PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଟାଙ୍ଗୀରେ ୧୭ଟିକିଆ ହାତୀପଲ ଆତଙ୍କ, ଗାଁରେ ପଶିଲେ, ଫସଲ ନଷ୍ଟ କଲେ
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : ୧ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ବ୍ରାଉନସୁଗାର ଜବତ, ଜଣେ ଗିରଫ
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି : ଜଙ୍ଗଲକୁ କାଠ ସଂଗ୍ରହ ପାଇଁ ଯାଇଥିଲେ ଯୁବକ, ଫାସରେ ପଡି ଜୀବନ ଗଲା
  • ||
  • ଚାନ୍ଦବାଲି : ମୁଖ୍ୟ ବଜାରରେ ହଠାତ୍ ଭୁଶୁଡିଲା ବିଦ୍ୟୁତ୍ ଖୁଣ୍ଟି, ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ପଥଚାରୀ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଏ ବର୍ଷ ଥରାଇବ ଶୀତ ଲହରୀ, ଜବର ଜାଡ଼ରେ ଥରିବ ଓଡ଼ିଶା, ଲମ୍ବିବ ଶୀତ ଅବଧି
  • ||
  • ଲାଞ୍ଜିଗଡ଼ : ବେଦାନ୍ତର ଏଲଏନଟି କଲୋନୀକୁ ପଶିଲା କରୋନା, ୩ ଶ୍ରମିକ ପଜିଟିଭ୍ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ଆଜି ସମ୍ବଲପୁର ୧୨ ଘଣ୍ଟିଆ ବନ୍ଦ, ମମିତା ମେହେର୍ ହତ୍ୟା ପ୍ରସଙ୍ଗକୁ ନେଇ ରାସ୍ତାକୁ ଓହ୍ଲାଇଛି ବିଜେପି
  • ||

ଆମାଜନର ୨୦୦ ବିକ୍ରେତା ମାତ୍ର ୨ ଦିନରେ ହୋଇଗଲେ କୋଟିପତି

https://zeenews.india.com/

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୧/୮: ଇ-କମର୍ସ କମ୍ପାନୀ ଆମାଜନରେ ୨ ଦିନ ଧରି ଚାଲିଥିବା ପ୍ରାଇମ୍ ଡେ ସେଲ୍ ୨୦୦ରୁ ଅଧିକ ଛୋଟ ଓ ମଧ୍ୟମ ବିକ୍ରେତାଙ୍କୁ କୋଟିପତି କରିଦେଇଛି । ପ୍ରାଇମ୍ ଡେ ସେଲ ସମୟରେ ପ୍ରାୟ ୪୦୦୦ରୁ ଅଧିକ ସ୍ମଲ ଓ ମିଡିୟମ୍ ବିଜନେସ୍ ବିକ୍ରେତାମାନେ ୧୦ ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ଟଙ୍କାର ବିକ୍ରି କରିଛନ୍ତି । ତେବେ କମ୍ପାନୀ ଅନୁସାରେ ୬ ଓ ୭ ଅଗଷ୍ଟରେ ଆମାଜନ୍ ପ୍ରାଇମ୍ ଡେ ସମୟରେ ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ୨୦୯ କୋଟିପତି ପାଲଟିଛନ୍ତି ।

ଆମାଜନ୍ ପାଇଁ ସବୁଠାରୁ ବଡ ୨ ଦିନ
ଇ-କମର୍ସ କମ୍ପାନୀ ଆମାଜନ୍ ଅନୁସାରେ ୬ ଓ ୭ ଅଗଷ୍ଟରେ ଆମାଜନ୍ ପ୍ରାଇମ୍ ଡେ ୨୦୨୦ ସମୟରେ ସ୍ମଲ ଓ ମିଡିୟମ୍ ବିଜନେସ୍ ପାଇଁ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତର ସବୁଠାରୁ ୨ ଦିନ ବଡ ଥିଲା । କମ୍ପାନୀ କହିଛି କି ୯୧୦୦୦ ସ୍ମଲ ଓ ମିଡିୟମ୍ ବିକ୍ରେତାମାନେ ସାରା ଦେଶରେ ୫୯୦୦ ପିନ୍ କୋଡ୍‌ ଅଞ୍ଚଳରୁ ଅର୍ଡର ପ୍ରାପ୍ତ ହୋଇଛି । ଏମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ୬୨,୦୦୦ ବିକ୍ରେତା ଛୋଟ ଛୋଟ ଜିଲ୍ଲା ଓ ଗାଁରୁ ଥିଲେ ।

୪୦୦୦ରୁ ଅଧିକ ସ୍ମଲ ଓ ମିଡିୟମ୍ ବିଜନେସ୍ ବିକ୍ରେତା ୧୦ ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ବିକ୍ରି କରିଛନ୍ତି ଯଦିଓ କମ୍ପାନୀ ଅନୁସାରେ ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ୨୦୯ କୋଟିପତି ପାଲଟି ଯାଇଛନ୍ତି । ଆମାଜନ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ଯେଉଁ ଆକଳନ ଜାରି କରିଛି ତଦନୁସାରେ କମ୍ପାନୀର ୧୦ ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ପ୍ରାଇମ୍ ମେମ୍ବର୍ସ ପ୍ରାଇମ୍ ଡେ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୧୪ ଦିନର ଲିଡ୍ରେ ସ୍ମଲ୍ ବିଜନେସମ୍ୟାନଙ୍କଠୁ କ୍ରୟ କରିଛନ୍ତି । କମ୍ପାନୀ ଅନୁସାରେ ପ୍ରାଇମ୍ ଡେ ରେ ଲଞ୍ଚ୍ ଯୋଗୁଁ ଗ୍ରାହକଙ୍କ କ୍ରୟ ୫ ଗୁଣା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବୃଦ୍ଧି ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା । ଆମାଜନ୍ ଅନୁସାରେ ସବୁଠାରୁ ଅଧିକ ବିକ୍ରି ହେଉଥିବା ଉତ୍ପାଦନରେ ପିସି, ବଡ ଉପକରଣ, କିଚେନ୍, ସ୍ମାର୍ଟଫୋନ୍, ଡ୍ରେସ୍, ଖାଦ୍ୟ ପେୟ ସାମଗ୍ରୀ ଆଦି ପ୍ରମୁଖ ରୂପେ ସାମିଲ ଥିଲା । ଟ୍ରେଡ୍ ମିଲ୍ସ ଓ ହୋମ୍ ଜିମ୍ସର ବିକ୍ରିରେ ବୃଦ୍ଧି ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି ।

ସବୁଠାରୁ ଅଧିକ ବିକ୍ରି ହୋଇଥିବା ସ୍ମାର୍ଟଫୋନରେ ସାମସଙ୍ଗ ଗ୍ୟାଲେକ୍ସି ଏମ୩୧ ଏସ, ଏମ୩୧, ଏମ୨୧, ଆପ୍ପଲ ଆଇଫୋନ୍ ୧୧ ଓ କିଛି ଚାଇନିଜ୍ ବ୍ରାଣ୍ଡ୍ସର ଫୋନ୍ ସାମିଲ ଥିଲା । ପ୍ରାଇମ୍ ଡେର ପ୍ରଥମ ଦିନ ଆମାଜନ୍ ଡିଭାଇସେଜ ମାମଲାରେ ସବୁଠାରୁ ବଡ ଦିନ ଥିଲା । ମେମ୍ବର୍ସଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଇକୋ ଡିଭାଇସେଜ୍, ଫାୟର ଟିଭି ଷ୍ଟିକ୍ ଓ କିଣ୍ଡଲ ଡିଭାଇସେଜ୍ ସମସ୍ତଙ୍କ ମୁଖ୍ୟ ପସନ୍ଦ ଥିଲା । ଆମାଜନ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ଏସବିପି ଓ କଣ୍ଟ୍ରି ମ୍ୟାନେଜର ଅମିତ ଅଗ୍ରୱାଲ୍ କହିଛନ୍ତି କି ‘ଏହି ପ୍ରାଇମ୍ ଡେ କୁ ମିଳିଥିବା ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ଆମକୁ ଅଭିଭୁତ କରିଛି । ଗତ ବର୍ଷ ତୁଳନାରେ ପ୍ରାୟ ୨ ଗୁଣା ମେମ୍ବରସିପ୍ ପାଇଁ ସାଇନ୍ କରିଥିଲେ ଏବଂ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସବୁଠାରୁ ଅଧିକ ମେମ୍ବର୍ସ ସପିଂ, ନ୍ୟୁ ପ୍ରଡକ୍ଟ ଲଞ୍ଚର ଫାଇଦା ନେଇଛନ୍ତି ।’