PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଜ୍ଞାନବ୍ୟାପୀ ମସଜିଦ୍‌ ବିବାଦ। ୩୦ରେ ଦୁଇ ପକ୍ଷଙ୍କୁ ମିଳିପାରେ ସର୍ଭେ ଭିଡିଓ। ଜ୍ଞାନବ୍ୟାପୀ ସର୍ଭେ ଭିଡିଓକୁ ନେଇ ଜିଲ୍ଲା କୋର୍ଟଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ। ଆସନ୍ତା ୩୦ରୋ ଦୁଇ ପକ୍ଷଙ୍କୁ ମିଳିପାରେ ଭିଡିଓ।
  • ||
  • କଟକ : ଅନୁଭବ ଓ ବର୍ଷାଙ୍କୁ ହାଇକୋର୍ଟଙ୍କ କଡ଼ା ତାଗିଦ୍, ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ପରସ୍ପରକୁ ଆକ୍ଷେପ ନ କରିବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ
  • ||
  • ସୋର: ରାସ୍ତାରେ ହଟହଟା ହେଲେ ଖଇରା ବିଦ୍ୟୁତ୍ ବିଭାଗ ଏସଡିଓ, ଅସ୍ଥାୟୀ ମିଟର ରିଡର କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ବହିଷ୍କାର ଆଶଙ୍କାରେ ଆକ୍ରୋଶର ଶିକାର…
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର: ଟିଚିଂ ହସ୍ପିଟାଲ ଭାବେ ଘୋଷଣା ହେଲା କ୍ୟାପିଟାଲ ହସ୍ପିଟାଲ, ଆଗାମୀ ୫୦ ବର୍ଷକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ମାଷ୍ଟର ପ୍ଲାନ୍, ୨୮୫ କୋଟି ଅନୁମୋଦନ…
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ପେଟ୍ରୋଲିୟମ ଡିଲର୍ସ ଆସୋସିଏସନର ପକ୍ଷରୁ ଦୁଇ ଦିନିଆ ଧର୍ମଘଟ, ସନ୍ଧ୍ୟା ୬ରୁ ସକାଳ ୬ ବନ୍ଦ ରହିବ ସମସ୍ତ ପେଟ୍ରୋଲ ଟାଙ୍କି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର: ରାଜ୍ୟରେ ତଳକୁ ଖସିଲା ଆକ୍ଟିଭ କେସ୍, ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ବାହାରିଲେ ୦୯ ଜଣ କରୋନା ପଜିଟିଭ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ‘କୋକୋ’ ଆପ୍‌ରେ ଋଣ ଠକେଇ ମାମଲା : ଦିଲ୍ଲୀରୁ ଧରାପଡି଼ଲା ମୁଖ୍ୟ କାର୍ପଟଦାର ରାମ, ୧୦୫୮ ଭର୍ଚୁଆଲ୍‌ ବ୍ୟାଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟ ଫ୍ରିଜ୍
  • ||
  • ଚିଲିକା : ଯାତ୍ରୀବାହୀ ଡଙ୍ଗାର ଭାଙ୍ଗିଲା ମେସିନ୍ ସ୍ଲାବ, ଚିଲିକା ମଝିରେ ଅଟକିଲେ ୪୦ରୁ ଅଧିକ ଯାତ୍ରୀ
  • ||
  • କଟକ: ଅନୁଭବ-ବର୍ଷା ବିବାହ ବିବାଦ: “ବର୍ଷା ନିଜେ ଚଲାଉଛନ୍ତି ଫ୍ୟାନ୍‌ କ୍ଲବ୍‌ ପେଜ୍‌’
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଆସିବ ସ୍ୱଚ୍ଛତା, ଲୋକଙ୍କୁ ମିଳିବ ସୁବିଧା: ଆଜିଠୁ ଅନ୍‌ଲାଇନ୍‌ରେ ହୋଲ୍ଡିଂ ଟ୍ୟାକ୍ସ ଆଦାୟ କରିବ ବିଏମ୍‌ସି
  • ||
  • ସୁନ୍ଦରଗଡ : ଓସିଏଲ୍‌ ଆଇରନ କାରଖାନାରୁ ଲୁହା ଚୋରି କରୁଥିଲା ଚୋର, ଛାତରୁ ପଡି ଚାଲିଗଲା ଜୀବନ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଟ୍ରାଫିକ୍‌ ଯନ୍ତ୍ରଣାରୁ ମିିଳିବ ମୁକ୍ତି: ଜୟଦେବ ବିହାରରୁ ନନ୍ଦନକାନନ ମଧ୍ୟରେ ନିର୍ମାଣ ହେବ ସବୁଠାରୁ ଦୀର୍ଘତମ ଫ୍ଲାଏଓଭର
  • ||

ଭାଜପା ପ୍ରଚାରରେ ବାହାରିଥିଲେ ଏହି ଅଭିନେତ୍ରୀ, ରାସ୍ତାରେ ହୋଇଗଲା ମୃତ୍ୟୁ, ଗର୍ଭରେ ଥିଲା ୭ମାସର ଛୁଆ

ମୁମ୍ବାଇ ୧୫।୪: ୯୦ଦଶକରେ ଏମିତି ଅନେକ ଫିଲ୍ମ ଆସିଥିଲା ଯାହାକୁ ବାରମ୍ବାର ବାରମ୍ବାର ଦେଖୁଥିଲେ ବି ଦର୍ଶକଙ୍କର ମନ ଭରୁନଥିଲା। ଏଥିମଧ୍ୟରୁ ଗୋଟିଏ ଫିଲ୍ମ ହେଉଛି ସୂର୍ଯ୍ୟବଂଶମ୍। ଯଦିଓ ଫିଲ୍ମ ରିଲିଜ ହେବା ସମୟରେ ଫ୍ଳପ୍ ହୋଇଯାଇଥିଲା କିନ୍ତୁ ୨୦ବର୍ଷ ପରେ ବି ଏହି ଫିଲ୍ମ ସବୁଠାରୁ ଚର୍ଚ୍ଚିତ ଫିଲ୍ମ ମଧ୍ୟରୁ ଗୋଟିଏ।

ଟିଭିରେ ଏହି ଫିଲ୍ମକୁ ପ୍ରତି ଦୁଇ ଚାରି ଦିନରେ ଥରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳେ। ଏମିତିକି ଏହାର ପ୍ରତିଟି ଚରିତ୍ର ଓ ଡାଇଲଗ୍କୁ ଦର୍ଶକ ମନେ ରଖି ସାରିବେଣି। ଏହି ଫିଲ୍ମରେ ଅଭିନେତା ଅମିତାଭ ବଚ୍ଚନଙ୍କୁ ଡବଲ ରୋଲରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା। ଅଭିନେତ୍ରୀ ଭାବେ ସାଉଥ୍ ଇଣ୍ଡିଆନ ସୈାନ୍ଦର୍ଯ୍ୟା ରଘୁ ନଜର ଆସିଥିଲେ। ଫିଲ୍ମ ରିଲିଜ୍ ହେବାର ୫ବର୍ଷ ପରେ ସୈାନ୍ଦର୍ଯ୍ୟାଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିଲା। ଯେତେବେଳେ ତାଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିଲା ସେତେବେଳେ ସେ ଗର୍ଭବତୀ ଥିଲେ। ମାତ୍ର ଘରବାଲାଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ଶବ ମିଳିନଥିଲା। ଏହା ୧୭ ଏପ୍ରିଲ ୨୦୦୪ ମସିହାର ଘଟଣା।

ସୈାନ୍ଦର୍ଯ୍ୟା ଭାରତୀୟ ଜନତା ପାର୍ଟି ଏବଂ ତେଲୁଗୁ ଦେଶମ ପାର୍ଟିର ନିର୍ବାଚନୀ ପ୍ରଚାର ପାଇଁ ବେଙ୍ଗାଲୁରୁରୁ ହେଲିକପ୍ଟରରେ ବାହାରିଥିଲେ। ହେଲିକପ୍ଟରଟି ଦୁର୍ଘଟଣାଗ୍ରସ୍ତ ହୋଇଯାଇଥିଲା। ସେହି ସମୟରେ ସୈାନ୍ଦର୍ଯ୍ୟାଙ୍କ ପେଟରେ ୭ମାସର ଛୁଆ ମଧ୍ୟ ଥିଲା।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ କି ମୃତ୍ୟୁର କିଛି ମାସ ପୂର୍ବରୁ ସୈାନ୍ଦର୍ଯ୍ୟା ଭାଜପାରେ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ। ସେହି ସମୟରେ ସୈାନ୍ଦର୍ଯ୍ୟାଙ୍କ ବୟସ ୩୧ବର୍ଷ ହୋଇଥିଲା। ସୈାନ୍ଦର୍ଯ୍ୟା ଇଂଞ୍ଜିନିୟର ଜି. ଏସ୍ ରଘୁଙ୍କୁ ବିବାହ କରିଥିଲେ।