PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଜଳେଶ୍ୱର: ମହିଳାଙ୍କ ଅର୍ଦ୍ଧଦଗ୍ଧ ମୃତ ଦେହ ଠାବ
  • ||
  • ନୟାଗଡ଼: କଟକ ଅବକାରୀ ଗୋଇନ୍ଦା ବିଭାଗ ଦ୍ବାରା ୨କିଲୋ ୩୦୦ଗ୍ରାମ ଅଫିମ ଜବତ, ଜଣେ ଗିରଫ
  • ||
  • ପୁରୀ: ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ସହ ଜଡ଼ିତ ୨୩ଜଣ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍ ଚିହ୍ନଟ : ସେବାୟତଙ୍କ ସମେତ ଏକାଧିକ କର୍ମଚାରୀ ସଂକ୍ରମିତ
  • ||
  • ଗଞ୍ଜାମ: ୭ ଦିନ ପାଇଁ ସମସ୍ତ ଧର୍ମାନୁଷ୍ଠାନ, ସର୍ବସାଧାରଣ ସ୍ଥାନ ଯଥା- ପାର୍କ ସମୁଦ୍ରକୂଳ ବନ୍ଦ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ, ମେରୁ ଯାତ୍ରା ଓ ପଣା ସଂକ୍ରାନ୍ତି ସର୍ବସାଧାରଣରେ ମନା
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି: ଚିତ୍ରକୋଣ୍ଡା ସ୍ୱାଭିମାନ ଅଞ୍ଚଳ ପାପରମେଟଲା ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଜାମୁଝାଡୀ ଜଙ୍ଗଲରୁ ଅଚିହ୍ନା ଯୁବକର ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି: ଜାଲ୍ ସାର୍ଟିଫିକେଟ୍ ଦେଇ ୨୫ ଶିକ୍ଷକ ବହିଷ୍କୃତ
  • ||
  • ଯାଜପୁର: ଡଙ୍କାରୀରେ ବଡ ଧରଣର ଚଢ଼ାଉ, କଳାପଥର ଗାଡି ଜବତ, ଏକାଧିକ ଲୁଟେରା ଗିରଫ
  • ||
  • ବୋଲଗଡ଼: ବାଇକ୍- ବୁଲେଟ ମୁଁହା ମୁଁହି ଧକ୍କା, ୨ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଆଇପିଏଲ୍‌ର-୧୪: ଆଜି ମୁହାଁମୁହିଁ ହେବେ ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସ ଓ କୋଲକାତା ନାଇଟ ରାଇଡର୍ସ
  • ||
  • କରଞ୍ଜିଆର ଥାନା ବୁଢୀଗାଁରର ଘଟଣା- ସ୍ତ୍ରୀ ଓ ସ୍ତ୍ରୀର ପ୍ରେମିକକୁ କଟୁରିରେ ହାଣିଲା ସ୍ୱାମୀ , ଅଭିଯୁକ୍ତ ସ୍ୱାମୀ ଗିରଫ
  • ||
  • ବାଲେଶ୍ୱରରେ ମୁଖ୍ୟ ଶାସନ ସଚିବ ଓ ୫ଟି ସଚିବ, ବିଭିନ୍ନ ଉନ୍ନୟନମୂଳକ କାର୍ଯ୍ୟର କରିବେ ସମୀକ୍ଷା
  • ||
  • ରାଜ୍ୟ: ପୁଣି ୨ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା ୧୯୩୦କୁ ଛୁଇଁଲା
  • ||
  • ଓଡ଼ିଶାରେ ଆଜି ୧୭୮୪ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍‌ ଚିହ୍ନଟ, କ୍ୱାରାଣ୍ଟାଇନ୍‌ରୁ ୧୦୩୫ , ଲୋକାଲ କଣ୍ଟାକ୍ଟରୁ ୭୪୯ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଆଜି ଭୁବନେଶ୍ୱରରୁ ୧୯୦ କରୋନା ପଜିଟିଭ ଟିହ୍ନଟ, କ୍ୱାରେଣ୍ଟାଇନ୍‌ରୁ ୩୮ ଓ ଲୋକାଲ କଣ୍ଟାକ୍ଟରୁ ୧୫୨ସଂକ୍ରମିତ
  • ||

ସୁନା ବିସ୍କୁଟ୍‌ ଦେବା ନାଁରେ ୭ ଲକ୍ଷ ଲୁଟ୍‌ ମାମଲା: ଫେରାର ଅଭିଯୁକ୍ତ ଧରାପଡ଼ିଲା

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୧୦ ।୨(ବ୍ୟୁରୋ): ସୁନା ବିସ୍କୁଟ୍‌ ଦେବା ନାଁରେ ୭ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଲୁଟିବା ମାମଲାରେ ଫେରାର୍‌ ଥିବା ଅନ୍ୟଜଣେ ଅଭିଯୁକ୍ତକୁ ଖଣ୍ଡଗିରି ଥାନା ପୁଲିସ ଗିରଫ କରିଛି । ତାଙ୍କ ନାମ ସୁରେଶ ଓରଫ ରମେଶ ମହାନ୍ତି । ଘର ବେଗୁନିଆ କଡ଼ବ । ସେ ଖାରବେଳନଗର ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଶାସ୍ତ୍ରୀନଗରରେ ରହୁଥିଲେ ।
ପୁଲିସ ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ, କଟକ କାନପୁର ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ହରିପୁରର ତୋଫାନ ମହାପାତ୍ର ଝାରପଡ଼ାରେ ରହୁଥିଲେ । ତାଙ୍କର ଜଣେ ସଂପର୍କୀୟ ଭାଇ ନଗେନ୍‌ ପଣ୍ଡା ହରିପୁରରେ ଏକ ଜୁଏଲାରୀ ଦୋକାନ କରିଥିଲେ । ଶାସ୍ତ୍ରୀନଗରରେ ରହୁଥିବାରୁ ତୋଫାନଙ୍କର ରାଜେନ୍ଦ୍ର ମହାନ୍ତିଙ୍କ ସହ ଜଣାଶୁଣା ଥିଲା । ତୋଫାନଙ୍କ ସଂପର୍କୀୟ ଭାଇ ଜୁଏଲାରୀ ଦୋକାନ କରିଥିବା ଜାଣିବା ପରେ ରାଜେନ୍ଦ୍ର ତାଙ୍କୁ ଲୁଟିବା ପାଇଁ ଯୋଜନା କରିଥିଲେ । ସେ ତୋଫାନଙ୍କୁ କହିଥିଲେ କି, ମୋର ଜଣେ ବନ୍ଧୁ ସୁନା ବିସ୍କୁଟ୍‌ କାରବାର କରୁଛନ୍ତି । ସେ କମ୍‌ ଟଙ୍କାରେ ସୁନା ଯୋଗାଇ ଦେଉଛନ୍ତି । ତେଣୁ ସୁନା ଦୋକାନ ଦେଇଥିବା ନଗେନ୍‌ଙ୍କୁ କୁହ ତାଙ୍କ ଠାରୁ ସୁନା କିଣିବା ପାଇଁ । ୭ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଦେଲେ ୧୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ସୁନା ପାଇବାର ଲୋଭ ଦେଖାଇଥିଲେ ରାଜେନ୍ଦ୍ର । ଗତ ଡିସେମ୍ବର ୨୩ ତାରିଖକୁ ଦିନ ଧାର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଥିଲା ରାମମନ୍ଦିର ନିକଟରେ ସୁନା କିଣାବିକା ପାଇଁ । ତୋଫାନ ଓ ତାଙ୍କ ଭାଇ ନଗେନ୍‌ ଟଙ୍କା ଧରି ରାମମନ୍ଦିର ନିକଟରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ । ସେମାନେ ରାଜେନ୍ଦ୍ରଙ୍କୁ ଫୋନ୍‌ କରିବାରୁ ରାଜେନ୍ଦ୍ର ତାଙ୍କୁ କହିଥିଲେ କି ସୁନା ଦେବା ପାର୍ଟି ଟାଉନ୍‌ ଭିତରକୁ ସୁନା ଆଣି ଆସିବାକୁ ମନା କରୁଛନ୍ତି । ତେଣୁ ତୁମେ ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଶ୍ୟାମପୁର ଅଞ୍ଚଳରେ ଥିବା ଏକ ଗେଷ୍ଟ ହାଉସକୁ ଆସ । ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ତୋଫାନ ଓ ନଗେନ୍‌ ଟଙ୍କା ଧରି ଶ୍ୟାମପୁର ନିକଟ ରାସ୍ତାରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ । ସେଠାରେ ପୂର୍ବରୁ ରାଜେନ୍ଦ୍ର ଛିଡ଼ା ହୋଇଥିଲେ । ସେମାନେ କଥାବାର୍ତ୍ତା ହେଉଥିବା ବେଳେ ଏହି ସମୟରେ ଏକ ବାଇକ୍‌ରେ ଦୁଇଜଣ ଯୁବକ ସେଠାରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ । ମାରଣାସ୍ତ୍ର ଦେଖାଇ ସେମାନଙ୍କୁ ଭୟଭୀତ କରାଇବା ସହ ନଗେନଙ୍କ ହାତରୁ ୭ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଭର୍ତ୍ତି ବ୍ୟାଗ୍‌କୁ ଝାମ୍ପିନେଇ ପଳାଇଥିଲେ । ରାଜେନ୍ଦ୍ରଙ୍କ କହିବା ମୁତାବକ ଉଭୟ ତୋଫାନ, ରାଜେନ୍ଦ୍ର ଓ ଅନ୍ୟମାନେ ଖଣ୍ଡଗିରି ଥାନାକୁ ଅଭିଯୋଗ କରିବାକୁ ଆସୁଥିଲେ । ତେବେ ଅଧା ବାଟରୁ ରଜେନ୍ଦ୍ର ଖସି ପଳାଇଥିଲେ । ତେଣୁ ତାଙ୍କ ଉପରେ ତୋଫାନଙ୍କର ସନ୍ଦେହ ହୋଇଥିଲା । ଏନେଇ ସେମାନେ ଖଣ୍ଡଗିରି ଥାନାରେ ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲେ । ପୁଲିସ ଏକ ମାମଲା ରୁଜୁକରି ତଦନ୍ତ ଚଳାଇଥିଲା । ଜାନୁଆରୀ ପ୍ରଥମ ସପ୍ତାହରେ ପୁଲିସ କାଳନ୍ଦୀ ସାହୁ ନାମକ ଜଣେ ଲୁଟେରା ଓ ରାଜେନ୍ଦ୍ରଙ୍କୁ ଗିରଫ କରି ଜେଲ୍‌ ପଠାଇଥିଲା । ଫେରାର୍‌ ଥିବା ରମେଶଙ୍କୁ ପୁଲିସ ଗତକାଲି ରାତିରେ ଗିରଫ କରି ଆଜି କୋର୍ଟ ଚାଲାଣ କରିଥିଲା । ଜାମିନ୍‌ ନାମଞ୍ଜୁର ହେବାରୁ ତାଙ୍କୁ ଜେଲ୍‌ ହାଜତକୁ ପଠାଇ ଦିଆଯାଇଛି ।