PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଓଡ଼ିଶା: ସୋମବାରରୁ ଶୁକ୍ରବାର ଦୈନିକ ସକାଳେ ମିଳୁଥିବା ମହଲତ କମିଲା ଏଣିକି ଦୈନିକ ୬ ଘଣ୍ଟା ବଦଳରେ ୪ ଘଣ୍ଟାକୁ ଖସିଲା କୋହଳ
  • ||
  • ବାହାଘରରେ ସର୍ବାଧିକ ୨୫ ଜଣ ସାମିଲ ହୋଇପାରିବେ
  • ||
  • ଓଡିଶାରେ ବଢିଲା ଲକଡାଉନ୍ ଅବଧି, ଜୁନ ୧ ଯାଏଁ ଜାରି ରହିବ କଟକଣା
  • ||
  • ଯଶିପୁର ନିର୍ବାଚନୀ ମଣ୍ଡଳୀର ପୂର୍ବତନ ବିଧାୟକ କମଳାକାନ୍ତ ନାୟକଙ୍କ ଚିକିତ୍ସାଧିନ ଅବସ୍ଥାରେ କେନ୍ଦୁଝର ମେଡିକାଲରେ ପରଲୋକ
  • ||
  • ସଇଁତଳା: ଟ୍ରେନ ଆଗକୁ ଡେଇଁ ଯୁବକଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଓଡ଼ିଶାରେ ସଂକ୍ରମଣ କମୁଛି, ମୃତ୍ୟୁ ବଢୁଛି, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ୨୨ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୨୩୫୭କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ଓଡ଼ିଶାରେ ସଂକ୍ରମଣ କମୁଛି, ମୃତ୍ୟୁ ବଢୁଛି: ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ୧୦ ହଜାର ୩୨୧ ଜଣ ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ୨୨ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା
  • ||
  • ପୁରୀ : ସମ୍‌ ସହଯୋଗରେ ପୁରୀରେ ଖୋଲିବ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର କୋଭିଡ୍‌ ହସ୍ପିଟାଲ୍‌, ୧୯ରୁ ସେବା ଆରମ୍ଭ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ପୁଣି ଉପରମୁହାଁ ପାରଦ, ତାତିରେ ଛଟପଟ ଜନଜୀବନ, ଆହୁରି ୪ ଦିନ ଯାଏଁ ଜାରି ରହିବ ଗ୍ରୀଷ୍ମ ପ୍ରକୋପ
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ବ୍ରହ୍ମ ମୁହୂର୍ତ୍ତରେ ଖୋଲିଲା ବଦ୍ରିନାଥଙ୍କ ଧାମ, ବିନା ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁରେ ହେଲା ଦ୍ଵାର ଫିଟା ନୀତି
  • ||

ପ୍ରଥମଥର ପାଇଁ ଓଡ଼ିଶାରେ ଗଡ଼ିଲା ଦୁଇ ହଜାର ମିଟର ଲମ୍ବର ଟ୍ରେନ୍

ଭୁବନେଶ୍ବର,୨୫।୨: ପ୍ରଥମଥର ପାଇଁ ଓଡ଼ିଶାରେ ଦୁଇ ହଜାର ମିଟର ଲମ୍ବର ମାଲବାହୀ ଟ୍ରେନ୍ ଚଳାଚଳ ହୋଇଛି। ଇ​‌ଷ୍ଟ କୋଷ୍ଟ ରେଲେଓ୍ବଜ୍ ୩ଟି ରେକସ ବିଶିଷ୍ଟ ଏହି ଟ୍ରେନ୍କୁ ପରୀକ୍ଷାମୂଳକ ଭାବେ ଏକାଠି ଆରମ୍ଭ କରିଛି। ତେବେ ବି​ଶେଷ କଥାଟି ହେଉଛି ଦୁଇ ହଜାର ମିଟିର  ଲମ୍ବର ଏହି ଟ୍ରେନ୍ କମ୍ ମାନବ ସମ୍ବଳ ଦ୍ବାରା ଚାଲିବ। ଟ୍ରେନରେ ୧୪୭ ଓ୍ବାଗନ, ୩ଟି ବ୍ରେକ୍ ଗାର୍ଡ଼ ଭ୍ୟାନସ ଓ ୪ଟି ଇଞ୍ଜିନ୍ ଖଞ୍ଜା ଯାଇଛି। ଟ୍ରେନଟି ପରୀକ୍ଷା ମୂଳକ ଭାବେ ବରଗଡ଼ର ଗୋଡ଼ଭାଗାରୁ ସମ୍ବଲପୁର ରେଲେଓ୍ବ ଡିଭିଜନ୍ ର ବଲାଙ୍ଗୀର ଷ୍ଟେସନ ମଧ୍ୟରେ ଚଳାଚଳ କରାଯିବ। ସେହିପରି ପ୍ରଥମ ରେକସରେ ୪୫ଟି ଫ୍ଲାଟ ଓ୍ବାଗନ ସହିତ ସାମଗ୍ରୀ ଏବଂ ଦ୍ବିତୀୟ ଓ ତୃତୀୟ ଖାଲିଥିବା ରେକରେ ୫୧ଟି ଆଲୁମିନିୟମ୍ ସାମଗ୍ରୀ ବିଶାଖାପାଟନମ୍ ବିମାନବନ୍ଦର ଅଭିମୁଖେ ଯିବ।