ଢାକାର କେମିକାଲ ଓ୍ବେୟାର ହାଉସରେ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ, ୮୧ ମୃତ

ଢାକା,୨୧।୨: ବାଂଲାଦେଶର ରାଜଧାନୀ ଢାକାର  ଚୌକ ବଜାର ସ୍ଥିତ ଏକ ଆପର୍ଟମେଣ୍ଟରେ ନିଆଁ ଲାଗିଯିବା କାରଣରୁ ୮୧ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ସମସ୍ତ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇ ସାରିଛି। ପୁରୁଣା ଢାକାର ଏକ କେମିକାଲ ଓ୍ବେୟାର ହାଉସରେ ବୁଧବାର ରାତିରେ ନିଆଁ ଲାଗିଯାଇଥିଲା। ଓ୍ବେୟାର ହାଉସଟି ଆପାର୍ଟମେଣ୍ଟ ପାଖରେ ଥିଲା। ଯାହାଫଳରେ ପାଖରେ ଥିବା ଘର ଗୁଡିକୁ ନିଆଁ ବ୍ୟାପୀ ଯାଇଥିଲା।

source: https://www.bhaskar.com

ଏହି ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ଆହତ ହୋଇଥିବା ଲୋକଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ବୟସ୍କ, ମହିଳା  ଏବଂ ଶିଶୁ ମଧ୍ୟ ରହିଛନ୍ତି। ସେମାନଙ୍କୁ ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ନିକଟସ୍ଥ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଛି। ଏହା ପୂର୍ବରୁ ୨୦୧୦ରେ ଢାକାରେ ଭୀଷଣ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡରେ  ଘଟିଥିଲା। ଏଥିରେ ୧୨୦ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଥିଲା। ଅଗ୍ନିଶମ ବିଭାଗ କର୍ମଚାରୀ ଅଲ୍ଲୀ ଅହମ୍ମଦଙ୍କ କହିବା ଅନୁସାରେ ଗ୍ୟାସ ସିଲିଣ୍ଡର ଫାଟିଯିବା କାରଣରୁ ଏହି ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ ଘଟିଛି। ସିଲିଣ୍ଡରରେ ଲାଗିଥିବା ନିଆଁ କେମିକାଲ କଣ୍ଟେନର ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପହଁଞ୍ଚି ଯାଇଥିଲା। ଯାହାଫଳରେ ନିଆଁ ପ୍ରଖର ବେଗରେ ବ୍ୟାପୀ ଯାଇଥିଲା।

   ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର


ମେସିନ୍‌ ଜାଳି ଚାଷୀଙ୍କୁ ଅପମାନ କରିଛନ୍ତି ବିରୋଧୀ, କୃଷି ବିଲ୍‌ ନେଇ ବିରୋଧୀଙ୍କୁ ମୋଦିଙ୍କ କଡା ଜବାବ

ଦୁର୍ଗା ବେଶରେ ନୁସରତ୍‌ ଜାହାଁ, ମିଳିଲା ହତ୍ୟା ଧମକ

ଟିକା ଉତ୍ପାଦନ ଦ୍ୱିଗୁଣିତ କରିବ ସେରମ୍‌ ଇନ୍‌ଷ୍ଟିଚ୍ୟୁଟ୍‌, ଭାରତ ସମେତ ଅନ୍ୟଦେଶକୁ ମିଳିବ ୨୦ କୋଟି ଟିକା

କରୋନାରୁ ମିଳୁଛି ସାମାନ୍ୟ ଆଶ୍ବସ୍ତି,ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣରେ ଲାଗୁଛି ବ୍ରେକ୍‌…

ହାଥରସ୍ ଗଣଦୁଷ୍କର୍ମ ମାମଲା: ପରିବାର ଲୋକଙ୍କ ଅଭିଯୋଗ- ଅଧା ରାତିରେ ଆମକୁ ଘର ଭିତରେ ବନ୍ଦ କରି ଝିଅର ଅନ୍ତିମ ସଂସ୍କାର କଲା ପୋଲିସ

ଆଜି ବାବ୍ରି ମାମଲାର ରାୟ