PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ତୁମୁଡିବନ୍ଧ: ଗାଈକୁ ବଞ୍ଚାଇଲା, ଛେଳି ପଲ ଉପରେ ଚଢିଗଲା ମାଲ୍ ବୋଝେଇ ଟ୍ରକ୍, ଓଲଟିବାରୁ କ୍ୟାବିନ୍‌ରେ ପଶିଗଲେ ଡ୍ରାଇଭର ଓ ହେଲ୍ପର୍
  • ||
  • ନରସିଂହପୁର: ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡରେ ଜଳିଗଲା ପାଞ୍ଚ ପରିବାରର ୫ ବଖରା ଘର, ପୋଡ଼ି ପାଉଁଶ ହୋଇଗଲା ଆସବାବପତ୍ର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଓଜେଇଇର ଏମ୍‌ବିବିଏସ୍, ବିଡ଼ିଏସ୍ କାଉନସେଲିଂ ସ୍ଥଗିତ
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଲୋକସଭାରେ ୩ କୃଷି ଆଇନ ଉଚ୍ଛେଦ ବିଲ୍ ପାରିତ
  • ||
  • କେନ୍ଦୁଝର: କାନଝରୀ ଡ୍ୟାମରୁ ଯୁବକଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ଗତକାଲି ଗାଧୋଇଲା ବେଳେ ବୁଡି ଯାଇଥିଲେ…
  • ||
  • ରାୟଗଡ଼: ନିୟମଗିରି ପାହାଡର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ମାଓବାଦୀଙ୍କ ବ୍ୟାନର ଓ ପୋଷ୍ଟର, ଡିସେମ୍ବର ୨ ରୁ ୮ ତାରିଖ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପିଏଲଜିଏ ସପ୍ତାହ ପାଳନ
  • ||
  • ବ୍ରହ୍ମପୁର: ସପ୍ତାହେ ହେଲା ଶାଶୂ ଘର ଆଗରେ ତପସ୍ୱିନୀ: ସ୍ୱାମୀ ଘରକୁ ଯିବେ କି ନାହିଁ ଆଜି କୋର୍ଟରେ ଶୁଣାଣି
  • ||
  • ଯାଜପୁର: ପଦ୍ମଶ୍ରୀ ନନ୍ଦ ସାରଙ୍କୁ ହତ୍ୟା ଧମକ, ବଡ଼ ପୁଅକୁ ଲହୁ ଲୁହାଣ କଲେ ଗାଁର ଅସାମାଜିକ ଯୁବକ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ୪/୫ରେ ଆନ୍ଧ୍ର କିମ୍ବା ଓଡ଼ିଶା ଉପକୂଳ ଛୁଇଁପାରେ ସମ୍ଭାବ୍ୟ ବାତ୍ୟା, ୩ରୁ ପଡ଼ିବ ପ୍ରଭାବ,
  • ||
  • ବ୍ରହ୍ମପୁର : ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ କନଷ୍ଟେବଳ, ଏକକାଳୀନ ୩ଟି ସ୍ଥାନରେ ରେଡ୍‌, ବର୍ତ୍ତମାନ ସୁଦ୍ଧା ୫ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଜବତ
  • ||
  • ପୁରୀ : ଦାରୁଦିଅଁଙ୍କ ପଇତାଲାଗି ନୀତି, ଅପରାହ୍ନ ୪ଟାରୁ ସର୍ବସାଧାରଣ ଦର୍ଶନ ମନା
  • ||
  • ଭୋଗରାଇ : ବାବା ଚନ୍ଦନେଶ୍ଵରଙ୍କ ମନ୍ଦିର ସମ୍ମୁଖରେ ଭୟାବହ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ, ଜଳିଗଲା ୧୦ଟି ଅସ୍ଥାୟୀ ଦୋକାନ
  • ||
  • ଯାଜପୁର : ପଦ୍ମଶ୍ରୀ ନନ୍ଦ ସାରଙ୍କୁ ଆକ୍ରମଣ ଧମକ, ବଡ଼ ପୁଅକୁ ଲହୁ ଲୁହାଣ କଲେ ଗାଁର ଅସାମାଜିକ ଯୁବକ
  • ||

ଆଦିତ୍ୟଙ୍କ ଡେଥ୍‌ ମିଷ୍ଟ୍ରିକୁ ମାସେ: ଧିମେଇଛି କ୍ରାଇମ୍‌ବ୍ରାଞ୍ଚ ତଦନ୍ତ, କ୍ରାଇମ୍‌ ସିମୁଲେସନରୁ ଘଟଣା ପଛରୁ ପରଦା ହଟାଇବାକୁ ଦାବି

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୦୮/୦୮: ସମାଜସେବୀ ଆଦିତ୍ୟଙ୍କ ଡେଥ୍‌ ମିଷ୍ଟ୍ରି ଆଜିକୁ ମାସେ ପୂରିଛି । କିନ୍ତୁ ଏଯାଏଁ ସରୁନି ସସ୍‌ପେନ୍ସ । ସମଗ୍ର ମାମଲାଟି ବୁଢ଼ିଆଣୀ ଜାଲ ଭଳି ଦିନକୁ ଦିନ ଗୁନ୍ଥି ହୋଇଯାଉଛି । ଜିଆର୍‌ପି ପରେ ଏବେ ତଦନ୍ତ ଭାର ସମ୍ଭାଳିଥିବା କ୍ରାଇମ୍‌ବ୍ରାଞ୍ଚ ପୂରା ବାଉଳା । କିଛି ଥଳକୂଳ ପାଉନି । ଖାଲି ଅନ୍ଧାରରେ ବାଡ଼ି ବୁଲାଉଛି । ପ୍ରାରମ୍ଭରୁ ବେଶ୍‌ ଜୋର୍‌ସୋର୍‌ରେ ତଦନ୍ତ ଆରମ୍ଭ କରିଥିବା ତଦନ୍ତକାରୀ ଟିମ୍‌ର ଜୋଶ୍‌ରେ ଏବେ କିଛି ଦିନ ହେଲା ଧୀମାପଣ ଆସିଛି । କ୍ରାଇମ୍‌ ସିମୁଲେସନ ଯୋଗେ ଘଟଣା ପଛରୁ ପରଦା ହଟାଇବାକୁ ଏବେ ଦାବି ଉଠିଛି ।

ବିଶେଷଜ୍ଞଙ୍କ ମତ ଦ୍ୱାରା, ଏକ୍ସପର୍ଟ ଟିମ୍‌କୁ ଘଟଣାସ୍ଥଳକୁ ଡକାଯାଇ କ୍ରାଇମ୍‌ ସିମୁଲେସନ କରାଯାଉ । ଯେଉଁଥିରୁ ଆଦିତ୍ୟ ଟ୍ରେନ୍‌ ସାମ୍ନାରେ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିଛନ୍ତି କି ତାଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରି ଟ୍ରେନ୍‌ ଟ୍ରାକ୍‌ରେ ଫିଙ୍ଗି ଦିଆଯାଇଛି । ଏନେଇ କିଛି ସ୍ପଷ୍ଟ ଚିତ୍ର ସାମ୍ନାକୁ ଆସିବ । ଶ୍ରୀଲିଙ୍ଗରାଜ ରେଳଷ୍ଟେସନରେ ତଦନ୍ତକାରୀ ଟିମ୍‌ ଦ୍ୱାରା ଏକ ପ୍ରତିକାତ୍ମକ ଚିତ୍ର କିମ୍ବା ଡେମୋ କରାଯିବ ।

ଶବ ବ୍ୟବଚ୍ଛେଦ କରିଥିବା ଡାକ୍ତରଙ୍କ ସହ ରେଳବାଇ ବିଭାଗର କିଛି ଅଭିଜ୍ଞ ଯନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଏକ ଟିମ୍‌ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ଯାଞ୍ଚ କରିବେ । ଫଳରେ କେଉଁ ପରିସ୍ଥିତିରେ ଆଦିତ୍ୟଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି ? ଆଦିତ୍ୟଙ୍କ ଶରୀରରେ ଥିବା ଆଘାତ ଟ୍ରେନ୍‌ ଧକ୍କା ଦ୍ୱାରା ହୋଇଛି କି ନାହିଁ । ତାଙ୍କୁ କେହି ଠେଲି ଦେଇଛନ୍ତି କି? ଏସବୁ ଅସମାହିତ ପ୍ରଶ୍ନ ଉତ୍ତର କିଛି ଅଂଶରେ ମିଳିପାରିବ।

ସୂଚନା ଥାଉ କି, କ୍ରାଇମ୍‌ ସିମୁଲେସନ ଦ୍ୱାରା ପୂର୍ବରୁ ଅନେକ ଅପରାଧିକ ମାମଲାର ରହସ୍ୟ ଖୋଲିଥିବା ନଜିର୍‌ ରହିଛି । ଏପରିସ୍ଥଳେ ତଦନ୍ତକାରୀ ଟିମ୍‌ କ୍ରାଇମ୍‌ ସିମୁଲେସନ ପ୍ରକ୍ରିୟାର ସହାୟତା ନେବ କି? ଏନେଇ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠିଛି ।