PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ୪ ରାଜ୍ୟସଭା ଆସନ ପାଇଁ ବିଜେଡିର ପ୍ରାର୍ଥୀ ଘୋଷଣା : ପୁଣି ରାଜ୍ୟସଭା ଯିବେ ସସ୍ମିତ ପାତ୍ର, ୩ ନୂଆ ମୁହଁଙ୍କୁ ସୁଯୋଗ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : କେରଳ ଛୁଇଁଲା ମୌସୁମୀ ବାୟୁ
  • ||
  • ନେପାଳରେ ଯାତ୍ରୀବାହୀ ବିମାନ ତାରା ଏୟାର ୯ NAET ର ମିଳୁନି ପତ୍ତା , ୪ ଭାରତୀୟଙ୍କ ସମେତ ୧୯ ଯାତ୍ରୀ ଥିବା ସୂଚନା
  • ||
  • ବ୍ରହ୍ମପୁର : ସନ୍ଧ୍ୟାବେଳେ ବେଳାଭୂମିରେ ବସିଥିବା ବେଳେ ମୁଣ୍ଡ ଉପରେ ପଡ଼ିଲା ଚଡ଼କ, ଛାତ୍ର ମୃତ ଛାତ୍ରୀ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ବିଶ୍ୱର ସବୁଠୁ ବଡ଼ କ୍ରିକେଟ ଷ୍ଟାଡ଼ିୟମ୍‌ରେ ଖେଳା ଯିବ ଆଇପିଏଲ ୨୦୨୨ ଫାଇନାଲ
  • ||
  • ଆନନ୍ଦପୁର : ଝରକା ଗ୍ରୀଲ୍ ଭାଙ୍ଗି ଶିକ୍ଷକଙ୍କ ଘରେ କଳାକନା ବୁଲାଇଦେଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ, ୧୫ ଭରି ସୁନାଅଳଙ୍କାର ସହ ନଗଦ ୫୨ ହଜାର ଟଙ୍କା ଲୁଟ୍
  • ||
  • ସୋର : ଗୋରୁ ବୋଝେଇ କଣ୍ଟେନର ଜବତ, ୪୦ ରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ୍ଵ ଗୋରୁ ଉଦ୍ଧାର, ୧୧ ଗିରଫ
  • ||
  • ସମାନ ନାଗରିକ ସଂହିତା ଲାଗୁ କରିବା ପ୍ରସ୍ତୁତିରେ ମୋଦି ସରକାର , ପ୍ରଥମେ ଉତ୍ତରାଖଣ୍ଡରେ ଏହି ଆଇନ୍‌ ଲାଗୁ କରାଯିବାର ଅଭ୍ୟାସ ଆରମ୍ଭ କରାଯାଇଛି
  • ||
  • ଗୁଜରାଟରେ ବଡ଼ ବିଜୟର ପ୍ରସ୍ତୁତିରେ ବିଜେପି , କଂଗ୍ରେସ ଦୁର୍ବଳତାର ବି ମିଳିବ ଫାଇଦା
  • ||

ଧରାପଡ଼ିଲେ ୩ କୁଖ୍ୟାତ ଲୁଟେରା: ବାଇକ୍‌, ୩ ମୋବାଇଲ୍‌ ଜବତ

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୩୦ା୩(ବ୍ୟୁରୋ): ରାଜଧାନୀରେ ଲୁଟ୍‌ପାଟ୍‌ କରି ଆତଙ୍କ ଖେଳାଇଥିବା ଏକ ଗ୍ୟାଙ୍ଗ୍‌ର ୩ ସଦସ୍ୟଙ୍କୁ ଏୟାରପୋର୍ଟ ଥାନା ପୁଲିସ ଗିରଫ କରିଛି । ସେମାନେ ହେଲେ ଏୟାରପୋର୍ଟ ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ କେଳାସାହି ବସ୍ତିରେ ରହୁଥିବା କଟକ ଟାଙ୍ଗୀ ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଭୂଷଣପୁର କଲୋନୀ ବଜାରର ଶାମ୍‌ ଦାସ ଓରଫ ଶାମ୍‌ ସାମଲ(୨୯), ଶ୍ରୀଲିଙ୍ଗରାଜ ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଗୋଡ଼ିପୋଖରୀର ଦୀପୁ ଓରଫ ଦୀପକ ମହାପାତ୍ର(୩୨) ଓ ଏୟାରଫିଲ୍ଡ ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଭୀମଟାଙ୍ଗୀ ହାଉସିଂବୋର୍ଡ କଲୋନୀରେ ରହୁଥିବା ଖୋର୍ଦ୍ଧା ଜଙ୍କିଆ ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ବେତଜଙ୍ଗର ଘଉ ଓରଫ ସନ୍ତୋଷ କୁମାର ବଳିୟାରସିଂହ(୨୮) । ପୁଲିସ ସେମାନଙ୍କ ଠାରୁ ଏକ ବାଇକ୍‌, ୩ଟି ମୋବାଇଲ୍‌ ଫୋନ୍‌, ଏଟିଏମ୍‌ କାର୍ଡ ଆଦି ଜବତ କରିଛି ।

ପୁଲିସ ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ, ସମ୍ବଲପୁର କୁଞ୍ଜେଇପଡ଼ାର ଆଶିଷ ସୁପକାର(୨୫) ଓ ତାଙ୍କ ସାଙ୍ଗ ଗତ ୨୮ ତାରିଖ ଦିନ ଗୋଟାଏ ବେଳେ ବାଇକ୍‌ରେ ପଳାଶପଲ୍ଲୀ ଓଭରବ୍ରିଜ୍‌ ଦେଇ ଭରତପୁର ଯାଉଥିଲେ । ଏହି ସମୟରେ ଗୋଟିଏ ବାଇକ୍‌ (ଓଡି୦୨ବିବି-୩୫୧୧)ରେ ୪ ଯୁବକ ଆସି ସେମାନଙ୍କୁ ପଳାଶପଲ୍ଲୀ ଓଭରବ୍ରିଜ୍‌ ଉପରେ ଅଟକାଇଥିଲେ । ସେମାନେ କିଛି ବୁଝିବା ପୂର୍ବରୁ ୪ଜଣ ସେମାନଙ୍କୁ ଧମକଚମକ ଦେବା ସହ ଆଶିଷଙ୍କ ପକେଟ୍‌ରୁ ନଗଦ ୫ ହଜାର ୧୫୦ ଟଙ୍କା ଲୁଟି ନେଇ ପଳାଇଥିଲେ । ପୁଣି ସେମାନେ ବାଇକ୍‌ ବୁଲାଇ ଆଶିଷଙ୍କ ନିକଟରେ ପହଞ୍ଚି ତାଙ୍କ ବେକରୁ ସୁନାଚେନ୍‌, ସୁନା ମୁଦି ଓ ୨ଟି ମୋବାଇଲ୍‌ ଫୋନ୍‌ ଛଡ଼ାଇ ନେଇ ଖଣ୍ଡଗିରି ଆଡ଼େ ପଳାଇଥିଲେ ।

ଏନେଇ ଆଶିଷ ଏୟାରପୋର୍ଟ ଥାନାରେ ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲେ । ପୁଲିସ ବାଇକ୍‌ ନମ୍ବରକୁ ଆଧାର କରି ଗତକାଲି ୩ଲୁଟେରାଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିବା ସହ ସେମାନଙ୍କ ଠାରୁ ୩ଟି ମୋବାଇଲ୍‌ ଫୋନ୍‌ ଓ ଏକ ବାଇକ୍‌ (ଓଆର୧୬ଡି-୮୪୨୧), ଏଟିଏମ୍‌ କାର୍ଡ କଲେଜ ଆଇକାର୍ଡ ଆଦି ଜବତ କରିଛି । ଗିରଫ ୩ ଜଣଙ୍କ ନାମରେ ରାଜଧାନୀର ବିଭିନ୍ନ ଥାନାରେ ଲୁଟ୍‌ପାଟ ମାମଲା ଥିବା ପୁଲିସ ଜାଣିବାକୁ ପାଇଛି । ଆଜି ଶମ୍‌, ଦୀପୁ ଓ ଘଉଙ୍କୁ କୋର୍ଟ ଚାଲାଣ କରାଯାଇଥିଲା । ଜାମିନ ନାମଞ୍ଜୁର ହେବାରୁ ସେମାନଙ୍କୁ ଜେଲ୍‌ ହାଜତକୁ ପଠାଇ ଦିଆଯାଇଛି । ତେବେ ଏହି ଲୁଟେରା ଗ୍ୟାଙ୍ଗ୍‌ର ଅନ୍ୟ ଜଣେ ସଦସ୍ୟ ଫେରାର୍‌ ହୋଇଯାଇଛି । ତାକୁ ପୁଲିସ ଚିହ୍ନଟ କରିଛି । ଖୁବ୍‌ଶୀଘ୍ର ଫେରାର୍‌ ଅଭିଯୁକ୍ତକୁ ଗିରଫ କରାଯିବ ବୋଲି ପୁଲିସ କହିଛି ।