PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବଦଳିଲେ ବିଏମସି କମିଶନର, ସଞ୍ଜୟ କୁମାର ସିଂହ ହେଲେ ନୂଆ କମିଶନର
  • ||
  • ବିନିକା : ପରିବା ବୋଝେଇ ପିକଅପ ଭ୍ୟାନକୁ ପିଟିଲା ଟ୍ରକ୍, ୩ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ରାଜସୁନାଖଳା : ବନ୍ଧୁକ ମୁନରେ ଦମ୍ପତିଙ୍କୁ ଲୁଟ୍
  • ||
  • କେନ୍ଦୁଝର : କେନ୍ଦୁଝର ଜେଲରେ ପଶିଲା କରୋନା, ୯ କଏଦୀ ପଜିଟିଭ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି : ମାଓବାଦୀଙ୍କ ବର୍ବରକାଣ୍ଡ, ଯବାନଙ୍କୁ ଗଳାକାଟି ହତ୍ୟା
  • ||
  • ବୋରିଗୁମ୍ମା : ବୋରିଗୁମ୍ମା ଗୋଷ୍ଠି ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ କେନ୍ଦ୍ରରେ ଟିକା ନେବାକୁ ଛକାପଞ୍ଝା, ସାମାଜିକ ଦୂରତାକୁ ଫୁ, ଯେତିକି ଆସୁଛି ଅଣ୍ଟୁନି, ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକେ ଅସନ୍ତୋଷ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ରାଜ୍ୟରେ ପୁଣି ୧୦ ହଜାର ଟପିଲା ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୦ ହଜାର ୯୮୨ ପଜିଟିଭ୍, ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୫ଲକ୍ଷ ୬୫ ହଜାର ପାର୍
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ଓଡ଼ିଶାରେ ଆଉ ୧୭ ମୁଣ୍ଡ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୨୨୩୨କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||

ମହାଶିବରାତ୍ରୀରେ ଦୋକାନରୁ ହୀରା କାନଫୁଲ ଚୋରି କଲା ମୂଷା,ମାଲିକ କହିଲେ ଭଗବାନ ଗଣେଷ ନିଜ ମା’ଙ୍କୁ ଉପହାର ଦେଇଛନ୍ତି

ପାଟନା,୯।୩: ଯଦି ଆପଣଙ୍କର କୌଣସି ମୂଲ୍ୟବାନ ଜିନି​‌ଷ ଚୋରି ହୋଇଯାଏ ତେବେ ଆପଣ କ’ଣ କରିବେ? ପୋଲିସ ଷ୍ଟେସନରେ ଖବର ଦେବେ।  ହେଲେ ଚୋର ଯଦି ଏକ ମୂଷା ହୋଇଥାଏ, ତାହା ହେଲେ କଣ କରିବେ? ଏପରି ଏକ ଘଟଣା ଘଟିଛି ବିହାରର ରାଜଧାନୀ ପାଟନାରେ। ସେଠାକାର ଜଣେ ଗହଣା ବ୍ୟବସାୟୀ ଧୀରଜ କୁମାରଙ୍କ ଶୋରୁମ୍‌ରୁ ଗତ ମହାଶିବରାତ୍ରୀରେ ଏକ ଦାମିକିଆ ହୀରା କାନଫୁଲ ଚୋରି ହୋଇ ଯାଇଥିଲା। ପର ଦିନ ସକାଳେ ଶୋରୁମ ଖୋଲିବା ପରେ ଦୋକାନ ମାଲିକ ଏହା ଜାଣିପାରିଥିଲେ। ଏହାପରେ ସେ ଘଟଣାର ଖୋଳତାଡ ଆରମ୍ଭ କରି ଦେଇଥିଲେ। କିନ୍ତୁ ଯେତେବେଳେ ଜାଣିବାକୁ ପାଇଲେ ଏହି ହୀରା କାନଫୁଲ ମୂଷା ଚୋରି କରିଛି ସେତେବେଳେ ରାଗିବା ବଦଳରେ ମୂଷାକୁ ଭଗବାନ ବୋଲି କହିଥିଲେ।

ଧୀରଜ କୁମାର ଦୋକାନ ନବରତ୍ନ ଜୁଏଲର୍ସ ଆଣ୍ଡ ବଦର୍ସରେ ଏଥର ମହାଶିବରାତ୍ରୀରେ ତାଙ୍କ ଦୋକାନରୁ ଏହି ହୀରା କାନଫୁଲ ହଜିଯାଇଥିଲା। ପ୍ରଥମେ ସେ ଦୋକାନରେ କାମ କରୁଥିବା କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ପଚାରିଥିଲେ। କିନ୍ତୁ କିଛି ସୁରାଗ ନମିଳିବା କାରଣରୁ ସିସିଟିଭିରେ ଦେଖିବା ବେଳେ ଏହା ଜାଣିପାରିଥିଲେ। ଧୀରଜ କହିଛନ୍ତି ଏହି ଘଟଣାରେ ତାଙ୍କର ବିଶେ​‌ଷ କିଛି କ୍ଷତି ହୋଇନାହିଁ। କାନଫୁଲର ମୂଲ୍ୟ କେବଳ ୨୩ ହଜାର ଟଙ୍କା ଥିଲା।  ମହାଶିବରାତ୍ରୀରେ ଏହା ହୋଇଛି, ତେଣୁ ମୋତେ ଲାଗୁଛି ଭଗବାନ ଗଣେଷ ତାଙ୍କ ମା’ ପାର୍ବତୀଙ୍କୁ ଏହି କାନଫୁଲ ବିବାହ ବାର୍ଷିକୀରେ ଉପହାର ଭାବରେ ଦେଇଛନ୍ତି। ଧୀରଜ କୁମାର ଏହି ଘଟଣା ସମ୍ପର୍କରେ ପୋଲିସ ନିକଟରେ କୌଣସି ଅଭିଯୋଗ ମଧ୍ୟ ଦାଖଲ କରିନାହାଁନ୍ତି। ଏପରିକି ଚୋରି କାନଫୁଲ ମିଳିଲେ ସେ ତାକୁ କେଦାରନାଥ ମନ୍ଦିରକୁ ପଠାଇ ଦେବେ।