PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବିଧାୟକ ପ୍ରଦୀପ ପାଣିଗ୍ରାହୀଙ୍କ ଘରେ ଚଢ଼ାଉ , ତାଙ୍କର ସହଯୋଗୀ ଓ ସଂପର୍କୀୟଙ୍କ ଘରେ ମଧ୍ୟ ଚଢ଼ାଉ , ସହଯୋଗୀଙ୍କ ଘରୁ ୨୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଜବତ , ବିଭିନ୍ନ କାଗଜପତ୍ର ମଧ୍ୟ ଜବତ କଲା ଭିଜିଲାନ୍ସ ଟିମ୍
  • ||
  • ଜମ୍ମୁ-କଶ୍ମୀରରେ ୨ ଅଣକାଶ୍ମୀରୀଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କଲେ ଆତଙ୍କବାଦୀ , ଯବାନଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ସର୍ଚ୍ଚ ଅପରେସନ ଜୋରଦାର
  • ||
  • କଟକ ଜଗତପୁର ଶିଳ୍ପାଞ୍ଚଳରେ ଅଗରବତୀ ଫ୍ୟାକ୍ଟ୍ରିରେ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ , ଏସ୍ଏସ୍ ଏଣ୍ଟରପ୍ରାଇଜର୍ସ ନାମକ କାରଖାନାରେ ନିଆଁ , ନିଆଁ ଆୟତ୍ତ ପାଇଁ ଅଗ୍ନିଶମ ବାହିନୀର ଉଦ୍ୟମ , ଫ୍ୟାକ୍ଟ୍ରିରେ ତିଆରି ହେଉଥିଲା ମଙ୍ଗଲଦୀପ୍ ବ୍ରାଣ୍ଡର ଅଗରବତୀ
  • ||
  • ରାୟଗଡା ସହର ଉପକଣ୍ଠ ନାଗାବଳି ନଦୀରେ ପାରଳାଖେମୁଣ୍ଡି ସହରର ଦୁଇ ଜଣ ପର୍ଯ୍ୟଟକ ନିଖୋଜ ।
  • ||
  • ପାରଳାଖେମୁଣ୍ଡି : ମନ୍ତ୍ରୀ ଜଗନ୍ନାଥ ସାରକାଙ୍କ ପାଇଲଟ ଗାଡ଼ି ଦୁର୍ଘଟଣାଗ୍ରସ୍ତ, ଡ୍ରାଇଭରଙ୍କ ସମେତ ୫ ଆହତ
  • ||
  • ବ୍ରହ୍ମପୁର : ଗୋପାଳପୁର ବିଧାୟକ ଓ ସମର୍ଥକଙ୍କ ଘରେ ଭିଜିଲାନ୍ସ ଚଢ଼ାଉ
  • ||
  • ଭୋଗରାଇ : ବେଳାଭୂମି ନିକଟ ହୋଟେଲରେ ସେକ୍ସ ରାକେଟ୍‌ର ପର୍ଦ୍ଦାଫାସ୍
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଆଉ ୩ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୨୮୫କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ଚଣ୍ଡିଖୋଲ : ପାରିବାରିକ କଳହର କରୁଣ ପରିଣତି, ବୋହୂକୁ ପଥରରେ ଛେଚି ହତ୍ୟା କଲା ଶାଶୂ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୪୪୩ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ବାଲିଗୁଡା : ବିଦ୍ୟୁତ ତାର ଲାଗି ଯୁବକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟଣାରେ ତୁମୁଡିବନ୍ଧ ଠାରେ ଜାତୀୟ ରାଜପଥ ଅବରୋଧ, ମୁନିଗୁଡା ଓ ଭବାନୀପାଟନାକୁ ଯାତାୟତ ଠପ୍
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୩ ଦିନ ବର୍ଷା, ଆସନ୍ତାକାଲି ମୟୂରଭଞ୍ଜ ଓ ବାଲେଶ୍ୱରରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷବ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଆଜିଠୁ ଓଜେଇଇ କାଉନ୍‌ସିଲିଂ, ୫ ନଭେମ୍ବରରେ ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ଆଲର୍ଟମେଣ୍ଟ
  • ||
  • ଅଲ୍‌ ଅମିରତ୍‌ : ଆଜିଠୁ ଟି-୨୦ ବିଶ୍ବକପ୍, ସଙ୍ଘର୍ଷପୂର୍ଣ୍ଣ ହେବ ବାଂଲାଦେଶ-ସ୍କଟ୍‌ଲାଣ୍ଡ ମୁକାବିଲା
  • ||

‘ନୋଟବୁକ୍’ ପାଇଁ ଗୀତ ଗାଇବେ ସଲମାନ

ମୁମ୍ବାଇ,୧୯।୨:ନିକଟରେ ଶୁଣିବାକୁ ମିଳିଥିଲା ଯେ ପୁଲଓ୍ବାମ ଆକ୍ରମଣ ଘଟଣା ପରେ ବଲିଉଡ ଷ୍ଟାର ସଲମାନ ଖାନ୍ ନିଜର ଆଗାମୀ ଫିଲ୍ମ ’ନୋଟବୁକ୍’ରୁ ପାକିସ୍ତାନୀ ଗାୟକ ଆତିଫ୍ ଅସଲମଙ୍କୁ ବାହାର କରିଦେଇଥିଲେ। କାରଣ ଏହି ଫିଲ୍ମର ନିର୍ମାତା ହେଉଛନ୍ତି ନିଜେ ସଲମାନ ଖାନ୍।  ଏବେ ଜଣାପଡିଛି ଆତିଫଙ୍କୁ ବାହାର କରିବା ପରେ ଭାଇଜାନ୍  ନିଜେ ଏହି ଫିଲ୍ମ ପାଇଁ ଗୀତ ଗାଇବେ। ନିଜର ପ୍ରଡକ୍ସନ ହାଉସର ଏହି ଫିଲ୍ମରେ ସଲମାନ ଜହିର ଇକବାଲ ଓ ନୂତନଙ୍କ ନାତୁଣୀ ପ୍ରନୂତନଙ୍କୁ ଲଞ୍ଚ କରିବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି। ଏହା ପୂର୍ବରୁ ମଧ୍ୟ ସଲମାନ ବହୁ ଫିଲ୍ମ ପାଇଁ ଗୀତ ଗାଇ ସାରିଛନ୍ତି। ଏକ ରିପୋର୍ଟ ଅନୁସାରେ ସଲମାନ ନିଜର ପ୍ରଡକ୍ସନ ହାଉସର ଫିଲ୍ମରୁ ଆତିଫ୍ ଅସଲମଙ୍କ ଗୀତ ହଟାଇବା କଥା କହିଛନ୍ତି। ଏହା ପୂର୍ବରୁ ଟି-ସିରିଜ୍ ମଧ୍ୟ ଆତିଫଙ୍କ ଗୀତ ୟୁଟ୍ୟୁବରୁ ଅନଲିଷ୍ଟ କରିଦେଇଛନ୍ତି। ପୁଲଓ୍ବାମା ଆକ୍ରମଣ ପରେ ପାକିସ୍ତାନ କଳାକାରଙ୍କୁ ବଲିଉଡର ରୋଷର ପାତ୍ର ହେବାକୁ ପଡିଛି। ପାକିସ୍ତାନର କଳାକାରକୁ ବ୍ୟାନ କରାଯାଉଛି।  

source: https://www.livehindustan.com

ପୁଲଓ୍ବାମା ଆକ୍ରମଣରେ ଶହୀଦ ହୋଇଥିବା ଯବାନଙ୍କ ପାଇଁ ସଲମାନ ଖୁବ୍ ଭାବପ୍ରବଣ ହୋଇଯାଇଥିଲେ। ସଲମାନ ଖାନ୍ ଏହି ଆକ୍ରମଣକୁ ନିନ୍ଦା କରି ଲେଖିଥିଲେ ଯେ ଦେଶ ପ୍ରେମ ପାଇଁ ନିଜର ଜୀବନ ଦେଉଥିବା ସିଆରପିଏଫ୍ ଯବାନଙ୍କ ପ୍ରାଣବଳୀ ଖବରକୁ ନେଇ ମୋ ହୃଦୟ କାନ୍ଦି ଉଠୁଛି।  ସେ ଆମର ପରିବାର ଲୋକଙ୍କ ସୁରକ୍ଷା ପାଇଁ ନିଜର ଜୀବନର ବଳିଦାନ ଦେଇଛନ୍ତି। କେବଳ ସେତିକି ନୁହେଁ ସଲମାନ ନିଜର ଏନଜିଓ ବିଙ୍ଗ ହ୍ୟୁମାନ ଫାଉଣ୍ଡେସନ୍ ପକ୍ଷରୁ ଶହୀଦଙ୍କ ପରିବାରକୁ ସାହାର୍ଯ୍ୟ କରିଛନ୍ତି।