ଗାଡ଼ିରୁ ୧୧ କୋଟି ଟଙ୍କା ଜବତ

ନୂଆପଡ଼ା,୧୯ ।୨(ଆପ୍ର): ଜବତ ହୋଇଛି ବିଡ଼ାବିଡ଼ା ଟଙ୍କା । କୋଟିଏ କି ଦୁଇକୋଟି ନୁହଁ, ଏକାଥରକେ ୧୦କୋଟି ୯୦ଲକ୍ଷ । ଏକ ଦାମୀ ଗାଡ଼ିରେ ହେଉଥିଲା ଚାଲାଣ । କଟକରୁ ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶ ଭାୟା ନୂଆପଡ଼ା ଦେଇ ଯାଉଥିବା ବେଳେ ସୀମାନ୍ତ ଛତିଶଗଡ଼ ରାଜ୍ୟ ମହାସମୁନ୍ଦ ଜିଲ୍ଲା ଖଲ୍ଲାରୀ ପୁଲିସ ହାତରେ ଧରାପଡ଼ିଛି । ଟଙ୍କା ଜବତ କରି ପୁଲିସ ଉକ୍ତ ଗାଡ଼ିରୁ ଜଣେ ମହିଳାଙ୍କ ସମେତ ୪ ଜଣଙ୍କୁ ଅଟକ ରଖି ପଚରାଉଚୁରା ଚଳାଇଛି । ଅଟକ ବ୍ୟକ୍ତିମାନେ ହେଲେ ୟୁପି ଆଗ୍ରା ଅଞ୍ଚଳର ଗାଡ଼ିଚାଳକ ବନବାରୀ ଜାଟ, ପ୍ରହଲ୍ଲାଦ ବଘେଲ, ମହମ୍ମଦ ଇବ୍ରାହିମ୍‌ ଓ ନଜ୍‌ମା ବେଗମ ।
ସୂଚନାମତେ ଆଜି ଅପରାହ୍ନରେ ଗୋପାଳପୁରରୁ ରାୟପୁରକୁ ସଂଯୋଗ କରୁଥିବା ଜାତୀୟ ରାଜପଥ ୩୫୩ର ମହାସମୁନ୍ଦ ଜିଲ୍ଲା ଖଲ୍ଲାରୀ ନିକଟରେ ପୁଲିସ ଗାଡ଼ିସବୁ ଅଟକାଇ ତନଖି କରୁଥିଲା । ଏହି ସମୟରେ ଏକ ଗାଡ଼ି(ୟୁପି ୮୦ ଇକ୍ୟୁ ୯୬୮୧)କୁ ଅଟକାଇ ଯାଞ୍ଚ କରିଥିଲେ । ଗାଡ଼ିରେ ଏକକାଳୀନ ବହୁ ପରିମାଣର ନଗଦ ଟଙ୍କା ଚାଲାଣ ହେଉଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା । ଆଇନତଃ ଦୁଇଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ନଗଦ କାରବାର ଅପରାଧ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ଗାଡ଼ିରେ ୧୦ କୋଟି ୯୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଥିବା ଜଣାପଡ଼ିଥିଲା । ପୁଲିସର ପ୍ରାଥମିକ ତଦନ୍ତ ଅନୁସାରେ ଉକ୍ତ ଟଙ୍କା କଟକର ଏକ ଫାର୍ମ ହାଉସରୁ ୟୁପିର ଆଗ୍ରାକୁ ଚାଲାଣ ହେଉଥିବା ଗାଡ଼ିର ଡ୍ରାଇଭର ସୂଚନା ଦେଇଥିଲା । ପୁଲିସ ଟଙ୍କା ଜବତ କରି ଖଲ୍ଲାରୀ ଥାନାରେ ରଖିଛି । ତେବେ ଏତେ ପରିମାଣର ନଗଦ ରାଶି କାହିଁକି ଓ କିପରି ଏତେ ଦୂରକୁ ଚାଲାଣ ହେଉଥିଲା ତାହ ସନ୍ଦେହ ଘେରରେ ରହିଛି । ଅଧିକ ପଚରାଉଚରା ପରେ ଉକ୍ତ ଟଙ୍କା କଟକର ଜଣେ ଅଳଙ୍କାର ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କର ବୋଲି ଜଣାପଡ଼ିଛି । ସଂପୃକ୍ତ ବ୍ୟବସାୟୀ ଜଣକ ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶର ସ୍ଥାୟୀ ବାସିନ୍ଦା ଏବଂ କଟକରେ ସେ ଏକ ସୋ’ରୁମ କରିଥିବା ତଥ୍ୟ ସାମନାକୁ ଆସିଛି । ତେବେ କେଉଁ ସ୍ଥିତିରେ ବ୍ୟବସାୟୀ ଜଣକ ଏତେ ପରିମାଣର ନଗଦ ଟଙ୍କା ସ୍ଥାନାନ୍ତର କରୁଥିଲେ ତାହା ପ୍ରଶ୍ନବାଚୀ ସୃଷ୍ଟି କରିଛି । ପୁଲିସ ଏନେଇ ତନାଘନା ଚଳାଇଛି ।

   ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର


ମହୁମାଛି ନେଲା ୨ ଭାଇଙ୍କ ଜୀବନ, ଅନ୍ୟ ଜଣେ ଗୁରୁତର

ହରଭଙ୍ଗା ସଟ୍‌ଡାଉନ୍‌ : କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ବଢ଼ୁଥିବାରୁ ପଦକ୍ଷେପ

ବନ୍ୟା କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତଙ୍କୁ ରିଲିଫ ନ ମିଳିବା ପ୍ରତିବାଦରେ ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ସମ୍ମୁଖରେ ଗଣଧାରଣା

ସହିଦ ଭଗତ ସିଂଙ୍କ ୧୧୩ତମ ଜୟନ୍ତୀରେ ରକ୍ତଦାନ ଶିବିର ଆୟୋଜନ କଲା ସହିଦ ଭଗତ ସେନା

ଦୁଇ ଫୁଟରୁ ଅଧିକ ଲମ୍ବ ଏକ କଇଁଛ ଉଦ୍ଧାର

ପୂର୍ବ ଶତ୍ରୁତାକୁ କେନ୍ଦ୍ର କରି ଛୁରାମାଡ : ୨ ଭାଇ ଗୁରୁତର, ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି