PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଅନୁଗୁଳ: ନିଖୋଜ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ଅର୍ଦ୍ଧ୍ବଦଗ୍ଧ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ଆମ୍ବତୋଟାରୁ ମିଳିଲା ଗଳିତ ମୃତଦେହ, ଗତ ୧୯ତାରିଖରୁ ନିଖୋଜ ଥିଲେ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ୧୦ ଜଣ ସଚିବଙ୍କୁ ମିଳିଲା ୧୦ ଜିଲ୍ଲା ଦାୟିତ୍ଵ, ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ, ଶିକ୍ଷା, ଜଳଯୋଗାଣ ଆଦି ମୌଳିକ ଭିତ୍ତିଭୂମିର କରିବେ ତଦାରଖ
  • ||
  • କୋରାପୁଟ: ୭ କୋଟି ୯୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଜାଲ ନୋଟ୍ ଜବତ କଲା ପଟ୍ଟାଙ୍ଗି ପୋଲିସ, ୩ ଅଟକ
  • ||
  • ତିହିଡି: ନନ୍ଦପୁରବଜାରଠାରୁ ୨୩ ଲଷ ଟଙ୍କାର ବ୍ରାଉନ ସୁଗାର ଜବତ କଲା ପୁଲିସ
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି: ଘର ମାଲିକଙ୍କୁ ମିଠାରେ ନିଶାଦେଇ ଲୁଟିଲେ ଭଡାଟିଆ ଯୁବକ, ୩୫ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ସୁନାଗହଣା ନେଇ ମାରିଲେ ଛୁ…
  • ||
  • କୋରାପୁଟ : ୭କୋଟି ୯୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଜାଲ ନୋଟ୍‌ ଜବତ , ସୁଙ୍କି ଆଉଟ୍‌ ପୋଷ୍ଟ ନିକଟରୁ ଜବତ କଲା ପଟାଙ୍ଗି ପୁଲିସ୍‌
  • ||
  • ଦେଓଗାଁ ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ କଛାରପାଲି ନିକଟରେ ରାସ୍ତା କଡ଼କୁ ଓଲଟିଲା କଣ୍ଟେନର, ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଗଲେ ଡ୍ରାଇଭର
  • ||
  • ମୟୁରଭଞ୍ଜ : ଶିଶୁ ଶ୍ରମିକ ଚାଲାଣ ବେଳେ ପୋଲିସର ଚଢାଉ, ଉଦଳା ବସଷ୍ଟାଣ୍ଡ ନିକଟରୁ ୪ ଜଣ ଶିଶୁ ଶ୍ରମିକଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର କଲା ଉଦଳା ପୋଲିସ, ୨ ମହିଳା ଦଲାଲ ଅଟକ
  • ||
  • ସମ୍ୱଲପୁର ଭିସୁଟ୍‌ରେ ୨୫ କୋଭିଡ୍‌ ପଜିଟିଭ୍‌ ପ୍ରସଙ୍ଗ -ଆଣ୍ଟିଜେନ୍‌ କିଟ୍‌ ଖରାପରୁ ରିପୋର୍ଟ ପଜିଟିଭ ଆସିଥିଲା , ଏନେଇ ଏସିଏସ୍ ପ୍ରଦୀପ୍ତ ମହାପାତ୍ରଙ୍କ ସୂଚନା
  • ||
  • କୋହଲି ହାସଲ କଲେ ଖାସ୍‌ ସଫଳତା , ରୋନାଲ୍ଡୋଙ୍କର କ୍ଲବ୍‌ରେ ହେଲେ ସାମିଲ୍, ଇନ୍‌ଷ୍ଟାଗ୍ରାମ୍‌ରେ କୋହଲିଙ୍କ ଫଲୋୟରଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୧୦୦ ମିଲିୟନରେ ପହଞ୍ଚିଲା
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର: ବୁର୍ଲା ସରକାରୀ ବାଳକ ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ପଶିଲା କରୋନା , ଜଣେ ଶିକ୍ଷକ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ ପରେ ଆଜି ସ୍କୁଲ ବନ୍ଦ
  • ||
  • ଖୋର୍ଦ୍ଧା : ଖୋର୍ଦ୍ଧା ଜିଲ୍ଲା ଦେଉଳି ଗ୍ରାମ ପଞ୍ଚାୟତର ଗୋପୀନାଥପୁର ଖଣିରେ ଚଢ଼ାଉ, ୭ଟି ବେଆଇନ ମାଙ୍କଡା ପଥର ବୋଝେଇ ଟ୍ରକ୍ ଜବତ
  • ||
  • ବ୍ରହ୍ମପୁର: କନିଷ୍ଠ ଯନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଘରେ ଭିଜିଲାନ୍ସ ରେଡ୍, ଏକକାଳୀନ ୬ଟି ସ୍ଥାନରେ ଚାଲିଛି ଚଢଉ
  • ||
  • ମହାକାଳପଡ଼ା : କୁମାରୁଣି ନିକଟରେ ବସ୍ ଓଲଟି ୩ ଗୁରୁତର , ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ୪୬ଯାତ୍ରୀ , ସମସ୍ତ ଗୁରୁତର କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା ମୁଖ୍ୟ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି
  • ||

ଅଜବ ଘଟଣା: ମୃତ ବ୍ୟକ୍ତି ଥାନାକୁ ଯାଇ କହିଲା- ସାର୍ ମୁଁ ବଂଚିଛି, ହେଲେ ମୋତେ ମାରି ଦିଆଯାଇଛି…

ପିପଲିଆ ଗାଁର ଏକ ବସ୍ତିରେ ଶନିବାର ଦିନ ନିଆଁ ଲାଗିଥିଲା । ଏହି ନିଆଁରେ ଜଣେ ସାଧୁଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି ବୋଲି ଗାଁ ଲୋକେ ପୁଲିସକୁ ସୂଚନା ଦେଇଥିଲେ । ପୁଲିସ ଉକ୍ତ ସ୍ଥାନକୁ ଯାଇ ମୃତ ବ୍ୟକ୍ତିକୁ ଉଦ୍ଧାର କରିବା ପରେ ଶବ ବ୍ୟବଚ୍ଛେଦ ପାଇଁ ପଠାଇଥିଲା । ଖବର କାଗଜରେ ଏହି ମୃତ୍ୟୁ ଖବର ମଧ୍ୟ ପ୍ରକାଶିତ ହୋଇଛି । ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟର କଥା, ଯାହାକୁ ମୃତ ବୋଲି ଘୋଷଣା କରାଯାଇଥିଲା ସେହି ବ୍ୟକ୍ତି ନିଜେ ଯାଇ ପୁଲିସ ଥାନାରେ ରବିବାର ଦିନ ପହଂଚିଛନ୍ତି । ଆଉ ପୁଲିସକୁ କହିଛନ୍ତି, ସାର୍! ମୁଁ ସାଧୁ ଉମାଶଙ୍କର । ମୁଁ ବଂଚିଛି । ମାତ୍ର ମୋତେ ମାରି ଦିଆଯାଇଛି  । ଯାହାକୁ ଦେଖି ପୁଲିସ ବିଭାଗ ପୁରା ଚକିତ ହୋଇପଡ଼ିଛି ।
ଖବର କାଗଜରେ ନିଜର ମୃତ୍ୟୁ ଖବର ପଢ଼ି ଉମାଶଙ୍କର (ସାଧୁ) ସଙ୍ଗେ ସଙ୍ଗେ କୋତବାଲିରେ ପହଂଚିଥିଲେ । ଉମାଶଙ୍କର କହିଛନ୍ତି ଯେ, ମୁଁ ଦୁଇ ତିନି ମାସ ହେଲା ଗାଁରେ ନ ଥିଲି । ଆଧାର କାର୍ଡ କରିବା ପାଇଁ ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶ ଯାଇଥିଲି । ପରେ କୁମ୍ଭ ମେଳା ଯିବି ବୋଲି ଗଦପୁରରେ ଭିକ୍ଷା ମାଗି ଟଙ୍କାର ବ୍ୟବସ୍ଥା କରୁଥିଲି । ମାତ୍ର ସେହି ନିଆଁରୁ ପୁଲିସ ଉଦ୍ଧାର କରିଥିବା ମୃତ ବ୍ୟକ୍ତି ଜଣକ କିଏ? ତାର ଘର କେଉଁଠି? ଏହାର ସତ୍ୟତା ଜାଣିବା ଏବେ ପୁଲିସ ପାଇଁ ଏକ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ ହୋଇପଡ଼ିଛି । ଏମିତି କି ଉମାଶଙ୍କର ନାଁରେ ଶବ ବ୍ୟବଚ୍ଛେଦ ବି ହୋଇସାରିଥିଲା ।
ଶବ ଉଦ୍ଧାର କରିବା ସମୟରେ ଗାଁ ଲୋକେ ପୁଲିସକୁ ସୂଚନା ଦେଇଥିଲେ କି, ୬୦ ବର୍ଷ ବୟସ୍କ ଜଣେ ସାଧୁ ଏହି ଗାଁରେ ବସବାସ କରୁଥିଲେ । ତାଙ୍କ ନାମ ଉମାଶଙ୍କର। ସେ ନିଆଁରେ ପୋଡ଼ି ହୋଇ ମୃତ୍ୟୁ ବରଣ କରିଛନ୍ତି। ପୁଲିସ ମଧ୍ୟ ଉମାଶଙ୍କରଙ୍କ ନାଁରେ ଶବ ବ୍ୟବଚ୍ଛେଦ କରିସାରିଛି । ଶବକୁ ନେଇ ଗ୍ରାମବାସୀ ଅନ୍ତିମ ସଂସ୍କାର କରିଦେଇଛନ୍ତି । ଯେଉଁ ଲୋକକୁ ମୃତ ଭାବି ଶବ ବ୍ୟବଚ୍ଛେଦ କରିଦେଇଥିଲେ ଆଜି ସେହି ଲୋକକୁ ପୁଲିସ ଦେଖି ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଯାଇଛି ।
ଏବେ ପୁଲିସ ପାଇଁ ଏକ ବଡ଼ ପ୍ରଶ୍ନ ଯେ, ସେହି ନିଆଁ ଭିତରେ ଥିବା ମୃତ ବ୍ୟକ୍ତି ଜଣକ କିଏ? ପୂର୍ବରୁ ଏହି ବ୍ୟକ୍ତିକୁ ମାରି କିଏ ପକାଇ ଦେଇନି ତ! ଏଭଳି ନାନା ରକମର ପ୍ରଶ୍ନ ଏବେ ପୁଲିସ ମନରେ ଉଙ୍କି ମାରୁଛି । କୋଲକତା ଫାର୍ମ ଚୈାକି ପ୍ରଭାରୀ ଳକ୍ଷ୍ମଣ ସିଂହ ଜଗବାଣ କହିଛନ୍ତି, ପୁଲିସ ଯାହା ବି କରିଛି ଗ୍ରାମବାସୀଙ୍କୁ ପଚରାଉଚାର କରିବା ପରେ କରିଛି । ଏଥିପାଇଁ ଶବ ବ୍ୟବଚ୍ଛେଦ କରାଯାଇଥିଲା ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର