PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କୋଣାର୍କ : ରୋଗ କଷ୍ଟ ସହିନପାରି ସ୍କୁଲ ହତାରେ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କଲେ ବୃଦ୍ଧ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୪ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୧୫୦କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଉପର ତଳ ହେଉଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୭୩୪ ପଜେଟିଭ୍
  • ||
  • ନୀଳଗିରି : ମାଡ଼ିଆସୁଛନ୍ତି ନୀଳଗିରି ଆଡକୁ ଝାଡ଼ଖଣ୍ଡ ହାତୀ, ଚାଷୀ ଆତଙ୍କିତ
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି : ପୋଖରୀରେ ବୁଡି ୨ ଶିଶୁ ମୃତ
  • ||
  • ଜଳେଶ୍ଵର : ବିପଦ ସଂକେତ ଉପରେ ପ୍ରବାହିତ ହେଉଛି ଜଳକା, ବନ୍ୟା ପାଣି ଘେରରେ ୧୦ରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ୍ଵ ଗ୍ରାମ
  • ||
  • ଲମତାପୁଟ : ଅଟୋରୁ ୧୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ, ଗାଡି ଛାଡି ୨ ମାଫିଆ ଫେରାର୍
  • ||

ଗାଡ଼ିରୁ ୧୧ କୋଟି ଟଙ୍କା ଜବତ

source:www.hindustantimes.com

ନୂଆପଡ଼ା,୧୯ ।୨(ଆପ୍ର): ଜବତ ହୋଇଛି ବିଡ଼ାବିଡ଼ା ଟଙ୍କା । କୋଟିଏ କି ଦୁଇକୋଟି ନୁହଁ, ଏକାଥରକେ ୧୦କୋଟି ୯୦ଲକ୍ଷ । ଏକ ଦାମୀ ଗାଡ଼ିରେ ହେଉଥିଲା ଚାଲାଣ । କଟକରୁ ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶ ଭାୟା ନୂଆପଡ଼ା ଦେଇ ଯାଉଥିବା ବେଳେ ସୀମାନ୍ତ ଛତିଶଗଡ଼ ରାଜ୍ୟ ମହାସମୁନ୍ଦ ଜିଲ୍ଲା ଖଲ୍ଲାରୀ ପୁଲିସ ହାତରେ ଧରାପଡ଼ିଛି । ଟଙ୍କା ଜବତ କରି ପୁଲିସ ଉକ୍ତ ଗାଡ଼ିରୁ ଜଣେ ମହିଳାଙ୍କ ସମେତ ୪ ଜଣଙ୍କୁ ଅଟକ ରଖି ପଚରାଉଚୁରା ଚଳାଇଛି । ଅଟକ ବ୍ୟକ୍ତିମାନେ ହେଲେ ୟୁପି ଆଗ୍ରା ଅଞ୍ଚଳର ଗାଡ଼ିଚାଳକ ବନବାରୀ ଜାଟ, ପ୍ରହଲ୍ଲାଦ ବଘେଲ, ମହମ୍ମଦ ଇବ୍ରାହିମ୍‌ ଓ ନଜ୍‌ମା ବେଗମ ।
ସୂଚନାମତେ ଆଜି ଅପରାହ୍ନରେ ଗୋପାଳପୁରରୁ ରାୟପୁରକୁ ସଂଯୋଗ କରୁଥିବା ଜାତୀୟ ରାଜପଥ ୩୫୩ର ମହାସମୁନ୍ଦ ଜିଲ୍ଲା ଖଲ୍ଲାରୀ ନିକଟରେ ପୁଲିସ ଗାଡ଼ିସବୁ ଅଟକାଇ ତନଖି କରୁଥିଲା । ଏହି ସମୟରେ ଏକ ଗାଡ଼ି(ୟୁପି ୮୦ ଇକ୍ୟୁ ୯୬୮୧)କୁ ଅଟକାଇ ଯାଞ୍ଚ କରିଥିଲେ । ଗାଡ଼ିରେ ଏକକାଳୀନ ବହୁ ପରିମାଣର ନଗଦ ଟଙ୍କା ଚାଲାଣ ହେଉଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା । ଆଇନତଃ ଦୁଇଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ନଗଦ କାରବାର ଅପରାଧ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ଗାଡ଼ିରେ ୧୦ କୋଟି ୯୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଥିବା ଜଣାପଡ଼ିଥିଲା । ପୁଲିସର ପ୍ରାଥମିକ ତଦନ୍ତ ଅନୁସାରେ ଉକ୍ତ ଟଙ୍କା କଟକର ଏକ ଫାର୍ମ ହାଉସରୁ ୟୁପିର ଆଗ୍ରାକୁ ଚାଲାଣ ହେଉଥିବା ଗାଡ଼ିର ଡ୍ରାଇଭର ସୂଚନା ଦେଇଥିଲା । ପୁଲିସ ଟଙ୍କା ଜବତ କରି ଖଲ୍ଲାରୀ ଥାନାରେ ରଖିଛି । ତେବେ ଏତେ ପରିମାଣର ନଗଦ ରାଶି କାହିଁକି ଓ କିପରି ଏତେ ଦୂରକୁ ଚାଲାଣ ହେଉଥିଲା ତାହ ସନ୍ଦେହ ଘେରରେ ରହିଛି । ଅଧିକ ପଚରାଉଚରା ପରେ ଉକ୍ତ ଟଙ୍କା କଟକର ଜଣେ ଅଳଙ୍କାର ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କର ବୋଲି ଜଣାପଡ଼ିଛି । ସଂପୃକ୍ତ ବ୍ୟବସାୟୀ ଜଣକ ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶର ସ୍ଥାୟୀ ବାସିନ୍ଦା ଏବଂ କଟକରେ ସେ ଏକ ସୋ’ରୁମ କରିଥିବା ତଥ୍ୟ ସାମନାକୁ ଆସିଛି । ତେବେ କେଉଁ ସ୍ଥିତିରେ ବ୍ୟବସାୟୀ ଜଣକ ଏତେ ପରିମାଣର ନଗଦ ଟଙ୍କା ସ୍ଥାନାନ୍ତର କରୁଥିଲେ ତାହା ପ୍ରଶ୍ନବାଚୀ ସୃଷ୍ଟି କରିଛି । ପୁଲିସ ଏନେଇ ତନାଘନା ଚଳାଇଛି ।