PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ମାଲକାନଗିରି ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କ ନାମରେ ଟେଣ୍ଡର ଫିକସିଙ୍ଗ ଓ ଗ୍ରାନାଇଟ ପଥର ଖଣିଲିଜରେ ଦୁର୍ନୀତିର ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଲେ ପୁର୍ବତନ ସାଂସଦ ତଥା ପିସିସି କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ ସଭାପତି ପ୍ରଦୀପ ମାଝୀ
  • ||
  • କଟକ: ଦୁଷ୍କର୍ମ ମାମଲ, ୧୪ ବର୍ଷ ପରେ ଆଜୀବନ କାରାଦଣ୍ଡ ଆସାମୀ ନିର୍ଦୋଷରେ ଖଲାସ
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର: ମୂଲ୍ୟବାନ ଖଇର ଗଣ୍ଡି ଓ ଗାଡି ଜବତ କଲା ବନ ବିଭାଗ, ଡ୍ରାଇଭର ଫେରାର
  • ||
  • କୋରାପୁଟ: ବାଇକ୍ ଚୋର ଗ୍ୟାଙ୍ଗକୁ ଧରିବା ସଫଳ ହେଲା କୋରାପୁଟ ଟାଉନ ଥାନା ପୋଲିସ, ୧୫ ବାଇକ୍‌ ଉଦ୍ଧାର, ୩ ଚୋର ଗିରଫ
  • ||
  • ଜଗତସିଂହପୁର: ଅଲିପିଙ୍ଗଳ ବାଲିଘାଟରେ ପୁଣି ଚଢ଼ଉ କଲେ ତହସିଲଦାର , ୭ରୁ ଅଧିକ ହାଇଓ୍ବା ଜବତ, ମାଲିକ ମହଲରୁ ତେଜୁଛି ଅସନ୍ତୋଷ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଓଡ଼ିଶାରେ ଚିନ୍ତା ବଢ଼ାଉଛି ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଆଉ ୩୮ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୨୯୫୭ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ପୁରୀ : ସ୍ନାନ ପୂର୍ଣ୍ଣିମା ପାଇଁ ପୁରୀରେ ୧୪୪ ଧାରା, ୨୩ ତାରିଖ ରାତି ୧୦ଟାରୁ ୨୫ ତାରିଖ ଭୋର ୨ଟା ଯାଏଁ କଟକଣା
  • ||
  • ପୁରୀ : ଏବର୍ଷ ୩ ଦିନ ନବଯୌବନ ଦର୍ଶନ, ଆଜି ଶ୍ରୀମନ୍ଦିରରେ ଦଇତାପତି ସେବାୟତଙ୍କ ପ୍ରବେଶ, ୨୩ରେ ସେନାପଟା ଲାଗି ନୀତି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଓଡ଼ିଶାର ୭ ଜିଲ୍ଲାରେ ନିଅଣ୍ଟିଆ ବର୍ଷା, ଆଜି ୧୨ ଜିଲ୍ଲାରେ ଘଡ଼ଘଡ଼ି ସହ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା, ୟେଲୋ ୱାର୍ଣ୍ଣିଂ ଜାରି
  • ||

ଦେଶର ୮ଟି ରାଜ୍ୟରେ ଆତଙ୍କବାଦୀ ଆକ୍ରମଣ ଆଶଙ୍କା, ଜାରି ହେଲା ଆର୍ଲଟ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୨୮।୪: ଦେଶର ୮ଟି ରାଜ୍ୟରେ ଆତଙ୍କବାଦୀ ଆକ୍ରମଣ ଭୟରେ ଏବେ ସେଠାରେ  ଆଲର୍ଟ ଜାରି କରାଯାଇଛି। ବେଙ୍ଗାଲୁର ପୋଲିସକୁ ସୂଚନା ମିଳିଛି ଯେ ବହୁ ସହରରେ ଆତଙ୍କବାଦୀମାନେ ଆକ୍ରମଣ କରିପାରନ୍ତି।ତାମିଲନାଡୁର ରାମାନାଇପୁରମରେ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କ ଗୋଷ୍ଠୀ ରହିଛି। ଏହି ଆର୍ଲଟ ସେହି ସମୟରେ ଜାରି ହୋଇଛି ଯେବେ ସୁରକ୍ଷା ଓ ଗୁଇନ୍ଦା ଏଜେନ୍ସି ଭାରତରେ  ସ୍ଳିପର ସେଲଙ୍କୁ ନେଇ ଚିନ୍ତିତ ଅଛନ୍ତି, ଯେଉଁମାନଙ୍କର ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ଆକ୍ରମଣ କରିଥିବା ଆତଙ୍କବାଦୀ ସଂଗଠନ ସହିତ ସମ୍ପର୍କ ରହିଥାଇପାରେ।

କର୍ଣ୍ଣାଟକର ଡିଜିପି ଏହି ସମସ୍ତ ରାଜ୍ୟକୁ ଆଲର୍ଟ ଜାରି କରିଦେଇଛନ୍ତି। ପୋଲିସକୁ ଫୋନ୍ କରିଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିକୁ ଲରି ଡ୍ରାଇଭର ବୋଲି କୁହାଯାଉଛି। ସେ ପୋଲିସକୁ କହିଥିଲା ତାମିଲନାଡୁ, କର୍ଣ୍ଣାଟକ, କେରଳ, ଆନ୍ଧ୍ରପ୍ରଦେଶ, ତେଲେଙ୍ଗାନା, ଗୋଆ, ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ଓ ପୁଡୁଚେରି ଆଦି ସହର ଗୁଡିକ ଉପରେ ଆତଙ୍କବାଦୀ ଆକ୍ରମଣ କରିପାରନ୍ତି, ଏହା ଟ୍ରେନରେ ମଧ୍ୟ ହୋଇନାରେ। ଏଥିରେ ୧୯ ଜଣ ଆତଙ୍କବାଦୀ ସାମିଲ ଅଛନ୍ତି। କର୍ଣ୍ଟାଟକର ଜଣେ ପୋଲିସ ଅଧିକାରୀ କହିଛନ୍ତି ଆମ ପାଖରେ ଯେଉଁ ଇନପୁଟ ରହିଛି ସେଥିରୁ ଜରାପଡୁଛି ଆତଙ୍କବାଦୀମାନେ ରାମନାଥପୁରମ ଦେଇ ଆସିପାରନ୍ତି।

ରାମନାଥପୁରମ ପୂର୍ବ ଉପକୂଳରେ ଥିବା ରାମେଶ୍ବରମ କିଛି କିଲୋମିଟର ପଶ୍ଚିମରେ ରହିଛି। ଯାହାକି ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ଠାରୁ ବହୁତ କମ୍ ଦୂରରେ ସମୁଦ୍ରପଥରେ ରହିଛି। ତାମିଲନାଡୁର ସମସ୍ତ ଜିଲ୍ଲା ଓ ଉପକୂଳବର୍ତ୍ତୀ ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ଆଲର୍ଟ କରିଦିଆଯାଇଛି। ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ ଯେ, ଗତ ୨୧ରେ ଇଷ୍ଟର ଅବସରରେ ଶ୍ରୀଲଙ୍କାରେ ଆଇଏସ୍ ଆତଙ୍କବାଦୀମାନେ ବିସ୍ଫୋରଣ କରିଥିଲେ। ଏଥିରେ ୨୫୦ରୁ ଅଧିକ ଲୋକଙ୍କର ପ୍ରାଣହାନୀ ହୋଇଥିଲା।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର