PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ୪ ରାଜ୍ୟସଭା ଆସନ ପାଇଁ ବିଜେଡିର ପ୍ରାର୍ଥୀ ଘୋଷଣା : ପୁଣି ରାଜ୍ୟସଭା ଯିବେ ସସ୍ମିତ ପାତ୍ର, ୩ ନୂଆ ମୁହଁଙ୍କୁ ସୁଯୋଗ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : କେରଳ ଛୁଇଁଲା ମୌସୁମୀ ବାୟୁ
  • ||
  • ନେପାଳରେ ଯାତ୍ରୀବାହୀ ବିମାନ ତାରା ଏୟାର ୯ NAET ର ମିଳୁନି ପତ୍ତା , ୪ ଭାରତୀୟଙ୍କ ସମେତ ୧୯ ଯାତ୍ରୀ ଥିବା ସୂଚନା
  • ||
  • ବ୍ରହ୍ମପୁର : ସନ୍ଧ୍ୟାବେଳେ ବେଳାଭୂମିରେ ବସିଥିବା ବେଳେ ମୁଣ୍ଡ ଉପରେ ପଡ଼ିଲା ଚଡ଼କ, ଛାତ୍ର ମୃତ ଛାତ୍ରୀ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ବିଶ୍ୱର ସବୁଠୁ ବଡ଼ କ୍ରିକେଟ ଷ୍ଟାଡ଼ିୟମ୍‌ରେ ଖେଳା ଯିବ ଆଇପିଏଲ ୨୦୨୨ ଫାଇନାଲ
  • ||
  • ଆନନ୍ଦପୁର : ଝରକା ଗ୍ରୀଲ୍ ଭାଙ୍ଗି ଶିକ୍ଷକଙ୍କ ଘରେ କଳାକନା ବୁଲାଇଦେଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ, ୧୫ ଭରି ସୁନାଅଳଙ୍କାର ସହ ନଗଦ ୫୨ ହଜାର ଟଙ୍କା ଲୁଟ୍
  • ||
  • ସୋର : ଗୋରୁ ବୋଝେଇ କଣ୍ଟେନର ଜବତ, ୪୦ ରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ୍ଵ ଗୋରୁ ଉଦ୍ଧାର, ୧୧ ଗିରଫ
  • ||
  • ସମାନ ନାଗରିକ ସଂହିତା ଲାଗୁ କରିବା ପ୍ରସ୍ତୁତିରେ ମୋଦି ସରକାର , ପ୍ରଥମେ ଉତ୍ତରାଖଣ୍ଡରେ ଏହି ଆଇନ୍‌ ଲାଗୁ କରାଯିବାର ଅଭ୍ୟାସ ଆରମ୍ଭ କରାଯାଇଛି
  • ||
  • ଗୁଜରାଟରେ ବଡ଼ ବିଜୟର ପ୍ରସ୍ତୁତିରେ ବିଜେପି , କଂଗ୍ରେସ ଦୁର୍ବଳତାର ବି ମିଳିବ ଫାଇଦା
  • ||

ଗୋଟିଏ କନେକସନରେ ଦେଖନ୍ତୁ ଦୁଇଟି ଟିଭିରେ ଭିନ୍ନ ଭିନ୍ନ ଚ୍ୟାନେଲ, କରିବାକୁ ପଡିବ ଏହା…

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୧୮।୪: ଆପଣଙ୍କ ଘରେ ଦୁଇଟି ଟିଭି ରହିଛି, କିନ୍ତୁ ଦୁଇଟି ପାଇଁ ଅଲଗା-ଅଲଗା କିମ୍ବା ଦୁଇଟି କନେକସନ୍ ଯଦି ବ୍ୟବହାର କରୁଛନ୍ତି, ତେବେ ଏଭଳି କରିବା ଆଉ ଦରକାର ନାହିଁ। ଆପଣମାନେ ଟାଟା ସ୍କାଇ, ଡିସ୍ ଟିଭି କିମ୍ବା ଅନ୍ୟ ଯେ କୌଣସି କମ୍ପାନୀର ଡିଟିଏଚ ବ୍ୟବହାର କରନ୍ତୁ ଏବେ ଗୋଟିଏ କନେକସନ୍ରେ ଘରର ଦୁଇଟି ଟିଭିକୁ ଚଲାଇ ପାରିବେ। କେବଳ ସେତିକି ନୁହେଁ ଦୁଇଟି ଟିଭିରେ ଭିନ୍ନ ଭିନ୍ନ ଚ୍ୟାନେଲ ମଧ୍ୟ ଆସିବ। ଏହି ଉପାୟରେ   ଆପଣଙ୍କର ଦୁଇଟି କନେକସନର ଟଙ୍କା ମଧ୍ୟ ଦେବାକୁ ପଡିବନି।

ଏଭଳି କରିପାରିବେ:

  • ଗୋଟିଏ ଡିଟିଏଚରୁ ଦୁଇଟି ଟିଭିରେ ଭିନ୍ନ-ଭିନ୍ନ ଚ୍ୟାନେଲ ଦେଖନ୍ତି ତେବେ ଆଉ ଏକ ସେଟଟପ୍ ବକ୍ସର କୌଣସି ଆବଶ୍ୟକତା ନାହିଁ। କାରଣ ଗୋଟିଏ ସେଟଟପ ବକ୍ସରୁ କେବଳ ଗୋଟିଏ ଟିଭି ଚ୍ୟାନେଲ ହିଁ ବଦଳାଇ ପାରିବେ। କିନ୍ତୁ ଆମକୁ ଏଭଳି ଏକ ସେଟ ଟପ୍ ବକ୍ସ  ଦରକାର ଯେଉଁଥିରେ ଏଲଏନବି ଆଉଟ ପୋର୍ଟ ରହିଛି। ଯଦି ବାକ୍ସରେ ଏହି ପୋର୍ଟ ନାହିଁ ତେବେ ଟିଭି ଚାଲିବନି।
  • ଦୁଇଟି ସେଟଅପ୍ ବକ୍ସରେ ଏମପିଇଜି-୪ ଓ ଦ୍ବିତୀୟଟି ଏମପିଇଜି-୨ ସେଟଅପ୍ ରହିବା ଦରକାର। ଏମପିଜି-୨ ସେଟଅପ୍ ବକ୍ସରେ ଏଲଏନବି ଇନ୍ ଓ ଏଲଏନବି ଆଉଟ୍ ଦୁଇଟି ପୋର୍ଟ ରହିଥାଏ।
  • ଡିଟିଏଚର ମେନ କେବୁଲ ଏହି ସେଟଟପ୍ ବକ୍ସର ଇନପୋର୍ଟରେ ଲଗାଇବାକୁ ପଡେ। ଏହାକୁ ଏଲଏନବି ଆଉଟ ପୋର୍ଟରୁ ଦ୍ବିତୀୟ କେବୁଲର କନେକସନ୍ ଏମପିଇଜି-୪ର ଏଲଏନବି ଇନରେ ଦେବାକୁ ପଡେ।
  • ଏମପିଇଜି-୪ ବାକ୍ସ ଆପଣଙ୍କୁ ଆଉ ଏକ ରୁମରେ ରଖିବାକୁ ପଡିବ। ଏବେ ଆପଣ ଦୁଇଟି ବାକ୍ସରେ ଭିନ୍ନ ଭିନ୍ନ ଚ୍ୟାନେଲ ଦେଖିପାରିବେ।