PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଇସ୍ତଫା ଦେଲେ ଦିଲ୍ଲୀ ଉପରାଜ୍ୟପାଳ ଅନୀଲ ବୈଜଲ, ରାଷ୍ଟ୍ରପତିଙ୍କୁ ପଠାଇଲେ ଇସ୍ତଫା ପତ୍ର
  • ||
  • ଜ୍ଞାନବାପୀ ମସଜିଦ ବିବାଦ: ଶିବ ଲିଙ୍ଗକୁ ନେଇ ଆପତ୍ତିଜନକ ମନ୍ତବ୍ୟ ପଡିଲା ମହ‌ଙ୍ଗା, AIMIM ନେତା ଦାନିଶ କ୍ୟୁରେସୀ ଗିରଫ
  • ||
  • ଦେବଗଡ଼ : ମଦ ନିଶାରେ ଭୁଲିଗଲା ରକ୍ତ ସମ୍ପର୍କ, ଜନ୍ମକଲା ପୁଅକୁ କଟୁରୀରେ ହାଣି ହତ୍ୟାକଲା ସଇତାନ ବାପା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ତିର୍ତ୍ତୋଲ ବିଧାୟକଙ୍କ କୋର୍ଟ ମ୍ୟାରେଜ୍‌କୁ ନେଇ ପରିବାରରେ ଅସନ୍ତୋଷ, ଆତ୍ମହତ୍ୟା ଉଦ୍ୟମ କଲେ ବିଜୟଙ୍କ ମାଆ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ରାଜ୍ୟରେ ଖସୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍, ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ୧୩ ପଜିଟିଭ୍ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ବରମୁଣ୍ଡା ତ୍ରିନାଥ ମନ୍ଦିର ନିକଟରୁ ଯୁବକଙ୍କ ଝୁଲନ୍ତା ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ପୁରୀ : ଜୀବନ ନେଲା ମୁକୁଳା ଡ୍ରେନ୍ ! ପୁରୀ ବଡଦାଣ୍ଡ ନାଳରୁ ଯୁବକଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • କଟକ : ପାଣି ଟାଙ୍କି ତଳୁ ଯୁବତୀଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ହତ୍ୟା ସନ୍ଦେହ
  • ||

ଦିଲ୍ଲୀରେ ପ୍ରବଳ ଥଣ୍ଡା, ୧୯ ଦିନରେ ୧୦୬ ଜୀବନ ନେଇଛି ହାଡ଼ ଭଙ୍ଗା ଜାଡ଼ !

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୨୪/୦୧: ପ୍ରବଳ ଥଣ୍ଡା ଯୋଗୁ ରାଜଧାନୀ ଦିଲ୍ଲୀରେ ଚଳିତମାସ ୧ ତାରିଖରୁ ୧୯ ତାରିଖ ମଧ୍ୟରେ ୧୦୬ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି । ସେଣ୍ଟର ଫର ହୋଲିଷ୍ଟିକ୍‌ ଡେଭେଲପମେଣ୍ଟ (ସିଏଚ୍‌ଡି) ନାମକ ଏକ ସ୍ୱେଚ୍ଛାସେବୀ ଅନୁଷ୍ଠାନ ଆଜି ଏଭଳି ଦାବି କରିଛି । ସଙ୍ଗଠନ କହିଛି କି ଉତ୍ତର ଦିଲ୍ଲୀରେ ସର୍ବାଧିକ ୩୩ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଥିଲା ବେଳେ ଉତ୍ତର- ପଶ୍ଚିମ ଦିଲ୍ଲୀରେ ୧୩ ଏବଂ ଦକ୍ଷିଣ ପଶ୍ଚିମ ଓ କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ସିଲ୍ଲୀରେ ୯ ଜଣ ଲେଖାଏ ଲୋକଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି । ତେଣୁ ଦିଲ୍ଲୀ ସରକାର ଏଭଳି ଥଣ୍ଡାରୁ ନିରାଶ୍ରୟ ଲୋକଙ୍କୁ ସୁରକ୍ଷିତ ରଖିବା ଲାଗି ଆବଶ୍ୟକ ପଦକ୍ଷେପ ଗ୍ରହଣ କରିବାକୁ ସଙ୍ଗଠନ ଅନୁରୋଧ କରିଛି । ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ ଥଣ୍ଡାରେ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଥିବା ଖବରକୁ ଦିଲ୍ଲୀ ସରକାର ଖଣ୍ଡନ କରିଛନ୍ତି ।

କହିଛନ୍ତି ଦୁର୍ଘଟଣା, ରୋଗ, ମଦ୍ୟପାନ, ନିଶା ସେବନ ଭଳି କାରଣରୁ ନିରାଶ୍ରୟ ଲୋକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟୁଛି । ଏହି ମୃତ୍ୟୁର ତଥ୍ୟ ତାଙ୍କ ପାଖରେ ନଥାଏ ବୋଲି ଦିଲ୍ଲୀ ସହରାଞ୍ଚଳ ଆଶ୍ରୟ ଉନ୍ନୟନ ବୋର୍ଡ କହିଛି ।