PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କଟକ : ରାଜ୍ୟ ଜିଏସଟି ଏନଫୋର୍ସମେଣ୍ଟ ୱିଙ୍ଗ୍ ଦ୍ଵାରା ୬୪୧ କୋଟି ଟଙ୍କାର ଜାଲ ବିଲ୍ ରାକେଟ ମାମଲାରେ ତୃତୀୟ ମାଷ୍ଟର ମାଇଣ୍ଡ୍ ଗିରଫ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ସମ୍ବଲପୁର ସଦର ଥାନା ଅଞ୍ଚଳରେ ଯୁବକଙ୍କୁ ହତ୍ୟା ପରେ ରାସ୍ତାରେ ଫିଙ୍ଗିଦେଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ
  • ||
  • ଅଲିମ୍ପିକ୍ସ ହକି : ଭାରତ ଜର୍ମାନୀକୁ ୫-୪ ଗୋଲରେ ହରାଇ ଜିତିଲା ବ୍ରୋଞ୍ଚ ପଦକ
  • ||
  • ଟୋକିଓ : ଭାରତୀୟ ହକି ଟିମ୍‌ର ଐତିହାସିକ ବିଜୟ ନେଇ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଶୁଭେଚ୍ଛା, କହିଲେ-ଆଗାମୀ ପିଢିର ଖେଳାଳିଙ୍କ ପାଇଁ ହେବ ପ୍ରେରଣାର ଉତ୍ସ ’
  • ||
  • ବୌଦ୍ଧ : ବୌଦ୍ଧ ଜିଲ୍ଲା ପୁରୁଣାକଟକ ଥାନା ଖୋର୍ଦ୍ଧା-ବଲାଙ୍ଗୀର ୫୭ ନମ୍ବର ଜାତୀୟ ରାଜପଥ ଚାରିଛକଠାରେ ୧୬ ପେଟି କଫ୍ ସିରପ୍ ଜବତ, ସ୍କର୍ପିଓ ସହ ଜଣେ ଗିରଫ
  • ||
  • ଲମତାପୁଟ : ଲମତାପୁଟ ବ୍ଲକ ବଡ଼ପଡା ଘାଟି ନିକଟ ଜଙ୍ଗଲରୁ ବିପୁଳ ପରିମାଣର ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ
  • ||
  • କୋଣାର୍କ : ଗ୍ୟାସ୍ ସିଲିଣ୍ଡର ଫାଟି ୪ ଛେଳି ଜୀବନ୍ତ ଦଗ୍ଧ, ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କାର ସମ୍ପତ୍ତି ନଷ୍ଟ
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି : ନକ୍ସଲଙ୍କ ବର୍ବର କାଣ୍ଡ, ଲ୍ୟାଣ୍ଡମାଇନ୍ ବିସ୍ଫୋରଣ କରି ଉଡ଼ାଇଦେଲେ ବୋଲେରୋ, ୨ ମୃତ
  • ||

ଆଦିତ୍ୟ ଦାସଙ୍କ ପତ୍ନୀ ବିଦ୍ୟାଶ୍ରୀ କଲେ ମାମଲା ରୁଜୁ, ସୁବାଶିଷ ଷଡଙ୍ଗୀଙ୍କ ନାମରେ ଅପପ୍ରଚାର ଅଭିଯୋଗରେ ମାମଲା

ଭୁବନେଶ୍ୱର – ମାନବପ୍ରେମୀ ଆଦିତ୍ୟ ଦାସ ମୃତ୍ୟୁ ମାମଲା, ଆଦିତ୍ୟଙ୍କ ପତ୍ନୀ ବିଦ୍ୟାଶ୍ରୀଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ଏୟାରଫିଲ୍ଡ ଥାନାରେ ମାମଲା ରୁଜୁ । ସୁବାଶିଷ ଷଡଙ୍ଗୀ ନାମକ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ବିରୋଧରେ ମାମଲା ରୁଜୁ କଲେ ବିଦ୍ୟାଶ୍ରୀ । ସୋସିଆଲ୍ ମିଡିଆରେ ମିଥ୍ୟା ପ୍ରଚାର କରି ବିଦ୍ୟାଶ୍ରୀଙ୍କୁ ବଦନାମ୍ କରୁଥିବା ଅଭିଯୋଗ ବିଦ୍ୟାଶ୍ରୀ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି। ଏୟାରଫିଲ୍ଡ ଥାନା ପକ୍ଷରୁ ୧୩୬/୨୦୨୦ରେ ମାମଲା ରୁଜୁ କରାଯାଇଛି ।


ସମାଜସେବୀ ଆଦିତ୍ୟ ଦାଶ୍ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟଣାରେ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ହଟିପାରିନି ପରଦା। ହତ୍ୟା ନା ଆତ୍ମହତ୍ୟା ତାହା ଏବେବି ସସପେନ୍ସ ଘେରରେ ରହିଛି । ମୃତ୍ୟୁ ଘଟଣାକୁ ଇତିମଧ୍ୟରେ ଏକମାସରୁ ଅଧିକ ସମୟ ବିତିଯାଇଥିଲେ ମଧ୍ୟ ତଦନ୍ତକାରୀ ଟିମ୍‌ର ହାତ ଖାଲି । ଘଟଣାରୁ ପରଦା ହଟାଇବା ପାଇଁ ଖୁବ ଶୀଘ୍ର ହେବ କ୍ରାଇମ ସିମୁଲେସନ ।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଆଦିତ୍ୟ ମୃତ୍ୟ ଘଟଣା ଉପରୁ ପରଦା ଉଠାଇବା ପାଇଁ ହେବ କ୍ରାଇମ ସିମୁଲେସନ । ଏକ୍ସପୋର୍ଟ ଟିମକୁ ଘଟଣାସ୍ଥଳ ଡକାଯାଇ କ୍ରାଇମ ସିମୁଲେସନ କରାଯିବ ବୋଲି ସୂଚନା ରହିଛି । ଆଦିତ୍ୟ ଟ୍ରେନ ସାମ୍ନାରେ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିଛନ୍ତି ନା ତାଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରି ଟ୍ରେନ ଟ୍ରାକରେ ଫିଙ୍ଗି ଦିଆଯାଇଛି। ଏସବୁ ଘଟଣାରୁ ପରଦା ହଟିବ । ଲିଙ୍ଗରାଜ ଷ୍ଟେସନରେ ତଦନ୍ତକାରୀ ଟିମ ଦ୍ୱାରା ଏକ ପ୍ରତୀକାତ୍ମକ ଚିତ୍ର କିମ୍ବା ଡେମୋ କରାଯିବ । ଶବ ବ୍ୟବଚ୍ଛେଦ କରିଥିବା ଡାକ୍ତରଙ୍କ ସହ ରେଳବାଇ ବିଭାଗର କିଛି ଅଭିଜ୍ଞ ଯନ୍ତ୍ରୀ, ଲୋକ ପାଇଲଟ ଏହି ଘଟଣା ସ୍ଥଳରେ ଯାଂଚ କରିବେ ।

ଘଟଣା ଘଟିବା ଦିନ କଣ ହୋଇଥାଇ ପାରେ ତାକୁ ନେଇ ସେଠାରେ ଏକ ପ୍ରତୀକାତ୍ମକ ନାଟ୍ୟ ରୂପ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିବେ । ଏହାକୁ ତଦନ୍ତକାରୀ ଏକ୍ସପୋର୍ଟ ଟିମ ତର୍ଜମା କରିବ। ଫଳରେ ଆଦିତ୍ୟଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ କିପରି ହୋଇଥାଇପାରେ ତାହା ଜଣାପଡ଼ିବ । ଆଦିତ୍ୟଙ୍କ ଶରୀରରେ ଥିବା ଆଘାତ ଟ୍ରେନ ଦ୍ୱାରା ହୋଇଛି କି ନାହିଁ। ତାଙ୍କୁ କେହି ଠେଲି ଦେଇଛି କି ? ଏ ସବୁ ଅସମାହିତ ପ୍ରଶ୍ନର ଉତ୍ତର କିଛି ଅଂଶରେ ମିଳିପାରେ ବୋଲି ଅନୁମାନ କରାଯାଉଛି । କ୍ରାଇମ ସିମୁଲେସନ ଦ୍ୱାରା କିଛି ତଥ୍ୟ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିପାରେ । ସେହିପରି ପୁର୍ବରୁ ଅନେକ ଅପରାଧିକ ମାମଲାର ରହସ୍ୟ ଖୋଲିବାର ନଜିର ରହିଛି