PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ୪ ରାଜ୍ୟସଭା ଆସନ ପାଇଁ ବିଜେଡିର ପ୍ରାର୍ଥୀ ଘୋଷଣା : ପୁଣି ରାଜ୍ୟସଭା ଯିବେ ସସ୍ମିତ ପାତ୍ର, ୩ ନୂଆ ମୁହଁଙ୍କୁ ସୁଯୋଗ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : କେରଳ ଛୁଇଁଲା ମୌସୁମୀ ବାୟୁ
  • ||
  • ନେପାଳରେ ଯାତ୍ରୀବାହୀ ବିମାନ ତାରା ଏୟାର ୯ NAET ର ମିଳୁନି ପତ୍ତା , ୪ ଭାରତୀୟଙ୍କ ସମେତ ୧୯ ଯାତ୍ରୀ ଥିବା ସୂଚନା
  • ||
  • ବ୍ରହ୍ମପୁର : ସନ୍ଧ୍ୟାବେଳେ ବେଳାଭୂମିରେ ବସିଥିବା ବେଳେ ମୁଣ୍ଡ ଉପରେ ପଡ଼ିଲା ଚଡ଼କ, ଛାତ୍ର ମୃତ ଛାତ୍ରୀ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ବିଶ୍ୱର ସବୁଠୁ ବଡ଼ କ୍ରିକେଟ ଷ୍ଟାଡ଼ିୟମ୍‌ରେ ଖେଳା ଯିବ ଆଇପିଏଲ ୨୦୨୨ ଫାଇନାଲ
  • ||
  • ଆନନ୍ଦପୁର : ଝରକା ଗ୍ରୀଲ୍ ଭାଙ୍ଗି ଶିକ୍ଷକଙ୍କ ଘରେ କଳାକନା ବୁଲାଇଦେଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ, ୧୫ ଭରି ସୁନାଅଳଙ୍କାର ସହ ନଗଦ ୫୨ ହଜାର ଟଙ୍କା ଲୁଟ୍
  • ||
  • ସୋର : ଗୋରୁ ବୋଝେଇ କଣ୍ଟେନର ଜବତ, ୪୦ ରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ୍ଵ ଗୋରୁ ଉଦ୍ଧାର, ୧୧ ଗିରଫ
  • ||
  • ସମାନ ନାଗରିକ ସଂହିତା ଲାଗୁ କରିବା ପ୍ରସ୍ତୁତିରେ ମୋଦି ସରକାର , ପ୍ରଥମେ ଉତ୍ତରାଖଣ୍ଡରେ ଏହି ଆଇନ୍‌ ଲାଗୁ କରାଯିବାର ଅଭ୍ୟାସ ଆରମ୍ଭ କରାଯାଇଛି
  • ||
  • ଗୁଜରାଟରେ ବଡ଼ ବିଜୟର ପ୍ରସ୍ତୁତିରେ ବିଜେପି , କଂଗ୍ରେସ ଦୁର୍ବଳତାର ବି ମିଳିବ ଫାଇଦା
  • ||

୨୦୧୯ କ୍ରିକେଟ୍ ବିଶ୍ବକପରୁ ଅଷ୍ଟେ୍ରଲିଆର ଷ୍ଟାର ଖେଳାଳି ବାଦ ପଡିଲେ, ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ବିରୋଧ କଲେ ଲୋକେ

ମେଲବୋର୍ଣ୍ଣ,୨୦।୪: ଗତ ୫ଥର ବିଶ୍ବକପ୍ କ୍ରିକେଟ ବିଜେତା  ଅଷ୍ଟେ୍ରଲିଆ ଟିମରେ ଏଥର  ୨୦୧୯  ବିଶ୍ବକପ୍ ପାଇଁ  ୧୫ ଖେଳାଳିଙ୍କ ନାମ ଘୋଷଣା କରାଯାଇଛି। ଗତ ୧୫ ତାରିଖରେ ଅଷ୍ଟେଲିଆ ଟିମ୍ ଘୋଷଣା କରାଯାଇଥିଲା। ସବୁଥର ଅପେକ୍ଷା  ଏଥର ଟିମରେ ବହୁତ କିଛି ପରିବର୍ତ୍ତନ କରାଯାଇଥିବା କାରଣରୁ ଅଷ୍ଟେ୍ରଲିଆର କ୍ରିକେଟ ପ୍ରେମୀ ନିରାଶ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ଭାରତରେ ମଧ୍ୟ ଟ୍ବିଟର ୟୁଜରମାନେ ଏହାକୁ ନେଇ ଅସନ୍ତୋ​ଷ ପ୍ରକାଶ କରି ଟ୍ବିଟ୍ କରିଛନ୍ତି। ସବୁଠାରୁ ବଡ କଥା ହେଉଛି ଟିମକୁ ଷ୍ଟିଭନ ସ୍ମିଥ ଯଦିଓ ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ କରିଛନ୍ତି କିଛି ତାଙ୍କୁ ଅଧିନାୟକତ୍ବ ଦିଆଯାଇନାହିଁ। ଏଥର ବିଶ୍ବକପ ପାଇଁ ଅଷ୍ଟେ୍ରଲିଆ ଟିମର ଅଧିନାୟକ ହେବେ ଆରୋନ ଫ୍ରିଞ୍ଚ।

ତେବେ ଚୟନକର୍ତ୍ତାଙ୍କ ଦଳର କିଛି ଷ୍ଟାର ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ସ୍ଥାନ ଦେଇନଥିବାରୁ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଲୋକଙ୍କ ଭିତରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି ପ୍ରବଳ ଅସନ୍ତୋଷ। ଅଷ୍ଟେ୍ରଲିଆର କ୍ରିକେଟ୍ ବୋର୍ଡ ବିଶ୍ବକପ୍ ପାଇଁ ଯେଉଁ ଟିମ୍ ଘୋଷିତ କରିଛି ସେଥିରେ ଷ୍ଟାର ଖେଳାଳି ପିଟର ହେଣ୍ଡସ୍କାନବଙ୍କୁ ବାହାର କରିଦିଆଯାଇଛି। ଗତ ୧ ବର୍ଷ ହେବ ପିଟର ହେଣ୍ଡସ୍କ୍ରାବ ଖୁବ୍ ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଥିଲେ। ତାଙ୍କୁ ଦଳରେ ସ୍ଥାନ ନଦେବା କାରଣରୁ ଏବେ ଲୋକମାନେ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ନିଜର ଅସନ୍ତୋଷ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି।

୧୫ ସଦସ୍ୟ ବିଶିଷ୍ଟ ଅଷ୍ଟେ୍ରଲିଆ ଟିମରେ ଆରୋନ୍ ଫ୍ରିଞ୍ଚ(ଅଧିନାୟକ),ଜେସନ୍ ବେହରେନଡାର୍ଫ, ଏଲେକ୍ସ କେରି(ଓ୍ବିକେଟ କିପର), ନେଥନ କୋଲ୍ଟର ନାଇଲ, ପେଣ୍ଟ କାମିସ୍, ଉସ୍ମା ଖ୍ବାଜା, ନେଥନ ଲାୟ ଲାୟନ, ସେନ୍ ମାର୍ସ, ଗ୍ଲେନ ମ୍ୟାକ୍ସଓ୍ବେଲ, ରିଚର୍ଡସନ୍, ଷ୍ଟିଭେନ ସ୍ମିଥ୍, ମିଚେଲ ଷ୍ଟାର୍କ, ଡେଭିଡ ଓ୍ବାର୍ନର, ମାର୍କସ ଷ୍ଟୋଇନିସ୍, ଏଡମ ଜମ୍ପା ଏଥର ବିଶ୍ବକପ ଖେଳିବେ।