ଚାଲିଲା ମେମୁ: ୩ଟି ପାସେଞ୍ଜର ଟ୍ରେନ ବଦଳରେ ଗଡ଼ିବ ଏହି ଟ୍ରେନ

ଭୁବନେଶ୍ବର ୧୯।୪ : ତିନିଟି ପାସେଞ୍ଜର ଟ୍ରେନ୍‌ ଯଥା ଭୁବନେଶ୍ୱର-ଭଦ୍ରକ-ଭୁବନେଶ୍ୱର, ଭୁବନେଶ୍ୱର-ବ୍ରହ୍ମପୁର-ଭୁବନେଶ୍ୱର ଓ ଭୁବନେଶ୍ୱର-ପଲାସା-ଭୁବନେଶ୍ୱର ପାସେଞ୍ଜର ଟ୍ରେନ୍‌ ବଦଳରେ ମେମୁ ଟ୍ରେନ୍‌ ଚଳିତ ସପ୍ତାହଠାରୁ ଚଳାଚଳ କରିବାକୁ ସ୍ଥିର ହୋଇଛି। ବର୍ତ୍ତମାନ ଏହି ନୂତନ ମେମୁ ଟ୍ରେନ୍‌ ପ୍ରଚଳନ ହେବା ପରେ ପ୍ରଚଳିତ ଲୋକାଲ ଟ୍ରେନ୍‌କୁ ଅପସାରଣ କରାଯିବ। ନୂତନ ନମ୍ବର ହୋଇ ଟ୍ରେନ୍‌ ଚଳାଚଳ କରିବ।

ଭୁବନେଶ୍ୱର-ଭଦ୍ରକ-ଭୁବନେଶ୍ୱର ମେମୁ ଟ୍ରେନ୍‌(୬୮୪୦୮/୬୮୪୦୭) ଏପ୍ରିଲ ୨୦ରୁ ଭୁବନେଶ୍ୱରଠାରୁ ଓ ଭଦ୍ରକଠାରୁ ଚଳିତ ମାସ ୨୧ରୁ, ଭୁବନେଶ୍ୱର-ବ୍ରହ୍ମପୁର-ଭୁବନେଶ୍ୱର ମେମୁ (୬୮୪୧୧/୬୮୪୧୨) ଉଭୟ ଦିଗରୁ ଚଳିତ ମାସ ୨୧ ତାରିଖରୁ ଏବଂ ଭୁବନେଶ୍ୱର-ପଲାସା-ଭୁବନେଶ୍ୱର ମେମୁ(୬୮୪୧୯/୬୮୪୨୦) ଭୁବନେଶ୍ୱରଠାରୁ ଏପ୍ରିଲ ୨୧ରୁ ଓ ପଲାସାଠାରୁ ଚଳିତ ମାସ ୨୨ ତାରିଖରୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ପ୍ରଚଳିତ ଲୋକାଲ ଟ୍ରେନ୍‌ ବଦଳରେ ଚାଲିବ।

ଏହି ମେମୁ ଟ୍ରେନ୍‌ଗୁଡ଼ିକ ପୂର୍ବରୁ ଚଳାଚଳ କରୁଥିବା ଲୋକାଲ ପାସେଞ୍ଜର ଟ୍ରେନ୍‌ ସମୟ ସାରଣୀ ଅନୁଯାୟୀ ଯାତ୍ରା କରିବ ବୋଲି ପୂର୍ବତଟ ରେଳପଥ ପକ୍ଷରୁ ସୂଚନା ଦିଆଯାଇଛି। ଟ୍ରେନ୍‌ଗୁଡ଼ିକର ରକ୍ଷଣାବେକ୍ଷଣ ଦିନମାନଙ୍କରେ ଦୈନିକ ଯାତ୍ରୀମାନଙ୍କର ସୁବିଧା ପାଇଁ ପୂର୍ବ ପ୍ରଚଳିତ ଲୋକାଲ ଟ୍ରେନ୍‌ ଚଳାଚଳ କରିବ।

   ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର


ରେଡ୍‌ ବୁଲ୍‌ କ୍ୟାମ୍ପସ୍‌ ଟି-ଟ୍ୱେଣ୍ଟି କ୍ରିକେଟ୍‌ : ଫାଇନାଲ୍‌ରେ ସୋଆ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟ

ଆଜି ବି ମଣିଷର ମନରେ ନିଷ୍ଠା, ମାନବିକତା ମରି ନାହିଁ -ପାନ ଦୋକାନୀଙ୍କ ମହାନତା,ହଜି ଯାଇଥିବା ପର୍ସ ଫେରାଇଲେ

ଅଭିନବ ଉପାୟ: ଦିବ୍ୟାଙ୍ଗ ହୋଇଥିଲେ ବି ସ୍ୱାବଲମ୍ବୀ- ରିକ୍ସାକୁ ଲୁନାରେ ବାନ୍ଧି ଚଳାଇଛନ୍ତି ବ୍ୟବସାୟ

ନିଶାସକ୍ତଙ୍କ ବିଚିତ୍ର କାଣ୍ଡ- ସାଲାଇନ୍‌ ବୋତଲ ସହ ଡାକ୍ତରଖାନାରୁ ଚାଲି ଚାଲି ଘରକୁ ପଳାଇଲେ, ଜାଣି ପାରିଲେନି ଡାକ୍ତରଖାନା କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ

ମିସ ଇଣ୍ଡିଆ-୨୦୨୦ ପାଇଁ ଓଡ଼ିଶାର ଟପ୍‌-୫ ପ୍ରତିଯୋଗୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ବଲାଙ୍ଗିରର ଝିଅ ଶୁଭଶ୍ରୀ ରାୟଗୁରୁ

କାର୍ତ୍ତିକ ପୂର୍ଣ୍ଣିମାରେ ଡଙ୍ଗା ଭସା ଉପରେ କଟକଣା