ମାତ୍ର ୨୩ କୋଟି ଆଧାର-ପାନ୍‌ ସଂଯୋଗ: ଡେଡ୍‌ଲାଇନ୍‌ ମାର୍ଚ୍ଚ ୩୧

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୭ା୨(ଏଜେନ୍ସି):ଆୟ କର ରିଟର୍ଣ୍ଣ ଦାଖଲ କ୍ଷେତ୍ରରେ ‘ଆଧାର’ ବାଧ୍ୟତାମୂଳକ । ଆଧାର ସହ ପାନ୍‌ ସଂଯୋଗ ପାଇଁ ଡେଡ୍‌ଲାଇନ୍‌ ୨୦୧୯ ମାର୍ଚ୍ଚ ୩୧ ରହିଛି । ଡେଡ୍‌ଲାଇନ୍‌ ନିକଟତର ହେଉଥିବାବେଳେ ମାତ୍ର ୨୩ କୋଟି ପାନ୍‌କାର୍ଡଧାରୀ ନିଜର ବାୟୋମେଟ୍ରିକ୍‌ ଆଇଡି ‘ଆଧାର’କୁ ଏହା ସହ ସଂଯୁକ୍ତ କରାଇଛନ୍ତି । କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ପ୍ରତ୍ୟକ୍ଷ ଟିକସ ବୋର୍ଡ(ସିବିଡିଟି) ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ସୁଶୀଲ ଚନ୍ଦ୍ରା ଏହି ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି ।
ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଆୟ କର ବିଭାଗ ବର୍ତ୍ତମାନ ସୁଦ୍ଧା ୪୨ କୋଟି ପାନ୍‌କାର୍ଡ ଜାରି କରିଛି । ଏଥିମଧ୍ୟରୁ ମାତ୍ର ୨୩ କୋଟି ପାନ୍‌ ଆଧାର ସଂଯୋଗ ହୋଇଛି । ଆୟ କର ରିଟର୍ଣ୍ଣ ଦାଖଲ ପାଇଁ ଆଧାରକୁ ସର୍ବୋଚ୍ଚ ନ୍ୟାୟାଳୟ ବାଧ୍ୟତାମୂଳକ କରିଛନ୍ତି । ଆଧାର ସହ ପାନ୍‌ ସଂଯୋଗ ପାଇଁ ଅନ୍ତିମ ତାରିଖ ୨୦୧୯ ମାର୍ଚ୍ଚ ୩୧ ରହିଛି । ଆଉ ମାତ୍ର କମ୍‌ ଦିନ ଥିବା ସତ୍ତେ୍ୱ ଜମା ୨୩ କୋଟି ଆଧାର-ପାନ୍‌ ସଂଯୋଗ ହୋଇଥିବା ଚନ୍ଦ୍ରା କହିଛନ୍ତି ।
ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଆଧାର ସଂଯୋଗ ହେବା ଦ୍ୱାରା ଆମେ ଜାଣିପାରିବୁ ଯେ, ପାନ୍‌ଟି ଅସଲି କି ନକଲି । ସମ୍ପ୍ରତି ଏକାଧିକ ନକଲି ପାନ୍‌ ଘୂରିବୁଲୁଛି । ଆଧାର ସଂଯୋଗ ହେବା ଦ୍ୱାରା ନକଲି ପାନ୍‌ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇପାରିବ । ଯଦି ଆଧାର ସହ ପାନ୍‌ ସଂଯୋଗ ନ ହୁଏ ଆମେ ଉକ୍ତ ପାନ୍‌କୁ ରଦ୍ଦ କରିପାରିବୁ ବୋଲି ଆସୋଚାମ୍‌ ପକ୍ଷରୁ ଆୟୋଜିତ ଏକ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଯୋଗ ଦେଇ ଚନ୍ଦ୍ରା କହିଛନ୍ତି ।

   ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର


ମାନସିକ ଚାପ ୫୦ ପ୍ରତିଶତ କମିଯିବ ଦେଖନ୍ତୁ ଏହି ସୁଖୀ ପଶୁର ଭିଡିଓ

ଉପରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଭେଙ୍କେୟା ନାଇଡୁ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍

ଯୁବତୀଙ୍କୁ ବିବାହ ପାଇଁ ପ୍ରପୋଜ୍ କରୁଥିଲେ , ଗୋଇଠା ମାଡ଼ ଖାଇ ପାଣିରେ ପଡ଼ିଗଲେ ଯୁବକ ! ଭିଡ଼ିଓ ଭାଇରାଲ

NCBର ଖୁଲାସା –ରିୟା ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀ ହିଁ …

ଦୀପାବଳିରେ ଜଳିବ ୧୧ କୋଟି ଗୋମୟ ଦୀପ

ବାପା-ମାଆଙ୍କ ଭୋକଶୋଷର ମୂଲ୍ୟ ରଖିଲେ ପିଲା – ପାଠପଢ଼ି ସ୍ୱପ୍ନକୁ କଲେ ସାକାର