Oscar T20: ୯୨ତମ ଓସ୍କାର ଆଓ୍ବାର୍ଡ ଦୌଡ଼ରେ ଏହି ୨ଟି ଫିଲ୍ମ ରହିଛି ଆଗରେ

ମୁମ୍ବାଇ ୧୪।୧: ଆସନ୍ତା ମାସରେ ହେବାକୁ ସିନେମାର ସବୁଠୁ ବଡ଼ ପୁରସ୍କାର ଓସ୍କାରର ନାମାଙ୍କନ ତାଲିକା ଜାରି କରାଯାଇଛି। ଏହା ହେଉଛି ୯୨ତମ ଏକାଡେମୀ ପୁରସ୍କାର। ଏହାର ଘୋଷଣା ଭାରତୀୟ ସମୟ ଅନୁସାରେ ୨୦୨୦ ଫେବୃଆରୀ ୧୦ ତାରିଖରେ କରାଯିବ।

ଓସ୍କାର ୨୦୨୦ରେ ସର୍ବଶ୍ରେଷ୍ଠ ଆନିମେଟେଡ୍ ଫିଚର ଶ୍ରେଣୀ ପାଇଁ ମୋଟ ୩୨ ଆନିମେଟେଡ୍ ଫିଲ୍ମ ଆବେଦନ କରିଥିଲେ। ଏଥିରୁ ମୋଟ୍ ୫ଟି ଫିଲ୍ମକୁ ନେଇ ଓସ୍କାର ନାମାଙ୍କନ ପାଇଁ ଚିହ୍ନିତ କରାଯାଇଛି। ୩୨ଟି ଆନିମେଟେଡ୍ ଫିଲ୍ମରେ ଡିଜନୀ କୀ ଟୟ ଷ୍ଟୋରି ୪ ଏବଂ ଫ୍ରୋଜନ ୨ ମଧ୍ୟ ସାମିଲ ରହିଛି। ୯୨ତମ ଏକାଡେମୀ ପୁରସ୍କାରରେ ସର୍ବଶ୍ରେଷ୍ଠ ଫିଲ୍ମର ତାଳିକାରେ Once Upon a Time in Hollywood, The Iris Man, 1917, Marriage Story and Joker ସମେତ ୯ଟି ଫିଲ୍ମର ନାଁ ସାମିଲ ରହିଛି। ମୁଖ୍ୟ କଥା ଏହା କି, Once Upon a Time in Hollywood ପାଇଁ ନୋମିନେଟ୍ ହୋଇଥିବା ବ୍ରେଡ୍ ପିଟ ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ଏହି ଆଓ୍ବାର୍ଡ ଜିତିଛନ୍ତି। ତାଙ୍କୁ ବେଷ୍ଟ ସପୋଟିଂ ଆକ୍ଟର ଶ୍ରେଣୀରେ ନୋମିନେସନ ମିଳିଛି।

ସେହିପରି ୨୦୧୯ରେ ସାରା ଦୁନିଆରେ ଅଧିକ ରୋଜଗାର କରିଥିବା ଫିଲ୍ମ Avengers endgameକୁ କେବଳ ଭିଜୁଆଲ ଇଫେକ୍ଟସ୍ ଶ୍ରେଣୀରେ ନୋମିନେସନ ମିଳିଛି। ସର୍ବଶ୍ରେଷ୍ଠ ଅଭିନେତା ଭାବେ Renee Zellweger, Charlize Theron, Scarlett Johansson ଏବଂ Sior Ronenଙ୍କ ସାମିଲ ରହିଛି। ମୁଖ୍ୟ ଅଭିନେତା ଭାବେ Joaquin Phoenix, Adam Driver ଏବଂ Leonardo DiCaprioଙ୍କ ଭଳି ବିଶିଷ୍ଟ ହିରୋଙ୍କ ନାଁ ସାମିଲ ରହିଛି।

   ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର


ପୁଣି ଫ୍ୟାନ୍‌ଙ୍କୁ ନିରାଶ କଲେ ସଲମାନ୍, ସେଲ୍ଫି ନେଉଥିବା ଯୁବକଙ୍କ ସହ କଲେ ଏମିତି…

ଗ୍ରାମୀ ଆଓ୍ବାର୍ଡରେ ବୋଲ୍ଡ ଲୁକ୍ସକୁ ନେଇ ଟ୍ରୋଲ ହେଉଛନ୍ତି ପ୍ରିୟଙ୍କା,ଏବେ ସମର୍ଥନରେ ଆସିଲେ ବଲିଉଡର ଏହି ଅଭିନେତ୍ରୀ

ଲତା ମଙ୍ଗେସକରଙ୍କ କୋଳରେ ଥିବା ଶିଶୁଟି ଏବେ ବଡ଼ ସୁପରଷ୍ଟାର, ଖୁବ୍ ଭାଇରାଲ ହେଉଛି ଏହି ପୁରୁଣା ଫଟୋ

ମ୍ୟାନ୍ ଭର୍ସେସ୍ ୱାଇଲ୍ଡରେ ନଜର ଆସିବେ ସୁପରଷ୍ଟାର୍ ରଜନୀକାନ୍ତ