PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଟୋକିଓ ଅଲିମ୍ପିକ୍ସ : ବକ୍ସିଂ ପ୍ରି-କ୍ୱାର୍ଟରରେ ହାରିଲେ ମେରିକମ୍
  • ||
  • କନ୍ଧମାଳ ଗସ୍ତରେ ପଞାୟତିରାଜ, ନଗର ଉନ୍ନୟନ ଓ ଆଇନ ମନ୍ତ୍ରୀ ପ୍ରତାପ ଜେନା । ଜଗାକୁ ଭେଟିଲେ, ବିଭିନ୍ନ ସରକାରୀ ଯୋଜନାର ସମୀକ୍ଷା କଲେ ।
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି ଜିଲ୍ଲା ଖଇରପୁଟ ରାସ୍ତାରେ ବଲେରୋ ଗାଡ଼ି ସହ ୭କ୍ୱିଣ୍ଟାଲ ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ- ଜଣେଗିରଫ
  • ||
  • ନାକଟିଦେଉଳ: ବରଗଛରୁ ଝୁଲନ୍ତା ଅବସ୍ଥାରେ ଯୁବକର ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ହତ୍ୟା ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଲେ ପରିବାର ଲୋକେ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ବରିଷ୍ଠ ଆଇଏଏସ୍ ସ୍ତରରେ ଅଦଳବଦଳ, IAS ଅଶୋକ ମୀନା ହେଲେ ପଞ୍ଚାୟତିରାଜ ଓ ପାନୀୟ ଜଳ ବିଭାଗର ପ୍ରମୁଖ ସଚିବ
  • ||
  • ନୀଳଗିରି: ଆଇନଜୀବୀଙ୍କୁ ମାଡ଼ ପ୍ରତିବାଦରେ ନୀଳଗିରି କୋର୍ଟ ବନ୍ଦ କଲେ ଓକିଲ ସଙ୍ଘ
  • ||
  • କଟକ: ଆସନ୍ତାକାଲି ଅଫ୍‌ଲାଇନ୍ ପରୀକ୍ଷା ଦେବେ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ
  • ||
  • ଟୋକିଓ ଟକ୍କର: ପଦକ ପାଇବା ଦିଗରେ ଆଉ ପାଦେ ବଢିଲେ ସିନ୍ଧୁ, କ୍ୱାର୍ଟର ଫାଇନାଲରେ ପହଁଚିଲେ
  • ||
  • ବକ୍ସିଂ କ୍ବାର୍ଟରରେ ପହଞ୍ଚିଲେ ଭାରତର ସତୀଶ କୁମାର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ମାଷ୍ଟରକ୍ୟାଣ୍ଟିନ୍ ଉଦ୍ଧାର ହେଲା ଅଜଣା ଯୁବକଙ୍କ ମୃତଦେହ, ଜବତ କଲା ପୁଲିସ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଥାମୁନି କରୋନ ମୃତ୍ୟୁ,ରାଜ୍ୟରୁ ଆଉ ୬୫ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଓଡ଼ିଶାରେ କମୁଛି ସଂକ୍ରମଣ, ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୬୧୫ଜଣ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ
  • ||
  • କେନ୍ଦୁଝର: ଘାତକ ସାଜିଲା ଫ୍ରି-ଫାୟାର୍ ଗେମ୍, ଚାଲିଗଲା ଦଶମ ଶ୍ରେଣୀ ଛାତ୍ରଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଆଜି ୨ ଜିଲ୍ଲାରେ ହେବନି ଟିକାଦାନ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର: ହୀରାକୁଦ ଜଳଭଣ୍ଡାରର ବନ୍ଦ ହେଲା ୨ଟି ସୁଇଜ ଗେଟ୍, ୧୨ଟି ଗେଟ୍ ଦେଇ ଜଳ ନିଷ୍କାସନ ଜାରି
  • ||

ଜନ୍ମମାଟିକୁ ଫେରିଆସିଲେ ବୀରପୁତ୍ର ଅଭିନନ୍ଦନ: ସ୍ୱାଗତ କଲା ସାରା ଦେଶ, ‘ଭାରତ ମାତା କି ଜୟ’ରେ କମ୍ପିଲା ଅଟାରୀ ବର୍ଡର

ନୁଆଦିଲ୍ଲୀ ୧/୩: ନିଜ ଜନ୍ମ ମାଟିରେ ପାଦ ଦେଲେ ବୀର ପୁତ୍ର ଅଭିନନ୍ଦନ । ଭାରତରେ ପହଞ୍ଚିଲେ ୱିଙ୍ଗ କମାଣ୍ଡର ଅଭିନନ୍ଦନ ବର୍ତ୍ତମାନ । ଏବେ ସାରା ଭାରତୀୟଙ୍କ ମୁହଁରୁ ଶୁଣିବାକୁ ମିଳୁଛି କେବଳ ଗୋଟିଏ ଶବ୍ଦ, ‘ଅଭିନନ୍ଦନ’ । ଭାରତର ଐତିହାସିକ ବିଜୟ ହୋଇଛି । ଏହି ଦିନକୁ କେବେବି ଭୁଲିବନି ଭାରତ । ଆଜିର ଦିନ ଇତିହାସରେ ଲିପିବଦ୍ଧ ହୋଇ ରହିବ । ତେବେ ଅନ୍ଯପଟେ ପାକିସ୍ତାନ ଏହି ଦିନକୁ ଭୁଲିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କଲେ ମଧ୍ଯ ଭୁଲିପାରିବ ନାହିଁ ।

ସମସ୍ତଙ୍କ କାମନା ପୂରଣ ହେଲା । ଜନ୍ମମାଟିକୁ ଫେରିଆସିଲେ ବୀର ପୁତ୍ର । ଅଟାରୀ ବର୍ଡର ଦେଇ ପହଞ୍ଚିଲେ ୱିଙ୍ଗ କମାଣ୍ଡର ଅଭିନନ୍ଦନ ବର୍ତ୍ତମାନ । ଅଭିନନ୍ଦନଙ୍କୁ ରିସିଭ୍ କରିଛନ୍ତି ଏୟାରଫୋର୍ସର ଏକ ସ୍ପେଶାଲ ଟିମ୍ । କମାଣ୍ଡର ଅଭିନନ୍ଦନ ପ୍ରଥମ ଭାରତୀୟ ବାୟୁସେନା ଅଫିସରଙ୍କୁ ସାକ୍ଷାତ କରିବେ । ଏହାପରେ ତାଙ୍କୁ ମେଡିକାଲ ଯାଞ୍ଚ ପାଇଁ ନିଆଯିବ । ତାଙ୍କୁ ପ୍ରଥମେ ଅମୃତସର ଏବଂ ପରେ ବାୟୁସେନାର ସ୍ପେଶାଲ ବିମାନରେ ଦିଲ୍ଲୀ ନିଆଯିବ ।

ଅଭିନନ୍ଦନଙ୍କ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ମେଡିକାଲ ଯାଞ୍ଚ କରାଯିବ । ମେଡିକାଲ ଯାଞ୍ଚ ରିପୋର୍ଟରେ ଯଦି କିଛି ତୃଟି ଥିବା ଦେଖାଯାଏ ତେବେ ଜେନେଭା ଚୁକ୍ତିର ନିୟମାନୁସାରେ ପାକିସ୍ତାନ ସହିତ ଆଲୋଚନା କରାଯିବ । ମେଡିକାଲ ପ୍ରୋସେସ୍ ପରେ ଅଭିନନ୍ଦନଙ୍କୁ ପଚରାଯିବ ଯେ ପାକିସ୍ତାନର ବ୍ଯବହାର ତାଙ୍କ ପ୍ରତି କେମିତି ଥିଲା ? ସେ କଣ ପଚାରିଲେ ? ସବୁ ଶେଷ ହେବା ପରେ ଏକ ରିପୋର୍ଟ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରାଯିବ ଏବଂ ଭାରତ ସରକାରଙ୍କୁ ପଠାଯିବ । ଯଦି ଭାରତ ସରକାର ଅନୁଭବ କରିବେ ଯେ ୱିଙ୍ଗ କମାଣ୍ଡରଙ୍କ ସହିତ ରିଛି ଭୁଲ୍ ହୋଇଛି ତେବେ ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ସ୍ତରରେ ରଖାଯିବ ।

ଆଜି ଅପରାହ୍ନରେ ଫେରିଥାନ୍ତେ ବୀରପୁତ୍ର ଅଭିନନ୍ଦନ । ମାତ୍ର କିଛି ଫର୍ମାଲିଟିଜ୍ ପୂରା କରିବାରେ ସନ୍ଧ୍ଯା ହୋଇଯାଇଥିଲା । ତଥାପି ତାଙ୍କୁ ସ୍ୱାଗତ କରିବା ପାଇଁ ଅଟାରୀରେ ଭିଡ ଲାଗିଥିଲା । ମଧ୍ଯାହ୍ନରୁ ସମସ୍ତେ ତାଙ୍କୁ ସ୍ୱାଗତ କରିବା ପାଇଁ ଅପେକ୍ଷା କରି ରହିଥିଲେ । ଏପରି କିଛି ମଧ୍ଯ ଥିଲେ ଯେଉଁମାନେ କି କିଛି ବି ଖାଦ୍ୟ, ଜଳ ଗ୍ରହଣ କରିନଥିଲେ ଏବଂ ତାଙ୍କୁ ଦେଖିବା ପରେ ହିଁ ଅନ୍ନ,ଜଳ ଗ୍ରହଣ କରିବେ ବୋଲି କହିଥିଲେ । ସନ୍ଧ୍ଯାବେଳେ ଅଟାରୀ ବର୍ଡରରେ ଝିପିଝିପି ବର୍ଷା ମଧ୍ଯ ହୋଇଥିଲା । ଲାଗୁଥିଲା ଯେମିତି ବୀର ପୁତ୍ରକୁ ସ୍ୱାଗତ କରିବା ପାଇଁ ପ୍ରକୃତି ମଧ୍ଯ ଜଳ ବର୍ଷା କରୁଛି । ଲୋକମାନେ ବାଣ ଫୁଟାଇ, ହୋଲି ରଙ୍ଗରେ ଉତ୍ସବ ମନାଇ ତାଙ୍କୁ ସ୍ୱାଗତ କରିଥିଲେ । ୱାଘା ବର୍ଡରରେ ବର୍ଷା ହେବା ନେଇ କୁମାର ବିଶ୍ୱାସ ଟ୍ୱିଟ୍ କରିଛନ୍ତି ..

ପାକିସ୍ତାନ ମାନବୀୟ ଆଧାରରେ ଭାରତୀୟ ପାଇଲଟଙ୍କୁ ବିନା ସର୍ତ୍ତରେ ଛାଡି ଦେଇଛି । କିନ୍ତୁ ଭାରତ ଏହା ସଫା କହିଦେଇଛି ଯେ ପାଇଲଟଙ୍କ ମୁକ୍ତିର ଅର୍ଥ ନୁହେଁ ଯେ ଆତଙ୍କବାଦ ବିରୁଦ୍ଧରେ କାର୍ଯାନୁଷ୍ଠାନ ନିଆଯିବନି । ପାକିସ୍ତାନକୁ ନିଜ ମାଟିରୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ରୂପେ ଆତଙ୍କବାଦ ସଫା କରିବାକୁ ପଡିବ ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର