PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କଟକ : ରାଜ୍ୟ ଜିଏସଟି ଏନଫୋର୍ସମେଣ୍ଟ ୱିଙ୍ଗ୍ ଦ୍ଵାରା ୬୪୧ କୋଟି ଟଙ୍କାର ଜାଲ ବିଲ୍ ରାକେଟ ମାମଲାରେ ତୃତୀୟ ମାଷ୍ଟର ମାଇଣ୍ଡ୍ ଗିରଫ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ସମ୍ବଲପୁର ସଦର ଥାନା ଅଞ୍ଚଳରେ ଯୁବକଙ୍କୁ ହତ୍ୟା ପରେ ରାସ୍ତାରେ ଫିଙ୍ଗିଦେଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ
  • ||
  • ଅଲିମ୍ପିକ୍ସ ହକି : ଭାରତ ଜର୍ମାନୀକୁ ୫-୪ ଗୋଲରେ ହରାଇ ଜିତିଲା ବ୍ରୋଞ୍ଚ ପଦକ
  • ||
  • ଟୋକିଓ : ଭାରତୀୟ ହକି ଟିମ୍‌ର ଐତିହାସିକ ବିଜୟ ନେଇ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଶୁଭେଚ୍ଛା, କହିଲେ-ଆଗାମୀ ପିଢିର ଖେଳାଳିଙ୍କ ପାଇଁ ହେବ ପ୍ରେରଣାର ଉତ୍ସ ’
  • ||
  • ବୌଦ୍ଧ : ବୌଦ୍ଧ ଜିଲ୍ଲା ପୁରୁଣାକଟକ ଥାନା ଖୋର୍ଦ୍ଧା-ବଲାଙ୍ଗୀର ୫୭ ନମ୍ବର ଜାତୀୟ ରାଜପଥ ଚାରିଛକଠାରେ ୧୬ ପେଟି କଫ୍ ସିରପ୍ ଜବତ, ସ୍କର୍ପିଓ ସହ ଜଣେ ଗିରଫ
  • ||
  • ଲମତାପୁଟ : ଲମତାପୁଟ ବ୍ଲକ ବଡ଼ପଡା ଘାଟି ନିକଟ ଜଙ୍ଗଲରୁ ବିପୁଳ ପରିମାଣର ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ
  • ||
  • କୋଣାର୍କ : ଗ୍ୟାସ୍ ସିଲିଣ୍ଡର ଫାଟି ୪ ଛେଳି ଜୀବନ୍ତ ଦଗ୍ଧ, ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କାର ସମ୍ପତ୍ତି ନଷ୍ଟ
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି : ନକ୍ସଲଙ୍କ ବର୍ବର କାଣ୍ଡ, ଲ୍ୟାଣ୍ଡମାଇନ୍ ବିସ୍ଫୋରଣ କରି ଉଡ଼ାଇଦେଲେ ବୋଲେରୋ, ୨ ମୃତ
  • ||

ଆଦିତ୍ୟଙ୍କ ଡେଥ୍‌ ମିଷ୍ଟ୍ରିି : ମାମଲାଟା ଏବେ ଓଏଏସ୍‌ ଅଫିସରଙ୍କ ଆଡ଼କୁ ଟର୍ଣ୍ଣ କରିଛି, ବାହାଘରେ ସାଜିଥିଲେ ମଧ୍ୟସ୍ଥି

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୫।୮ : ସମାଜସେବୀ ଆଦିତ୍ୟଙ୍କ ଡେଥ୍‌ ମିଷ୍ଟ୍ରିରେ କ୍ରାଇମ୍‌ବ୍ରାଞ୍ଚ ତଦନ୍ତକାରୀ ଟିମ୍‌ ତଦନ୍ତ ଆଗେଇଛି । କଲ୍‌ ଡିଟେଲସ୍‌ ରିପୋର୍ଟ(ସିଡିଆର୍‌) ଓ ବୟାନ ରେକର୍ଡ ତାଳମେଳ ମାପୁଛି । ମାମଲାଟା ଏବେ ଜଣେ ଓଏଏସ୍‌ ଅଫିସରଙ୍କ ଆଡ଼କୁ ଟର୍ଣ୍ଣ କରିଛି । କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ାରେ ଆଦିତ୍ୟ-ବିଦ୍ୟାଶ୍ରୀଙ୍କ ତରବରିଆ ବିବାହ ପଛରେ ଜଣେ ଓଏଏସ୍‌ ଅଫିସରଙ୍କ ହାତ ଥିବା କ୍ରାଇମ୍‌ବ୍ରାଞ୍ଚ ଜାଣିବାକୁ ପାଇଛି । ଲକ୍‌ଡାଉନ୍‌ ସମୟରେ ମନ୍ଦିରରେ ବିବାହ କରିଥିଲେ ଆଦିତ୍ୟ । ସେଠି ଓଏଏସ୍‌ ଅଧିକାରୀ ଜଣଙ୍କ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ । ସେ ବରପକ୍ଷ ଥିଲେ ନା କନ୍ୟାପକ୍ଷର ତାହା ଜାଣିବା ପାଇଁ କ୍ରାଇମ୍‌ବ୍ରାଞ୍ଚ ଖୋଳତାଡ଼ ଆରମ୍ଭ କରିଛି । ଏନେଇ କ୍ରାଇମ୍‌ବ୍ରାଞ୍ଚ ମୁହଁ ଖୋଲୁ ନଥିଲେ ମଧ୍ୟ ଏପରି କିଛି କଥା ବିଶ୍ୱସ୍ତସୂତ୍ରରୁ ମିଳିଛି । ଆଦିତ୍ୟଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁରେ ଅଫିସରଙ୍କ ସଂପୃକ୍ତି ନେଇ ଚର୍ଚ୍ଚା ଜୋର ଧରିଛି । ଖୁବ୍‌ ଶୀଘ୍ର ତାଙ୍କୁ ଜେରା କରାଯିବ ବୋଲି ଜଣାପଡ଼ିଛି ।

ଆଦିତ୍ୟଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ମାମଲାରେ କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ାର ଜଣେ ଓଏଏସ୍‌ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ଲିଙ୍କ୍‌ ରହିଥିବା କ୍ରାଇମବ୍ରାଞ୍ଚ ହାତରେ ମଧ୍ୟ କିଛି ଖାସ୍‌ ପ୍ରମାଣ ଲାଗିଛି । ଏହି ବାହାଘର ପଛରେ ସେହି ସରକାରୀ ବାବୁଙ୍କର ସମସ୍ତ ସହଯୋଗ ରହିଥିଲା । କଣ ପାଇଁ ଲକ୍‌ଡାଉନ୍‌ କାଳରେ ତରବରିଆ ବାହାଘର ହାଇଥିଲା ? ବାବୁଙ୍କର କଣ ସମ୍ପର୍କ ଥିଲା ଯେ ସେ ଏଭଳି ରିସ୍କ ନେଇଥିଲେ? ଅନ୍ୟ ସମସ୍ତ ଘଟଣା ଜିଆରପି ଖୋଳତାଡ଼ କରିଥିଲେ ମଧ୍ୟ ଏହି ପ୍ରସଙ୍ଗକୁ ତଦନ୍ତ ପରିସରଭୁକ୍ତ କରିନଥିଲା । ବିଦ୍ୟାଶ୍ରୀଙ୍କ ପରିବାରଙ୍କ ସହମତିରେ କେନ୍ଦ୍ରପଡ଼ାରେ ବିବାହ ହୋଇଥିଲା ବୋଲିି ଆଦିତ୍ୟଙ୍କ ବାପା ନନ୍ଦକିଶାର ଦାଶ କହୁଛନ୍ତି । ତେବେ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠୁଛି, ଯଦି ବିଦ୍ୟାଶ୍ରୀଙ୍କ ପରିବାରରେ ବିବାହକୁ ସ୍ୱୀକୃତି ଥିଲା, ତେବେ ଏହି ବିବାହରେ କାହିଁକି ବିଦ୍ୟାଶ୍ରୀଙ୍କ ପରିବାର ଲୋକ ଯୋଗ ଦେଲେ ନାହିଁ । ସେପଟେ କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ାର ସେହି ସରକାରୀ ବାବୁ ନିଜେ ଉପସ୍ଥିତ ରହି ବାହାଘର କଲେ । ଯଦି କେନ୍ଦ୍ରାପଡାର ଉକ୍ତ ସରକାରୀ ବାବୁ ବାହାଘର କରାଇଛନ୍ତି, ତେବେ ଆଦିତ୍ୟଙ୍କ ବାପା କାହିଁକି ତାଙ୍କ ନାଁ ନେବାକୁ ପଛଘୁଞ୍ଚା ଦେଉଛନ୍ତି ?

ମୃତ୍ୟୁ ପୂର୍ବରୁ ଆଦିତ୍ୟଙ୍କ ଲିଙ୍କ୍‌ରେ ଥିବା ସମସ୍ତ ବ୍ୟକ୍ତିବିଶେଷଙ୍କୁ ତଦନ୍ତ ପରିସରକୁ ଟାଣୁଛି କ୍ରାଇମ୍‌ବ୍ରାଞ୍ଚ ଟିମ୍‌ । ବିଦ୍ୟାଶ୍ରୀଙ୍କ ସହ ପରିବାର ଲୋକ ଓ ପପୁ-ବିକାଶଙ୍କୁ ଜେରା ପରେ ଏବେ ପାଳି ପଡ଼ିଛି ଏହି ପ୍ରଶାସନିକ ଅଧିକାରୀଙ୍କର । ତଦନ୍ତକାରୀ ଟିମ୍‌ କହିଛି, ଆଦିତ୍ୟ ଓ ବିଦ୍ୟାଶ୍ରୀଙ୍କ ସହ ବହୁ ପୂର୍ବରୁ ଏହି ଓଏଏସ୍‌ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ସମ୍ପର୍କ ଥିବା ସୂଚନା ମିଳିଛି । ଘଟଣାରେ ଲିଙ୍କ୍‌ ଥିବାରୁ ତାଙ୍କୁ ଡାକି ପଚରାଉଚରା କରିବୁ । ତରବରିଆ ବିବାହ ପଛର ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟ ଜାଣିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିବୁ । ତାଙ୍କୁ ଜେରା ପରେ ଅନେକ ତଥ୍ୟ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିବ ବୋଲି ଟିମ୍‌ କହିଛି । କୋଭିଡ୍‌ କଟକଣା ଭିତରେ କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା ପାଟକୁରା ଥାନା ଅଧୀନ ଧାନମଣ୍ଡଳ ଗାଁ ଶିବ ମନ୍ଦିରରେ ଲୁଚାଛପାରେ ବିବାହ ହୋଇଥିଲା । ଓଏଏସ୍‌ ଅଧିକାରୀ ହିଁ ଏହି ବିବାହର ମଧ୍ୟସ୍ଥି ଭୂମିକା ନିର୍ବାହ କରିଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ଆଦିତ୍ୟଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ପରଠୁ ଏହି ଓଏଏସ୍‌ ବାବୁ ସାମ୍ନାକୁ ଆସୁନାହାନ୍ତି । ଯାହାକି ସନ୍ଦେହ ପରିସରକୁ ଆସିଛି । ସେପଟେ ଅଧିକାରୀ ପୂର୍ବରୁ ଥିବା ସରକାରୀ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ବିଦ୍ୟାଶ୍ରୀ ଚାକିରି କରିଥିବା ସୂଚନା ମିଳିଛି । ଉଭୟଙ୍କ ମନୋମାଳିନ୍ୟ ପଛରେ ତାଙ୍କର ହାତ ଥିବା ଟିମ୍‌ ସନ୍ଦେହ କରୁଛି ।

ଆଦିତ୍ୟଙ୍କ ମୋବାଇଲ୍‌ର ସିଡିଆର୍‌ ରିପୋର୍ଟକୁ ତନାଘନା କରୁଛି କ୍ରାଇମ୍‌ବ୍ରାଞ୍ଚ ଟିମ୍‌ । ସେ କାହା ସହ ଅଧିକ ସମୟ କଥା ହୋଇଥିଲେ? କାହା ସହ ଘନିଷ୍ଠ ସମ୍ପର୍କ ଥିଲା? ତାହାର ପତ୍ତା ଲଗାଉଛି । ହ୍ୱାଟସ୍‌ଆପ୍‌ ଚାଟ୍‌କୁ ମଧ୍ୟ ଉଣ୍ଡାଳୁଛି । ଆଶ୍ରମ ଓ ଫାଉଣ୍ଡେସନର ବ୍ୟାଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟ ତଥ୍ୟକୁ ବାହାର କରୁଛି । ସେପଟେ ପପୁ-ବିକାଶ ଓ ବିଦ୍ୟାଶ୍ରୀଙ୍କ ବୟାନରେ ତାଳମେଳ ନଥିବାରୁ ସେମାନଙ୍କ ଲାଏ ଡିଟେକ୍ସନ ଟେଷ୍ଟ ହେବ ବୋଲି କ୍ରାଇମ୍‌ବ୍ରାଞ୍ଚ ଟିମ୍‌ ସୂଚନା ଦେଇଛି । ଆଦିତ୍ୟଙ୍କ ଓକିଲ ନିହାର ରଞ୍ଜନ ଓଝା ଦାବି ଉଠାଇଛନ୍ତି, ବାହାଘର କରାଇଥିବା ଓଏଏସ୍‌ ଓ ଏକଜିକ୍ୟୁଟିଭ୍‌ ମାଜିଷ୍ଟ୍ରେଟ୍‌ଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ତଦନ୍ତ ପରିସରକୁ ଅଣାଯାଉ ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର