କରୋନାରୁ ରକ୍ଷା ପାଇବା ପାଇଁ ଶହ ଶହ ଲୋକ ପିଇଲେ ମିଥାନୋଲ, ୭୨୮ଜଣଙ୍କର ଚାଲିଗଲା ଜୀବନ

ଇରାନ ୨୮।୪ : ସମଗ୍ର ବିଶ୍ୱରେ କରୋନା ଭାଇରସ୍ ବିପଦ ସୃଷ୍ଟି କରିସାରିଛି ଏବଂ ଲୋକମାନେ ଏହାକୁ ଭୟ କରୁଛନ୍ତି। ଏହି ଭାଇରସକୁ ଏଡ଼ାଇବା ପାଇଁ ଯିଏ ଯାହା କହିଲା ଲୋକମାନେ ତାହାକୁ ତୁରନ୍ତ ପାଳନ କରୁଛନ୍ତି। ଏଭଳି ଏକ ଗୁଜବ ଯୋଗୁଁ ଇରାନରେ ୭୦୦ରୁ ଅଧିକ ଲୋକ ପ୍ରାଣ ହରାଇଛନ୍ତି।

ଗୁଜବ ଏହା କି, ମିଥାନୋଲ ପିଇବା ଦ୍ୱାରା କରୋନା ଭାଇରସ ବିସ୍ତାର ହେଉନାହିଁ। ଏହାର ଠିକ୍ କିଛି ସମୟ ପରେ, ବହୁ ସଂଖ୍ୟକ ଲୋକ ଏହି ବିଷାକ୍ତ ମିଥାନୋଲ ପିଇଥିଲେ, ଯାହା ପରେ ସେଠାରେ ୭୦୦ରୁ ଅଧିକ ଲୋକ ମୃତ୍ୟୁ ବରଣ କରିଛନ୍ତି। ଇରାନର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟର ପରାମର୍ଶଦାତା ହୋସେନ ହାସାନିଆନଙ୍କ କହିବା ଅନୁଯାୟୀ, ବିଭିନ୍ନ ମାଧ୍ୟମରେ ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟାକୁ ନେଇ ଫରକ ରହୁଛି କାରଣ ବିଷାକ୍ତ ମଦ୍ୟପାନ କରୁଥିବା ପ୍ରାୟ ୨୦୦ରୋଗୀଙ୍କର ଡାକ୍ତରଖାନା ବାହାରେ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି।

ଜାତୀୟ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ ଏହି ଘଟଣା ସମ୍ପର୍କରେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଫେବୃଆରୀ ୨୦ ରୁ ଏପ୍ରିଲ ୭ ମଧ୍ୟରେ ବିଷାକ୍ତ ମଦ ଯୋଗୁଁ ୭୨୮ ଇରାନୀୟଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ସ୍ଥାନୀୟ ଷ୍ଟେଟ ଟିଭି ଇରାନର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟର ମୁଖପାତ୍ର କିନୋସ ଜାହାନପୁର କହିଛନ୍ତି ଯେ ବିଷାକ୍ତ ମିଥାନୋଲ ମଦ୍ୟପାନ କରି ୫୨୫ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି। ଜାହାନପୁର କହିଛନ୍ତି ଯେ ମୋଟ ୫୦୧୧ ଜଣଙ୍କୁ ମିଥାନୋଲ ମଦ୍ୟପାନରେ ବିଷ ଦିଆଯାଇଥିଲା।

 ବର୍ତ୍ତମାନ ଇରାନରେ ପ୍ରାୟ ୪୦ ଟି ମଦ କାରଖାନା ଅଛି, କିନ୍ତୁ ଏହି ସମସ୍ତ କମ୍ପାନୀ ସାମଗ୍ରୀ ଉତ୍ପାଦନରେ ନିୟୋଜିତ ଅଟନ୍ତି ଯାହା ମଦ୍ୟପାନ କରିବା ପରିବର୍ତ୍ତେ କରୋନା ଭାଇରସକୁ ମୁକାବିଲା କରିବା ପାଇଁ ସାହାଯ୍ୟ କରୁଛନ୍ତି। ତେବେ ଇରାନରେ ଏହି ମାରାତ୍ମକ ମହାମାରୀ ଯୋଗୁଁ ୫୮୦୬ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିବାବେଳେ ୯୧୦୦୦ ଜଣ ସଂକ୍ରମିତ ରୋଗୀ ଅଛନ୍ତି।

   ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର


ନାସା ହାତରେ ଚନ୍ଦ୍ରର ରୋମାଞ୍ଚକର ତଥ୍ୟ – ଆଜି ଏହା ଉପରୁ ଉଠିବ ରହସ୍ୟ

ମିଛ ବା ସେଲ୍ କଂମ୍ପାନୀ ଜରିଆରେ କୋଟି କୋଟି ଟଙ୍କାର ବେଆଇନ୍‌ କାରବାର, ବାହାମାସ୍ ପେପର ସ୍କାମ୍‌ରେ ଜୟ ପଣ୍ଡା ଓ ପତ୍ନୀ ଜଗୀ ମଙ୍ଗତ ପଣ୍ଡାଙ୍କ କମ୍ପାନୀର ସମ୍ପୃକ୍ତି ଅଭିଯୋଗ

କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ ପ୍ରତାପ ଷଡ଼ଙ୍ଗୀଙ୍କ ବଡ଼ ବୟାନ, ସମସ୍ତଙ୍କୁ ନିଃଶୁଳ୍କରେ ମିଳିବ କରୋନା ଟିକା

ସବ୍-ଇନ୍ସପେକ୍ଟରଙ୍କ କଳାକାରନାମା: ଝିଅଙ୍କୁ ଅଶ୍ଲୀଳ କମେଣ୍ଟ ସହ କରୁଥିଲେ ଅସଦାଚରଣ, ଶେଷରେ ଗିରଫ ହେଲେ ଏପରି

ପୋଲାଣ୍ଡର ଏହି ଚୌକ୍ ଅମିତାଭ ବଚ୍ଚନଙ୍କ ପିତାଙ୍କ ନାଁରେ ନାମିତ ହେବ, ଇଷ୍ଟାଗ୍ରାମରେ ସୂଚନା ଦେଲେ ଅଭିନେତା

ପାତାଳର ପ୍ରବେଶ ଦ୍ୱାର ପାତାଲକୋଟ୍‌, ଜାଣନ୍ତୁ କେଉଁଠି ରହିଛି ଏହି ରହସ୍ୟମୟ ସ୍ଥାନ