ନସିରୁଦ୍ଦିନ୍ ଶାହା ଓ ଗିରୀଶ କର୍ନାଡଙ୍କ ସମେତ ୬୦୦ ଥିଏଟର କଳାକାରଙ୍କ ନିବେଦନ, ବିଜେପି ବିରୋଧରେ ଭୋଟ ଦିଅ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ୫।୪: ବଲିଉଡ଼ ଅଭିନେତା ନସିରୁଦ୍ଦିନ୍ ଶାହାଙ୍କ ସମେତ ଥିଏଟର ଓ ଆର୍ଟ ଜଗତ ସମ୍ପର୍କିତ ୬୦୦ରୁ ଥିଏଟର କଳାକାର ବିଜେପିକୁ ଏଥର ୨୦୧୯ ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନରେ ଭୋଟ ନଦେବା ପାଇଁ ନିବେଦନ କରିଛନ୍ତି। ଏହି ବିଶିଷ୍ଟ ବ୍ୟକ୍ତି ବିଶେଷମାନେ ଏକ ପତ୍ର ଲେଖି ଭୋଟରଙ୍କୁ କହିଛନ୍ତି ଯେ ‘ବିଜେପି ବିରୋଧରେ ଭୋଟ ଦେଇ ବିଜେପି ଏବଂ ଏହାର ସହଯୋଗୀଙ୍କୁ କ୍ଷମତାରୁ ବାହାର କର’। ନିବେଦନକାରୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଅମୋଲ ପାଲେକର, ନସିରୁଦ୍ଦିନ ଶାହା, ଗିରୀଶ କର୍ନାଡ଼ ଏବଂ ଉଷା ଗାଙ୍ଗୁଲିଙ୍କ ଭଳି ପ୍ରଖ୍ୟାତ ବ୍ୟକ୍ତିବିଶେଷ ରହିଛନ୍ତି।

ସେମାନଙ୍କ କହିବା ଅନୁସାରେ  ‘ଭାରତ ଏବଂ ଏହାର ସମ୍ବିଧାନ ଏବେ ବିପଦରେ ଅଛି। ବିଜେପିକୁ ଭୋଟ କରନାହିଁ। ଏହି ପତ୍ର ଗୁରୁବାର ଜାରି କରାଯାଇଛି। ଏହାକୁ ୧୨ଟି  ଭାଷାରେ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରି ଚିଠିକୁ ଆର୍ଟିଷ୍ଟ ୟୁନାଇଟେଡ ଇଣ୍ଡିଆର ୱେବସାଇଟରେ ଅପଲୋଡ କରାଯାଇଛି। ଚିଠିରେ ଲେଖାଯାଇଛି ଯେ, ଆସନ୍ତା ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନ ଦେଶର ଇତିହାସର ସବୁଠୁ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ନିର୍ବାଚନ ଅଟେ। ଆଜି ଗୀତ, ନୃତ୍ୟ ଏବଂ ହାସ୍ୟ ବିପଦରେ ଅଛି, ଆମ ସମ୍ବିଧାନ ବିପଦରେ ଅଛି। ସରକାର ସେହି ସଂସ୍ଥା ଗୁଡିକର କଣ୍ଠରୋଧ କରିଛନ୍ତି ଯେଉଁଠି  ତର୍କ, ବିତର୍କ ଏବଂ ଅସହମତିର ବିକାଶ ହୋଇଥାଏ। କୋଣସି ଲୋକତନ୍ତ୍ରକୁ ସବୁଠାରୁ ଦୁର୍ବଳ ଏବଂ ଅବହେଳିତ ଲୋକଙ୍କୁ ସଶକ୍ତ କରାଯିବା ଉଚିତ।’

‘କୌଣସି ଗଣତନ୍ତ୍ର ବିନା ପ୍ରଶ୍ନରେ, ବିତର୍କରେ ଏବଂ ସଜାଗ ବିରୋଧୀ ବିନା କାମ କରିପାରିବ ନାହିଁ। ଏହି ସବୁକୁ ବର୍ତ୍ତମାନର ସରକାର ଶକ୍ତି ଲଗାଇ   ଦଳି ଦେଇଛନ୍ତି। ତେଣୁ ସମସ୍ତେ ମିଶି ବିଜେପିକୁ କ୍ଷମତାରୁ ବାହାର କରିବାକୁ ଭୋଟ କରନ୍ତୁ। ସମ୍ବିଧାନକୁ ବଞ୍ଚାନ୍ତୁ, କଠୋର, ଘୃଣା ଏବଂ ନିଷ୍ଠୁରତାକୁ କ୍ଷମତାରୁ ବାହାର କରନ୍ତୁ।’ ଏହି ଚିଠିରେ  ଶାନ୍ତା ଗୋଖଲେ, ମହେଶ ଏଲକୁଞ୍ଚେୱାର, ମହେଶ ଦତ୍ତାନୀ, ଅରୁନ୍ଧତି ନାଗ, କୀର୍ତ୍ତି ଜୈନ, ଅଭିଷେକ ମଜୁମଦାର, କୋଙ୍କଣ ସେନ ଶର୍ମା, ରତ୍ନା ପାଠକ ଶାହା, ଲିଲେଟ ଦୁବେ, ମୀତା ବଶିଷ୍ଟ, ମକରନ୍ଦ ଦେଶପାଣ୍ଡେ ଏବଂ ଅନୁରାଗ କସ୍ୟପଙ୍କ ଭଳି ବିଶିଷ୍ଟ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ଦସ୍ତଖତ ରହିଛି।

ଉଲ୍ଳେଖନୀୟ ଯେ , ଏହା ପୂର୍ବରୁ ୧୦୦ରୁ ଅଧିକ ଫିଲ୍ମ ନିର୍ମାତା ଆଗାମୀ ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନ ବେଳେ ବିଜେପିକୁ ଭୋଟ ନଦେବା ପାଇଁ ଅପିଲ କରିଥିଲେ। ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଥିଲେ ମାଲାୟାଲମ ଫିଲ୍ମ ନିର୍ଦେଶକ ଆଶିଖ ଅବୁ, ଆନନ୍ଦ ପଟବର୍ଦ୍ଧନ, ସୁଦେବନ, ଦୀପା ଧନରାଜ, ଗୁରବିନ୍ଦର ସିଂହ, ପୁଷ୍ପେନ୍ଦ୍ର ସିଂହ ଓ ପ୍ରବୀଣ ମୋରଛଲେଙ୍କ ଭଳି ଫିଲ୍ମ ନିର୍ମାତା।

   ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର


ଆଜି ବିଶ୍ୱ ଏଡ୍‌ସ ନିରାକରଣ ଦିବସ: ଅସୁରକ୍ଷିତ ଯୌନ ସମ୍ପର୍କରୁ ୮୮% ସଂକ୍ରମିତ, ରାଜ୍ୟରେ ୫୨ ହଜାର ଆକ୍ରାନ୍ତ

କାଳିଆକୁ ଦେଖିବା ଜିଦ୍‌ରେ ତା’ ବେଡ୍‌ ପାଖରେ ଘୂରି ବୁଲୁଛି ଜଗା, ମା’ ସହ ଭାଇର ଫେରିବା ବାଟକୁ ଅନେଇ ବସିଛି…

ନେହା କକ୍କରଙ୍କୁ କପିଲ୍‌ ଶର୍ମା ପଚାରିଲେ, ଏହି ଡ୍ରେସ୍‌ କେଉଁଠୁ ଆଣିଲ…

ଆଜି ହାଫ୍‌, କାଲି ଫୁଲ୍‌ ଛାଡ଼ଖାଇ: ମଟନ୍‌ କେଜି ୭୦୦ ଛୁଇଁବ, ଡିମାଣ୍ଡ୍‌ରେ ରହିବେ ଚିକେନ୍‌ , ମାଛ

ଆଜିଠୁ ସବୁ ରୁଟ୍‌ରେ ଗଡ଼ିଲା ‘ମୋ ବସ୍‌’, କେବଳ ୨୯ନଂ ରୁଟ୍‌ରେ ଗଡ଼ିବନି ବସ୍‌

ଭୀଷଣ ଅବପାତ ରୂପ ନେବ ଲଘୁଚାପ, ଆଜି ବାତ୍ୟାରେ ପରିଣତ ହେବା ସମ୍ଭାବନା: ଆସନ୍ତା ୨ ଓ ୩ ତାରିଖରେ କୁହୁଡ଼ି ସମ୍ଭାବନା