PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବିଜେପିରେ ମିଶିଲେ ସୁନୀଲ ଜାଖଡ, କଂଗ୍ରେସ ସହ ୫୦ ବର୍ଷର ସମ୍ପର୍କରେ ପୂର୍ଣ୍ଣଛେଦ
  • ||
  • ୟାସିନ ମଲ୍ଲିକ ଦୋଷୀ ସାବ୍ୟସ୍ତ, ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କୁ ପାଣ୍ଠି ଯୋଗାଣ ମାମଲାରେ ବାନ୍ଧିଥିଲା ଏନ୍‌ଆଇଏ
  • ||
  • ପୁରୀ : ଏଥର ଭକ୍ତ ଦେଖିବେ ସ୍ନାନଯାତ୍ରା, ହେଲେ ସ୍ନାନ ବେଦିରେ ଶ୍ରୀବିଗ୍ରହଙ୍କୁ କରିପାରିବେନି ସ୍ପର୍ଶ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର: ରାଜ୍ୟରେ ତଳକୁ ଖସିଲା ଆକ୍ଟିଭ କେସ୍,୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ବାହାରିଲେ ୧୨ ଜଣ କରୋନା ପଜିଟିଭ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଆଜି-କାଲି ବର୍ଷା ଆଶଙ୍କା, ତିନି ଦିନ ପରେ ପୁଣି ତାତି
  • ||
  • ପୁରୀ: ରଥଖଳା ହାଲ୍‌ଚାଲ୍‌… ଅଖ ଅନୁକୂଳ, ନାହାକା ଚକରେ ପଇତା ଓ ୧୫ ଚକ ପ୍ରସ୍ତୁତ
  • ||
  • ମୋହନା: ରାସ୍ତା କଡ଼ରୁ ଯୁବକଙ୍କ କ୍ଷତବିକ୍ଷତ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ହତ୍ୟା ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଲେ ପରିବାର
  • ||
  • କୁତ୍ରା: ୧୨ ବର୍ଷର ନାବାଳିକା ୭ ମାସର ଗର୍ଭବତୀ, ଥାନାରେ ଏତଲା ଦେଲେ ପରିବାରଲୋକ
  • ||
  • ବାରଙ୍ଗ: ପ୍ରେମ ସମ୍ପର୍କକୁ ନେଇ ଜଘନ୍ୟ ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ : ପ୍ରେମିକକୁ ହତ୍ୟା କଲେ ପ୍ରେମିକା ପରିବାର, ଇନ୍‌ଫୋସିଟି ଥାନା ନିକଟରୁ ଯୁବକଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ଭାରତ ସୀମାରେ ଅନୁପ୍ରବେଶ ଉଦ୍ୟମ କରୁଛନ୍ତି ୧୭୦ ଆତଙ୍କବାଦୀ, ତାଲିମ ଦେଉଛି ପାକିସ୍ତାନୀ ସେନା ଏବଂ ISI
  • ||

ଷ୍ଟେସନରୁ ୩ ଲୁଟେରା ଗିରଫ: ୨୪ ମୋବାଇଲ୍‌, ଟଙ୍କା ଜବତ

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୧୭ ।୩(ବ୍ୟୁରୋ): ଭୁବନେଶ୍ୱର ରେଳ ଷ୍ଟେସନରେ ଟ୍ରେନ୍‌ ଯାତ୍ରୀଙ୍କୁ ଲୁଟ୍‌ପାଟ କରି ଆତଙ୍କ ଖେଳାଇଥିବା ୩ କୁଖ୍ୟାତ ଲୁଟେରାଙ୍କୁ ରେଳବାଇ ଥାନା ପୁଲିସ ଗିରଫ କରିଛି । ସେମାନେ ହେଲେ ଲକ୍ଷ୍ମୀସାଗର ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ବୁଦ୍ଧନଗର ପ୍ରଧାନସାହିର ଗୁଡ୍ଡୁ ଓରଫ ଶ୍ରୀମାଞ୍ଚଳ ପାଢ଼ୀ(୨୬), ବାବୁ ଓରଫ ରବି ବେହେରା(୧୯) ଓ ଯାଜପୁର ଚୋରଡ଼ାର ଆକାଶ ଓରଫ ଅଶୋକ ଦାସ(୨୦) । ଗିରଫ ଲୁଟେରାଙ୍କ ଠାରୁ ୨୪ଟି ମୋବାଇଲ୍‌ ଫୋନ୍‌ ଓ ୧୦ ହଜାର ଟଙ୍କା ଜବତ ହୋଇଛି । ରେଳବାଇ ଥାନା ପୁଲିସ ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ, ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲ୍ଲା ଗୋଳନ୍ଥରା ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ସୁରୋଳର ମନୋଜ କୁମାର ଦାସ ଝାରସୁଗୁଡ଼ା ଯିବା ପାଇଁ ଆଜି ଭୋର ସମୟରେ ଆସି ଭୁବନେଶ୍ୱର ରେଳ ଷ୍ଟେସନରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ । ସେ ପ୍ଲାଟ୍‌ଫର୍ମ ନଂ-୧ରେ ଟ୍ରେନ୍‌କୁ ଅପେକ୍ଷା କରି ଛିଡ଼ା ହୋଇଥିଲେ । ଏହି ସମୟରେ ୩ ଲୁଟେରା ଆସି ମନୋଜଙ୍କ ହାତରୁ ବ୍ୟାଗ୍‌ ଝାମ୍ପିନେଇ ପଳାଇଥିଲେ । ମନୋଜ ଚୋର ଚୋର ବୋଲି ପାଟି କରିଥିଲେ ମଧ୍ୟ ୩ ଲୁଟେରା ଖସି ପଳାଇଥିଲେ । ଏନେଇ ମନୋଜ ରେଳବାଇ ଥାନାରେ ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲେ ।

ରେଳବାଇ ପୁଲିସ ସଙ୍ଗେ ସଙ୍ଗେ ଷ୍ଟେସନ ଓ ଆଖପାଖ ଅଞ୍ଚଳରେ ଚଢ଼ଉ କରିଥିଲା । ଗୁଡ୍ଡୁ, ବାବୁ ଓ ଆକାଶଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିବାର ସଫଳ ହୋଇଥିଲା ପୁଲିସ । ସେମାନଙ୍କ ଠାରୁ ମନୋଜଙ୍କ ବ୍ୟାଗ୍‌ ଜବତ କରା ଯାଇଥିଲା । ଏଥିସହ ସେମାନଙ୍କ ଘରେ ପୁଲିସ ଚଢ଼ଉ କରି ଗୁଡ୍ଡୁ ଠାରୁ ୧୧ଟି ମୋବାଇଲ୍‌ ଓ ୨୫ ଶହ ଟଙ୍କା, ଆକାଶ ଠାରୁ ୭ଟି ମୋବାଇଲ୍‌ ଓ ୩୫ଶହ ଟଙ୍କା, ରବି ଠାରୁ ୬ଟି ମୋବାଇଲ୍‌ ଫୋନ୍‌ ଓ ୪ ହଜାର ଟଙ୍କା ଜବତ କରା ଯାଇଥିଲା । ଏହି ଲୁଟେରାମାନେ ବିଶେଷ କରି ଟ୍ରେନ୍‌ରେ ଚଢ଼ୁଥିବା ଲୋକଙ୍କୁ ଟାର୍ଗେଟ କରନ୍ତି । ସୁବିଧା ଦେଖି ଯାତ୍ରୀଙ୍କ ହାତରୁ ବ୍ୟାଗ୍‌ ଓ ମୋବାଇଲ୍‌ ଫୋନ୍‌ ଝାମ୍ପି ନିଅନ୍ତି । ୩ ଜଣ ଲୁଟେରାଙ୍କ ନାମରେ ପୂର୍ବରୁ ମଧ୍ୟ ରେଳବାଇ ଥାନାରେ ମାମଲା ରହିଛି । ଆଜି ଅପରାହ୍ଣରେ ୩ ଲୁଟେରାଙ୍କୁ କୋର୍ଟ ଚାଲାଣ କରା ଯାଇଥିଲା । ଜାମିନ୍‌ ନାମଞ୍ଜୁର ହେବାରୁ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଜେଲ୍‌ ହାଜତକୁ ପଠାଇ ଦିଆଯାଇଛି ।