PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଓମିକ୍ରନ୍ ଭୟ : ତାମିଲନାଡୁର ଏକ ସ୍କୁଲ୍‌ରେ କରୋନା ଆତଙ୍କ , ୨୫ ପିଲାଙ୍କୁ କୋଭିଡ୍‌ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ୨୯ ଦେଶକୁ ମାଡ଼ି ଗଲାଣି ଓମିକ୍ରନ୍ – ପ୍ରେସମିଟ୍‌ରେ କେନ୍ଦ୍ର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରାଳୟର ସୂଚନା
  • ||
  • ଭାରତରେ ଓମିକ୍ରନ ,କର୍ଣ୍ଣାଟକରୁ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୨ ଓମିକ୍ରନ ଆକ୍ରାନ୍ତ , ପ୍ରେସ୍‌ମିଟ୍‌ରେ କେନ୍ଦ୍ର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରାଳୟର ସୂଚନା
  • ||
  • ତେଲେଙ୍ଗାନାରେ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇନି ଓମିକ୍ରନ , ଏ ନେଇ ଖବରକୁ ଖଣ୍ଡନ କଲା ତେଲେଙ୍ଗାନା ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ବିଭାଗ । ବ୍ରିଟେନ୍‌ ଫେରନ୍ତା ମହିଳା କୋଭିଡ୍‌ ପଜିଟିଭ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଭାରତରେ ପ୍ରଥମ ଓମିକ୍ରନ ଭାରିଆଣ୍ଟ ଚିହ୍ନଟ , ତେଲେଙ୍ଗାନାରୁ ଓମିକ୍ରନ୍‌ ଭାରିଆଣ୍ଟ ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ , ଆକ୍ରାନ୍ତ ମହିଳାଙ୍କର ବୟସ ୩୫ ବର୍ଷ , ଇଂଲଣ୍ଡରୁ ଫେରିଥିଲେ ସଂପୃକ୍ତ ମହିଳା
  • ||
  • କଟକ: ଗାଡ଼ି ଟଣା ବେଳେ ଫାଇନାନ୍ସ କମ୍ପାନି କର୍ମଚାରୀ ଉପରକୁ ବ୍ଲାଙ୍କ ଫାଇରିଙ୍ଗ୍ ଘଟଣା, ଦୁଇ ଅଭିଯୁକ୍ତକୁ ଧରିବା ପାଇଁ କଟକ ପୋଲିସ ଟିମ୍ ଗଞ୍ଜାମରେ
  • ||
  • ଅମ୍ବାଦଳା: ୮ ଲକ୍ଷରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ୍ବ ଟଙ୍କାର ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ, ବାଇକ ସହ ୩ ଗିରଫ
  • ||
  • ବ୍ରହ୍ମପୁର: ବିଶିଷ୍ଟ ସିପିଏମ୍ ନେତା ବସନ୍ତ ନନ୍ଦଙ୍କ ହୃଦଘାତରେ ବିୟୋଗ
  • ||
  • ରାୟଗଡା: ୩ ବର୍ଷ ଅଙ୍ଗନବାଡି ଚାକିରି କରିବା ପରେ ଚାକିରିରୁ ବାହାର କରାଯାଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ
  • ||
  • କାଶୀପୁର: ହାତଗୁଞ୍ଜା ବିନା ଘୁଞ୍ଚୁନି ଫାଇଲ, ପ୍ରାପ୍ୟ ପାଇବାରେ ହଇରାଣ ଅବସର ଶିକ୍ଷକ
  • ||
  • ପାପଡାହାଣ୍ଡି: ମହୁ ମାଛି ଆକ୍ରମଣରେ ବୃଦ୍ଧ ଗୁରୁତର!
  • ||
  • ସୁନ୍ଦରଗଡ଼: କୋଇଡାରେ ଥମୁନି ହାତୀ ଉପଦ୍ରବ, ଘରେ ଶୋଇଥିବା ବେଳେ ଟାଣି ଦଳି ଦେଲା ଦନ୍ତା, ଘଟଣା ସ୍ଥଳରେ ବୃଦ୍ଧଙ୍କ ଉଡିଗଲା ପ୍ରାଣ ବାୟୁ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ବିଧାନସଭାର ଶୀତକାଳୀନ ଅଧିବେଶର ଦ୍ବିତୀୟ ଦିନ, ଆରମ୍ଭରୁ ବିରୋଧୀଙ୍କ ହୋହଲ୍ଲା ଓ ହଟ୍ଟଗୋଳ, ୪ ଯାଏଁ ଗୃହ ମୁଲତବୀ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ୧୨ ଘଣ୍ଟାରେ ଅବପାତ, ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ବାତ୍ୟା ରପୂ ନେବ ସମ୍ଭାବନା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୨ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୪୧୫କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର: ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ୨୫୨ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍ ଚିହ୍ନଟ, ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୧୦୪୯୫୯୭ ଜଣକୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ:୨୩ ରାଷ୍ଟ୍ରକୁ ବ୍ୟାପିଲା ଓମ୍ରିକନ୍, ଆନ୍ତର୍ଜାତିକ ବିମାନ ଉଡାଣ ସ୍ଥଗିତ
  • ||
  • ସୋର: ମନ୍ଦିରରୁ ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କାର ସୁନା ଓ ରୂପା ଗହଣା ଚୋରି
  • ||
  • କୋକସରା: ବିଦ୍ୟୁତ ସଂଯୋଗ ପାଇଁ ରାସ୍ତା ଅବରୋଧ କଲେ ଗ୍ରାମବାସୀ
  • ||
  • କନ୍ଧମାଳ: ପେଟ୍ରୋଲ ପମ୍ପକୁ ତେଲ ପକାଇବା ଆସିଥିବା ଗାଡ଼ିରୁ ମୋବାଇଲ ଚୋରି
  • ||

ଗେଷ୍ଟ ହାଉସ୍‌ରେ ଗଞ୍ଜେଇ ଡିଲ୍‌: ୨୫ କେଜି ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ, ୬ ଦଲାଲ୍‌ ଗିରଫ

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୩୦ା୧(ବ୍ୟୁରୋ): ରାଜଧାନୀର କିଛି ହୋଟେଲ୍‌ରେ ଚାଲିଛି ଗଞ୍ଜେଇ ଡିଲ୍‌ । ଏଠି କୋରାପୁଟ ଓ ଫୁଲବାଣୀ ଗଞ୍ଜେଇ ମାଫିଆ ଓ ଦଲାଲଙ୍କ ଭିଡ଼ ଜମୁଛି । ପୁଲିସ ଆଖିରେ ଆଙ୍ଗୁଳି ଗେଞ୍ଜି ଖୁଲମଖୁଲା ବେପାର ଚାଲୁଛି । ଚନ୍ଦ୍ରକଳା ଗେଷ୍ଟହାଉସ୍‌ରେ ଏଭଳି ଏକ ଗଞ୍ଜେଇ ଡିଲ୍‌ ଚାଲିଥିବା ବେଳେ କ୍ୟାପିଟାଲ ଥାନା ଚଢ଼ଉ କରିଛି । ସେଠାରୁ ୨ ଜଣ ବେପାରୀ ଓ ୪ଜଣ ଦଲାଲ୍‌ଙ୍କୁ ଧରି ସେମାନଙ୍କ ନିକଟରୁ ୨୫ କେଜି ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ କରିଛି । ଗିରଫ ମାନେ ହେଲେ କନ୍ଧମାଳ ଗୋଛାପଡା ଥାନା ନିକଟସ୍ଥ କେନ୍ଦୁଗୁଡା ଗ୍ରାମର ଅଜୟ ଦିଗାଲ(୨୦), ପୋକରିର ପଦର୍ଶନ ଦିଗାଲ(୨୨), କେନ୍ଦୁଗୁଡାର ସୁଲଜିତ ବଗର୍ତ୍ତି(୨୩), ପ୍ରଫୁଲ୍ଲ ଦିଗାଲ(୩୫), ମଧୁ ବଗର୍ତ୍ତି (୩୦) ଓ ଦୀନବନ୍ଧୁ ଦିଗାଲ(୩୫) । ଗତକାଲି ରାତି ସାଢ଼େ ୧୦ଟା ବେଳେ କନ୍ଧମାଳରୁ ୬ ଜଣ ଯୁବକ ମାଷ୍ଟରକ୍ୟାଣ୍ଟିନ୍‌ ଛକ ନିକଟ ଚନ୍ଦ୍ରକଳା ଗେଷ୍ଟ ହାଉସରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ । ରୁମ୍‌ରେ ଚେକ୍‌ ଇନ୍‌ ବେଳେ ସେମାନଙ୍କ ଗତିବିଧି ଦେଖି ଗେଷ୍ଟ ହାଉସ୍‌ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ସନ୍ଦେହ ଉପୁଜିଲା । କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ଠାରୁ ଖବର ପାଇ କ୍ୟାପିଟାଲ ଥାନା ପୁଲିସ ସଦଳବଳେ ସେଠାରେ ଚଢ଼ଉ କରିଥିଲା । ରୁମ୍‌ ଭିତରୁ ଦୁଇଟି ବ୍ୟାଗରୁ ପୁଳାପୁଳା ଗଞ୍ଜେଇ ବାହାରିଥିଲା । ଏଥିରେ ସଂପୃକ୍ତ ଅଭିଯୋଗରେ ୬ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଥିଲା । ସେମାନେ କନ୍ଧମାଳ ଅଞ୍ଚଳରୁ ଗଞ୍ଜେଇ ଆଣି ଅନେକ ଥର ଭୁବନେଶ୍ୱର,କଟକ, ବ୍ରହ୍ମପୁର ଆଦି ଅଞ୍ଚଳରେ ଚଢ଼ା ଦରରେ ବିକିଥିବା କହିଥିଲେ । ତେବେ ଏଥର ଗଞ୍ଜେଇ ବେପାରୀଙ୍କ ସହ ଡିଲ୍‌ ପୂର୍ବରୁ ପୁଲିସ ସବୁ ଭଣ୍ଡୁର କରିଦେଇଥିଲା । ପୁଲିସ ଆଜି ସମସ୍ତଙ୍କୁ କୋର୍ଟ ଚାଲାଣ କରିଛି । ରାଜମହଲ-ମାଷ୍ଟରକ୍ୟାଣ୍ଟିନ ମଧ୍ୟରେ ଥିବା କିଛି ଗେଷ୍ଟହାଉସ୍‌ ଓ ଛୋଟ ହୋଟେଲରେ ଏଭଳି ଗଞ୍ଜେଇ ଓ ବ୍ରାଉନସୁଗାର ଡିଲ୍‌ ହେଉଛି । କାଁ ଭାଁ ପୁଲିସ ହାବୁଡ଼ରେ ଦଲାଲ ପଡୁଥିବା ବେଳେ ବଡ ମାଫିଆ ଓ ବେପାରୀ ଖସିଯାଉଛନ୍ତି ।