବିଦ୍ୟାଙ୍କ ପାର୍ଟି ସହ ସୌମ୍ୟ ମୃତ୍ୟୁର ଲିଙ୍କ୍‌ ଖୋଜିବ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ଭିତରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୮୩୩ ଜଣ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଜଳେଶ୍ଵର : ମନ୍ଦାର ଫୁଲ ଗଛ କଟାକୁ ନେଇ ଶଳାକୁ ଭିଣୋଇର ସଙ୍ଘବଦ୍ଧ ଆକ୍ରମଣ, ସଜ୍ଞାହୀନ ଅବସ୍ଥାରେ ନଦୀ କୂଳରୁ ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ୨୮ରେ ପୁଣି ଏକ ଲଘୁଚାପ, ୨୭ରୁ ବଢ଼ିବ ବର୍ଷା
  • ||

ଇଚ୍ଛା ପୂରଣ କଲେ ବୁଢ଼ି ମା’ : ୧୦୩ ବର୍ଷ ବୟସରେ ନିଜ ଶରୀରରେ ତିଆରି କଲେ ଟାଟୁ

ଇଚ୍ଛା କିମ୍ବା ଲକ୍ଷ୍ୟ ହାସଲ କରିବାର କୌଣସି ସମୟସୀମା ନାହିଁ । ଏହା ପ୍ରମାଣ କରିଛନ୍ତି ଜଣେ ୧୦୩ ବର୍ଷୀୟ ମହିଳା । ସେ ନିଜ ଶରୀରରେ ଟାଟୁ କରି ଇଚ୍ଛା ପୂରଣ କରିଛନ୍ତି । ଡୋରୋଥି ପୋଲାକ୍‌ ମାସ ମାସ ଧରି ମିଶିଗାନ ସ୍ଥିତ ମୁସ୍କେଗନ୍‌ର ଏକ ନର୍ସିଂହୋମ୍‌ରେ ଆଇସୋଲେସନ୍‌ରେ ରହି ହତୋତ୍ସାହିତ ମନେକରୁଥିଲେ । କୋଭିଡ୍‌-୧୯ ତାଙ୍କୁ ବନ୍ଦୀ ଘରେ ରଖିଦେଲା ବୋଲି ଡୋରୋଥିଙ୍କ ନାତୁଣି ଟେରେସା ଜାଭିଜ-ଜୋନ୍ସ କହିଛନ୍ତି ।

ନର୍ସିଂହୋମ୍‌ର ନର୍ସ ତାଙ୍କୁ କହିଲେ ଯେ ସେ ଅତିଶୟ ଭାବେ ଅବସାଦର ଶିକାର ହୋଇଛନ୍ତି । ତେଣୁ ତାଙ୍କୁ ଏଥିରୁ ଉଦ୍ଧାର କରିବା ବହୁତ ଜରୁରୀ । ପରିବାର ଲୋକେ ଡୋରୋଥିଙ୍କୁ ଦେଖିପାରୁନଥିଲେ । ତେଣୁ ତାଙ୍କ ଅବସ୍ଥା ବିଷୟରେ ସେମାନଙ୍କର କୌଣସି ଧାରଣା ନ ଥିଲା । ଡୋରୋଥିଙ୍କ ଶ୍ରବଣଶକ୍ତି ହ୍ରାସ ପାଇଥିବାରୁ ଫୋନ୍‌ରେ ମଧ୍ୟ କଥାବାର୍ତ୍ତା ସମ୍ଭବ ନ ଥିଲା । ଗତ ଜୁନ୍‌ ୧୬ ତାରିଖରେ ନର୍ସିଂହୋମ୍‌ରୁ ଡିସ୍‌ଚାର୍ଜ ହେବା ପରେ ଡୋରୋଥି ନିଜ ଦେହରେ ଟାଟୁ କରାଇଛନ୍ତି । ଏହା ଖୁବ୍‌ ଭଲ ଅନୁଭବ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି ।

ଦୀର୍ଘ ବର୍ଷ ପୂର୍ବେ ସେ ଏକ ଟାଟୁ କରନ୍ତୁ ବୋଲି ତାଙ୍କ ନାତି ଚାହୁଁଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ସେତେବେଳେ ସେ କରିନଥିଲେ । ଏବେ ସେ ନାତିଙ୍କ ଇଚ୍ଛା ପୂରଣ କରିଛନ୍ତି । ସେ ବେଙ୍ଗଙ୍କୁ ଖୁବ୍‌ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି । ତେଣୁ ଏକ ଟାଟୁ ପାର୍ଲର ଯାଇ ବେଙ୍ଗ ଟାଟୁ କରାଇଛନ୍ତି । ଟାଟୁ କରାଇଥିବା ରେ ରିଜନର୍‌ କହନ୍ତି, ତାଙ୍କ ପାଖରେ ଟାଟୁ କରାଇଥିବା ଗ୍ରାହକଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଡୋରୋଥି ସବୁଠୁ ବୟସ୍କ । ଟାଟୁ ଆଙ୍କିବା ସମୟରେ ଡୋରୋଥି ଟିକିଏ ବି ଯନ୍ତ୍ରଣା ଅନୁଭବ କରିନଥିଲେ ବୋଲି ରିଜନର୍‌ କହିଛନ୍ତି । ଟାଟୁ କରାଇବା ପରେ ଡୋରୋଥି ନିଜ ମୋଟରସାଇକେଲରେ ବୁଲିବା ଇଚ୍ଛା ପୂରଣ କରିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଲେ । ଡୋରୋଥିଙ୍କ ମୋଟରସାଇକେଲରେ ଭ୍ରମଣର ଫଟୋ ତାଙ୍କ ନାତୁଣି ସେୟାର କରିଛନ୍ତି ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର