PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାୟଗଡା- ଛତିଶଗଡକୁ ଗଞ୍ଜେଇ ଚୋରାଚାଲାଣ ବେଳେ ଗୁଡାରୀ ଏବଂ କେନ୍ଦୁଗୁଡା ପୋଲିସର କୁଟ୍ରାଧର ରାସ୍ତା ନିକଟରେ ଚଡାଉ। ମିନିଟ୍ରକ ସହ ୨କ୍ବୁଣ୍ଟାଲ ୪୫ କେଜି ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ। ଜଣେ ଗିରଫ
  • ||
  • ଟୋକିଓ ଅଲିମ୍ପିକ୍ସ : ବକ୍ସିଂ ପ୍ରି-କ୍ୱାର୍ଟରରେ ହାରିଲେ ମେରିକମ୍
  • ||
  • କନ୍ଧମାଳ ଗସ୍ତରେ ପଞାୟତିରାଜ, ନଗର ଉନ୍ନୟନ ଓ ଆଇନ ମନ୍ତ୍ରୀ ପ୍ରତାପ ଜେନା । ଜଗାକୁ ଭେଟିଲେ, ବିଭିନ୍ନ ସରକାରୀ ଯୋଜନାର ସମୀକ୍ଷା କଲେ ।
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି ଜିଲ୍ଲା ଖଇରପୁଟ ରାସ୍ତାରେ ବଲେରୋ ଗାଡ଼ି ସହ ୭କ୍ୱିଣ୍ଟାଲ ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ- ଜଣେଗିରଫ
  • ||
  • ନାକଟିଦେଉଳ: ବରଗଛରୁ ଝୁଲନ୍ତା ଅବସ୍ଥାରେ ଯୁବକର ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ହତ୍ୟା ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଲେ ପରିବାର ଲୋକେ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ବରିଷ୍ଠ ଆଇଏଏସ୍ ସ୍ତରରେ ଅଦଳବଦଳ, IAS ଅଶୋକ ମୀନା ହେଲେ ପଞ୍ଚାୟତିରାଜ ଓ ପାନୀୟ ଜଳ ବିଭାଗର ପ୍ରମୁଖ ସଚିବ
  • ||
  • ନୀଳଗିରି: ଆଇନଜୀବୀଙ୍କୁ ମାଡ଼ ପ୍ରତିବାଦରେ ନୀଳଗିରି କୋର୍ଟ ବନ୍ଦ କଲେ ଓକିଲ ସଙ୍ଘ
  • ||
  • କଟକ: ଆସନ୍ତାକାଲି ଅଫ୍‌ଲାଇନ୍ ପରୀକ୍ଷା ଦେବେ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ
  • ||
  • ଟୋକିଓ ଟକ୍କର: ପଦକ ପାଇବା ଦିଗରେ ଆଉ ପାଦେ ବଢିଲେ ସିନ୍ଧୁ, କ୍ୱାର୍ଟର ଫାଇନାଲରେ ପହଁଚିଲେ
  • ||
  • ବକ୍ସିଂ କ୍ବାର୍ଟରରେ ପହଞ୍ଚିଲେ ଭାରତର ସତୀଶ କୁମାର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ମାଷ୍ଟରକ୍ୟାଣ୍ଟିନ୍ ଉଦ୍ଧାର ହେଲା ଅଜଣା ଯୁବକଙ୍କ ମୃତଦେହ, ଜବତ କଲା ପୁଲିସ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଥାମୁନି କରୋନ ମୃତ୍ୟୁ,ରାଜ୍ୟରୁ ଆଉ ୬୫ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଓଡ଼ିଶାରେ କମୁଛି ସଂକ୍ରମଣ, ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୬୧୫ଜଣ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ
  • ||
  • କେନ୍ଦୁଝର: ଘାତକ ସାଜିଲା ଫ୍ରି-ଫାୟାର୍ ଗେମ୍, ଚାଲିଗଲା ଦଶମ ଶ୍ରେଣୀ ଛାତ୍ରଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଆଜି ୨ ଜିଲ୍ଲାରେ ହେବନି ଟିକାଦାନ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର: ହୀରାକୁଦ ଜଳଭଣ୍ଡାରର ବନ୍ଦ ହେଲା ୨ଟି ସୁଇଜ ଗେଟ୍, ୧୨ଟି ଗେଟ୍ ଦେଇ ଜଳ ନିଷ୍କାସନ ଜାରି
  • ||

ଥାନାରେ ପହଂଚିଲା ୬ ବର୍ଷର ଝିଅ, କହିଲା ବାପାଙ୍କ ଫୋନ୍ କଲ୍ ମା’ ଉଠାଇ ଦେଇଥିଲା.., ଆଉ ତା ପରେ କିଛି ନକହି ଝିଅ ଭୋ ଭୋ ହୋଇ କାନ୍ଦିଲା…

ଫାରୁକାବାଦ ଥାନାରେ ରବିବାର ଅପରାହ୍ନରେ ଜସମଇର ଜଣେ ୬ବର୍ଷର ଛୋଟ ଝିଅ ପହଂଚଥିିଲା । ସେଠାରେ ପୁଲିସ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ କହିଲା ଯେ, ବାପାଙ୍କ ଫୋନ୍ କଲ୍ ଆସୁଥିଲା । ମା’ ବାପାଙ୍କ ଫୋନ୍ କଲ୍ ଉଠାଇ ଦେଇଥିଲା । ଏତିକି କହି ପୁଲିସ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ଆଗରେ ଭୋ ଭୋ କରି କାନ୍ଦିବା ଆରମ୍ଭ କରିଦେଇଥିଲା । ମାତ୍ର ୬ ବର୍ଷ ବୟସର ଏହି କଅଁଳ ଝିଅର କଥା ଶୁଣି ପୁଲିସ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ମନ ତରଳି ଯାଇଥିଲା ।
ଫାରୁକାବାଦ ଥାନା ଅଧିନରେ ଥିବା ଜସମଇଠାରେ ଘଟିଥିବା ଏକ ସାମାନ୍ୟ କଥାରେ ସ୍ୱାମୀ ନିଜ ସ୍ତ୍ରୀକୁ ମାଡ ମାରି ମାରି ଗୁରୁତର ଆହତ କରିଦେଇଥିଲା । ସ୍ତ୍ରୀର ବାପାଘର ଲୋକ ଏହି କଥା ଜାଣିବା ପରେ ନିଜ ଝିଅକୁ ନେଇ ପୁଲିସ ଥାନାରେ ଏକ ମାମଲା ରୁଜ୍ଜୁ କରିଥିଲେ । ବାପା ବିନୋଦ କୁମାର ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି ଯେ, ଅନୁପ ବାହାଘର ଦିନଠାରୁ ତାଙ୍କ ଝିଅକୁ ସବୁବେଳେ ମାରୁଛି । ଶନିବାର ରାତିରେ ବି ଅନୁପ ମୋ ଝିଅକୁ ବହୁତ ମାରିଛି ବୋଲି ପୁଲିସ ଆଗରେ କହିଥିଲେ । ପରେ ପୁଲିସ ଝିଅକୁ ମେଡିକାଲ ପରୀକ୍ଷା ପାଇଁ ପଠାଇଛନ୍ତି ।

କନୋଜ ଜିଲ୍ଲାର ସାରିଖ ବାସିନ୍ଦା ବିନୋଦ କୁମାରଙ୍କ ଝିଅ ପୂଜା ଦେବୀକୁ ଅନୁପ କୁମାରଙ୍କ ସହିତ ବିବାହ କରିଥିଲେ । ବାହାଘରକୁ ୧୫ବର୍ଷ ହେଲାଣି । ପୂଜାଙ୍କର ଗୋଟିଏ ଝିଅ ଓ ଗୋଟିଏ ପୁଅ ଅଛି । ରବିବାର ଦିନ ବିନୋଦ ନିଜ ଝିଅ ପୂଜାଙ୍କର ଏଭଳି ଖଣ୍ଡିଆ ଖାବରା ଅବସ୍ଥାରେ ଦେଖି ତାଙ୍କୁୁ ଥାନାକୁ ନେଇ ଯାଇଥିଲେ । ୬ବର୍ଷର ଝିଅ ମଧ୍ୟ ପୁଲିସ ଆଗରେ କାନ୍ଦି କାନ୍ଦି ସବୁ କଥା କହିଥିଲା । ବାପାଙ୍କ କଲ୍ ମା’ ଉଠାଇ ଦେଇଥିଲା । ଏହି କଥାରେ ବାପା ରାଗିଯାଇ ମା’ ସହିତ ଝଗଡ଼ା କରିଥିଲେ । ପରେ ତାକୁ ଜୋରରେ ମାରିଛନ୍ତି ବୋଲି କହଥିଲାି ।
ପୂଜାର ମା’ ଓମ୍ବତୀ ଓ ଭାଇ ଅନିଲଙ୍କ କହିବାନୁଯାୟୀ, ପ୍ରଥମରୁ ହିଁ ଅନୁପ ପୂଜାଙ୍କୁୁ ବାରମ୍ବାର ବାରମ୍ବାର ମାରୁଥିଲା । ଏହି ବିଷୟରେ ପୁଲିସକୁ ପ୍ରଥମେ ସୂଚନା ଦିଆଯାଇଥିଲା । ମାତ୍ର ପୁଲିସ ଉଭୟଙ୍କୁ ବୁଝାସୁଝା କରି ଘରକୁ ଛାଡ଼ିଦେଇଥିଲେ । ଅନୁପ କ୍ଷୀର ବିକ୍ରି କାମ କରେ । ଏସ୍ଓ ବେଦପ୍ରକାଶ ପାଣ୍ଡେ କହିଛନ୍ତି, ବର୍ତମାନ ସୁଦ୍ଧା କୋଣସି କାରଣ ଜଣାପଡ଼ିନାହିଁ । କାରଣ ଜଣାପଡ଼ିଲା ପରେ ପୁଲିସ କାର‌୍ୟ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରିବ ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର