PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ହୀରାକୁଦରେ ପର୍ଯ୍ୟଟନର ବିକାଶ ପାଇଁ ୧୩୦ କୋଟି ବ୍ୟୟ ହେବ
  • ||
  • ଗଞ୍ଜାମ ପୁରୁଷୋତ୍ତମପୁର- ପ୍ରେମିକାକୁ ଜୀଅନ୍ତା ଜାଳିଦେବା ଘଟଣାରେ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଯୁବକ ଗିରଫ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ଅଗଷ୍ଟ ପ୍ରଥମ ସପ୍ତାହରୁ +୨ ନାମଲେଖା ପ୍ରକ୍ରିୟା, ଜୁଲାଇ ଶେଷ ସୁଦ୍ଧା ବିସ୍ତୃତ ତଥ୍ୟ ଅପଡେଟ୍‌ ପାଇଁ ଜୁନିୟର୍‌ କଲେଜଗୁଡ଼ିକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ହୀରାକୁଦ ଜଳଭଣ୍ଡାରର ଖୋଲିଲା ଆଉ ୪ଟି ଗେଟ୍, ୧୪ଟି ଗେଟ୍ ଦେଇ ଜଳ ନିଷ୍କାସନ ଜାରି
  • ||
  • ଭିନ୍ନକ୍ଷମ ଓ ବରିଷ୍ଠ ନାଗରିକଙ୍କୁ ଘରେ ଟିକା ଦେବା ମାମଲା : ରାଜ୍ୟ ସରକାର ନେଇଥିବା ପଦକ୍ଷେପ ଓ କୌଣସି ପରିଚୟ ପତ୍ର ନଥିବା ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ନିଆଯାଇଥିବା ପଦକ୍ଷେପ ସମ୍ପର୍କରେ ଜଣାଇବାକୁ ହାଇକୋର୍ଟଙ୍କ ନିର୍ଦେଶ
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗିର : ରାଜେନ୍ଦ୍ର ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟର ୟୁଜିସି ମାନ୍ୟତା ନମିଳିବା ପ୍ରସଙ୍ଗ, ଭିସିଙ୍କୁ ଭେଟି ଆଲୋଚନା କଲା ଛାତ୍ର କଂଗ୍ରେସ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଅଗଷ୍ଟରୁ ଅକ୍ଟୋବର ଭିତରେ ଆସିବ ତୃତୀୟ ଲହରୀ : ବିଜୟ ମହାପାତ୍ର
  • ||
  • ନୀଳଗିରି : ନୀଳଗିରି ନିକଟ ଆମ୍ବଡିହା ଛକରେ ଦୁର୍ଘଟଣା, ମେଡ଼ିକାଲକୁ ବିଲେଇ କାମୁଡ଼ା ଇଞ୍ଜେକ୍ସନ୍ ନେବାକୁ ଆସୁଥିବା ବେଳେ ବାଇକ୍ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ମହିଳା ମୃତ, ମୃତ ମହିଳା ହେଲେ ଖନ୍ତାପଡା ଥାନା ବରୁଣସିଂ ଗ୍ରାମର ଭିକା ଦାସଙ୍କ ସ୍ତ୍ରୀ ତୁଳସୀ
  • ||
  • କଟକ : ଚୌଦ୍ଵାର କଲେଜ ପଛପଟ ସାହିରେ ଲୁଟ୍, ଘରେ କେହି ନଥିବାର ସୁଯୋଗ ନେଇ ଲୁଟି ନେଲେ ୧୦ ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ଟଙ୍କାର ସୁନାଗହଣା
  • ||
  • ରାଇରଙ୍ଗପୁର : ରାଇରଙ୍ଗପୁର ଗ୍ରାମାଞ୍ଚଳ ଥାନା ନୁରୁବାଦଡା ଗ୍ରାମରେ ଟ୍ରାକ୍ଟର ଧକ୍କାରେ ବାଇକ ଆରୋହୀ ମୃତ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ କରୋନା ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟାର ଚାଲିଛି ଅଡିଟ୍, ଶେଷ ହେବାକୁ ଆଉ ୧୦ ରୁ ୧୫ ଦିନ ସମୟ ଲାଗିବ : ଡିଏମଇଟି
  • ||
  • କେସିଙ୍ଗା : କେସିଙ୍ଗା ପରିଦର୍ଶନ ସହ ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକଳ୍ପ କାମର ସମୀକ୍ଷା କଲେ ପିଡି ଡିଆରଡିଏ
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : କର୍ଣ୍ଣାଟକର ନୂଆ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଭାବେ ଶପଥ ନେଲେ ବାସବରାଜ ବୋମାଇ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ଦିଲ୍ଲୀରୁ ଚୋରି ଭୁବନେଶ୍ଵରରେ ଗିରଫ, କୋଟିଏ ଟଙ୍କାର ଅଳଙ୍କାର ଚୋରି କରି ଚମ୍ପଟ ମାରିଥିଲା ଚୂନଲଗା ଚାକରାଣୀ, ସାଲିହାସାହିରୁ ଧରିଲା ପୋଲିସ
  • ||
  • ଜଗତସିଂହପୁର : ରାତି ଅଧରେ ଧାରଣାରତ ମହିଳାଙ୍କ ଉପରେ ଆକ୍ରମଣ, ମାଡ଼ ମାରି ଗାଳିଗୁଲଜ କଲେ ୫ରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ୍ଵ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୬୯ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୫୭୦୩କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୭୦୩ ଜଣ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ରାଜଧାନୀରେ ଅଣାୟତ୍ତ ଡେଙ୍ଗୁ, ଜୀବନ ସହ ଖେଳୁଛି ବିଏମ୍‌ସି, ମାଡ଼ିଚାଲିଛି ଏଡିସ୍‌ ମଶା ବଂଶ
  • ||

ଅଜବ ଘଟଣା: ମୃତ ବ୍ୟକ୍ତି ଥାନାକୁ ଯାଇ କହିଲା- ସାର୍ ମୁଁ ବଂଚିଛି, ହେଲେ ମୋତେ ମାରି ଦିଆଯାଇଛି…

ପିପଲିଆ ଗାଁର ଏକ ବସ୍ତିରେ ଶନିବାର ଦିନ ନିଆଁ ଲାଗିଥିଲା । ଏହି ନିଆଁରେ ଜଣେ ସାଧୁଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି ବୋଲି ଗାଁ ଲୋକେ ପୁଲିସକୁ ସୂଚନା ଦେଇଥିଲେ । ପୁଲିସ ଉକ୍ତ ସ୍ଥାନକୁ ଯାଇ ମୃତ ବ୍ୟକ୍ତିକୁ ଉଦ୍ଧାର କରିବା ପରେ ଶବ ବ୍ୟବଚ୍ଛେଦ ପାଇଁ ପଠାଇଥିଲା । ଖବର କାଗଜରେ ଏହି ମୃତ୍ୟୁ ଖବର ମଧ୍ୟ ପ୍ରକାଶିତ ହୋଇଛି । ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟର କଥା, ଯାହାକୁ ମୃତ ବୋଲି ଘୋଷଣା କରାଯାଇଥିଲା ସେହି ବ୍ୟକ୍ତି ନିଜେ ଯାଇ ପୁଲିସ ଥାନାରେ ରବିବାର ଦିନ ପହଂଚିଛନ୍ତି । ଆଉ ପୁଲିସକୁ କହିଛନ୍ତି, ସାର୍! ମୁଁ ସାଧୁ ଉମାଶଙ୍କର । ମୁଁ ବଂଚିଛି । ମାତ୍ର ମୋତେ ମାରି ଦିଆଯାଇଛି  । ଯାହାକୁ ଦେଖି ପୁଲିସ ବିଭାଗ ପୁରା ଚକିତ ହୋଇପଡ଼ିଛି ।
ଖବର କାଗଜରେ ନିଜର ମୃତ୍ୟୁ ଖବର ପଢ଼ି ଉମାଶଙ୍କର (ସାଧୁ) ସଙ୍ଗେ ସଙ୍ଗେ କୋତବାଲିରେ ପହଂଚିଥିଲେ । ଉମାଶଙ୍କର କହିଛନ୍ତି ଯେ, ମୁଁ ଦୁଇ ତିନି ମାସ ହେଲା ଗାଁରେ ନ ଥିଲି । ଆଧାର କାର୍ଡ କରିବା ପାଇଁ ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶ ଯାଇଥିଲି । ପରେ କୁମ୍ଭ ମେଳା ଯିବି ବୋଲି ଗଦପୁରରେ ଭିକ୍ଷା ମାଗି ଟଙ୍କାର ବ୍ୟବସ୍ଥା କରୁଥିଲି । ମାତ୍ର ସେହି ନିଆଁରୁ ପୁଲିସ ଉଦ୍ଧାର କରିଥିବା ମୃତ ବ୍ୟକ୍ତି ଜଣକ କିଏ? ତାର ଘର କେଉଁଠି? ଏହାର ସତ୍ୟତା ଜାଣିବା ଏବେ ପୁଲିସ ପାଇଁ ଏକ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ ହୋଇପଡ଼ିଛି । ଏମିତି କି ଉମାଶଙ୍କର ନାଁରେ ଶବ ବ୍ୟବଚ୍ଛେଦ ବି ହୋଇସାରିଥିଲା ।
ଶବ ଉଦ୍ଧାର କରିବା ସମୟରେ ଗାଁ ଲୋକେ ପୁଲିସକୁ ସୂଚନା ଦେଇଥିଲେ କି, ୬୦ ବର୍ଷ ବୟସ୍କ ଜଣେ ସାଧୁ ଏହି ଗାଁରେ ବସବାସ କରୁଥିଲେ । ତାଙ୍କ ନାମ ଉମାଶଙ୍କର। ସେ ନିଆଁରେ ପୋଡ଼ି ହୋଇ ମୃତ୍ୟୁ ବରଣ କରିଛନ୍ତି। ପୁଲିସ ମଧ୍ୟ ଉମାଶଙ୍କରଙ୍କ ନାଁରେ ଶବ ବ୍ୟବଚ୍ଛେଦ କରିସାରିଛି । ଶବକୁ ନେଇ ଗ୍ରାମବାସୀ ଅନ୍ତିମ ସଂସ୍କାର କରିଦେଇଛନ୍ତି । ଯେଉଁ ଲୋକକୁ ମୃତ ଭାବି ଶବ ବ୍ୟବଚ୍ଛେଦ କରିଦେଇଥିଲେ ଆଜି ସେହି ଲୋକକୁ ପୁଲିସ ଦେଖି ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଯାଇଛି ।
ଏବେ ପୁଲିସ ପାଇଁ ଏକ ବଡ଼ ପ୍ରଶ୍ନ ଯେ, ସେହି ନିଆଁ ଭିତରେ ଥିବା ମୃତ ବ୍ୟକ୍ତି ଜଣକ କିଏ? ପୂର୍ବରୁ ଏହି ବ୍ୟକ୍ତିକୁ ମାରି କିଏ ପକାଇ ଦେଇନି ତ! ଏଭଳି ନାନା ରକମର ପ୍ରଶ୍ନ ଏବେ ପୁଲିସ ମନରେ ଉଙ୍କି ମାରୁଛି । କୋଲକତା ଫାର୍ମ ଚୈାକି ପ୍ରଭାରୀ ଳକ୍ଷ୍ମଣ ସିଂହ ଜଗବାଣ କହିଛନ୍ତି, ପୁଲିସ ଯାହା ବି କରିଛି ଗ୍ରାମବାସୀଙ୍କୁ ପଚରାଉଚାର କରିବା ପରେ କରିଛି । ଏଥିପାଇଁ ଶବ ବ୍ୟବଚ୍ଛେଦ କରାଯାଇଥିଲା ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର