PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର: ରାଜ୍ୟରେ ଉପର ତଳ ହେଉଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍: ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ୧୨ ଜଣ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର: ଶୀତଳ ଷଷ୍ଠୀ ପାଇଁ ପୂର୍ବ ପ୍ରସ୍ତୁତି: ୩ ତାରିଖରୁ ୭୨ ଘଣ୍ଟା ପାଇଁ ସମସ୍ତ ମଦ ଦୋକାନ ସିଲ୍
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଆଜିଠୁ ଅଲ୍‌ ଓଡ଼ିଶା ସନ୍ତରଣ ପ୍ରତିଯୋଗିତା, ୨୦ଟି ଜିଲ୍ଲାରୁ ୨୫୮ ଜଣ ପ୍ରତିଯୋଗୀ ହେବେ ସାମିଲ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଆହୁରି କଲବଲ କରିବ ଅସହ୍ୟ ତାତି ସାଙ୍ଗକୁ ଗୁଳୁଗୁଳି , ଜୁନ୍‌ ୨ ତାରିଖ ଯାଏଁ ଜାରି ରହିବ ଗ୍ରୀଷ୍ମ ପ୍ରକୋପ
  • ||
  • ବାରଙ୍ଗ: ନନ୍ଦନକାନନରେ ଆଖିବୁଜିଲା ଆଫ୍ରିକୀୟ ସିଂହ, ୧୬କୁ ହ୍ରାସ ପାଇଲା ସିଂହଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||

ପ୍ରଥମଥର ପାଇଁ ଓଡ଼ିଶାରେ ଗଡ଼ିଲା ଦୁଇ ହଜାର ମିଟର ଲମ୍ବର ଟ୍ରେନ୍

ଭୁବନେଶ୍ବର,୨୫।୨: ପ୍ରଥମଥର ପାଇଁ ଓଡ଼ିଶାରେ ଦୁଇ ହଜାର ମିଟର ଲମ୍ବର ମାଲବାହୀ ଟ୍ରେନ୍ ଚଳାଚଳ ହୋଇଛି। ଇ​‌ଷ୍ଟ କୋଷ୍ଟ ରେଲେଓ୍ବଜ୍ ୩ଟି ରେକସ ବିଶିଷ୍ଟ ଏହି ଟ୍ରେନ୍କୁ ପରୀକ୍ଷାମୂଳକ ଭାବେ ଏକାଠି ଆରମ୍ଭ କରିଛି। ତେବେ ବି​ଶେଷ କଥାଟି ହେଉଛି ଦୁଇ ହଜାର ମିଟିର  ଲମ୍ବର ଏହି ଟ୍ରେନ୍ କମ୍ ମାନବ ସମ୍ବଳ ଦ୍ବାରା ଚାଲିବ। ଟ୍ରେନରେ ୧୪୭ ଓ୍ବାଗନ, ୩ଟି ବ୍ରେକ୍ ଗାର୍ଡ଼ ଭ୍ୟାନସ ଓ ୪ଟି ଇଞ୍ଜିନ୍ ଖଞ୍ଜା ଯାଇଛି। ଟ୍ରେନଟି ପରୀକ୍ଷା ମୂଳକ ଭାବେ ବରଗଡ଼ର ଗୋଡ଼ଭାଗାରୁ ସମ୍ବଲପୁର ରେଲେଓ୍ବ ଡିଭିଜନ୍ ର ବଲାଙ୍ଗୀର ଷ୍ଟେସନ ମଧ୍ୟରେ ଚଳାଚଳ କରାଯିବ। ସେହିପରି ପ୍ରଥମ ରେକସରେ ୪୫ଟି ଫ୍ଲାଟ ଓ୍ବାଗନ ସହିତ ସାମଗ୍ରୀ ଏବଂ ଦ୍ବିତୀୟ ଓ ତୃତୀୟ ଖାଲିଥିବା ରେକରେ ୫୧ଟି ଆଲୁମିନିୟମ୍ ସାମଗ୍ରୀ ବିଶାଖାପାଟନମ୍ ବିମାନବନ୍ଦର ଅଭିମୁଖେ ଯିବ।