ରାଜ୍ୟ ବାହାରୁ ଆସିଥିବା ୭୮, ୨୩୩ଙ୍କୁ ହୋମ୍ କ୍ୱାରେଣ୍ଟାଇନରେ ରହିବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ: ଗଞ୍ଜାମରୁ ସର୍ବାଧିକ, ଫୁଲବାଣୀରୁ ସର୍ବନିମ୍ନ

ଭୁବନେଶ୍ୱର ୨୬/୩: ରାଜ୍ୟବାସୀଙ୍କୁ ବୁଧବାର ଚମକାଇଲା ଭଳି ତଥ୍ୟ ଦେଇଛନ୍ତି ରାଜ୍ୟ ସରକାର । ଓଡ଼ିଶାକୁ ରାଜ୍ୟ ବାହାରୁ ଆସିଛନ୍ତି ୭୮ ହଜାର ୨୩୩ ଜଣ ବ୍ୟକ୍ତି । ରାଜ୍ୟ ବାହାରୁ ଆସିଥିବା ଏ ବ୍ୟକ୍ତିମାନଙ୍କୁ ହୋମ କ୍ୱାରେଣ୍ଟାଇନରେ ରଖାଯିବ । ଏଥିପାଇଁ ପଞ୍ଚାୟତର ସରପଞ୍ଚମାନେ ପଦକ୍ଷେପ ନେବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦିଆଯାଇଛି । ଆଶ୍ୱସ୍ତର କଥା ହେଲା ରାଜ୍ୟରେ ପଜିଟିଭ୍‌ ୨ରେ ସୀମିତ ରହିଛି । ପରୀକ୍ଷା ପାଇଁ ଯାଇଥିବା ୧୬୪ ନମୁନାରୁ ମାତ୍ର ୨ଟି ପଜିଟିଭ୍‌ ବାହାରିଛି । ସରକାରଙ୍କ ସୂଚନା ଅନୁସାରେ, ରାଜ୍ୟ ବାହାରୁ ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲ୍ଲାକୁ ସର୍ବାଧିକ ୧୧ ହଜାର ୪୮ ଜଣ ଆସିଥିଲା ବେଳେ ବାଲେଶ୍ୱରକୁ ୬,୪୪୨ ଜଣ ଆସିଛନ୍ତି ।

କଳାହାଣ୍ଡିକୁ ୪,୪୪୮ ଏବଂ ଫୁଳବାଣୀକୁ ୪୩୦୬ ଜଣ ବ୍ୟକ୍ତି ଆସିଛନ୍ତି । ରାଜ୍ୟ ବାହାରୁ ଆସିଥିବା ଏ ବ୍ୟକ୍ତିମାନେ ସ୍ୱତଃପ୍ରବୃତ୍ତ ହୋମ କ୍ୱାରେଣ୍ଟାଇନରେ ରହିବାକୁ ପଦକ୍ଷେପ ନିଆଯାଉଛି । ଓଡ଼ିଶାରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ଚିହ୍ନଟ ୨ ରୋଗୀଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟାବସ୍ଥା ସ୍ଥିର ଅଛି । ଉଭୟ ହସପିଟାଲରେ ଅଛନ୍ତି । ଏ ରୋଗୀଙ୍କ ସଂସ୍ପର୍ଶରେ ୫୫ ଜଣ ଆସିଥିଲା ବେଳେ ସମସ୍ତଙ୍କ ସହ ସରକାରଙ୍କ ଯୋଗାଯୋଗ ହୋଇଛି । ଭୁବନେଶ୍ୱରରେ ୧୦ଟି ମନିଟରିଂ ଟିମ୍‌ ଏ ରୋଗୀମାନଙ୍କ ସହ ଯୋଗାଯୋଗ କାମ କରୁଥିଲା ବେଳେ ରାଜ୍ୟରେ ୧୦୦ ମନିଟରିଂ ଟିମ୍‌ କାମ କରୁଛନ୍ତି ।

ବାହାରୁ ଆସୁଥିବା ଲୋକ ପଞ୍ଜୀକରଣ କରିବା ବାଧ୍ୟତାମୂଳକ କରାଯାଇଥିଲା ବେଳେ ଏଯାଏ ୪୦୧୫ ଜଣ ୧୦୪ ହେଲପ ଲାଇନ୍‌ ଓ ପୋର୍ଟାଲ ଜରିଆରେ ପଞ୍ଜୀକରଣ କରିଛନ୍ତି । କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂସ୍ପର୍ଶରେ ଆସିଥିବା ୩୬ ଜଣଙ୍କୁ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଆଇସୋଲେସନରେ ରଖାଯାଇଛି ।

   ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର


କ୍ବାରେଣ୍ଟାଇନରେ ଥିବା ଯୁବକ ଉଲଘ୍ନ ଅବସ୍ଥାରେ ଖସି ପଳାଇଲେ, ରାଗରେ ପଡୋଶୀ ମହିଳାଙ୍କୁ କାମୁଡିବା ପରେ ମୃତ୍ୟୁ

କରୋନା ଲକଡାଉନ ଭିତରେ ଭୟଙ୍କର ସ୍ଥିତି, ଘରକୁ ଫେରିବାକୁ ଆନନ୍ଦ ବିହାରରେ ହଜାର ହଜାର ସଂଖ୍ୟାରେ ଶ୍ରମିକଙ୍କ ଭିଡ

ଲକ ଡାଉନ : ୨୧ ବର୍ଷୀୟ ଯୁବକ ଜୀବନ ହାରିଦେଲେ !

କରୋନା ବେଶରେ ଲୋକଙ୍କୁ ଲକ୍‌ଡାଉନ୍‌ ବିଷୟରେ ବୁଝାଇଲା ପୁଲିସ୍‌