ଏହି ବଲିଉଡ୍ ଗାୟକଙ୍କ ପୁଅ ପାକିସ୍ତାନ ପ୍ରତି ଦେଖାଇଲା ଭଲପାଇବା, ଭାରତରେ ରହୁଥିବା ନିଜ ବାପାଙ୍କୁ କହିଲା ଏତେ ବଡ଼ କଥା…

ମୁମ୍ବାଇ ୪।୯: ବଲିଉଡ୍‌ ଗାୟକ ଓ ସଙ୍ଗୀତ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଅଦ୍‌ନାନ୍ ସାମି ତିନି ବର୍ଷ ହେଲାଣି ଭାରତରେ ରହୁଛନ୍ତି। କାରଣ ତାଙ୍କୁ ଭାରତର ନାଗରିକତ୍ୱ ମିଳିସାରିଛି ତେଣୁ ସେ ସେଠାରେ ରହୁଛନ୍ତି। ତାଙ୍କ ସହିତ ତାଙ୍କ ପତ୍ନୀ ଓ ଝିଅ ବି ରହୁଛନ୍ତି।

ସେ ଅନେକ ସମୟରେ ପାକିସ୍ତାନ ବିରୋଧୀ ମନ୍ତବ୍ୟ ବି ଦେଇଛନ୍ତି। ଜମ୍ମୁ-କଶ୍ମୀରରୁ ଧାରା ୩୭୦ ଉଚ୍ଛେଦ ହେବା ପରେ କିଛି ପାକିସ୍ତାନୀ ଅଦ୍‌ନାନ୍‌ଙ୍କୁ ଅପମାନିତ କରିବା ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ସୋସିଆଲ୍‌ ମିଡିଆରେ ତାଙ୍କୁ ଅନେକ ପ୍ରଶ୍ନ କରିଥିଲେ। କିନ୍ତୁ ସେ କଡ଼ା ଜବାବ ରଖି ସେମାନଙ୍କ ପାଟି ଚୁପ୍ କରି ଦେଇଥିଲେ। ତେବେ ଅଦ୍‌ନାନ୍‌ଙ୍କ ପୁଅ ଅଜାନ୍‌ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ପାକିସ୍ତାନ ତାଙ୍କର ଘର ଓ ସେ ସେଠାରେ ରହି କାମ କରିବେ।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ, ଅଜାନ୍‌ ହେଉଛନ୍ତି ଅଦ୍‌ନାନ୍‌ ଓ ତାଙ୍କ ପ୍ରଥମ ପତ୍ନୀ ଜେବା ବଖ୍‌ତିଆର୍‌ଙ୍କ ପୁଅ। ବିବିସିକୁ ଦେଇଥିବା ଏକ ସାକ୍ଷାତକାରରେ ଅଜାନ୍ କହିଛନ୍ତି, “ମୁଁ ଏ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଏହି ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ଚୁପ୍ ରହିବାର କାରଣ ହେଉଛି, ସେ ମୋ ବାପା। ମୁଁ ତାଙ୍କୁ ଭଲପାଏ ଓ ସମ୍ମାନ ମଧ୍ୟ କରେ। ସେ ଭାରତକୁ ତାଙ୍କର ଘର କରିଛନ୍ତି। ମୁଁ ତାଙ୍କ ନିଷ୍ପତ୍ତିକୁ ସମ୍ମାନ କରୁଛି। କିନ୍ତୁ ମୁଁ କେଉଁ ଦେଶକୁ ଘର କରିବି, ତାହା ମୋର ଇଚ୍ଛା। ମୁଁ ପାକିସ୍ତାନରେ କାମ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛି।”

ସେ ଆହୁରି କହିଛନ୍ତି, “ଭାରତରେ ମୋର ଅନେକ ଭଲ ବନ୍ଧୁ ଅଛନ୍ତି। ମୋ ଜୀବନର ଅନେକ ସମୟ ମୁଁ ସେଠି ବିତେଇଛି। କିନ୍ତୁ ପାକିସ୍ତାନର ଏଣ୍ଟରଟେନ୍‌ମେଣ୍ଟ୍‌ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରୀ ମୋତେ ଭାରି ଆପଣାର ଲାଗେ। ମୁଁ ଏହି ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିକୁ ନେଇ ବହୁତ ଗର୍ବ ଅନୁଭବ କରେ। ମୁଁ ଏହି ସ୍ଥାନକୁ ନିଜର ଭାବେ ଓ ଏହାକୁ ନେଇ ମୋର ଅନେକ କିଛି ଆଶା ରହିଛି।”

ଅଜାନ କହିଛନ୍ତି, “ମୁଁ ମୋ ମାଆଙ୍କ ପାଖରେ ବଡ଼ ହୋଇଛି। ମୁଁ ଓ ମୋ ବାପା ଭଲ ବନ୍ଧୁ ପରି। ସେ ଜଣେ ଏମିତି ମଣିଷ ଯାହାଙ୍କ ପାଖକୁ ମୁଁ ପ୍ରାୟ ସମୟରେ ପରାମର୍ଶ ପାଇଁ ଯାଏ।”

ଅଦ୍‌ନାନ୍‌ଙ୍କ ଭଳି ଅଜାନ୍‌ ମଧ୍ୟ ଜଣେ ସଙ୍ଗୀତ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ। ଖୁବ୍‌ଶୀଘ୍ର ସେ ପାକିସ୍ତାନୀ ଫିଲ୍ମରେ ମଧ୍ୟ ଅଭିନୟ କରିବେ ବୋଲି ଜଣାପଡ଼ିଛି।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ, ସାମି ୧୯୯୩ରେ ଜେବା ବଖ୍‌ତିଆର୍‌ଙ୍କୁ ବାହା ହୋଇଥିଲେ। ତେବେ ତିନି ବର୍ଷ ପରେ ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ବିଚ୍ଛେଦ ହୋଇଥିଲା। ଜେବା ଜଣେ ପାକିସ୍ତାନୀ ଅଭିନେତ୍ରୀ। ୨୦୦୧ରେ ସାମି ଦ୍ୱିତୀୟ ବିବାହ କରିଥିଲେ। ତେବେ ତାହା ବି ବିଫଳ ହୋଇଥିଲା। ପରେ ସେ ୨୦୧୦ରେ ରୋୟା ସାମି ଖାନ୍‌ଙ୍କୁ ବାହା ହୋଇଥିଲେ।

View this post on Instagram

Superstar London day 1

A post shared by Azaan Sami Khan (@azaanskhn) on

   ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର


ଅପ୍‌କମିଙ୍ଗ କମେଡି ଫିଲ୍ମ ‘ଲୁଡୋ’ର ଟ୍ରେଲର ରିଲିଜ୍

କ୍ୟାନସର ମୁକ୍ତ ହେଲେ ସଞ୍ଜୟ ଦତ୍ତ ! ଫୁସଫୁସ୍‌ ରୋଗକୁ ଦେଲେ ମାତ୍‌

ଡାକ୍ତରଙ୍କ ଘୁଙ୍ଗୁର ଡ୍ୟାନ୍ସ ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ, ହ୍ରିତିକ ରୋଶନ କଲେ ପ୍ରଶଂସା

ଆମିର୍ ଖାନଙ୍କ ପୁଅଙ୍କୁ ମିଳିଲାନି ଫିଲ୍ମରେ ରୋଲ୍‌ !

ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଦିୱାନା କରୁଛନ୍ତି ଏହି ହଟ୍ ଯୋଗ ଟ୍ରେନର

ଦୁଷ୍କର୍ମ ମାମଲାରେ ପାୟଲ ଘୋଷ ଇରଫାନ୍ ପଠାନଙ୍କୁ ନେଇ କଲେ ବଡ ଖୁଲାସା, କହିଲେ ଏମିତି…