ଗୋଟିଏ ଘରୁ ମିଳିଥିଲା ୧୧ଟି ଶବ ! ସାମନାକୁ ଆସିଲା ଘଟଣାର ଗୋଟିଏ ଦିନ ପୂର୍ବର ଛାତି ଥରା ଭିଡ଼ିଓ

ଯୋଧପୁର – ଯୋଧପୁରର ଦେଚୁ ଥାନା ଅଞ୍ଚଳରେ ମାନବତାକୁ ଦୋହଲାଇ ଦେବା ଭଳି ଏକ ଘଟଣା ଘଟିଛି। ପାକ୍ ବିସ୍ଥାପିତ ପରିବାରର ୧୧ ଜଣ ଲୋକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ପରେ ଏବେ ମୃତକ ଲକ୍ଷ୍ମୀ ଭିଲ୍‌ଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ପୂର୍ବର ଭିଡ଼ିଓ ସାମନାକୁ ଆସିଛି । ଏହି ଭିଡ଼ିଓ ପାଖାପାଖି ଦେଢ଼ ଘଣ୍ଟାର , ଯେଉଁଥିରେ ସେ ମୃତ୍ୟୁର କାରଣ କହୁଛନ୍ତି।

ଏହି ଭିଡ଼ିଓରେ ଲକ୍ଷ୍ମୀ ପାକିସ୍ତାନରୁ ଭାରତ ଆସିବା , ଏହାପରେ ଏଠାରେ ସରକାରୀ ଓ ପୁଲିସ୍‌ ବ୍ୟବସ୍ଥା ଉପରେ ଅନେକ ପ୍ରଶ୍ ଉଠାଇଛନ୍ତି । ଲକ୍ଷ୍ମୀ ପାକିସ୍ତାନରୁ ଭାରତ ଆସିବା ପରେ ତାଙ୍କ ସହ ହୋଇଥିବା ଘଟଣା କ୍ରମ , ଯୋଧପୁରର ମଣ୍ଡୋର ଥାନା ପୁଲିସ୍‌ ଉପରେ ମଧ୍ୟ ସମସ୍ୟା ସୃଷ୍ଟି କରିବାର ଅଭିଯୋଗ ଲଗେଇଛନ୍ତି ।

ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ ଯେ , ରବିବାର ଯୋଧପୁରର ଦେଚୁ ଥାନା ଅଞ୍ଚଳର ଲୋଡ଼ତା ଗାଁର ପାଖ ନଳକୂପରେ ଚାଷ କାମ କରୁଥିବା ପାକ୍‌ ବିସ୍ଥାପିତ ପରିବାରର ୧୧ ଲୋକଙ୍କ ଶବ ଘରୁ ମିଳିଥିଲା । ପୁଲିସ୍‌ ଏହାକୁ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ଭାବେ ତଦନ୍ତ କରୁଛି । ଏହି ସମୟରେ ମୃତକ ଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କ ଏକ ଭିଡ଼ିଓ ସାମନାକୁ ଆସିଛି ।

ଏହି ଭିଡ଼ିଓରେ ଲକ୍ଷ୍ମୀ  ଯୋଧପୁରର ମଣ୍ଡୋର ପୁଲିସ୍‌ , ଏସ୍‌ପିଙ୍କ ଠାରୁ ନେଇ ପୁଲିସ୍‌କର୍ମୀଙ୍କ ଉପରେ ପ୍ରତାଡ଼ିତ କରିବାର ଅଭିଯୋଗ ଲଗାଇଛନ୍ତି । ସେ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି କି ୩୦ ଜୁଲାଇରେ  ମଣ୍ଡୋର ଥାନାରେ ପୁଲିସ୍‌ ତାଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଥିଲା । ଏହାପରେ ତାଙ୍କୁ ବଟିକା ଦେବା ସହ ଜୋରଜବରଦସ୍ତ ଇଜେକ୍ସନ  ଦେବାର ଅଭିଯୋଗ  ଲଗାଇଛନ୍ତି ।

ଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କ ପରିବାକୁ ଧମକ ଦିଆଯାଇଥିବାର ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି । ଭାରତ ଆସିବା ପରେ  ପରିବାର , ପ୍ରଶାସନ  , ପୁଲିସ୍‌ ପ୍ରଶାସନ ସହ ପୁରା ସିଷ୍ଟମ ସହ ଲଢ଼ାଇର ଖୁଲାସା କରିଛନ୍ତି ।

ସେ ଭିଡ଼ିଓରେ କହିଛନ୍ତି କି ନ୍ୟାୟ ପାଇଁ ସେ ଅନେକ ଚେଷ୍ଟା କରିଛନ୍ତି , ହେଲେ କେହି ତାଙ୍କୁ ନ୍ୟାୟ ଦେଇନାହାଁନ୍ତି ।  ଲକ୍ଷ୍ମୀ ଭିଡ଼ିଓରେ ଏହା ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି କି ପାକିସ୍ତାନରେ ତାଙ୍କ ସହ ଅତ୍ୟାଚାର ହୋଇଛି । ଏହି ସମୟରେ ଅଧିକ ସଙ୍କଟରେ ପଡିବାରୁ ଭାରତ ଚାଲି ଆସିଲୁ । ତାଙ୍କର ଜେଜେ , ଅଣଜେଜେ  ମୁଳତଃ ଭାରତରେ ହିଁ ଥିଲେ ।

ଲକ୍ଷ୍ମୀ ଭିଡ଼ିଓରେ କହିଛନ୍ତି ,  ୨୦୧୫ରେ ଭାରତକୁ ଆସିଥିଲେ। ଆମେ ଶୁଣିଥିଲୁ କି ଭାରତ ଭୂମିରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ରୂପରେ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି ଭଗବାନ ସଦୃଶ ।  ଭଗବାନ ଶ୍ରୀକୃଷ୍ଣଙ୍କ ରୂପ ଅଟନ୍ତି ।  ଆମକୁ ବି ବଡ଼  ଆଶା ଥିଲା  ଓ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ  ମଧ୍ୟ ନିଜର କଷ୍ଟ କଥା କହିଲୁ , ହେଲେ ତାଙ୍କ ପାଖରେ କଥା ପହଞ୍ଚିଲା ନା ନାହିଁ , ତାହା ଜଣା ନାହିଁ । ହେଲେ ଏବେ ନିଜ କଥା ତାଙ୍କ ପାଖକୁ ପଠାଉଛି ।

ଭିଡ଼ିଓରେ ଲକ୍ଷ୍ମୀ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ନ୍ୟାୟ ପାଇଁ ଅପିଲ୍‌ କରିଛନ୍ତି । ଏହା ସହ ଲକ୍ଷ୍ମୀ  ଭିଡ଼ିଓରେ ପରିବାରର ଜଣେ ଜଣେ ଲୋକ , ଗୋଟିଏ ଗୋଟିଏ  ଘଟଣା ବିଷୟରେ କହିଛନ୍ତି ଏବଂ ତାଙ୍କ ଡାଏରୀରେ ସବୁକିଛି ଲେଖା ହୋଇଥିବା କହିଛନ୍ତି ।  

   ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର


ପାଠକ ବାପ-ପୁଅଙ୍କ ନୂଆ ଠିକଣା ଝାରପଡ଼ା ଜେଲ, ଗିରଫ ପରେ ଚାକିରିରୁ ନିଲମ୍ବନ କଲେ ରାଜ୍ୟ ସରକାର

ପାକିସ୍ତାନରେ କଡ଼ା ଆଇନ୍‌ – ନପୁଂସକ ହେବେ ଦୁଷ୍କର୍ମକାରୀ

ଗିରଫ ହେଲେ କୁବେର ଆଇଏଫ୍‌ଏସ୍‌ ଅଭୟକାନ୍ତ ଓ ତାଙ୍କ ପୁଅ, ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜବତ କରିଥିଲା ପୁଳା ପୁଳା ବେହିସାବ ଟଙ୍କା ଓ ଠକେଇର ଦଲିଲ

ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ନିଜ ଘରେ ଦୁଷ୍କର୍ମ – ଅଭିଯୁକ୍ତ ଫେରାର

ଆକାଶଙ୍କ ପ୍ରେମିକାଙ୍କୁ ନେଇ ବଢ଼ିଲା ଚର୍ଚ୍ଚା, ସେପଟେ କଂଗ୍ରେସ ପଚାରିଲା- ପାଠକଙ୍କ ସହ କେଉଁ ବିଧାୟକଙ୍କ ରହିଛି ସମ୍ପର୍କ ?

ସ୍ବାମୀଙ୍କୁ ମହଙ୍ଗା ପଡିଲା ପରକୀୟା ପ୍ରୀତି, ହାତ ଗୋଡ ବାନ୍ଧି ନଦୀରେ ଫୋପାଡିଲେ ସ୍ତ୍ରୀ