PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବଲାଙ୍ଗୀର:ହାତୀଦାନ୍ତ ରାକେଟକୁ ମାଡିବସିଲା ଏସ୍ ଟି ଏଫ୍ ଟିମ୍, ଦୁଇ ଜଣଙ୍କୁ ଅଟକ ରଖି ପଚରାଉଚୁରା ଜାରି, ବଲାଙ୍ଗୀର ରେଞ୍ଜ ଦେଓଗାଁ ଅଞ୍ଚଳରୁ ରାକେଟ ଧରାପଡ଼ିଥିବା ସୂଚନା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର ନୟାପଲ୍ଲୀରୁ କଣ୍ଟ୍ରାକ୍ଟ କିଲର ଗିରଫ ମାମଲା , ଦ୍ୱିତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ୪ଦିନିଆ ରିମାଣ୍ଡରେ ଯିବେ ୨ କିଲର( ସମ୍ପଦ ସାହୁ , ପ୍ରଶାନତ ଦାସ), ରିମାଣ୍ଡ ଅନୁମତି ଦେଲେ ଭୁବନେଶ୍ୱର ଏସ୍‌ଡିଜେଏମ୍‌ କୋର୍ଟ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର ସହରର ଟାଂଗରପାଲିରେ ଟ୍ରକ ଧକ୍କାରେ ଗୋଟିଏ ପରିବାରର ୪ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଆସନ୍ତାକାଲି ସକାଳ ୧୦.୩୦ ଯାଏ ବିଧାନସଭା ମୁଲତବୀ , ସର୍ବଦଳୀୟ ବୈଠକରେ ବାହାରିଲାନି କୌଣସି ନିଷ୍କର୍ଷ ବୋଲି କହିଲେ ବାଚସ୍ପତି
  • ||
  • ଗୃହ ସୁପରିଚାଳନା ପାଇଁ ସର୍ବଦଳୀୟ ବୈଠକ ଡାକିଲେ ବାଚସ୍ପତି
  • ||
  • ୧୦ ରେ ବିଧାନସଭା ଘେରାଉ କରିବ ଛାତ୍ର କଂଗ୍ରେସ
  • ||
  • ନାକଟିଦେଉଳ: ବାରହା ମାଂସ ଜବତ, ଜନ୍ତୁ ଶିକାର ଅଭିଯୋଗରେ ଶିକାରୀ କୋର୍ଟ ଚାଲାଣ ।
  • ||
  • ଭବାନୀପାଟଣା: ବସ୍‌କୁ ସଜାଡୁଥିଲେ ଡ୍ରାଇଭର, ଅଚାନକ ଗାଡ଼ି ଜେକ ଖସି ଯିବାରୁ ଚକା ତଳେ ଚାପି ହୋଇ ଚାଲିଗଲା ଚାଳକଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ପୁରୀ: ପୁରୀ ଅଜମେର ଟ୍ରେନରେ ଧୂଆଁ, ଗୋଟିଏ ଘଣ୍ଟା ବିଳମ୍ବ
  • ||
  • ଖୋର୍ଦ୍ଧା: ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ ଧରାପଡିଲେ ଖୋର୍ଦ୍ଧା ସହକାରୀ ଯନ୍ତ୍ରୀ, ଜଣେ ଠିକାଦରଙ୍କଠୁ ୧୦ ହଜାର ଲାଞ୍ଚ ନେବା ବେଳେ ଧରାପଡିଲେ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ଷଷ୍ଠ ଦିନରେ ବିଧାନସଭା ଅଚଳ, ବିରୋଧୀଙ୍କ ଘଣ୍ଟ ମାଡ଼ରେ କମ୍ପିଲା ଗୃହ, ଗଙ୍ଗା ଜଳ ଛିଞ୍ଚିଲା ବିଜେଡି
  • ||
  • ତେଲକୋଇ : ତେଲକୋଇ ଫରେଷ୍ଟ ବିଟ୍‌ରେ ହାତୀ ଉପଦ୍ରବ, ନଷ୍ଟକଲେ ଏକର ଏକର ଧାନ ଫସଲ
  • ||
  • ବାଲିକୁଦା : ବିଦ୍ୟୁତ୍ ଟ୍ରାନ୍ସଫର୍ମର ଲୁଟ୍ କରିବା ବେଳେ ଧରାପଡ଼ିଲେ ୩ ଚୋର, ଖୋର୍ଦ୍ଧାରେ ବିକ୍ରି କରୁଥିଲେ ଚୋରି ଯନ୍ତ୍ରାଂଶ
  • ||
  • କଟକ : ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ OSAP ସିପାହୀ, ନଗଦ ୨ ଲକ୍ଷ ୯୪ ହଜାର ଟଙ୍କା ଜବତ
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି : ରୋଗୀ ଆଣିବାକୁ ଯିବାବେଳେ ଦୁର୍ଘଟଣା, ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ରାସ୍ତା ତଳକୁ ଖସିଲା ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର: ରାଜ୍ୟରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ଆଉ ୧୫୧ ଜଣ କରୋନା ପଜିଟିଭ ଚିହ୍ନଟ, ଆଉ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କୋଭିଡ୍
  • ||
  • ଗଜପତି: ଏଟିଏମ୍ ଲୁଟ୍ ଉଦ୍ୟମ ପଣ୍ଡ, ୩ ଲୁଟେରାଙ୍କୁ ଗୋଡାଇ ଗୋଡାଇ କାବୁ କଲା ପୋଲିସ
  • ||
  • ଚାନ୍ଦବାଲି: ସ୍ଥାୟୀ ଘରଡିହ ପଟା ପାଇଁ ଦାବି କରିବାରୁ ବାସହରା ହେଲେ ୧୧ ପରିବାର, ରାଜରାସ୍ତାରେ ଶୀତ କାକରରେ କଟୁଛି ଜୀବନ
  • ||
  • ବୁର୍ଲା: ଭିମସାରରେ ୨ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କ ଠାରେ ଡେଲ୍ଟା ଭାରିଆଣ୍ଟ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ପାରଳାଖେମୁଣ୍ଡି: ଭିଜିଲାନ୍ସ ପଞ୍ଝାରେ ଫରେଷ୍ଟର, ଏକକାଳୀନ ୪ଟି ସ୍ଥାନରେ ରେଡ୍
  • ||

ପୁଅର ଏଭଳି କାର୍ଯ୍ୟକଳାପ ଯୋଗୁଁ ୬୫ବର୍ଷ ବୟସ୍କ ବାପାକୁ ୨୧ବର୍ଷ ବୟସର ବୋହୁ ସହିତ କରିବାକୁ ପଡ଼ିଲା ଏମିତି କାମ…

ବିହାର ୨।୪: ମା’ ବାପାଙ୍କ ଚାପରେ ପଡ଼ି ପୁଅମାନେ ତାଙ୍କ ପସନ୍ଦର ଝିଅଙ୍କୁ ବିବାହ ତ କରିଦିଅନ୍ତି। କିନ୍ତୁ ତାପ​‌ରେ ସମ୍ପର୍କକୁ ଟାଣି ଟୁଣି ଦେବା ସହିତ ସେମାନଙ୍କୁ ମାନସିକ ନିର୍ଯ୍ୟାତନା ଦେବା ବି ଆରମ୍ଭ କରିଦେଇଥାନ୍ତି। ଶେଷରେ ନିଜ ଉପରେ ରାଗ ସୁଜାଇବା ସହିତ ପରିବାର ଲୋକଙ୍କ ଉପରେ ବି ରାଗ ସୁଜାଇଥାନ୍ତି। ଏହି ଘଟଣା ଜଣେ କି ଦୁଇ ଜଣଙ୍କ ଘରେ ନୁହେଁ ପ୍ରାୟ ବହୁତ ଜଣଙ୍କ ଘରେ ଏଭଳି ଘଟଣା ଘଟୁଥିବାର ନଜର ଆସିଛି।

ବିହାରର ରାମସ୍ତୀପୁର ଜିଲ୍ଲାରେ ରହୁଥିବା ୬୫ବର୍ଷ ବୟସ୍କ ବାପା ରୋଶନ ଲାଲଙ୍କୁ କ’ଣ ଏମିତି ମଜବୁରୀ ପଡ଼ିଲା କି ତାଙ୍କୁ ୨୧ବର୍ଷ ବୟସର ଝିଅ ସହିତ କରିବାକୁ ପଡ଼ିଲା ବିବାହ। ଯେତେବେଳେ ରୋଶନ ଲାଲଙ୍କୁ ଏହି ବିଷୟରେ ପଚରାଗଲା ତାଙ୍କୁ ମଜବୁରୀ ଯୋଗୁଁ ଏମିତି କରିବାକୁ ପଡ଼ିଥିଲା ବୋଲି ସେ କହିଥିଲେ।

ରୋଶନ ଲାଲଙ୍କ ପୁଅର ବିବାହ ୨୧ବର୍ଷ ବୟସର ଝିଅ ସପନା ସହିତ ଠିକ୍ ହୋଇଥିଲା। ପରିବାର ଲୋକ ରାଜି ହେବା ପରେ ବିବାହ ପାଇଁ ସ୍ଥିର ହୋଇଥିଲା। ବରଯାତ୍ରୀ ଆସି ଝିଅ ଦୁଆରରେ ପହଞ୍ଚିଲା। ମାତ୍ର ମୋଡ଼ ସେତେବେଳେ ଆସି ପହଞ୍ଚିଲା ଯେତେବେଳେ ରୋଶନ ଲାଲର ପୁଅ ମଣ୍ଡପରୁ ଲୁଚି ପଳାଇଯାଇଥିଲା।

ରୋଶନ ଲାଲଙ୍କ କହିବାନୁସାରେ, ଏହି କାରଣରୁ ତାଙ୍କୁ ସପନାକୁ ବିବାହ କରିବାକୁ ପଡ଼ିଥିଲା। ସପନାର ପରିବାର ଲୋକଙ୍କ କହିବାନୁସାରେ, ଯଦି ବରଯାତ୍ରୀ ବିବାହ ମଣ୍ଡପରୁ ଫେରିଯାଇଥାନ୍ତା ତେବେ ବହୁତ ବଦନାମୀ ହୋଇଥାନ୍ତି। ରୋଶନର ପୁଅ ଅନ୍ୟ ଏକ ଝିଅକୁ ଭଲ ପାଉଥିଲା ତେଣୁ ସେ ମଣ୍ଡପ ଛାଡ଼ି ପଳାଇଥିଲା। ଦୁଇଟି ପରିବାରର ଇଜ୍ଜତ ରଖିବାକୁ ଯାଇ ରୋଶନ ଲାଲ ଏଭଳି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଥିଲେ। ତେବେ ଦୁଇଟି ପରିବାରର ସହମତିରେ ଏହି ବିବାହ ସମ୍ପର୍ଣ୍ଣ ହୋଇଥିଲା।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର