PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବିଶ୍ୱର ସବୁଠୁ ବଡ଼ କ୍ରିକେଟ ଷ୍ଟାଡ଼ିୟମ୍‌ରେ ଖେଳା ଯିବ ଆଇପିଏଲ ୨୦୨୨ ଫାଇନାଲ
  • ||
  • ଆନନ୍ଦପୁର : ଝରକା ଗ୍ରୀଲ୍ ଭାଙ୍ଗି ଶିକ୍ଷକଙ୍କ ଘରେ କଳାକନା ବୁଲାଇଦେଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ, ୧୫ ଭରି ସୁନାଅଳଙ୍କାର ସହ ନଗଦ ୫୨ ହଜାର ଟଙ୍କା ଲୁଟ୍
  • ||
  • ସୋର : ଗୋରୁ ବୋଝେଇ କଣ୍ଟେନର ଜବତ, ୪୦ ରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ୍ଵ ଗୋରୁ ଉଦ୍ଧାର, ୧୧ ଗିରଫ
  • ||
  • ସମାନ ନାଗରିକ ସଂହିତା ଲାଗୁ କରିବା ପ୍ରସ୍ତୁତିରେ ମୋଦି ସରକାର , ପ୍ରଥମେ ଉତ୍ତରାଖଣ୍ଡରେ ଏହି ଆଇନ୍‌ ଲାଗୁ କରାଯିବାର ଅଭ୍ୟାସ ଆରମ୍ଭ କରାଯାଇଛି
  • ||
  • ଗୁଜରାଟରେ ବଡ଼ ବିଜୟର ପ୍ରସ୍ତୁତିରେ ବିଜେପି , କଂଗ୍ରେସ ଦୁର୍ବଳତାର ବି ମିଳିବ ଫାଇଦା
  • ||

ପ୍ରତିଶୋଧ: ସ୍ତ୍ରୀର ଇଜ୍ଜତ ଲୁଟିଥିବା ଗଣଦୁଷ୍କର୍ମକାରୀଙ୍କୁ ବିସ୍ଫୋରଣରେ ଉଡାଇଦେଲା ସ୍ବାମୀ…

ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶ: ସ୍ତ୍ରୀର ଗଣଦୁଷ୍କର୍ମର ପ୍ରତିଶୋଧ ନେଲା ସ୍ବାମୀ । ଗଣଦୁଷ୍କର୍ମକାରୀଙ୍କୁ ବିସ୍ଫୋରଣରେ ଉଡାଇଦେଲା ସ୍ବାମୀ । ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶର ରତ୍ଲାମରେ ପ୍ରାୟ ଏକ ବର୍ଷ ପୂର୍ବେ ତିନିଜଣ ବ୍ୟକ୍ତି ଏହି ଘଟଣାରେ ଗଣଦୁଷ୍କର୍ମ କରିଥିଲେ । ଅଭିଯୁକ୍ତ ମାନେ ଜଣେ ବିବାହିତା ମହିଳାଙ୍କୁ  ଦୁଷ୍କର୍ମ କରିଥିଲେ । ଏହି ଘଟଣା ପରେ ପୀଡିତାଙ୍କ ସ୍ୱାମୀ ମଧ୍ୟ ସ୍ୱର ଉତ୍ତୋଳନ କରିଥିଲେ କିନ୍ତୁ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଧମକ ଦିଆଯାଇଥିଲା । ଦୁଷ୍କର୍ମ ଅଭିଯୋଗର ପ୍ରତିଶୋଧ ନେବାକୁ ପୀଡିତାଙ୍କ ସ୍ୱାମୀ ପ୍ରାୟ ଏକ ବର୍ଷ ଅପେକ୍ଷା କରିଥିଲେ ଏବଂ ପରେ ଜଣେ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ କ୍ଷେତରେ ବିସ୍ଫୋରଣ କରିଥିଲେ ।

ଜାନୁଆରୀ ୧୮ ରେ ପୋଲିସ ହତ୍ୟା ଅଭିଯୋଗରେ ଉକ୍ତ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଥିଲା । ଏହି ବ୍ୟକ୍ତି ଜଣକ ଜାନୁଆରୀ ୪ ରେ ବଳାତ୍କାରୀ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରିଥିଲେ । ତେବେ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କ ଘରୁ ପୋଲିସ ୭ ଟି ଜେଲାଟିନ୍ ଷ୍ଟିକ୍ ଏବଂ ୧୦ଟି ଡିଟୋନେଟର ଜବତ କରିଛି । ବଳାତ୍କାର ମାମଲାରେ ପୂର୍ବତନ ସରପଞ୍ଚଙ୍କ ସମେତ ପୋଲିସ ଦୁଇଜଣ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଗିରଫ କରିଛି ।

ପୀଡିତାଙ୍କ ସ୍ୱାମୀ ଟ୍ୟୁବୱେଲର ମୋଟରର ଷ୍ଟାର୍ଟରରେ ବିସ୍ଫୋରକ ଲଗାଇଥିଲେ । ଡିଟୋନେଟର ତାର ସହିତ ସଂଯୁକ୍ତ ଥିଲା । ଏଥିପାଇଁ ୧୪ ଟି ଷ୍ଟିକ୍ ଜେଲାଟିନ୍ ବ୍ୟବହାର କରାଯାଇଥିଲା । ଷ୍ଟାର୍ଟର ବଟନ୍ ଦବାଇବା ମାତ୍ରେ ବିସ୍ଫୋରଣ ହୋଇଥିଲା ଏବଂ ବଳାତ୍କାର ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କ ବିସ୍ଫୋରଣରେ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଥିଲା ​​।