PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରଙ୍ଗେଇଲୁଣ୍ଡା: ହଳଦିଆପଦର ନିକଟରେ ଟ୍ରାକ୍ଟର ସହ ଅଟୋ ଦୁର୍ଘଟଣା, ୩ ମହିଳା ମତ୍ସ୍ୟଜୀବୀ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ସୋର: ହାଇଦର୍ ଏନ୍‌କାଉଣ୍ଟର ସ୍ଥଳରୁ ୨ଟି ଗୁଳି ଜବତ କଲା ପୋଲିସ ଓ ସାଇଣ୍ଟିଫିକ୍‌ ଟିମ୍‌
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଓଡ଼ିଶାରେ ଆଉ ୬୭ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ସାଢ଼େ ୫ ହଜାର ଟପିଲା ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ରାଜ୍ୟରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ଭିତରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୮୩୩ ଜଣ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜଧାନୀରେ କାୟା ମେଲାଉଛି ଡେଙ୍ଗୁ, ୧୨ ଦିନରେ ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୨୫୦ ପାର୍
  • ||
  • ପାରଳାଖେମୁଣ୍ଡି : ଏସିଏଫ୍‌ ସୌମ୍ୟରଞ୍ଜନ ଡେଥ୍ ମିଷ୍ଟ୍ରି, ବଲାଙ୍ଗୀରରେ ପାରଳା ପୁଲିସର ୫ଜଣିଆ ଟିମ୍‌, ବିଦ୍ୟାଙ୍କ ପାର୍ଟି ସହ ସୌମ୍ୟ ମୃତ୍ୟୁର ଲିଙ୍କ୍‌ ଖୋଜିବ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ଭିତରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୮୩୩ ଜଣ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଜଳେଶ୍ଵର : ମନ୍ଦାର ଫୁଲ ଗଛ କଟାକୁ ନେଇ ଶଳାକୁ ଭିଣୋଇର ସଙ୍ଘବଦ୍ଧ ଆକ୍ରମଣ, ସଜ୍ଞାହୀନ ଅବସ୍ଥାରେ ନଦୀ କୂଳରୁ ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ୨୮ରେ ପୁଣି ଏକ ଲଘୁଚାପ, ୨୭ରୁ ବଢ଼ିବ ବର୍ଷା
  • ||

ଅଭିନୟଠୁ ଅଲଗା କରିଦେଲା କରୋନା : ପେଟ ପୋଷିବା ପାଇଁ ଚା’-ପାନ ଦୋକାନ କରିଛନ୍ତି ହାସ୍ୟ ଅଭିନେତା

ଭଦ୍ରକ ୧୮।୮ : ସେଦିନ ମୁହଁରେ ରଙ୍ଗ ମାଖି ନିସ୍ତବ୍ଦ ରାତିରେ ରଙ୍ଗୀନ ରଙ୍ଗ ମଞ୍ଚରେ ନିଜ ଅଭିନୟ ଦେଖାଉଥିଲେ । ତାଙ୍କ ଅଭିନୟରେ ହାସ୍ୟ ରସ ଭାରି ରହିଥିଲା । ଦର୍ଶକଙ୍କୁ ହସାଇ ହସାଇ ବେଦମ୍‌ କରିଦେଉଥିଲେ। ପ୍ରଥମେ ଯାତ୍ରା ଜଗତରେ ବାଦ୍ୟଯନ୍ତ୍ର ବଜାଇବା ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ । ଧୀରେ ଧୀରେ ଅଭିନୟ ପ୍ରତି ଦୁର୍ବଳତା ବଢିଲା । ସେଇଠୁ ଆରମ୍ଭ ହେଲା ଅଭିନୟ ଯାତ୍ରା ।

ବାଦ୍ୟଯନ୍ତ୍ର ଶିଳ୍ପୀରୁ ପାଲଟିଗଲେ ହାସ୍ୟ ଅଭିନେତା । ବହୁ ଯାତ୍ରା ପାର୍ଟିରେ ହାସ୍ୟ ଅଭିନେତା ଭଳି କାମ କରିଛନ୍ତି । କିନ୍ତୁ ଏବେ ସେଦିନର ସମୟ ଆଉ ନାହିଁ। କରୋନା ଛଡ଼ାଇନେଲେ ହାସ୍ୟ ଅଭିନେତାଙ୍କ ଜୀବିକା। ରଙ୍ଗମଞ୍ଚରେ ଦର୍ଶକଙ୍କୁ ହସାଉଥିବା କଳାକାର ଏବେ ନିଜ ପରିବାର ମୁହଁରେ ଟିକିଏ ହସ ଦେଇପାରୁନାହାନ୍ତି। ଶେଷରେ ଆଉ କିଛି ଉପାୟ ନପାଇ ଏବେ ନିଜେ ପାନ ଦୋକାନ ଏବଂ ଚା ଦୋକାନ ଖୋଲିଛନ୍ତି ।

କଳାକାର ଜଣକ ହେଉଛନ୍ତି ପ୍ରଭାକର ସାହୁ । ଯାତ୍ରା ଜଗତର ନାମ ହେଲା ଚଗନ। ୧୬ ନମ୍ବର ଜାତୀୟ ରାଜପଥର ଭଣ୍ଡାରୀପୋଖରୀ ଛକ ନିକଟ ପାଳଦାବାଙ୍କରେ ନିଜ ପାନ ଆଉ ଚା ଦୋକାନ ଖୋଲିଛନ୍ତି । ଯେତିକି ରୋଜଗାର ହେଉଛି ସେଥିରେ ପରିବାର ଚଳୁଛି। ଆଉ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଅନୁରୋଧ କରିଛନ୍ତି ଦୃଢ ମନା ହୁଅ, ଖୁବ ଶୀଘ୍ର କାରୋନା ହାରିବ, ଭଲ ସମୟ ଆସିବ । ଆମେ ପୁଣି ପୁରୁଣା ଜାଗାକୁ ଫେରିବା ଆଉ ସବୁ ଠିକ ହୋଇଯିବ।