PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଦେଶଦ୍ରୋହୀ ୟାସିନ ମଲିକକୁ ଆଜୀବନ ଜେଲ, ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କୁ ପାଣ୍ଠି ଯୋଗାଇବା ମାମଲାରେ କୋର୍ଟ ଶୁଣାଇଲେ ଦଣ୍ଡାଦେଶ
  • ||
  • ସମ୍ୱଲପୁର : ଭବାନୀପାଲି ଠାରେ ମର୍ମନ୍ତୁଦ ସଡ଼କ ଦୁର୍ଘଟଣା , ଟ୍ରକ୍ ଧକ୍କାରେ ୩ ବାଇକ୍ ଆରୋହୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ , ମୃତକଙ୍କ ପରିଚୟ ମିଳନାହିଁ
  • ||
  • କଳିଙ୍ଗା ଘାଟିରେ ଟୁରିଷ୍ଟ ବସ୍ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ୬ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟଣା, ଏଣିକି କଳିଙ୍ଗା ଘାଟି ଦେଇ ଯାଇପାରିବ ନାହିଁ ଟୁରିଷ୍ଟ ବସ୍ , ରାଜ୍ୟ ପରିବହନ ମନ୍ତ୍ରୀ ପଦ୍ମନାଭ ବେହେରାଙ୍କ ସୂଚନା
  • ||
  • ଝାରସୁଗୁଡ଼ା : ଝାରସୁଗୁଡ଼ାରୁ ପ୍ରାୟ ୧୭ ଗ୍ରାମ୍‌ର ବ୍ରାଉନସୁଗର ଜବତ, ୩ ଗିରଫ
  • ||
  • ଜଳେଶ୍ଵର : ପାର୍କିଂ କରୁଥିବା ବେଳେ ଚଢିଗଲା ଟ୍ରକ୍, ହେଲ୍‌ପର୍ ମୃତ
  • ||
  • କଂଗ୍ରେସକୁ ଝଟକା, ସମାଜବାଦୀ ପାର୍ଟି ଟିକେଟରୁ ନାମାଙ୍କନ ପତ୍ର ଦାଖଲ କଲେ କପିଲ ସିବଲ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ହୀରାକୁଦରୁ ଛଡ଼ାଯିବ ପ୍ରଥମ ବନ୍ୟାଜଳ, ତଳ ମୁଣ୍ଡର ୧୨ ଜିଲ୍ଲାକୁ ସତର୍କ ସୂଚନା ଜାରି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ରାଜ୍ୟରେ ହାରୁଛି କରୋନା, ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ୩ ପଜିଟିଭ୍ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ୧୦ ଜିଲ୍ଲାରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷିଲା, ଆଜିଠୁ ବଢ଼ିବ ତାପମାତ୍ରା
  • ||
  • ଭଞ୍ଜନଗର : ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ଓଲଟିଲା ଟୁରିଷ୍ଟ ବସ୍, ୬ ମୃତ ୩୦ରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ୍ଵ ଆହତ
  • ||
  • ରାଇରଙ୍ଗପୁର : ସାପ୍ତାହିକ ହାଟରେ ଗୁଳିକାଣ୍ଡ, ଗୋରୁ ବେପାରୀଙ୍କୁ ଗୁଳି କରି ୨୦ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଲୁଟିନେଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ
  • ||

ପୁଲିସ ଦ୍ୱାରା ନିର୍ଯାତିତ ପୁଲିସ ପରିବାର: ଡିିଜିପିଙ୍କ ଅଫିସ୍‌ରେ ଉଲଗ୍ନ ପ୍ରତିବାଦ

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୭ା୩(ବ୍ୟୁରୋ): ପରିବାରରେ ସମସ୍ତଙ୍କ ଦେହରେ ବୋହୁଛି ପୁଲିସିଆ ରକ୍ତ । ଦାଦା ଅବସରପ୍ରାପ୍ତ ଆଇପିଏସ୍‌, ଭାଇ କମିଶନରେଟ୍‌ ପୁଲିସ୍‌ରେ ଏସ୍‌ଆଇ । ହେଲେ ତାଙ୍କ ପରିବାରର ମହିଳା ସଦସ୍ୟ ପୁଲିସ୍‌ ଦ୍ୱାରା ନିର୍ଯାତିତ । କଥାଟା ଅଡୁଆ ହେଲେ ବି ସତ । ପୁଲିସ୍‌ ନ୍ୟାୟ ଦେବାରେ ଫେଲ୍‌ ହେବାରୁ ଜଣେ ଏସ୍‌ଆଇଙ୍କ ଭାଇ ଏଠାରେ ଡିଜିପିଙ୍କ କ୍ୟାମ୍ପ୍‌ ଅଫିସ୍‌ ସମ୍ମୁଖରେ ଉଲଗ୍ନ ହୋଇ ପ୍ରତିବାଦ କରିଛନ୍ତି । ସେ ହେଉଛନ୍ତି ଏକ ଘରୋଇ ବ୍ୟାଙ୍କ୍‌ର ମ୍ୟାନେଜର ସୁଶୀଲ ହାଂସଦା । ବହୁ କଷ୍ଟରେ ପୁଲିସ୍‌ ତାଙ୍କୁ ବୁଝାଇ ସେଥିରୁ ନିବୃତ୍ତ କରିଥିଲା ।
ପୁଲିସ୍‌ ଠାରୁ ମିଳିଥିବା ସୂଚନା ମୁତାବକ, ସୁଶୀଲ ଭୁବନେଶ୍ୱରରେ ଏକ ଘରୋଇ ବ୍ୟାଙ୍କ୍‌ରେ ଚାକିରି କରିଛନ୍ତି । ତାଙ୍କ ଭାଇ କମିଶନରେଟ୍‌ ପୁଲିସ୍‌ର ଜଣେ ଏସ୍‌ଆଇ । ଦୁଇ ଭାଇ ଭୁବନେଶ୍ୱରରେ ରହୁଛନ୍ତି । ତାଙ୍କ ମା’ ଫୁଲବାଣୀ ପୁଲିସ୍‌ କଲୋନୀରେ ରହୁଛନ୍ତି । ଦୁଇ ବର୍ଷ ହେବ ସେଠାରେ କିଛି ପୁଲିସ୍‌ ତାଙ୍କ ମା’ଙ୍କୁ ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକାର ନିର୍ଯାତନା ଦେଉଛନ୍ତି । ଏମିତି କି ଘରେ ପଶି ତାଙ୍କ ମା’ଙ୍କୁ ମାଡ଼ ମାରିଛନ୍ତି । ଦୁଇ ଭାଇ ଫୁଲବାଣୀ ପୁଲିସକୁ ଘଟଣା ବିଷୟରେ ଜଣାଇ ସେଠାରେ ଏତଲା ଦେଇଥିଲେ । ଏସ୍‌ପି, ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କୁ ଭେଟି ଘଟଣା ବିଷୟରେ ଜଣାଇଥିଲେ । ହେଲେ କେହି କିଛି ଶୁଣୁନାହାନ୍ତି । ପୁଲିସ୍‌ ପରିବାର ଲୋକ ବି ପୁଲିସ୍‌ ଦ୍ୱାରା ନିର୍ଯାତିତ ଏକଥା କାହାକୁ କହି ପାରିନଥିଲେ ଦୁଇ ଭାଇ । ତେଣୁ ଫୁଲବାଣୀ ପୁଲିସ୍‌ର ନିର୍ଯାତନା ବଢ଼ି ଚାଲିଛି । ଏକଥା ଜଣାଇବାକୁ ସୁଶୀଲ ଗୁରୁବାର କଟକ ଡିଜିପିଙ୍କ ଅଫିସ୍‌କୁ ଯାଇଥିଲେ । ସେଠାରେ ତାଙ୍କୁ ପାଇ ନଥିଲେ । ଆଜି ସାଢ଼େ ଗୋଟାଏ ବେଳେ ଏକ ସ୍କୁଟିରେ ଆସି ଡିଜିପିଙ୍କ କ୍ୟାମ୍ପ୍‌ ଅଫିସ୍‌ (କମିଶରେଟ୍‌ ପୁଲିସ୍‌ ମୁଖ୍ୟାଳୟ)ରେ ପହଞ୍ଚି ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଉଲଗ୍ନ ହୋଇ ପଡ଼ିଲେ । ଏହାପରେ ସାଙ୍ଗରେ ଆଣିଥିବା ଏକ ଲିଫ୍‌ଲେଟ୍‌କୁ ଟେକି ଧରିଥିଲେ । ଏହି ଦୃଶ୍ୟ ଦେଖି ବାଟରେ ଯାଉଥିବା ଲୋକେ କାବା ହୋଇ ଯାଇଥିଲେ । କିଛି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ତାଙ୍କୁ ପୁଲିସ ଧରି ନେଇ ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ଦେଇ ବିଦା କରିଥିଲା ।