PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଟାଙ୍ଗୀରେ ୧୭ଟିକିଆ ହାତୀପଲ ଆତଙ୍କ, ଗାଁରେ ପଶିଲେ, ଫସଲ ନଷ୍ଟ କଲେ
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : ୧ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ବ୍ରାଉନସୁଗାର ଜବତ, ଜଣେ ଗିରଫ
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି : ଜଙ୍ଗଲକୁ କାଠ ସଂଗ୍ରହ ପାଇଁ ଯାଇଥିଲେ ଯୁବକ, ଫାସରେ ପଡି ଜୀବନ ଗଲା
  • ||
  • ଚାନ୍ଦବାଲି : ମୁଖ୍ୟ ବଜାରରେ ହଠାତ୍ ଭୁଶୁଡିଲା ବିଦ୍ୟୁତ୍ ଖୁଣ୍ଟି, ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ପଥଚାରୀ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଏ ବର୍ଷ ଥରାଇବ ଶୀତ ଲହରୀ, ଜବର ଜାଡ଼ରେ ଥରିବ ଓଡ଼ିଶା, ଲମ୍ବିବ ଶୀତ ଅବଧି
  • ||
  • ଲାଞ୍ଜିଗଡ଼ : ବେଦାନ୍ତର ଏଲଏନଟି କଲୋନୀକୁ ପଶିଲା କରୋନା, ୩ ଶ୍ରମିକ ପଜିଟିଭ୍ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ଆଜି ସମ୍ବଲପୁର ୧୨ ଘଣ୍ଟିଆ ବନ୍ଦ, ମମିତା ମେହେର୍ ହତ୍ୟା ପ୍ରସଙ୍ଗକୁ ନେଇ ରାସ୍ତାକୁ ଓହ୍ଲାଇଛି ବିଜେପି
  • ||

ନିର୍ଭୟା କାଣ୍ଡ ଭଳି ପୁଣି ଏକ ଅମାନବୀୟ ଘଟଣା : ୧୩ ବର୍ଷୀୟା ନାବାଳିକାକୁ ବନ୍ଦ କୋଠରୀରେ ଦୁଷ୍କର୍ମ କରି ଅଭିଯୁକ୍ତ ଫେରାର୍‌

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୬।୮ : ପଶ୍ଚିମ ବିହାର ୱେଷ୍ଟର ପିରାଗଡି ଅଞ୍ଚଳରେ ୧୩ ବର୍ଷୀୟା ନିରୀହ ଶିଶୁକୁ ଦୁଷ୍କର୍ମ। ଝିଅଟି କୋଠରୀରେ ଏକୁଟିଆ ଥିବାର ସୁଯୋଗ ନେଇ ତାକୁ ଦୁଷ୍କର୍ମ କରାଯାଇଥିବା ମାମଲା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି। ଏହାକୁ ବିରୋଧ କରିବାରୁ ଏକ କଇଁଚି ସାହାଯ୍ୟରେ ନାବାଳିକାର ମୁଣ୍ଡ ସହିତ ବିଭିନ୍ନ ଅଙ୍ଗକୁ ଖଣ୍ଡିଆ ଖାବରା କରାଯାଇଛି। ନାବାଳିକା ସହ ନିର୍ଭୟା ଭଳି ପୁଣି ଏକ ଅମାନବୀୟ କାଣ୍ଡ ଭିଆଇଥିବା ସନ୍ଦେହ କରାଯାଉଛି। ରକ୍ତ ଯୁଡୁବୁଡୁ ହୋଇଥିବା ଝିଅଟିର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିବା ଭାବି ଅଭିଯୁକ୍ତ ସେଠାରୁ ଫେରାର୍‌ ଯାଇଛି।

ତେବେ ନିରୀହ ଝିଅ ସହିତ କ’ଣ ହୋଇଥାଇପାରେ ଏହା ଅନୁମାନ କରାଯାଇପାରୁଛି। ଦୀର୍ଘ ସମୟ ଧରି କୋଠରୀରେ କାନ୍ଦୁଥିଲା। ଏହା ପରେ ଯେମିତି ସେମିତି କରି ସେ କୋଠରୀରୁ ବାହାରକୁ ଆସି ପଡୋଶୀଙ୍କ କବାଟ ବାଡେଇଥିଲା। ଘଟଣା ସମ୍ପର୍କରେ ପଡୋଶୀଙ୍କୁ କହିବା ସମୟରେ ପୀଡ଼ିତା ଜଣଙ୍କ ପୁଣି ଥରେ ବେହୋସ ହୋଇଯାଇଥିଲା। ଶରୀରର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରୁ କ୍ରମାଗତ ରକ୍ତସ୍ରାବ ହେଉଥିଲା । ପଡୋଶୀମାନେ ମଧ୍ୟ ଝିଅର ଅବସ୍ଥା ଦେଖି ଭୟଭୀତ ହୋଇଯାଇଥିଲେ। ସଙ୍ଗେ ସଙ୍ଗେ ପୋଲିସକୁ ଖବର ଦେଇଥିଲେ।

ପଶ୍ଚିମ ବିହାର ପଶ୍ଚିମ ପୋଲିସ ଟିମ୍‌ ସମେତ ବରିଷ୍ଠ ଅଧିକାରୀମାନେ ମଧ୍ୟ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ। ପୋଲିସ ସଙ୍ଗେ ସଙ୍ଗେ ନାବାଳିକାକୁ ସଞ୍ଜୟ ଗାନ୍ଧୀ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଭର୍ତ୍ତି କରିଥିଲେ। ତାଙ୍କ ମୁଣ୍ଡ ଓ ଗୁପ୍ତାଙ୍ଗକୁ ଅନେକ ଥର ତୀକ୍ଷ୍ଣ ଅସ୍ତ୍ରରେ ଆଘାତ କରାଯାଇଥିଲା। ପୀଡ଼ିତାର ଏଭଳି ଅବସ୍ଥା ଦେଖି ସଙ୍ଗେ ସଙ୍ଗେ ଏମ୍ସ ରେଫର୍ କରାଯାଇଥିଲା। ଏହି ଘଟଣାର ନଜର ରଖି ପୋଲିସ ହତ୍ୟା ତଥା ପକ୍ସୋ ଭଳି ବିଭିନ୍ନ ବିଭାଗରେ ମାମଲା ପଞ୍ଜୀକୃତ କରି ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କ ସନ୍ଧାନରେ ସମ୍ଭାବ୍ୟ ଟାର୍ଗେଟ ଉପରେ ଚଢାଉ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲା। ନାବାଳିକାଙ୍କ ବୟାନ ଆଧାରରେ ଏହି ଘଟଣାରେ ଦୁଇ ଜଣ ଅଭିଯୁକ୍ତ ସମ୍ପୃକ୍ତ ଥିଲେ। ଉଭୟ ସନ୍ଦିଗ୍ଧ ଆଖପାଖରେ ଥିବା ପୋଲିସ ସନ୍ଦେହ କରୁଛି।

ବରିଷ୍ଠ ପୋଲିସ ଅଧିକାରୀଙ୍କ କହିବାନୁସାରେ, ୧୩ ବର୍ଷର ଝିଅଟି ତା ପରିବାର ସହିତ ପିରାଗଡିରେ ଭଡ଼ାରେ ରୁହନ୍ତି। ଏହି ପରିବାର ମୂଳତ ବିହାରର। ପରିବାରଲୋକ ଯେଉଁ କୋଠରୀରେ ବାସ କରନ୍ତି ତାହା ତିନି ମହଲା ବିଶିଷ୍ଟ । ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଅଧିକାଂଶ ଲୋକ ଆଖପାଖରେ ଥିବା କାରଖାନାଗୁଡ଼ିକରେ ଶ୍ରମ ଭାବରେ କାମ କରନ୍ତି । ପିଲାଟିର ପରିବାରରେ ପିତାମାତା ଏବଂ ଏକ ବଡ଼ ଭଉଣୀ ଅଛନ୍ତି । ପୀଡ଼ିତାଙ୍କ ବାପା-ମାଆ କାରଖାନାରେ ଶ୍ରମିକ ଭାବେ କାମ କରନ୍ତି।

ମଙ୍ଗଳବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଏହି ଘଟଣା ଘଟିଛି। ଭୋର ସାଢ଼େ ୫ଟା ବେଳେ ପୋଲିସ ଏହି କଲ ପାଇଥିଲା। ଭୋର ପ୍ରାୟ ୪ଟାରେ ଝିଅ ସହିତ ଏକ ଘଟଣା ଘଟିଥିବାର ଆଶଙ୍କା କରାଯାଉଛି। ପ୍ରାରମ୍ଭିକ ଅନୁସନ୍ଧାନରେ ଦୁଇ ପୁଅଙ୍କୁ ମିଳିଥିଲା ​​। ଏମ୍ସରେ ଝିଅର ଅବସ୍ଥା ସ୍ଥିର ରହିଛି । ସୂଚନାନୁସାରେ, ଡାକ୍ତରୀ ପରୀକ୍ଷାରେ ଜଣାପଡ଼ିଛି କି ପୀଡ଼ିତାର ଗୁପ୍ତାଙ୍ଗରେ ଜୋର ଆଘାତ ଲାଗିଛି। ପଡୋଶୀମାନେ ଏହି ଦୁର୍ଘଟଣା ସମ୍ପର୍କରେ ତାଙ୍କ ପିତାମାତାଙ୍କୁ ଜଣାଇଥିଲେ। ବର୍ତ୍ତମାନ ଡାକ୍ତରୀ ରିପୋର୍ଟକୁ ଅପେକ୍ଷା କରାଯାଇଛି। ପୋଲିସ ଅଧିକାରୀଙ୍କ କହିବାନୁସାରେ, ବିଲଡିଂରେ ରହୁଥିବା ସମସ୍ତ ଲୋକଙ୍କୁ କରାଯାଇଛି। ନିକଟସ୍ଥ ସିସିଟିଭି କ୍ୟାମେରା ମଧ୍ୟ କଏଦ ହୋଇଛି। ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଶୀଘ୍ର ଗିରଫ କରାଯିବ।