ଦୁଇ ଭଉଣୀଙ୍କ କଳି ହେଲା କାଳ: ଫାଶୀ ଲଗାଇ ସାନ ମୃତ, ବିଷ ପିଇ ବଡ଼ ଗୁରୁତର

ଭଦ୍ରକ,୧୦ା୨(ଆ.ପ୍ର): କ୍ରୋଧ ମଣିଷର ହିତାହିତ ଜ୍ଞାନ ନଷ୍ଟ କରି ଦିଏ । ନିମିଷକେ ସଂସାର ଉଜାଡ଼ି ଦିଏ । ଏହାର ଜ୍ୱଳନ୍ତ ଉଦାହରଣ ଆଜି ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି ଭଦ୍ରକ ଗ୍ରାମାଞ୍ଚଳ ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ କ୍ଷୀରସାହିରେ । ସାମାନ୍ୟ କଥାରୁ ଦୁଇ ଭଉଣୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଲାଗିଲା କଳି । ସେଇ କଳିରୁ ସାନ ଭଉଣୀଫାଶୀ ଲଗାଇ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିଥିବା ବେଳେ ବଡ଼ ଭଉଣୀ ବିଷ ପିଇ ଦେଇଛନ୍ତି । ଗୁରୁତର ବଡ଼ ଭଉଣୀଙ୍କ ଅବସ୍ଥା ସଙ୍କଟାପର୍ଣ୍ଣ ଥିବାରୁ ତାଙ୍କୁ ଭଦ୍ରକରୁ କଟକ ବଡ଼ ଡାକ୍ତରଖାନା ସ୍ଥାନାନ୍ତର କରାଯାଇଛି ।
ଭଦ୍ରକ ଗ୍ରାମାଞ୍ଚଳ ଥାନା ବଣିଆ ପଞ୍ଚାୟତ ଅନ୍ତର୍ଗତ କ୍ଷୀରସାହି ଗାଁରେ ରୁହନ୍ତି ଲକ୍ଷ୍ମୀଧର ଦାସଙ୍କ ପରିବାର । ଆଜି ଲକ୍ଷ୍ମୀଧର ଗାଁରେ ଚାଲିଥିବା ଏକ କୀର୍ତ୍ତନ କାମରେ ବ୍ୟସ୍ତ ଥିଲେ । ପତ୍ନୀ ତାଙ୍କ ବାପ ଘରକୁ ଯାଇଥିଲେ । ଘରେ ଥିଲେ ବଡ଼ଝିଅ ମଧୁସ୍ମିତା(୨୦) ଓ ସାନଝିଅ ରୂପା(୧୭) । କୌଣସି କଥାକୁ ନେଇ ଦୁଇ ଭଉଣୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଝଗଡ଼ା ହୋଇଥିଲା । ଏଥିରେ ଉତ୍‌କ୍ଷିପ୍ତ ହୋଇ ରୂପା ଭିତର ପଟୁ କବାଟ ବନ୍ଦ କରି ବେକରେ ରଶୀ ବାନ୍ଧି ଝୁଲି ପଡ଼ିଥିଲେ । ଏକଥା ଦେଖି ମଧୁସ୍ମିତା ଚିତ୍କାର କରିଥିଲେ । ଚିତ୍କାର ଶୁଣି ଆଖପାଖ ଲୋକେ ଧାଇଁଆସି ରୂପାଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର କଲା ବେଳକୁ ମଧୁସ୍ମିତା ମାନସିକ ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ବିଷ ପିଇ ଦେଇଥିଲେ । ଉଭୟଙ୍କୁ ଗୁରୁତର ଅବସ୍ଥାରେ ଭଦ୍ରକ ମେଡିକାଲକୁ ନିଆ ଯାଇଥିଲା । ହେଲେ ସେଠାରେ ଡାକ୍ତର ରୂପାଙ୍କୁ ମୃତ ଘୋଷଣା କରିଥିଲେ । ଗୁରୁତର ମଧୁସ୍ମିତାଙ୍କୁ କଟକ ବଡ଼ ଡାକ୍ତରଖାନା ପଠାଇ ଦେଇଥିଲେ । ଏହି ଘଟଣାରେ ସାରା ଗାଁରେ ଶୋକର ଛାୟା ଖେଳି ଯାଇଛି ।

   ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର


ମହୁମାଛି ନେଲା ୨ ଭାଇଙ୍କ ଜୀବନ, ଅନ୍ୟ ଜଣେ ଗୁରୁତର

ହରଭଙ୍ଗା ସଟ୍‌ଡାଉନ୍‌ : କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ବଢ଼ୁଥିବାରୁ ପଦକ୍ଷେପ

ବନ୍ୟା କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତଙ୍କୁ ରିଲିଫ ନ ମିଳିବା ପ୍ରତିବାଦରେ ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ସମ୍ମୁଖରେ ଗଣଧାରଣା

ସହିଦ ଭଗତ ସିଂଙ୍କ ୧୧୩ତମ ଜୟନ୍ତୀରେ ରକ୍ତଦାନ ଶିବିର ଆୟୋଜନ କଲା ସହିଦ ଭଗତ ସେନା

ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଗୀତିକାର ଅଭିଳାଷଙ୍କ ପରଲୋକ, ‘ଇତନି ଶକ୍ତି ହମେ ଦେ ନା ଦାତା…’ ଗୀତରୁ ଲାଭ କରିଥିଲେ ପ୍ରସିଦ୍ଧି

ରିୟାଙ୍କ ଏଫଆଇଆଇ ସିବିଆଇ ନିକଟରେ ପହଁଞ୍ଚିଲା, ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ଭଉଣୀଙ୍କୁ ଯେକୌଣସି ସମୟରେ ପଚରାଉଚରା ପାଇଁ ଡକାଯାଇପାରେ