PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ଅଗଷ୍ଟ ୧୬ରୁ ଆରମ୍ଭ ହେବ ନବମ ଶ୍ରେଣୀ ପାଠପଢ଼ା, ସକାଳ ୯ଟାରୁ ଦିନ ସାଢ଼େ ୧୨ଟା ଯାଏ ହେବ ପାଠପଢ଼ା
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର: ୮ ଘଣ୍ଟା ପରେ ପୁଣି ସହରରେ ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ, ମାଲତୀଗୁଣ୍ଡେପୁରରେ ଯୁବକଙ୍କୁ ହତ୍ୟା, ପ୍ରତିବାଦରେ ରାସ୍ତାରୋକ…
  • ||
  • ଟୋକିଓ ଅଲମ୍ପିକ୍ସ : ଭାରତକୁ ଆଉ ଏକ ପଦକ, ପୁରୁଷ ୫୭ କେଜି ଫ୍ରିଷ୍ଟାଇଲ କୁସ୍ତିରେ ରବିଙ୍କୁ ରୌପ୍ୟ
  • ||
  • କଟକ : ରାଜ୍ୟ ଜିଏସଟି ଏନଫୋର୍ସମେଣ୍ଟ ୱିଙ୍ଗ୍ ଦ୍ଵାରା ୬୪୧ କୋଟି ଟଙ୍କାର ଜାଲ ବିଲ୍ ରାକେଟ ମାମଲାରେ ତୃତୀୟ ମାଷ୍ଟର ମାଇଣ୍ଡ୍ ଗିରଫ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ସମ୍ବଲପୁର ସଦର ଥାନା ଅଞ୍ଚଳରେ ଯୁବକଙ୍କୁ ହତ୍ୟା ପରେ ରାସ୍ତାରେ ଫିଙ୍ଗିଦେଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ
  • ||
  • ଅଲିମ୍ପିକ୍ସ ହକି : ଭାରତ ଜର୍ମାନୀକୁ ୫-୪ ଗୋଲରେ ହରାଇ ଜିତିଲା ବ୍ରୋଞ୍ଚ ପଦକ
  • ||
  • ଟୋକିଓ : ଭାରତୀୟ ହକି ଟିମ୍‌ର ଐତିହାସିକ ବିଜୟ ନେଇ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଶୁଭେଚ୍ଛା, କହିଲେ-ଆଗାମୀ ପିଢିର ଖେଳାଳିଙ୍କ ପାଇଁ ହେବ ପ୍ରେରଣାର ଉତ୍ସ ’
  • ||
  • ବୌଦ୍ଧ : ବୌଦ୍ଧ ଜିଲ୍ଲା ପୁରୁଣାକଟକ ଥାନା ଖୋର୍ଦ୍ଧା-ବଲାଙ୍ଗୀର ୫୭ ନମ୍ବର ଜାତୀୟ ରାଜପଥ ଚାରିଛକଠାରେ ୧୬ ପେଟି କଫ୍ ସିରପ୍ ଜବତ, ସ୍କର୍ପିଓ ସହ ଜଣେ ଗିରଫ
  • ||
  • ଲମତାପୁଟ : ଲମତାପୁଟ ବ୍ଲକ ବଡ଼ପଡା ଘାଟି ନିକଟ ଜଙ୍ଗଲରୁ ବିପୁଳ ପରିମାଣର ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ
  • ||
  • କୋଣାର୍କ : ଗ୍ୟାସ୍ ସିଲିଣ୍ଡର ଫାଟି ୪ ଛେଳି ଜୀବନ୍ତ ଦଗ୍ଧ, ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କାର ସମ୍ପତ୍ତି ନଷ୍ଟ
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି : ନକ୍ସଲଙ୍କ ବର୍ବର କାଣ୍ଡ, ଲ୍ୟାଣ୍ଡମାଇନ୍ ବିସ୍ଫୋରଣ କରି ଉଡ଼ାଇଦେଲେ ବୋଲେରୋ, ୨ ମୃତ
  • ||

ଗୋଲ୍‌ଡେନ୍‌ ବାବାଙ୍କ ନାଁରେ ଆଉ ଏକ ମାମଲା

source:m.dailyhunt.in

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୨୩ା୧(ବ୍ୟୁରୋ): ଗୋଲ୍‌ଡେନ୍‌ ବାବା ଓରଫ୍‌ ଜ୍ୟୋତିରଞ୍ଜନ ବେଉରାଙ୍କ ଅଡୁଆ ବଢ଼ି ଚାଲିଛି । ଆଳୁ ଖୋଳୁ ଖୋଳୁ ମହାଦେବ ବାହାରିବା ଭଳି ଠକାମିର ତାଲିକା ଲମ୍ବି ଚାଲିଛି । ପୁଣି ଏକ ଠକେଇ ମାମଲାରେ ଛନ୍ଦି ହୋଇଛନ୍ତି ଗୋଲ୍‌ଡେନ୍‌ ବାବା । ଜଣେ ଖଣି ମାଲିକଙ୍କୁ ୪ କୋଟିରୁ ଅଧିକ ଟଙ୍କା ଠକି ନେଇଥିବା ଜଣାପଡିଛି । କ୍ରାଇମ୍‌ବ୍ରାଞ୍ଚ ଅର୍ଥନୈତିକ ଅପରାଧ ଶାଖା (ଇଓଡବ୍ଲ୍ୟ) ଏନେଇ ତନାଘନା ଚଳାଇଛି ।
ଚେକ୍‌ ଜାଲିଆତି ମାମଲାରେ ଗିରଫ ଜ୍ୟୋତିରଞ୍ଜନଙ୍କ ଠକେଇ ତାଲିକା ଏବେ ଲମ୍ବି ଚାଲିଛି । ପୂର୍ବରୁ ଚନ୍ଦ୍ରଶେଖରପୁର ଓ ଲକ୍ଷ୍ମୀସାଗର ଥାନାରେ ହୋଇଥିବା ଚେକ୍‌ ଜାଲିଆତି ଓ ଠକେଇ ମାମଲାର ତଦନ୍ତ ଚାଲିଛି । ଏବେ ପୁଣି ଜଣେ ଖଣି ମାଲିକଙ୍କ ଠାରୁ ଠକେଇ କରିଥିବାର ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି । କେନ୍ଦୁଝରର ଜଣେ ଖଣି ମାଲିକଙ୍କୁ ଅଧିକ ଫାଇଦା ଦେବାର ପ୍ରଲୋଭନ ଦେଖାଇ ୨ ବର୍ଷ ତଳେ ୪କୋଟି ଟଙ୍କା ଉଠାଇଥିଲେ । ପରେ ଆଉ ତାଙ୍କୁ ଧରା ଛୁଆଁ ଦେଉନଥିଲେ । ଜ୍ୟୋତିରଞ୍ଜନ ଗିରଫ ପରେ ଖଣି ମାଲିକ ଜଣକ ଏନେଇ ଅଭିଯୋଗ ଉଠାଇଛନ୍ତି । ଇଓଡବ୍ଲ୍ୟୁ ଅଧିକାରୀ ଏହି ଘଟଣାର ଖୋଳତାଡ଼ କରିପାରେ ବୋଲି ସୂଚନା ମିଳିଛି ।
ସୂଚନା ମୁତାବକ, ୧୨.୫ କୋଟି ଟଙ୍କା ଚେକ୍‌ ଜାଲିଆତି ମାମଲାରେ ଡିସେମ୍ବର ୩୧ରେ ଗୋଲ୍‌ଡେନ୍‌ ବାବାଙ୍କୁ ଚନ୍ଦ୍ରଶେଖରପୁର ଥାନା ପୁଲିସ ଗିରଫ କରିଥିଲା । ଏକ ଘରୋଇ ଲକ୍‌ରରୁ ୪୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ସୁନା ଜବତ କରିଥିଲା । ଇଓଡବ୍ଲ୍ୟୁ ତଦନ୍ତ କରି ନୀଳାଦ୍ରିବିହାରସ୍ଥିତ ସିକ୍ରେଟ୍‌ ଚାମ୍ବରରୁ ପୁଳାପୁଳା ଜାଲ ଡକ୍ୟୁମେଣ୍ଟ, ନକଲି ରବରଷ୍ଟାମ୍ପ ଆଦି ପାଇଥିଲା । ଚନ୍ଦ୍ରଶେଖରପୁର, ପଟିଆ ଅଞ୍ଚଳର ୭ଟି ବ୍ୟାଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟକୁ ଅଚଳ କରିଥିଲା । ଏଥିରୁ ୫୧ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ମିଳିଥିଲା ।