PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଅଧିନାୟକ ପଦ ଛାଡ଼ିବେ ବିରାଟ କୋହଲି, ଟି-୨୦ ବିଶ୍ୱକପ୍‌ ପରେ କୋହଲି ଏହି ଫର୍ମାଟ୍‌ ଅଧିନାୟକ ପଦ ଛାଡ଼ିବା ନେଇ ସୋଶଲ ମିଡିଆରେ ସୂଚନା ଦେଲେ ବିରାଟ
  • ||
  • କଟକ: ଦଶହରା ମୂର୍ତ୍ତି ଉଚ୍ଚତା ବିବାଦ ମାମଲା, ବାଲୁ ବଜାର ପୂଜା କମିଟି ଆବେଦନର ଉପରେ ଶୁଣାଣି ଶେଷ, ଆସନ୍ତା କାଲି ରାୟ ପ୍ରକାଶ କରିବେ ହାଇକୋର୍ଟ
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି: ମାଓବାଦୀ କ୍ୟାମ୍ପ୍‌ରୁ ବିପୁଳ ପରିମାଣର ମାଓ ସାମଗ୍ରୀ ଠାବ କଲେ ସୁରକ୍ଷାକର୍ମୀ, ଶିବିର ଛାଡ଼ି ଛତ୍ରଭଙ୍ଗ ଦେଲେ ମାଓବାଦୀ
  • ||
  • ରାୟଗଡ଼ା: ଆଜି ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଉତ୍କଳ ଆଲୁମିନା କାରଖାନାର ସମ୍ପ୍ରସାରଣ ପ୍ରକଳ୍ପର ଉଦଘାଟନ କରିବେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||
  • ଝାରସୁଗୁଡ଼ା: ହୀରାକୁଦ ଉପର ମୁଣ୍ଡରେ ବନ୍ୟା ସ୍ଥିତି, ସେମଲିଆ ରାସ୍ତା ଉପରେ ପ୍ରବାହିତ ହେଉଛି ୪ ଫୁଟ ଉଚ୍ଚର ପାଣି
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର: ନିଶାଶକ୍ତ ୩ ଯୁବକଙ୍କ ଜଘନ୍ୟ କାଣ୍ଡ, ବନ୍ଧୁକ ମୁନରେ ଯୁବକଙ୍କ ମଳ ଦ୍ବାରରେ ଭର୍ତ୍ତି କଲେ ଷ୍ଟିଲ୍ ଗ୍ଲାସ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର: ହୀରାକୁଦର ଖୋଲିଲା ଆଉ ୪ ଗେଟ୍, ୨୮ ଗେଟ୍ ଦେଇ ଜଳ ନିଷ୍କାସନ ଜାରି
  • ||
  • ସୋର : ଫୁଲୁଛି କାଂଶ ବାଂଶ ନଦୀ, ରାସ୍ତାର ଉପରେ ୭ ରୁ ୮ ଫୁଟ୍ ପାଣି ପ୍ରବାହିତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୪ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୧୧୮କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ରାଜ୍ୟରେ ଉପରମୁହାଁ ହେଲା କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍, ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ଆଉ ୫୮୦ ପଜିଟିଭ୍ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ବରଗଡ଼ : ପୁରୀରୁ ତୀର୍ଥ ସାରି ଫେରିବା ବାଟରେ ଅଘଟଣ, ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ଓଲଟିଲା ବୋଲେରୋ, ୫ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ବରଗଡ଼ : ୧୩ ଜିଲ୍ଲାରେ ଆତଙ୍କ ଖେଳାଇଥିବା ୨ ଅନ୍ତଃରାଜ୍ୟ ଏଟିଏମ୍ ଲୁଟେରା ଗିରଫ, ଅନ୍ୟ ୨ ଫେରାର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଡ଼େଲିଭରୀ ବୟ ଅପହରଣ ଘଟଣା, ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶରୁ ଯୁବକ ଓ ଯୁବତୀଙ୍କୁ ଭୁବନେଶ୍ୱରକୁ ଆଣିଲା କମିଶନରେଟ୍ ପୋଲିସ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ଟିମ୍
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଆସୁଛି ଆଉ ଏକ ଲଘୁଚାପ, ୧୮ରୁ ପୁଣି ଢ଼ାଳିବ ବର୍ଷା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: କରାଳ ରୂପ ଧରିଛି ମହାନଦୀ, ମାଡ଼ି ଆସୁଛି ବନ୍ୟା: ହୀରାକୁଦରେ ଖୋଲିବ ଆଉ ୪ଟି ଗେଟ୍, ନରାଜରେ ଜଳସ୍ତର ସତର୍କ ସଙ୍କେତ ଟପିଲା
  • ||

୪ ଦୁର୍ଦ୍ଦାନ୍ତ ଡକାୟତ ଗିରଫ: ଫାଇନାନ୍ସ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ଲୁଟି ଚମ୍ପଟ ମାରିଥିଲେ

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୭ ।୨(ବ୍ୟୁରୋ): ବାଲିଅନ୍ତା ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ନୂଆସାହି ନିକଟରୁ ଫାଇନାନ୍ସ୍‌ ସଂସ୍ଥା କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ଲୁଟ୍‌ପାଟ ଘଟଣାର ପର୍ଦ୍ଦାଫାସ୍‌ କରିଛି କମିଶନରେଟ୍‌ ପୁଲିସ । ସ୍ପେଶାଲ୍‌ ସ୍କ୍ୱାଡ୍‌ ଓ ବାଲିଅନ୍ତା ଥାନା ପୁଲିସ ଗତକାଲି ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ନହରକଣ୍ଟା ନିକଟରେ ଚଢ଼ଉ କରି ୪ ଦୁର୍ଦ୍ଦାନ୍ତ ଡକାୟତଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛନ୍ତି । ସେମାନେ ହେଲେ କଟକ ସଦର ଥାନା କଳପଡ଼ାର ଶୁଭ ଓରଫ ଶୁଭ୍ରାଂଶୁ ପରିଡ଼ା(୨୯), ଭିଙ୍ଗାରପୁରର ରାଜ୍‌ ଓରଫ ଟୁଲୁ ବେହେରା(୨୮), ନହରକଣ୍ଟାର ଫମ୍ପେଇ ଓରଫ ଧୀରେନ୍ଦ୍ର ଜେନା(୨୮) ଓ କଟକ ଲାଲ୍‌ବାଗ ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ସାହେବ୍‌ ବଜାରର ମୁନା ଓରଫ ମାନସ କୁମାର ଚାନ୍ଦ(୨୫) । ୪ ଡକାୟତଙ୍କ ଠାରୁ ୪୫ ଗ୍ରାମ ଓଜନର ସୁନା ଅଳଙ୍କାର, ୧୩ ହଜାର ଟଙ୍କା, ୪ ସ୍ପିଡ୍‌ ବାଇକ୍‌, ୫ ମୋବାଇଲ୍‌ ଫୋନ୍‌ ଓ ମାରଣାସ୍ତ୍ର ଜବତ କରାଯାଇଛି ।
ସ୍ପେଶାଲ୍‌ ସ୍କ୍ୱାଡ୍‌ ମୁଖ୍ୟ ଏସିପି ସଞ୍ଜୀବ୍‌ ଶତପଥୀଙ୍କ ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ, ଏକ ଘରୋଇ ଫାଇନାନ୍ସ ସଂସ୍ଥାର କର୍ମଚାରୀ ବାଳକାଟୀର ପ୍ରକାଶ ସ୍ୱାଇଁ ଗତ ୨ ତାରିଖରେ ଟଙ୍କା କଲେକ୍ସନ୍‌ କରି ବାଇକ୍‌ରେ ଫେରୁଥିଲାବେଳେ ନୂଆସାହି ପ୍ରତାପରୁଦ୍ରପୁର ରାସ୍ତାରେ ୫ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ ତାଙ୍କୁ ମାଡ଼ ମାରି ୬୬ ହଜାର ୪୧୯ ଟଙ୍କା ଭର୍ତ୍ତି ବ୍ୟାଗ୍‌ ଲୁଟି ନେଇଥିଲେ । ପ୍ରକାଶଙ୍କ ଅଭିଯୋଗକୁ ଭିତ୍ତିକରି ପୁଲିସ ଏକ ମାମଲା ରୁଜୁକରି ତଦନ୍ତ ଚଳାଇଥିଲା । ଏହି ଡକାୟତି ମାମଲାର ତଦନ୍ତ ଦାୟିତ୍ୱ ନେଇଥିଲେ ଏସିପି ସଞ୍ଜୀବ ଶତପଥି । ଗତକାଲି ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ନହରକଣ୍ଟା ନିକଟରେ ଏକ ପରିତ୍ୟକ୍ତ ଘରେ କିଛି ଯୁବକ ବସି ଡକାୟତି ଯୋଜନା କରୁଥିବା ବିଶ୍ୱସ୍ତ ସୂତ୍ରରୁ ଏସିପି ଶ୍ରୀ ଶତପଥୀ ଖବର ପାଇଥିଲେ । ତେଣୁ ସେ ଓ ତାଙ୍କ ଟିମ୍‌ ବାଲିଅନ୍ତା ଥାନା ପୁଲିସ ସହାୟତାରେ ସେଠାରେ ଚଢ଼ଉ କରି ୪ ଡକାୟତଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଥିଲେ । ଏହି ଗ୍ୟାଙ୍ଗ୍‌ର ଅନ୍ୟ ସଦସ୍ୟମାନେ ଫେରାର୍‌ ଅଛନ୍ତି । ସେମାନଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିବା ପାଇଁ ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ଚଢ଼ଉ ଜାରି ରହିଛି । ଧରା ପଡ଼ିଥିବା ଡକାୟତଙ୍କ ନାମରେ କମିଶନରେଟ ପୁଲିର ବିଭିନ୍ନ ଥାନାରେ ଲୁଟ୍‌ପାଟ ଓ ଡକାୟତି ମାମଲା ଅଛି । ଆଜି ୪ ଡକାୟତଙ୍କୁ ବାଲିଅନ୍ତା ଥାନା ପୁଲିସ କୋର୍ଟ ଚାଲାଣ କରିଥିଲା । ଜାମିନ୍‌ ନାମଞ୍ଜୁର ହେବାରୁ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଜେଲ୍‌ ହାଜତକୁ ପଠାଇ ଦିଆଯାଇଛି ।