ଦ୍ୱିତୀୟ ଟେଷ୍ଟ: ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ୩୬୬ରନ୍‌ରେ ପରାସ୍ତ, ସିରିଜ୍‌ ପୋଛିନେଲା ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ

କାନବେରା,୪ା୨(ଏଜେନ୍ସିା): ଘରୋଇ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଓ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ମଧ୍ୟରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ଦ୍ୱିତୀୟ ଟେଷ୍ଟରେ ଘରୋଇ ଦଳ ୩୬୬ ରନ୍‌ରେ ବିଜୟ ହାସଲ କରିଛି । ଏଥିସହ ୨ ମ୍ୟାଚ୍‌ ବିଶିଷ୍ଟ ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜ୍‌ ‘କ୍ଲିନ୍‌ ସୁଇପ୍‌’ କରିଛି । ୫୧୬ ରନ ବିଜୟ ଲକ୍ଷ୍ୟର ପିଛା କରି ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ଦ୍ୱିତୀୟ ଇନିଂସରେ ମାତ୍ର ୧୪୯ ରନ୍‌ କରି ଅଲ୍‌ ଆଉଟ୍‌ ହୋଇ ଯାଇଥିଲା । ୧୦ଟି ୱିକେଟ୍‌ ନେଇ ବିଜୟରେ ପ୍ରମୁଖ ଭୂମିକା ଗ୍ରହଣ କରିଥିବା ମିଚେଲ ଷ୍ଟାର୍କ ମ୍ୟାନ୍‌ ଅଫ ଦ ମ୍ୟାଚ୍‌ ଓ ପ୍ୟାଟ୍ରିକ୍‌ କମିନ୍ସ ମ୍ୟାନ୍‌ ଅଫ ଦ ସିରିଜ୍‌ ବିବେଚିତ ହୋଇଥିଲେ ।
ଚତୁର୍ଥ ଦିବସରେ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ଅସମାପ୍ତ ଦ୍ୱିତୀୟ ଇନିଂସ ବିନା ୱିକେଟ୍‌ରେ ୧୭ ରନ୍‌ରୁ ଖେଳ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲା । ପୂର୍ବ ଦିନରୁ ଅପରାଜିତ ଥିବା ଦୁଇ ଓପନର ଲାହିରୁ ଥିରିମାନେ ଓ ଦିମୁଥ କରୁଣାରତ୍ନେ ଦଳୀୟ ସ୍କୋରରେ ମାତ୍ର ୧ ରନ୍‌ ଯୋଡିବାରେ ସଫଳ ହୋଇଥିଲେ । ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ୮ ରନ୍‌ କରି କରୁଣାରତ୍ନେ ପ୍ରଥମେ ଆଉଟ୍‌ ହୋଇଥିଲେ । ଏହାପରେ ବ୍ୟାଟିଂ କରିବାକୁ ଆସିଥିବା ଦିନେଶ ଚାନ୍ଦିମଲ ୪ ରନ୍‌ କରି ପାଭିଲିୟନ ଫେରିଥିଲେ । ଥିରିମାନେ ସତର୍କତାର ସହ ବ୍ୟାଟିଂ କରି ୩୦ ରନ୍‌ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲେ । ପ୍ୟାଟ୍ରିକ କମିନ୍ସଙ୍କ ଏକ ବଲ୍‌କୁ ଅଟକାଇବାକୁ ଯାଇ ସେ କ୍ୟାଚ୍‌ ଆଉଟ୍‌ ହୋଇଥିଲେ । ଏହାପରେ ଦଳର ପତନ ଆରମ୍ଭ ହୋଇ ଯାଇଥିଲା । ମଧ୍ୟଭାଗରେ କେବଳ କୁଶଲ ମେଣ୍ଡିସ୍‌ଙ୍କୁ ଛାଡ଼ିଦେଲେ ଅନ୍ୟ କେହି ଘରୋଇ ବୋଲରଙ୍କ ସାମ୍ନା କରିପାରି ନଥିଲେ । ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ନିୟମିତ ବ୍ୟବଧାନରେ ୱିକେଟ୍‌ ହରାଇ ମୋଟ୍‌ ୧୪୯ ରନ୍‌ କରି ଅଲ୍‌ ଆଉଟ୍‌ ହୋଇ ଯାଇଥିଲା । ମେଣ୍ଡିସ୍‌ ସର୍ବାଧିକ ୪୨ରନ୍‌ କରିଥିଲେ । ଅନ୍ୟମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ନିରୋସାନ ଡିକ୍‌ୱେଲା ୨୭ ଓ ଚାମିକା କରୁଣାରତ୍ନେ ୨୨ ରନ୍‌ କରିଥିଲେ । ଅନ୍ୟ କେହି ଦୁଇ ଅଙ୍କ ଛୁଇଁ ପାରି ନଥିଲେ । ପ୍ରଥମ ଇନିଂସରେ ୫ଟି ୱିକେଟ୍‌ ନେଇଥିବା ଷ୍ଟାର୍କ ଦ୍ୱିତୀୟ ଇନିଂସରେ ଆଉ ୫ଟି ୱିକେଟ୍‌ ନେଇ ଶ୍ରୀଲଙ୍କାର ବ୍ୟାଟିଂ ବିଭାଗ ଧ୍ୱଂସ କରିଦେଇଥିଲେ । ଅନ୍ୟମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ କମିନ୍ସ ୩ଟି ୱିକେଟ୍‌ ନେଇଥିଲେ ।
ପୂର୍ବରୁ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ପ୍ରଥମ ଇନିଂସରେ ୫/୫୩୪ ରନ୍‌ କରି ପାଳି ଘୋଷଣା କରିଥିଲା । ଜବାବରେ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ପ୍ରଥମ ଇନିଂସରେ ୨୧୫ ରନ୍‌ କରି ଅଲ୍‌ ଆଉଟ୍‌ ହୋଇ ଯାଇଥିଲା । ୩୧୯ ରନ୍‌ରେ ପ୍ରଥମ ଇନିଂସ ଆଗୁଆ ଥାଇ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଦ୍ୱିତୀୟ ଇନିଂସରେ ୩.୧୯୬ ରନ୍‌ କରି ପାଳି ଘୋଷଣା କରିବା ସହ ମୋଟ୍‌ ୫୧୫ ରନ୍‌ରେ ଅଗ୍ରଣୀ ହାସଲ କରିଥିଲା । ୫୧୬ ରନ୍‌ର ବିଜୟ ଲକ୍ଷ୍ୟର ପିଛା କରି ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ଦ୍ୱିତୀୟ ଇନିଂସରେ ୧୪୯ ରନ୍‌ କରି ଅଲ୍‌ ଆଉଟ୍‌ ହୋଇ ଯାଇଥିଲା ।

   ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର


ଥିମ, ଭିଟୋଭାଙ୍କ ବିଜୟ ଅଭିଯାନ ଆରମ୍ଭ

ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଗୀତିକାର ଅଭିଳାଷଙ୍କ ପରଲୋକ, ‘ଇତନି ଶକ୍ତି ହମେ ଦେ ନା ଦାତା…’ ଗୀତରୁ ଲାଭ କରିଥିଲେ ପ୍ରସିଦ୍ଧି

ରିୟାଙ୍କ ଏଫଆଇଆଇ ସିବିଆଇ ନିକଟରେ ପହଁଞ୍ଚିଲା, ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ଭଉଣୀଙ୍କୁ ଯେକୌଣସି ସମୟରେ ପଚରାଉଚରା ପାଇଁ ଡକାଯାଇପାରେ

କରୋନା ଭୟରେ ଗର୍ଭବତୀ ମହିଳାଙ୍କୁ ଫେରାଇ ଦେଲେ ୩ ହସ୍ପିଟାଲ, ଶେଷରେ ଗର୍ଭରେ ଥିବା ଯାଆଁଳା ଶିଶୁଙ୍କର ହେଲା ମୃତ୍ୟୁ

ପତ୍ନୀଙ୍କୁ ନିସ୍ତୁକ ମାଡ଼ ମାରୁଥିବା ବେଳେ ଡିଜିଙ୍କ ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ, ଅନ୍ୟ ମହିଳା ସହ ସମ୍ପର୍କ ବେଳେ ଧରିଥିଲେ ସ୍ତ୍ରୀ

ଡ୍ୟାମ୍ ବୁଲିବାକୁ ଆସିଥିଲେ ଡାକ୍ତର ଦମ୍ପତ୍ତି, ସେଲଫି ନେବାବେଳେ ପାଣିରେ ଖସି ପଡି ପତ୍ନୀ ନିଖୋଜ