ବାଂଲାଦେଶ ବିମାନ ଅପହରଣ ଉଦ୍ୟମ, ସମସ୍ତ ଯାତ୍ରୀ ସୁରକ୍ଷିତ

ଢାକା,୨୪।୨: ବାଂଲାଦେଶର ରାଜଧାନୀ ଢାକାରୁ ଦୁବାଇ ଅଭିମୁଖେ ଯାଉଥିବା ଏକ ବିମାନକୁ ଆଜି ଅପହରଣ ଉଦ୍ୟମ କରାଯାଇଛି। ଯାହାଫଳରେ ବିମାନଟିକୁ ଢାକା ସ୍ଥିତ ଚିଟାଗଙ୍ଗ ବିମାନବନ୍ଦରରେ ଜରୁରୀକାଳୀନ ଅବତରଣ କରିବାକୁ ପଡିଛି। ଅପହରଣ କରିବା ସମୟରେ ଜ​‌ଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ବନ୍ଦୁକ ନେଇ ବିମାନ ଭିତର କକପିଟକୁ ପ୍ରବେଶ କରିବାକୁ ଚେ​‌ଷ୍ଟା ମଧ୍ୟ କରିଥିଲା। ତେବେ ସମସ୍ତ ଯାତ୍ରୀଙ୍କୁ ବିମାନ ମଧ୍ୟରୁ ସୁରକ୍ଷିତ ଭାବରେ ବାହାର କରାଯାଇଛି।  

ଖବର ଅନୁସାରେ ବାଂଲାଦେଶ ଏୟାରଲାଇନ୍ସର ବିମାନକୁ ଚିଟାଗଙ୍ଗର ଶାହା ଅମାନତ ଅନ୍ତଃର୍ଜାତୀୟ ବିମାନ ବନ୍ଦରରେ ଜରୁରୀ ଅବତରଣ କରାଇ ଦିଆଯାଇଥିଲା। ପ୍ରତ୍ୟକ୍ଷଦର୍ଶୀ ଓ ବିମାନ  ବନ୍ଦର ଅଧିକାରୀଙ୍କ କହିବା ଅନୁସାରେ ଏହି ବିମାନ ଦୁବାଇରୁ ଚିଟାଗଙ୍ଗ ବାଟ ଦେଇ ଢାକା ଯାଉଥିଲା। ବିମାନ ଉଡାଣ ଆରମ୍ଭ କରିବାର ଅଧଘଣ୍ଟା ପରେ ଜଣେ ବନ୍ଧୁକଧାରୀ କକପିଟ୍   ଭିତରକୁ ପଶିଥିଲା। ପାଇଳଟ୍ ଜଣକ ଅପହରଣକାରୀକୁ ରୋକିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିବାକୁ ସେ ତାଙ୍କୁ ଗୁଳିମାରିଥିଲା। ଏହାପରେ ବିମାନକୁ ସନ୍ଧ୍ୟା ପ୍ରାୟ ୫ଟା ୪୦ ମିନିଟରେ ଚିଟଗଙ୍ଗ ବିମାନବନ୍ଦରରେ ଓହ୍ଲାଇଥିଲା।  ସ୍ଥାନୀୟ ଗଣମାଧ୍ୟମର ଖବର ଅନୁସାରେ ସମସ୍ତ ଯାତ୍ରୀ ବିମାନରୁ ବାହାରି ଯାଇଥିବା ବେଳେ ଏବେ ବି ବିମାନ ଭିତରେ ବନ୍ଧୁକଧାରୀ ଏବଂ ଦୁଇଜଣ ପାଇଲଟ୍ ରହିଛନ୍ତି। ଅପହରଣକାରୀ ଜଣକ ବିମାନ ଭିତରେ ଥାଇ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ସହ କଥା ହେବ ବୋଲି କହିଛି। ପୋଲିସ ଓ ରାପିଡ୍ ଆକ୍ସନ ବାଟାଲିୟନ ରନଓ୍ବେର ଚାରିପଟୁ ଘେରାଉ କରିଦେଇଛନ୍ତି।

   ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର


ଗୁଗୁଲ ପ୍ଲେ ଷ୍ଟୋରରୁ ହଟିଲା Paytm, ଆପ୍ ହଟାଇବା ପଛରେ ରହିଛି ଏହି କାରଣ

ରୁଷର ଭ୍ୟାକସିନ ନେଉଥିବା ପ୍ରତି ୭ ଜଣରୁ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ଅସୁସ୍ଥ, ଭାରତକୁ ମଧ୍ୟ ଆସିବ ଲକ୍ଷାଧିକ ଟିକା

ଜୟା ବଚ୍ଚନଙ୍କ ‘ଥାଳି’ ମନ୍ତବ୍ୟ ନେଇ ମୁହଁ ଖୋଲିଲେ ମୁକେଶ ଖାନ୍ନା, କହିଲେ-ବଲିଉଡ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରୀ କାହା ବାପାର ନୁହେଁ…

ପ୍ରଥମ ଥର ସ୍ବୀକାର କଲା ଡ୍ରାଗନ୍,ଗଲଓ୍ବାନ ଘାଟି ସଂଘର୍ଷରେ ନିହତ ହୋଇଥିଲେ ଚୀନ୍ ସୈନିକ

ଜାତୀୟ ସୁରକ୍ଷା ଉପରେ ବଡ଼ ବିପଦ! ଏନଆଇସି ଉପରେ ସାଇବର ଆଟାକ୍, ସମ୍ବେଦନଶୀଳ ତଥ୍ୟ ଚୋରିକଲେ ହ୍ୟାକର

ପ୍ରଖ୍ୟାତ ଫ୍ୟାସନ୍‌ ଡିଜାଇନର ଶରବରୀ ଦତ୍ତାଙ୍କ ଦେହାନ୍ତ, ମୃତ୍ୟୁର କାରଣ ଅସ୍ପଷ୍ଟ