PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଶିଶୁ ଅପହରଣ ଉଦ୍ୟମ ପଣ୍ଡ, ବାଇକ ରୁ ଲମ୍ଫ ମାରି ଦୁର୍ବୃତ୍ତଙ୍କ କବଳରୁ ମୁକୁଳିଲା ୧୨ ବର୍ଷର ଶିଶୁ ପୁତ୍ର, ଜଗତସିଂହପୁର ଥାନାରେ ମାମଲା।
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ: ସାଇକୃପା ଆବାସିକ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟରୁ ୪ଜଣ ଛାତ୍ର କୋଭିଡ ପଜିଟିଭ ଚିହ୍ନଟ, ଆରଟିପିସିଆର ଟେଷ୍ଟ ପାଇଁ ୨୬୦ ଜଣଙ୍କର ସାମ୍ପଲ ପାଠାଗଲା
  • ||
  • କମ୍ପିବ ବିଧାନସଭା: ମମିତା ମେହେର ହତ୍ୟା ଘଟଣା, ଧାନମଣ୍ଡି ଅବ୍ୟବସ୍ଥା, ଦୁର୍ନୀତି ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ସରକାରଙ୍କୁ ଘେରିବ ବିଜେପି
  • ||
  • ନରସିଂହପୁର: ପିଉସୀ ଘରକୁ ବୁଲିବାକୁ ଆସିଥିବା ବେଳେ କୂଅରେ ପଡ଼ି ଚାଲିଗଲା ବାଳକ ଜୀବନ
  • ||
  • ନରସିଂହପୁର: ନରସିଂହପୁରରେ ମାତିଲେ ଦୁର୍ବୁତ୍ତ, ସ୍କାଏ ଲାଇଟ ଭାଙ୍ଗି ଲୁଟିନେଲେ ଟଙ୍କା ଆସବାବପତ୍ର
  • ||
  • ଜଗତସିଂହପୁର : ଆରମ୍ଭ ହେଲା ୨ଦିନିଆ ସାଗର କବଚ ଓଡି -୨୧ ସମରାଭ୍ୟାସ
  • ||
  • ଚନ୍ଦ୍ରଶେଖରପୁର : ଜଣଙ୍କ ପାଇଁ ଦୁଇ ପ୍ରେମିକ ମଧ୍ୟରେ ହଣାମରା, ବିଚ୍ ରାସ୍ତାରେ ଚାଲିଲା ଖଣ୍ଡଯୁଦ୍ଧ
  • ||
  • ସୋନପୁର : ସୋନପୁରରେ ଇଷ୍ଟଦେବୀ ସୁରେଶ୍ଵରୀ ମନ୍ଦିରରୁ ଚୋରି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଆଜି ଅଭିନେତ୍ରୀ ଗୁନ୍‌ଗୁନ୍‌ଙ୍କ ବିବାହ, ଅଭିସ୍ମିତଙ୍କ ସହ ପଡିବ ହାତଗଣ୍ଠି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଆସୁଛି ସମ୍ଭାବ୍ୟ ବାତ୍ୟା ‘ଜୱାଦ୍‌’, ୩ ତାରିଖ ଯାଏଁ ଥରାଇବ ଶୀତ, ୪ରେ ନିର୍ଧୁମ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା
  • ||
  • ସୁକିନ୍ଦା : ଶତାୟୁ ପଦ୍ମଶ୍ରୀ ନନ୍ଦ ସାର୍ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ଘରୋଇ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି
  • ||

ପୁଲଓ୍ବାମା ଠାରୁ ବଡ଼ ବିସ୍ଫୋରଣ କରିବା ଯୋଜନାରେ ଜୈଶର ଆତଙ୍କୀ

ଶ୍ରୀନଗର,୨୧।୨: ପୁଲଓ୍ବାମାରେ ହୋଇଥିବା ଆତଙ୍କବାଦୀ ଆକ୍ରମଣରେ ଶହୀଦ ହୋଇଥିବା ଯବାନଙ୍କ ପରିବାର ଲୋକଙ୍କ ଆଖିରୁ ଲୁହ ସରିନଥିବା ବେଳେ ଏବେ ଆଉ ଏକ ଆକ୍ରମଣ ଷଡଯନ୍ତ୍ର କରୁଛି ପାକିସ୍ତାନ । ଗୁଇନ୍ଦା ଖବର ଅନୁସାରେ ଜୈଶ-ଇ-ମହମ୍ମଦ ପୁଲଓ୍ବାମାରେ ଠାରୁ ମଧ୍ୟ ବଡ ଧରଣର ଆକ୍ରମଣ କରିପାରେ। ଏହା ଆଗାମୀ ୨ରୁ ୩ଦିନ ଭିତରେ ହୋଇପାରେ। ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଗାଡି ମଧ୍ୟ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିସାରିଛି। ଗୁଇନ୍ଦା ଏଜେନ୍ସିକୁ ମିଳିଥିବା ଇନ୍ପୁଟ୍ ଅନୁସାରେ ଉତ୍ତର କଶ୍ମୀରର ଚୌକିବଲ ଓ ତଙ୍ଗଧାରରେ ଆଇଡି ବ୍ଲାଷ୍ଟ ଜରିଆରେ ଆକ୍ରମଣ କରିବାର ଷଡଯନ୍ତ୍ରରେ ଜୈଶ ସାମିଲ ରହିଛି।

source: https://www.ndtv.com

ମିଳିଥିବା ସୂଚନା ଅନୁସାରେ ଗୁଇନ୍ଦା ଏଜେନ୍ସି ଏନେଇ ସୁରକ୍ଷାକର୍ମୀଙ୍କୁ ସତର୍କ ରହିବାକୁ କହିଛି। ଇନପୁଟ୍ ଅନୁସାରେ ଜୈଶର ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କ ଦ୍ବାରା ଏକ ଗାଡି ପ୍ରସ୍ତୁତ କରାଯାଇଛି। ଯାହା ଜରିଆରେ ଆଇଡି ବ୍ଲାଷ୍ଟ କରି ପୁଣିଥରେ ସୁରକ୍ଷାକର୍ମୀମାନଙ୍କ କନଭୟକୁ ଟାର୍ଗେଟ କରିହେବ। ଏହି ଆକ୍ରମଣ ପାଇଁ ନୀଳ ରଙ୍ଗର ସ୍କର୍ପିଓ ଗାଡିକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରାଯାଇଛି ଯାହାଫଳରେ ପୁଣିଥରେ ପୁଲଓ୍ବାମା ଭଳି ଆତଙ୍କୀ ଆକ୍ରମଣ କରାଯିବ। ଯେଉଁ ମେସେଜକୁ ଡିକୋଡ୍ କରାଯାଇଛି ତା ଅନୁସାରେ ଗତ ଆକ୍ରମଣରେ ୨୦୦ କିଲୋଗ୍ରାମ ବିସ୍ଫୋରକର ବ୍ୟବହାର ହୋଇଥିଲା। କିନ୍ତୁ ଏହି ଆକ୍ରମଣରେ ୫୦୦ କେଜି ବିସ୍ଫୋରକର ବ୍ୟବହାର କରାଯାଇପାରେ। ଏହି ମେଜେସରେ କୁହାଯାଇଛି ସେନାକୁ କଶ୍ମୀରବାସୀଙ୍କୁ ଟାର୍ଗେଟ କରିବା ବନ୍ଦ କରିଦେବା ଦରକାର। ଏହି ଯୁଦ୍ଧ ଆମର (ଜୈଶ) ଓ ସେନା ମଧ୍ୟରେ ହେବ। ଆମକୁ ଲଢିବା ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହେବା ଦରକାର।

source: https://scroll.in

ଏଠାରେ ଉଲ୍ଳେଖନୀୟ ଯେ ଆଉ ଏକ ଇନପୁଟରୁ ଜଣାପଡିଛି ଯେ କିଛି ସ୍ଥାନୀୟ କଶ୍ମୀରି ଲୋକଙ୍କୁ ଆତଙ୍କୀ ହେବା ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରାଯାଉଛି। କୁହାଯାଉଛି ଯେ ସୀମାର ଅପରପକ୍ଷେ ୫-୬ ଆତଙ୍କବାଦୀ ପଶିଆସି ଗୁରେଜ୍ ସେକ୍ଟର ପାଖରେ ବସି ରହିଛନ୍ତି। ସେମାନଙ୍କୁ ନିର୍ଦେଶ ମିଳିବା ପରେ ସେମାନେ ଭାରତରେ ପ୍ରବେଶ କରିବେ। ଉଲ୍ଳେଖନୀୟ ଯେ  ଗତ ୧୪ରେ ଜୈଶ –ଏ-ମହମ୍ମଦର  ଆତଙ୍କବାଦୀ ପୁଲଓ୍ବାମରେ ବଡ ଧରଣର ଆତଙ୍କବାଦୀ ଆକ୍ରମଣ କରିଛନ୍ତି। ଯେଉଁଥିରେ ସେନାର ୪୦ ଯବାନ ଶହୀଦ ହୋଇଯାଇଛନ୍ତି। ଏହି ଆକ୍ରମଣ ଆଦିଲ ଅହମ୍ମଦ ଡାର କରିଥିଲା। ଆଦିଲ ଏକ ଗାଡି ନେଇ ସିଆରପିଏଫର କନଭୟ ଭିତରକୁ ପଶିଯାଇଥିଲା। ଯାହାଫଳରେ ବଡ ଧରଣର ବିସ୍ଫୋରଣ ହୋଇଥିଲା।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର