PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ସମ୍ବଲପୁର: ଭିସୁଟରେ ୨୫ ଛାତ୍ର କରୋନା ପଜିଟିଭ, ପ୍ରଥମ ଶ୍ରେଣୀ ପାଠପଢା ବାତିଲ, ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ଅନୁଧ୍ୟାନ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ରାଜ୍ୟରେ ନିର୍ମାଣ ହେବ ୨୦ଟି ସାଇନ୍ସ ପାର୍କ, ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ୧୦ଟି ଓ ଦ୍ଵିତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ୧୦ଟି ସାଇନ୍ସ ପାର୍କ ନିର୍ମାଣ ହେବ, ସନ୍ତୋଷ ସିଂ ସାଲୁଜାଙ୍କ ପ୍ରଶ୍ନରେ ଉତ୍ତର ରଖିଲେ ମନ୍ତ୍ରୀ ଅଶୋକ ପଣ୍ଡା
  • ||
  • ଯାଜପୁର : ଯୋଡିକୁଅ ଛକ ନିକଟରେ ଗଛ କଟାଯାଉଥିବା ବେଳେ ଅଘଟଣ, ଗଛ ପଡି ୭ ବର୍ଷର ବାଳକ ମୃତ, ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ତୀବ୍ର ଉତ୍ତେଜନା ସୃଷ୍ଟି
  • ||
  • ଭଦ୍ରକ : ଧାନ ବିକ୍ରିରେ ଅନିୟମିତତା, ଦଲାଲଙ୍କୁ ପ୍ରଶୟ ଦେଇ ଚାଷୀଙ୍କ ଠାରୁ ଧାନ କିଣୁନି ସମବାୟ ସମିତି, ଆନନ୍ଦପୁର ଏନଏଚ ୫୩ ବସନ୍ତିଆ ଛକରେ ଧାନବସ୍ତା ରଖି ରାସ୍ତାରୋକ କଲେ ଶତାଧିକ ଚାଷୀ
  • ||
  • ମାଲକାନାଗିରି : ମାଓ ଯୋଜନା ପଣ୍ଡ, ମାଲକାନଗିରି ସୀମାନ୍ତ ଛତିଶଗଡ଼ କାଙ୍କେର୍ ଜିଲ୍ଲାରେ ମର୍କାନାର-ବଡ଼ପରା ରାସ୍ତା ନିକଟରେ ଆଇଇଡି ଠାବ କଲେ ବି.ଏସ.ଏଫ୍ ଯବାନ
  • ||
  • ରାୟଗଡ଼ା: କାଶୀପୁର ବ୍ଲକ ବଡପୁକେଲ ଗ୍ରାମରେ ହାଜି ମାଝୀ ନାମକ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ହତ୍ୟା, କାରଣ ଅସ୍ପଷ୍ଟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ୫ଟି ହାଇ ରିସ୍କ ରାଜ୍ୟ ଫେରନ୍ତାଙ୍କ ଉପରେ କଡା ନଜର, ୭ ଦିନ ହୋମ ଆଇସୋଲେସନରେ ରହିବେ ଏହି ୫ ରାଜ୍ୟ ଫେରନ୍ତା, ସମସ୍ତ ଜିଲ୍ଲାପାଳ, ପୌରାଞ୍ଚଳ କମିଶନଙ୍କୁ ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ବିଭାଗର ନିର୍ଦ୍ଦେଶ
  • ||
  • ବ୍ରହ୍ମପୁର : ଆନ୍ଧ୍ରପ୍ରଦେଶକୁ ବାଲି ଚୋରା ଚାଲାଣ ବେଳେ ଚଢାଉ, ୮ଟି ବାଲି ବୋଝେଇ ହାଇୱା ଜବତ କଲା ଛତ୍ରପୁର ପୋଲିସ
  • ||
  • ଜଳେଶ୍ଵର : ଆଜି ପଦ୍ମଭୂଷଣ ମନୋଜ ଦାସଙ୍କ ଜନ୍ମଦିନ, ସେ ଏକାଧାରାରେ ଜଣେ ଦାର୍ଶନିକ, ଜଣେ ଚିନ୍ତକ-ଲେଖକ, ସେ ଜଣେ ଅଗ୍ରଣୀ ଦ୍ୱିଭାଷୀ ଓଡିଆ ଲେଖକ
  • ||
  • କୋରାପୁଟ: ନାରାୟଣ ପାଟଣା ଜଙ୍ଗଲରେ କମ୍ବିଂ ଅପରେସନ ଚାଲିଥିବା ବେଳେ ମାଓ ସାମଗ୍ରୀ ଜବତ, ୬୦ଟି ଜିଲେଟିନ,୫୦ଟି ଇଲେକଟ୍ରିକ ଡିଟୋନେଟର,୫ ବଣ୍ଡେଲ ବିଦ୍ୟୁତ ତାର,୨.୫ କେଜି ଗନ ପାଉଡର ଜବତ କଲା ବିଏସଏଫ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର: ରାଜଧାନୀରେ ୪୦ ଡିଗ୍ରୀ ଡେଇଁଲା ପାରଦ, ମାର୍ଚ୍ଚ ୬ରେ ଅସମ୍ଭାଳ ତାତି ଆଶଙ୍କା
  • ||
  • ପୁରୀ: ଆଜି ମାଘ ପୂର୍ଣ୍ଣମୀ, ମହାପ୍ରଭୁଙ୍କ ଗଜୋଦ୍ଧାରଣ ବେଶ
  • ||
  • ଖୋର୍ଦ୍ଧା : ବେଗୁନିଆ ବ୍ଲକ ସାରୁଅ ଗାଁରେ ଗତକାଲି ବିଳମ୍ବିତ ରାତ୍ରୀରେ ଭୟାବହ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ। ୨ ବଖରା ଘର ସହ ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କାର ସମ୍ପତ୍ତି ନଷ୍ଟ
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଆଜି ଦେଶର ପ୍ରଥମ “ଭାରତ ଖେଳନା ମେଳା”ର ଉଦଘାଟନ କରିବେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର: ୧୦ ରାଜ୍ୟରୁ ଫେରୁଥିବା ଓଡିଆ ପ୍ରବାସୀଙ୍କ ଲାଗି ୭ ଦିନିଆ ଆଇସୋଲେସନ ବାଧ୍ୟତାମୂଳକ
  • ||
  • ବଢ଼ୁଛି ଗ୍ରୀଷ୍ମ ପ୍ରବାହ, ମାର୍ଚ୍ଚ ୧ରୁ ସକାଳୁଆ ସ୍କୁଲ ପାଇଁ ରାଜ୍ୟ ସରକାର ନେଲେ ନିଷ୍ପତ୍ତି
  • ||

ଥାନାରେ ପହଂଚିଲା ୬ ବର୍ଷର ଝିଅ, କହିଲା ବାପାଙ୍କ ଫୋନ୍ କଲ୍ ମା’ ଉଠାଇ ଦେଇଥିଲା.., ଆଉ ତା ପରେ କିଛି ନକହି ଝିଅ ଭୋ ଭୋ ହୋଇ କାନ୍ଦିଲା…

ଫାରୁକାବାଦ ଥାନାରେ ରବିବାର ଅପରାହ୍ନରେ ଜସମଇର ଜଣେ ୬ବର୍ଷର ଛୋଟ ଝିଅ ପହଂଚଥିିଲା । ସେଠାରେ ପୁଲିସ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ କହିଲା ଯେ, ବାପାଙ୍କ ଫୋନ୍ କଲ୍ ଆସୁଥିଲା । ମା’ ବାପାଙ୍କ ଫୋନ୍ କଲ୍ ଉଠାଇ ଦେଇଥିଲା । ଏତିକି କହି ପୁଲିସ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ଆଗରେ ଭୋ ଭୋ କରି କାନ୍ଦିବା ଆରମ୍ଭ କରିଦେଇଥିଲା । ମାତ୍ର ୬ ବର୍ଷ ବୟସର ଏହି କଅଁଳ ଝିଅର କଥା ଶୁଣି ପୁଲିସ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ମନ ତରଳି ଯାଇଥିଲା ।
ଫାରୁକାବାଦ ଥାନା ଅଧିନରେ ଥିବା ଜସମଇଠାରେ ଘଟିଥିବା ଏକ ସାମାନ୍ୟ କଥାରେ ସ୍ୱାମୀ ନିଜ ସ୍ତ୍ରୀକୁ ମାଡ ମାରି ମାରି ଗୁରୁତର ଆହତ କରିଦେଇଥିଲା । ସ୍ତ୍ରୀର ବାପାଘର ଲୋକ ଏହି କଥା ଜାଣିବା ପରେ ନିଜ ଝିଅକୁ ନେଇ ପୁଲିସ ଥାନାରେ ଏକ ମାମଲା ରୁଜ୍ଜୁ କରିଥିଲେ । ବାପା ବିନୋଦ କୁମାର ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି ଯେ, ଅନୁପ ବାହାଘର ଦିନଠାରୁ ତାଙ୍କ ଝିଅକୁ ସବୁବେଳେ ମାରୁଛି । ଶନିବାର ରାତିରେ ବି ଅନୁପ ମୋ ଝିଅକୁ ବହୁତ ମାରିଛି ବୋଲି ପୁଲିସ ଆଗରେ କହିଥିଲେ । ପରେ ପୁଲିସ ଝିଅକୁ ମେଡିକାଲ ପରୀକ୍ଷା ପାଇଁ ପଠାଇଛନ୍ତି ।

କନୋଜ ଜିଲ୍ଲାର ସାରିଖ ବାସିନ୍ଦା ବିନୋଦ କୁମାରଙ୍କ ଝିଅ ପୂଜା ଦେବୀକୁ ଅନୁପ କୁମାରଙ୍କ ସହିତ ବିବାହ କରିଥିଲେ । ବାହାଘରକୁ ୧୫ବର୍ଷ ହେଲାଣି । ପୂଜାଙ୍କର ଗୋଟିଏ ଝିଅ ଓ ଗୋଟିଏ ପୁଅ ଅଛି । ରବିବାର ଦିନ ବିନୋଦ ନିଜ ଝିଅ ପୂଜାଙ୍କର ଏଭଳି ଖଣ୍ଡିଆ ଖାବରା ଅବସ୍ଥାରେ ଦେଖି ତାଙ୍କୁୁ ଥାନାକୁ ନେଇ ଯାଇଥିଲେ । ୬ବର୍ଷର ଝିଅ ମଧ୍ୟ ପୁଲିସ ଆଗରେ କାନ୍ଦି କାନ୍ଦି ସବୁ କଥା କହିଥିଲା । ବାପାଙ୍କ କଲ୍ ମା’ ଉଠାଇ ଦେଇଥିଲା । ଏହି କଥାରେ ବାପା ରାଗିଯାଇ ମା’ ସହିତ ଝଗଡ଼ା କରିଥିଲେ । ପରେ ତାକୁ ଜୋରରେ ମାରିଛନ୍ତି ବୋଲି କହଥିଲାି ।
ପୂଜାର ମା’ ଓମ୍ବତୀ ଓ ଭାଇ ଅନିଲଙ୍କ କହିବାନୁଯାୟୀ, ପ୍ରଥମରୁ ହିଁ ଅନୁପ ପୂଜାଙ୍କୁୁ ବାରମ୍ବାର ବାରମ୍ବାର ମାରୁଥିଲା । ଏହି ବିଷୟରେ ପୁଲିସକୁ ପ୍ରଥମେ ସୂଚନା ଦିଆଯାଇଥିଲା । ମାତ୍ର ପୁଲିସ ଉଭୟଙ୍କୁ ବୁଝାସୁଝା କରି ଘରକୁ ଛାଡ଼ିଦେଇଥିଲେ । ଅନୁପ କ୍ଷୀର ବିକ୍ରି କାମ କରେ । ଏସ୍ଓ ବେଦପ୍ରକାଶ ପାଣ୍ଡେ କହିଛନ୍ତି, ବର୍ତମାନ ସୁଦ୍ଧା କୋଣସି କାରଣ ଜଣାପଡ଼ିନାହିଁ । କାରଣ ଜଣାପଡ଼ିଲା ପରେ ପୁଲିସ କାର‌୍ୟ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରିବ ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର