PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କ୍ରୁଜ୍ ଡ୍ରଗ୍ସ ପାର୍ଟି ମାମଲା –ଅକ୍ଟୋବର ୩୦ ତାରିଖ ଯାଏ ଜେଲରେ ରହିବେ ଆର୍ୟନ ଖାନ୍ , ଆର୍ୟନଙ୍କ ହାଜତ ମିଆଦ ବୃଦ୍ଧ କଲେ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ଏନ୍ସିବି କୋର୍ଟ
  • ||
  • ନଵମ ଓ ଦଶମ ଶ୍ରେଣୀ ପରୀକ୍ଷା ପଦ୍ଧତିରେ ପରିଵର୍ତ୍ତନ : ଵର୍ଷକୁ ୪ଟି ଫରମେଟିଭ୍ ଆସେସମେଣ୍ଟ ହେଵ
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି ମମିତା ମେହେର ହତ୍ୟା ମାମଲା – କେ ଗାଁ ଥାନା ଆଇଆଇସି ଡମୁ ପରଜା ନିଲମ୍ୱିତ , କର୍ତ୍ତବ୍ୟରେ ଅବହେଳା ପାଇଁ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ନେଲେ କଳାହାଣ୍ଡି ଏସ୍‌ପି
  • ||
  • ୩ ପ୍ରତିଶତ ବଢ଼ିଲା କେନ୍ଦ୍ରୀୟ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ମହଙ୍ଗା ଭତ୍ତା, ବୃଦ୍ଧି ପ୍ରସ୍ତାବକୁ କ୍ୟାବିନେଟର ମଞ୍ଜୁରୀ
  • ||
  • ପାଡ଼ୁଆ: ଜଙ୍ଗଲରୁ ପାଡ଼ୁଆ: ୮୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ କଲା ପାଡୁଆ ଥାନା ପୋଲିସ, ଗଞ୍ଜେଇ ମାଫିଆଙ୍କୁ ଧରିବା ପାଇଁ ତଦନ୍ତ ଜାରି
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର: ମମିତା ମେହେର ମର୍ଡର ମିଷ୍ଟ୍ରି, ଅଟକ ଜେସିବି ଡ୍ରାଇଭର ଗିରଫ କରିପାରେ ପୋଲିସ
  • ||
  • ରାୟଗଡ଼​‌: ଗୁଣି ଗାରେଡି ସନ୍ଦେହରେ ଟ୍ରିପଲ ମର୍ଡର ଘଟଣା, ୯ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଦୋଷୀ ସାବ୍ୟସ୍ତ କଲେ ଜିଲ୍ଲା ଓ ଦୌରା ଜଜ ଅଦାଲତ
  • ||
  • ଭବାନୀପାଟଣା: ମମିତା ମେହର ହତ୍ୟା ଘଟଣାରେ ସିବିଆଇ ତଦନ୍ତ କରାଯାଉ : ସ୍ମୃତିରାଣୀ ପଟ୍ଟନାୟକ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଆଜିଠୁ ଯୁକ୍ତ ଦୁଇ ପ୍ରଥମ ବର୍ଷ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କ କ୍ଲାସରୁମ ପାଠପଢ଼ା, ନଭେମ୍ୱର ପହିଲାରୁ ୟୁନିଫର୍ମ ବାଧ୍ୟତାମୂଳକ
  • ||
  • ପୁରୀ: ଆଜିଠୁ ସେବାୟତଙ୍କ ଡ୍ରେସ୍‌କୋଡ୍, ଶ୍ରୀମନ୍ଦିରରେ ପାରମ୍ପରିକ ବସ୍ତ୍ର ପରିଧାନ କରି ପ୍ରବେଶ କରିବେ ସେବକ
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର: ଆଜି ବିଜେପି ପକ୍ଷରୁ ବଲାଙ୍ଗୀର ବନ୍ଦ ପାଳନ, ସକାଳ ୬ରୁ ସନ୍ଧ୍ୟା ୬ଟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଯାତାୟତ ଠପ୍
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଆଜି ଯୁକ୍ତ ୩ ସ୍ପଟ୍‌ ନାମଲେଖା ଆବେଦନ କପି ଦାଖଲ ଶେଷ, ୨୭ରୁ ନାମଲେଖା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଆଜିଠୁ ଶୁଖିଲା ପାଗ, ୨୩ ସୁଦ୍ଧା ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ରୂପେ ଫେରିଯିବ ମୌସୁମୀ ବାୟୁ
  • ||

ପୁଲିସ ଦ୍ୱାରା ନିର୍ଯାତିତ ପୁଲିସ ପରିବାର: ଡିିଜିପିଙ୍କ ଅଫିସ୍‌ରେ ଉଲଗ୍ନ ପ୍ରତିବାଦ

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୭ା୩(ବ୍ୟୁରୋ): ପରିବାରରେ ସମସ୍ତଙ୍କ ଦେହରେ ବୋହୁଛି ପୁଲିସିଆ ରକ୍ତ । ଦାଦା ଅବସରପ୍ରାପ୍ତ ଆଇପିଏସ୍‌, ଭାଇ କମିଶନରେଟ୍‌ ପୁଲିସ୍‌ରେ ଏସ୍‌ଆଇ । ହେଲେ ତାଙ୍କ ପରିବାରର ମହିଳା ସଦସ୍ୟ ପୁଲିସ୍‌ ଦ୍ୱାରା ନିର୍ଯାତିତ । କଥାଟା ଅଡୁଆ ହେଲେ ବି ସତ । ପୁଲିସ୍‌ ନ୍ୟାୟ ଦେବାରେ ଫେଲ୍‌ ହେବାରୁ ଜଣେ ଏସ୍‌ଆଇଙ୍କ ଭାଇ ଏଠାରେ ଡିଜିପିଙ୍କ କ୍ୟାମ୍ପ୍‌ ଅଫିସ୍‌ ସମ୍ମୁଖରେ ଉଲଗ୍ନ ହୋଇ ପ୍ରତିବାଦ କରିଛନ୍ତି । ସେ ହେଉଛନ୍ତି ଏକ ଘରୋଇ ବ୍ୟାଙ୍କ୍‌ର ମ୍ୟାନେଜର ସୁଶୀଲ ହାଂସଦା । ବହୁ କଷ୍ଟରେ ପୁଲିସ୍‌ ତାଙ୍କୁ ବୁଝାଇ ସେଥିରୁ ନିବୃତ୍ତ କରିଥିଲା ।
ପୁଲିସ୍‌ ଠାରୁ ମିଳିଥିବା ସୂଚନା ମୁତାବକ, ସୁଶୀଲ ଭୁବନେଶ୍ୱରରେ ଏକ ଘରୋଇ ବ୍ୟାଙ୍କ୍‌ରେ ଚାକିରି କରିଛନ୍ତି । ତାଙ୍କ ଭାଇ କମିଶନରେଟ୍‌ ପୁଲିସ୍‌ର ଜଣେ ଏସ୍‌ଆଇ । ଦୁଇ ଭାଇ ଭୁବନେଶ୍ୱରରେ ରହୁଛନ୍ତି । ତାଙ୍କ ମା’ ଫୁଲବାଣୀ ପୁଲିସ୍‌ କଲୋନୀରେ ରହୁଛନ୍ତି । ଦୁଇ ବର୍ଷ ହେବ ସେଠାରେ କିଛି ପୁଲିସ୍‌ ତାଙ୍କ ମା’ଙ୍କୁ ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକାର ନିର୍ଯାତନା ଦେଉଛନ୍ତି । ଏମିତି କି ଘରେ ପଶି ତାଙ୍କ ମା’ଙ୍କୁ ମାଡ଼ ମାରିଛନ୍ତି । ଦୁଇ ଭାଇ ଫୁଲବାଣୀ ପୁଲିସକୁ ଘଟଣା ବିଷୟରେ ଜଣାଇ ସେଠାରେ ଏତଲା ଦେଇଥିଲେ । ଏସ୍‌ପି, ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କୁ ଭେଟି ଘଟଣା ବିଷୟରେ ଜଣାଇଥିଲେ । ହେଲେ କେହି କିଛି ଶୁଣୁନାହାନ୍ତି । ପୁଲିସ୍‌ ପରିବାର ଲୋକ ବି ପୁଲିସ୍‌ ଦ୍ୱାରା ନିର୍ଯାତିତ ଏକଥା କାହାକୁ କହି ପାରିନଥିଲେ ଦୁଇ ଭାଇ । ତେଣୁ ଫୁଲବାଣୀ ପୁଲିସ୍‌ର ନିର୍ଯାତନା ବଢ଼ି ଚାଲିଛି । ଏକଥା ଜଣାଇବାକୁ ସୁଶୀଲ ଗୁରୁବାର କଟକ ଡିଜିପିଙ୍କ ଅଫିସ୍‌କୁ ଯାଇଥିଲେ । ସେଠାରେ ତାଙ୍କୁ ପାଇ ନଥିଲେ । ଆଜି ସାଢ଼େ ଗୋଟାଏ ବେଳେ ଏକ ସ୍କୁଟିରେ ଆସି ଡିଜିପିଙ୍କ କ୍ୟାମ୍ପ୍‌ ଅଫିସ୍‌ (କମିଶରେଟ୍‌ ପୁଲିସ୍‌ ମୁଖ୍ୟାଳୟ)ରେ ପହଞ୍ଚି ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଉଲଗ୍ନ ହୋଇ ପଡ଼ିଲେ । ଏହାପରେ ସାଙ୍ଗରେ ଆଣିଥିବା ଏକ ଲିଫ୍‌ଲେଟ୍‌କୁ ଟେକି ଧରିଥିଲେ । ଏହି ଦୃଶ୍ୟ ଦେଖି ବାଟରେ ଯାଉଥିବା ଲୋକେ କାବା ହୋଇ ଯାଇଥିଲେ । କିଛି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ତାଙ୍କୁ ପୁଲିସ ଧରି ନେଇ ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ଦେଇ ବିଦା କରିଥିଲା ।