PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା ଗରାପୁରରେ ଅଘଟଣ, ରୋଷେଇ ଘରେ ସିଲିଣ୍ଡର ଫାଟି ଜଣେ ଗୁରୁତର
  • ||
  • କାଲି ସବ୍ୟସାଚୀ –ଅର୍ଚ୍ଚିତାଙ୍କ ବାହାଘର, ସୋସିଆଲ ମିଡ଼ିଆରେ ଉଭୟ ଦେଲେ ସୂଚନା
  • ||
  • ଆଜି ୩ ସହରରେ ତାପମାତ୍ରା ୪୦ ଡିଗ୍ରୀ ଟପିଲା- ଅନୁଗୁଳରେ ତାପମାତ୍ରା ୪୦.୧ ଡିଗ୍ରୀ, ଭୁବନେଶ୍ୱର ଓ ବୌଦ୍ଧରେ ତାପମାତ୍ରା ୪୦ ଡିଗ୍ରୀ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର – ସମ୍ବଲପୁରରୁ ବାହାରିଲା ଭୁବନେଶ୍ବର ଅଭିମୁଖେ ଚାଷୀଙ୍କ ଉଲଗୁଲାନ ଶପଥ ଯାତ୍ରା, ବାଇକ ରାଲିରେ ବାହାରିଲେ ଶତାଧିକ ଚାଷୀ
  • ||
  • ଭଦ୍ରକ- ୧୧କେଭି ତାର ସଂସ୍ପର୍ଶରେ ଆସି ବାର ବର୍ଷ ବାଳକର ମୃତ୍ୟୁ,ଶବ ରଖି ଉତ୍ୟକ୍ତ ଲୋକଙ୍କ ଭଦ୍ରକ ଆଗରପଡା ରାସ୍ତା ଅବରୋଧ ।
  • ||
  • ପ୍ରଶ୍ନପତ୍ର ଲିକ୍‌ ଯୋଗୁଁ ଆର୍ମି ପରୀକ୍ଷା ବାତିଲ ସୂଚନା
  • ||
  • କଟକ: ୧୧ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଗଞ୍ଜେଇ ସହ ଦାମୀ କାର ଜବତ, ୨ ଝାଡ଼ଖଣ୍ଡ ଯୁବକ ଗିରଫ
  • ||
  • କେନ୍ଦୁଝର : ଦୁଇ ଦିନିଆ କେନ୍ଦୁଝର ଗସ୍ତରେ ମୁଖ୍ୟ ଶାସନ ସଚିବ, ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକଳ୍ପର କଲେ ସମୀକ୍ଷା
  • ||
  • ବାଲିପାଟଣା: ପ୍ରେମିକର ବିବାହ ଖବର ଶୁଣି ଥାନାରେ ବିଷ ପିଇଦେଲେ ପ୍ରେମିକା
  • ||
  • ରାଉରକେଲା: ମାଡ଼ପିଟ ଘଟଣାରେ ଆଖିବୁଜିଲେ ଯୁବକ, ଶବ ରଖି ରାଉରକେଲା ଝିରପାଣି ଥାନା ଘେରାଉ, କ୍ଷତିପୂରଣ ଓ ପୋଲିସର କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ପରେ ଉଠିଲା ମୃତଦେହ
  • ||
  • ଅନୁଗୁଳ: ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ଗଛରେ ପିଟିହେଲା ସ୍କୁଟର, ଆରୋହୀ ମୃତ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର: ଭିସୁଟରେ ବଢିଛି ସଂକ୍ରମଣ, ଫଳରେ ବଢ଼ିଲା ସର୍ଟଡାଉନ ନିୟମ ସୀମା, ପିସିବ୍ରିଜ ଛକ ଠାରୁ ଫାଣ୍ଡି ଛକ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କଟକଣା ନେଇ ବୁର୍ଲା ପୁଲିସ ପକ୍ଷରୁ ସୂଚନା ଜାରି
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର: ରେଳ ଷ୍ଟେସନର ନିକଟ ବରଗଛରେ ଝୁଲୁଛି ଅଜଣା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ମୃତଦେହ, ହତ୍ୟା ନାଁ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କାରଣ ଅସ୍ପଷ୍ଟ
  • ||
  • ରାଜସୁନାଖଳା: ଜାତୀୟ ରାଜପଥ ସମ୍ପ୍ରସାରଣ କାର୍ଯ୍ୟର ଅହେତୁକ ବିଳମ୍ବ ନେଇ ତାତିଲେ ଅଞ୍ଚଳ ବାସୀ, ଖୋର୍ଦ୍ଧା ବଲାଙ୍ଗୀର ୫୭ ନମ୍ବର ଜାତୀୟ ରାଜପଥ ଅବରୋଧ
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଆତ୍ମନିର୍ଭର ଭାରତର ନୂଆ କୀର୍ତ୍ତିମାନ, ଇସ୍ରୋ ସଫଳତାର ସହ ଲଞ୍ଚ କଲା ଆମାଜୋନିଆ-୧, ମହାକାଶକୁ ଗଲା ମୋଦି ଓ ଭଗବତ ଗୀତାର ଫଟୋ
  • ||
  • କଟକ : କଟକ ଚାଉଳିଆଗଞ୍ଜ ଗତିରାଉତପାଟଣା ନିକଟରେ ମର୍ମନ୍ତୁଦ ଦୁର୍ଘଟଣା, ଜଣେ ମୃତ, ୩ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଅନୁଗୁଳ: କରଡ଼ାଗାଡିଆ ସ୍ଥିତ ଏକ ଠିକା କ୍ୟାମ୍ପରେ ଅଭାବନୀୟ ଘଟଣା, ଗାଡ଼ି ଡୋରରେ ଚାପି ହୋଇ ଘଟଣା ସ୍ଥଳରେ ଆଖିବୁଜିଲେ ଡ୍ରାଇଭର
  • ||
  • ଆଜି ଆମାଜୋନିଆ-୧ର ପ୍ରକ୍ଷେପଣ କରିବ ଇସ୍ରୋ, ୧୮ଟି ଛୋଟ ଉପଗ୍ରହକୁ ମହାକାଶକୁ ପଠାଯିବ
  • ||
  • ନୟାଗଡ଼: ସାତକୋଶିଆ ଇକୋ ରିଟ୍ରିଟ୍ରେ ଭୟାବହ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ, ଜଳିଗଲା କଟେଜ୍, ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ପର୍ଯ୍ୟଟକ, ସର୍ଟସର୍କିଟ ଯୋଗୁଁ ନିଆଁ ଲାଗିଥିବା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର: ଭିସୁଟ୍‌ ଏବେ କରୋନା ହଟ୍‌ସ୍ପଟ୍, କଣ୍ଟେନମେଣ୍ଟ ଜୋନ୍‌ରେ ୧୧ ଛାତ୍ରାବାସ
  • ||

ଲିପନ୍ ଙ୍କ ଭଉଣୀ ଆଣିଲେ ପାଲଟା ଅଭିଯୋଗ ‘ଛାତ ଉପରେ ନିକିତାଙ୍କ ବାପା, ଭାଇ ମଧ୍ୟ ଥିଲେ’

କଟକ,୧୩ା୧(ବ୍ୟୁରୋ): ‘ଘଟଣା ଘଟିବା ରାତିରେ ଛାତ ଉପରେ ଲିପନ୍ ଓ ନିକିତା ସହିତ ତାଙ୍କ ବାପା ଓ ଭାଇ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ । ପାଟିତୁଣ୍ଡ ପରେ ନିକିତା ହଠାତ୍ ଛାତରୁ ତଳକୁ ଡେଇଁବାକୁ ଉଦ୍ୟମ କଲା ବେଳେ ଅଧାରେ ଲଟକି ରହିବା ଅବସ୍ଥାରେ ଥିଲେ । ଏହା ଦେଖି ଲିପନ୍ ଓ ନିକିତାଙ୍କ ବାପା ତାଙ୍କୁ ବଞ୍ଚାଇବା ପାଇଁ ଉଦ୍ୟମ ମଧ୍ୟ କରିଥିଲେ । ହେଲେ ତାହା ସମ୍ଭବ ହେଲାନି । ନିକିତା ତଳକୁ ଗଳିପଡ଼ିଲେ’ ।-ଅଭିନେତ୍ରୀ ନିକିତା ମୃତ୍ୟୁ ଘଟଣାରେ ତାଙ୍କ ନଣନ୍ଦ ତଥା ଲିପନ୍ଙ୍କ ଭଉଣୀ ସୋମନ ସାହୁ ଆଜି ଏଭଳି କିଛି ବୟାନ ଦେଇଛନ୍ତି । ଘଟଣାର ପରଦିନ ସକାଳେ ଭାଇ ଲିପନ୍ ଏକଥା ତାଙ୍କୁ କହିଥିବା ସୋନମ ଆଜି ଗଣମାଧ୍ୟମ ଆଗରେ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି । ସୋନମଙ୍କର ଏଭଳି ଅଭିଯୋଗ ପୂରା ଘଟଣାକୁ ଅନ୍ୟ ଏକ ମୋଡ଼ ଦେଇଛି । ସୋନମ ଆହୁରି ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି, ୩୧ ତାରିଖ ରାତିରେ ଆମ ଘରେ ଗଣ୍ଡଗୋଳ ହୋଇଥିଲା ବୋଲି ଯେଉଁ ଅଭିଯୋଗ ହେଉଛି ତାହାକୁ ମିଛି । ୩୧ ତାରିଖ ରାତିରେ ନିକିତା ଓ ଲିପନ୍ ଗୋପାଳପୁର ସ୍ଥିତ ଘରକୁ ଆସିଥିଲେ । ସାଙ୍ଗରେ ପୁଅ ଅଂଶକୁ ମଧ୍ୟ ନେଇ ଆସିଥିଲେ । ଅଂଶକୁ ଦେଖି ଘରେ ସମସ୍ତେ ଖୁସି ଥିଲେ । ପରେ ହସଖୁସିରେ ନିକିତା ଓ ଲିପନ୍ ଘରକୁ ଫେରିଥିଲେ । ଏହି ସମୟରେ ଘରେ ରେକର୍ଡିଂ ହୋଇଥିବା ଏକ ଭିଡ଼ିଓକୁ ମଧ୍ୟ ସୋନମ ଆଜି ଗଣମାଧ୍ୟମକୁ ଦେଖାଇଛନ୍ତି । ଯେଉଁଥିରେ ସବୁ କିଛି ଠିକ୍ଠାକ୍ ଥିଲା ଭଳି ଲାଗୁଛି । ସେହିପରି ୪ ତାରିଖ ରାତି ବିଷୟରେ ସୋନମଙ୍କ କହିବାକଥା, ସେଦିନ ଲିପନ୍ ମହାନଦୀ ବିହାର ଘର ଅର୍ଥାତ୍ ନିକିତାଙ୍କ ଘରକୁ ଯିବା ପରେ ସ୍ୱାମୀ-ସ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଗଣ୍ଡଗୋଳ ହୋଇଥିଲା । ଏହି ସମୟରେ ପାଖରେ ନିକିତାଙ୍କ ବାପା ଓ ଭାଇ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ । ତେବେ ପାଟିତୁଣ୍ଡ ଅଧିକ ହେବାରୁ ନିକିତା ହଠାତ୍ ଛାତ ଉପରକୁ ଦୌଡ଼ିଥିଲେ । ଏହା ଦେଖି ପଛରେ ଲିପନ୍, ନିକିତାଙ୍କ ବାପା ଓ ଭାଇ ମଧ୍ୟ ଛାତକୁ ଯାଇଥିଲେ । ଛାତରେ ପହଞ୍ଚିବା ପରେ ମଧ୍ୟ ପାଟିତୁଣ୍ଡ ହୋଇଥିଲା । ଆଉ କିଛି ସମୟ ପରେ ନିକିତା ହଠାତ୍ ଛାତ ବାଡ଼ାରେ ଚଢ଼ି ତଳକୁ ଡେଇଁବାକୁ ଉଦ୍ୟମ କଲେ । ସେ ଛାତ ଉପରୁ ଏକ ପ୍ରକାର ଝୁଲିବା ଅବସ୍ଥା ରହିବା ବେଳେ ଲିପନ୍ ଓ ନିକିତାଙ୍କ ବାପା ଉଦ୍ଧାର କରିବା ପାଇଁ ଉଦ୍ୟମ କଲେ । ହେଲେ ନିକିତା ତଳକୁ ଗଳିପଡ଼ିଲେ । ପରେ ସମସ୍ତେ ତଳକୁ ଯାଇ ନିକିତାଙ୍କୁ ହସ୍ପିଟାଲ୍ ନେଇଗଲେ । ରାତି ପ୍ରାୟ ସାଢ଼େ ୧୧ଟା ସୁଦ୍ଧା ଏହି ଖବର ଆମ ଘରଲୋକ ପାଇଥିଲେ । ବିଷୟଟି ଶୁଣି ମୋ ବାପା ଓ ତାଙ୍କର ଜଣେ ସମ୍ପର୍କୀୟ ମଧ୍ୟ ସିଡିଏ ସ୍ଥିତ ହସ୍ପିଟାଲ୍କୁ ଯାଇଥିଲେ । ସେଠାରେ ନିକିତାଙ୍କ ବାପା ମୋ ବାପାଙ୍କୁ ସବୁ ବିଷୟ ଜଣାଇବା ସହିତ ଧୈର୍ଯ୍ୟ ଧରିବାକୁ କହିଥିଲେ । ଲିପନ୍ ଦୋଷୀ ନୁହନ୍ତି ବରଂ ଏହା ଏକ ଅଘଟଣ ବୋଲି ନିକିତାଙ୍କ ପରିବାର ଲୋକ ଜାଣି ସୁଦ୍ଧା ଆମ ଘର ଉପରେ ରାଗ ସୁଝାଇବା ପାଇଁ ଥାନାରେ ଏଭଳି ଏତଲା ଦେଇଥିବା ସୋନମ୍ କହିଛନ୍ତି । ଆମ ପରିବାର ଆଇନ ଉପରେ ବିଶ୍ୱାସ ରଖିଛି । ମୋ ଭାଇ ଲିପନ୍କୁ ନିଶ୍ଚିନ୍ତ ନ୍ୟାୟ ମିଳିବ ବୋଲି ସୋନମ୍ ଆଶା ରଖିଥିବା ଜଣାଇଛନ୍ତି । ତେବେ ସୋନମ୍ ଆଜି ଗଣମାଧ୍ୟମ ଆଗରେ ଏଭଳି ବୟାନ ରଖିବା ପରେ ଚର୍ଚ୍ଚା ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି ।